Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2012, 19:26   #1
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom ZTE Blade III




Uzeo sam ga pre 10ak dana u Telenoru. 12.600 na 6 rata, uz Prenesi i surfuj 150.
Ono sto sam do sada zapazio.

Spoljni izgled i izrada:
Telefon je dosta dobro izradjen. Nista ne skripi, ne klima se i ne mrda. Materijal od koga je izradjen je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta, u odnosu na cenovni rang. Poklopac baterije je od neke vrste gumirane plastike. Lepo naleze, prijatan je na dodir, nema tragova prstiju, i onemogucava klizanje telefona. Ivica telefona se sastoji od dva dela. Srednji deo (izmedju poklopca i displeja) je od (verovatno) plastike koja je ofarbana u neku sivo-metalnu boju. Ne znam koliko ce izdrzati pre nego pocne da se guli, ali ne izgleda lose. Deo koji "okruzuje" ekran se, takodje, sastoji iz dva dela. Veci deo, koji ide sve do samog dna telefona, do softverskih tastera, je od (ponovo verovatno) plastike, koja je ovde tamnije boje i ima metalni sjaj, dok je donji deo, koji pocinje, tu otprilike gde se zavrsava ekran od slicnog materijala kao poklopac baterije. Da li je gumirana plastika ili guma, zaista ne znam, ali odaje utisak kao da je guma.
Sa leve strane se nalazi taster za kontrolu tona, i mislim da je mogao malo bolje da bude uradjen, jer ima malo (oko 0.5-1mm) lufta. Malo je izbacen, i dobro reaguje na pritisak. Sa gornje strane se nalazi ulaz za 3.5mm dzek i jedna rupica, za koju nisam siguran cemu sluzi, ali mislim da sam negde procitao da je to mikrofon za diktafon. Na gornjem delu, s desne strane, nalazi se dugme za gasenje/paljenje/otkljucavanje telefona. Solidno je odradjeno, mada mislim da bi bilo bolje da je na desnoj strani, gledano od napred. Na dnu telefona, na sredini se nalazi micro USB ulaz. Ono sto mi se ne svidja je sto nema nikakvog poklopca za njega, pa verujem da ce, posle duzeg koriscenja da se nahvata prljavstina u tom delu.
Zaboravio sam da spomenem da se na zadnjem delu nalazi socivo kamere od 5MPX.
Na prednjoj strani ima senzor za osvetljenje i led diodicu koja svetli kada se telefon puni/pali, ili kad imate propustenu poruku ili poziv.

Displej/ekran:
Displej je dobar. Brz je i precizan na odzivu, boje izgledaju, po mom misljenju, bas kako treba, niti su prezasicene, niti isprane. Rezolucja znate koja je. Po meni, sasvim dovoljno. Velicni je subjektivna.

Performanse/rad:
Sto se tice ovoga, nisam uopste strucan, jer mi je ovo prvi android telefon. U principu, radi fluidno, bez kocenja, mada hoce po nekad da "stucne". Recimo, kad su ukljucena nekoliko programa, pa ih onda pogasim, i hocu da udjem u meni. Takodje, primetio sam da se, ponekad desi da mi se, precice same pomere. Na primer, danas mi je Opera mini bila na drugom ekranu, i posle nekoliko instaliranih programa, ona se nekako nasla na trecem, a tu gde je ona bila bilo je prazno mesto. Nisam siguran da li je nesto bilo do mene, ili do telefona, ali samo da napomenem da se to desilo. WiFi hvata dobro, i brzo, ne gubi signal. GPS, takodje veoma brzo locira, i u zatvorenom prostoru. Sto se tice video produkcije, nisam ga bas isprobao. Ubacio sam jedan .mp4 fajl sa kompjutera, nekonvertovan, i malo mi je seckao, mada sad sam bas pogledao info tog fajla i vidim da ima 23fps, pa je moguce da sam zbog toga primetio seckanje u toku reprodukcije. Inace, sa Youtuba lepo rade i HD snimci.

Zvuk i audio:
Sto se tice zvuka u slusalici, odlican je. Dosta je bolji nego na prethodnim telefonima koje sam imao. Sagovornika cujem jasno i glasno, bez sumova i pucketanja. Zvucnik je sasvim suprotna prica. Toliko je slab i nekvalitetan da to nije normalno. Definitivno najslabiji deo telefona. Za razliku od zvucnika, reprodukcija preko slusalica (imam neke Genius in ear, platio sam ih 10-12evra) je odlicna. I glasna dovoljno i kvalitetna.

Kamera:
Mene licno nije impresionirala. Auto fokus je dobar, ali kvalitet slika me nikako nije odusevio. Video snimanje nisam toliko isprobao, ali utisak je da ni ono nije nista bolje nego slike. Misljenja sam da, recimo, Nokia 5230 pravi bolje slike, a video snimanje je sigurno bolje kod Nokie.

Baterija:
Meni baterija traje neka 2 dana, pre nego sto spadne na 20ak posto. Doduse, ne koristim ga mnogo. Sat vrenema poziva dnevno, pola sata WiFi, 20ak poruka...
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mezzano na korisnoj poruci:
mp3lopov (17.12.2012), water wizard (16.4.2013)
Stara 17.12.2012, 20:15   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Mozes lako poboljsati zvuk speakerphona tj zvucnika na vise nacina

1.Volume + App

2.Service meny na istu foru ko za samsung galaxy mini vidi na guglu.

To su samo neki nacini a ima ih dosta.

Al treba ti Rootovan Fon.

Poslednja ispravka: sale94 (17.12.2012 u 23:43)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 23:16   #3
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Merkam b3, ženi istekao ugovor,zapravo još nekih mjesec dana konačno,ali nas pozvali iz centra da možemo da produzimo.Bio pogledao i razočarao sam se njegovom katastrofalnom izradom. ko da se deca igrala.Moj roamer je po izradi, htc za njega.Neverovatno losa zavrsna izrada plastike,dugmici sa strane imaju lufta,folija na ekranu bar na ovom modelu može da se baci odmah,visi po stranicama,nije nalegla mora nova,sjajna lajsna sa strane u najboljem slučaju može po mojoj proceni da izdrzi oko 8-10mes. posle toga verovatno će početi da beli,a sto je neoprostivo....krcka.Isto je i kod ovog mog krša,ali u zadnje vreme je nalegla i sad je dobra.Inače za mene to krckanje je i najveći problem.Ubija me u pojam. To bi bilo o izgledu, a o radu ću kad ga probam,posto ovaj nije bio uključen..
Mislim da bi g300 čiji je takmac ipak pre uzeo.Pitao sam u poslovnici dali imaju g300,ali ovaj mi je rekao da nema niti će biti.A nisu ga skoro ni imali.



Sent from my ZTE roamer using Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 17:53   #4
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Za foliju i dugmice si u pravu. Da krcka, nisam primetio...
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 19:51   #5
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Citat:
mezzano kaže: Pregled poruke
Za foliju i dugmice si u pravu. Da krcka, nisam primetio...
Pa znas kako,mozda je do tog modela.Nije bilo baterije u njemu pa mozda poklopac nije nalegao,ali jako mi smeta njegova izrada (zadnji poklopac i sjajna lajsna),a jako sam se nalozio da ga uzmem.Ipak uz reciklazu mu je realna cena.
Samo da ga jos isprobam kako radi.Ne bih da opet uzmem krs i da se patim.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 12:03   #6
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Sto se tiče krckanja, budi siguran da ