Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2016, 13:27   #41
slavkostorm
Član
 
Član od: 10.6.2015.
Poruke: 194
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 37 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Do zasluzene ocene je vrlo lako doci, elem posle uspesne trgovine kulturno posaljete jednu sms ili kp poruku gde napisete sta zelite, o cemu se radi, i to je to. Obicno napisem da mi ocene pomazu pri buducim prodajama kupovinama itd.. i ne bude suvisnih pitanja niti problema da se dobije.
slavkostorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slavkostorm na korisnoj poruci:
todos (8.4.2016)
Stara 8.4.2016, 17:35   #42
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

^^ Takođe. Ne očekuj od prodavaca da se samoinicijativno cimaju oko toga, pogotovo od onih što prodaju na veliko.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2016, 8:51   #43
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
slavkostorm kaže: Pregled poruke
Do zasluzene ocene je vrlo lako doci, elem posle uspesne trgovine kulturno posaljete jednu sms ili kp poruku gde napisete sta zelite, o cemu se radi, i to je to. Obicno napisem da mi ocene pomazu pri buducim prodajama kupovinama itd.. i ne bude suvisnih pitanja niti problema da se dobije.
Poslao sam poruke na četiri mesta i čekam da vidim šta će da bude. Javljam rezultate.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 2:41   #44
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Srbija brate hehe
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 20:11   #45
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
E udaviše me ovi što ne daju ocenu na KP. A ja kao dobar pa potrčim da nekog ocenim. Od jednog prodavca sam dva puta kupovao i dva puta sam ga ocenio i dva puta me nije ocenio.
Bilo je toga i na južnom voću...

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Takođe. Ne očekuj od prodavaca da se samoinicijativno cimaju oko toga, pogotovo od onih što prodaju na veliko.
A što je to cimanje? Ako se već nečime baviš, bavi se time. Kako ja da dođem do 100, 200 ocena ako ne dobijem od onoga koji dobija i sada već ima 300, 500, 1000?
Zato je dobro što je južno voće uvelo automatsku pozitivnu posle mesec dana neocenjivanja. Meni nedostaje bar 5 ocena, a samo jednom nisam ocenio (kad mi je riknuo komp...)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
todos (11.4.2016)
Stara 11.4.2016, 20:38   #46
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Samo prenosim činjenično stanje jer sam za većinu ocena kao kupac morao da pišem prodavcu. A u početku mi je to značilo jer neki ljudi neće da šalju poštom kupcima bez par pozitivnih. Međutim kada ih zamolim da ocene obično to i urade.

Takođe sam prodao dosta sitnica na KP ali i tu slabo padaju ocene jer mnogo više kupaca zove telefonom i uopšte ne kontaktira preko KP. Inače, neko moje pravilo kad prodajem je da uvek ocenim onog ko je mene ocenio.

Tako da kako god okreneš moraš malo da poguraš ljude za ocene. Ja sam prvo tako radio, ali se sada sa 20ak i kusur pozitivnih više ne cimam i puštam da ide svojim tokom, taman dovoljno za normalnu trgovinu a da se ljudi ne cimaju od mene.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 1:44   #47
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

ja sam kupio 2 stvari i za obe sam dobio pozitivne ocene, od prvog sa preko 1000 pozitivnih i pre nego što sam ja ocenio a i od dugog kad sam mu dao ocenu , drugi je imao malo preko 100 pozitivnih. Ako hoćete ocene morate preko poruka da se dogovarate kako ja vidim, a telefonom malo popričate o proizvodu ali finalnu narudžbinu obavite preko poruke taman da imate i neki dokaz da se žalite kp ako nešto nije u redu, jedan mi je čak poslao i poruku da sam ocenjen
Nisam baš siguran ni kako funkcioniše sistem ocenjivanja ali ja kad kliknem na poruku i odem na ocenu on već zna šta sam kupio i koju kupovinu ocenjujem pa pretpostavljam da je zbog poruke
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 9:22   #48
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Reče Aibo u vezi poruka, dva puta sam pisao dvojici prodavaca da napiše šta bilo da bi imali ocene! To je prošlo ali sad sam poslao jednom koji mi duguje dve ocene, poruku a on mi je poslao katalog njegovih proizvoda i da imam pogodnosti ako baš kod njega kupim. ##### jedno ali nisam nikom ostao dužan niti će i on meni.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 14:18   #49
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Nekima očigledno ne vredi ni napisati u poruci da sam ih ocenio i da očekujem ocenu za mene kao kupca.

Po prvi put sam kupio nešto sa KP, uglavnom sam prodavao i jutros mi stigla roba, ja ocenim i pošaljem poruku koja je ubrzo pročitana, a ocene za mene nema.

Što se tiče ocena za prodaju i tu sam dobijao ocenu na svaku 5 prodaju u proseku.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
todos (12.4.2016)
Stara 13.4.2016, 17:19   #50
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Treba jahati dok ti ne daju ocenu... Ne odustaješ i to je to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2017, 6:07   #51
kafekafica
Novi član
 
Član od: 11.12.2012.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 13
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Thumbs down Re: Kupujem Prodajem

Vidim da se Ko dosta uspoređuje sa Limunom.
Moja iskustva sa ovim sajtom su itekako negativna, i ne zbog prodavci već zbog same administracije.

Naime, i prodavao sam i kupovao, ali poslednje iskustvo je bilo jako negativno.

Kupio sam TV karticu, sve uredno, čovjek napisao da nema adapter, i da tako prodaje.
Ja pišem da imam adapter i da li mi može garantovati ispravnost,kaže da uređaj da nema garanciju, ali da je ispravan.

Nakon prijema sam povezao uređaj koji nije davao nikakve znake života, javio sam se, i dobio odgovor da je kod njega bio ispravan i da je problem u meni...Nakon male prepiske i njegovog ubedjivanja u ispravnost da on meni predlog da ja njemu vratim uređaj o svom trošku i kada on proveri da li je dobio to što je poslao...Ne znam koliko je to bilo kome ok, ali naravno da nisam pristao.

Nakon toga sam lepo sve to opisao u ocjeni i poslao negativnu, sa jasno napomenom i opisom problema. Nakon par sati dobio sam poziv od prodavca i ponudu da on meni vrati plaćen novac kako bih ja uklonio negativnu ocenu jer mu je tako rečeno iz KP administracije...Naravno da sam odbio.

Najgore od svega je to što je njemu uklonjena negativna ocena bez moje saglasnosti, jer je imao preko 200 pozitivnih(verujem da je mnoge od njih kupio).
Tada sam se prvi put pokajao jer sam otišao sa Limuna na KP, gde uredništvo nije briga za korisnike, i gde sam ja uskraćen svog prava kao potrošača...
kafekafica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kafekafica na korisnoj poruci:
player1 (28.1.2017)
Stara 28.1.2017, 11:02   #52
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Ali ponuda na kp i lim/kup ne može da se mjeri... Tako je kako je, ljudi više vole rizičnije i lakše oglase.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2017, 12:12   #53
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Ja sam kupovao\prodavao bash dosta stvari na KP do sad, tipa od delova za racunar do delova za motor,mobilnih,muzickih komponenti etc i da kucnem u drvo nijedno negativno iskustvo.

Doduse gledao sam da ljudi od kojih kupujem nemaju negativne ocene i davio sam ih za detalje preko telefona onako posteno lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
todos (28.1.2017)
Stara 28.1.2017, 17:25   #54
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Pa i ja sam na kupindu, kupio 2 maticne par procesora, ram mem, i jos po nesto i srecom, sve je bilo ok, zapakovano kako treba, i bilo je ono sto sam narucio...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2017, 22:32   #55
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Ja jedino KP koristim i zadovoljan sam. A prevaranata ima na svakom mestu, nije KP kriv.

Ponuda je najveca od svih sajtova i cene su najrealnije. Nemam zamerku za sad.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2017, 15:23   #56
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
kafekafica kaže: Pregled poruke
Vidim da se Ko dosta uspoređuje sa Limunom.
Moja iskustva sa ovim sajtom su itekako negativna, i ne zbog prodavci već zbog same administracije.

Naime, i prodavao sam i kupovao, ali poslednje iskustvo je bilo jako negativno.

Kupio sam TV karticu, sve uredno, čovjek napisao da nema adapter, i da tako prodaje.
Ja pišem da imam adapter i da li mi može garantovati ispravnost,kaže da uređaj da nema garanciju, ali da je ispravan.

Nakon prijema sam povezao uređaj koji nije davao nikakve znake života, javio sam se, i dobio odgovor da je kod njega bio ispravan i da je problem u meni...Nakon male prepiske i njegovog ubedjivanja u ispravnost da on meni predlog da ja njemu vratim uređaj o svom trošku i kada on proveri da li je dobio to što je poslao...Ne znam koliko je to bilo kome ok, ali naravno da nisam pristao.

Nakon toga sam lepo sve to opisao u ocjeni i poslao negativnu, sa jasno napomenom i opisom problema. Nakon par sati dobio sam poziv od prodavca i ponudu da on meni vrati plaćen novac kako bih ja uklonio negativnu ocenu jer mu je tako rečeno iz KP administracije...Naravno da sam odbio.

Najgore od svega je to što je njemu uklonjena negativna ocena bez moje saglasnosti, jer je imao preko 200 pozitivnih(verujem da je mnoge od njih kupio).
Tada sam se prvi put pokajao jer sam otišao sa Limuna na KP, gde uredništvo nije briga za korisnike, i gde sam ja uskraćen svog prava kao potrošača...
Posto vidim da je tebi sve "naravno odbio sam" a covek je pristao i da mu vratis kartucu, jasno je zasto su mu obrisali negativnu.
Najbolju komunikaciju imao sam bas sa timom kp u svakom pogledu, bilo saradnja, bilo ocene ili preporuke.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2017, 12:20   #57
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Takodje sa kp odlicna saradnja, i kad sam prodavao i kad sam kupovao...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2017, 17:26   #58
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Normalno je da se kad kad desi ovako nesto jbg i mnogo ozbiljniji servisi od KP imaju ispade,doduse sto sam napisao u predhodnom postu licno ni jedno negativno iskustvo na KP nemam al ko sto kazem kad kupujem davim prodavca u PM tako da kapram da i ako je hteo da me zavrne izgubio bi zelju lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2017, 17:33   #59
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

ja sam jednom zamenio kabl usb 3.0 imao je neki prekid, nekad prećute mane ali uglavnom je opis tačan, a i ja kupujem neki krš gde piše neispravno pa popravljam nekad bude bingo nekad promašaj, a i cena je odgovarajuća dosta jeftinije nego u prodavnici. Uglavnom još nikom nisam dao negativnu, niti meni neko
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2018, 15:10   #60
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Sa novim pravilima i KP poput limunda polako ide u silaznoj putanji. Pročitajte ih pa ćete videti velika ograničenja koja će drastično smanjiti ponudu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prodajem stari kupujem novi PC bata20 Šta da kupim? 9 8.6.2008 8:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com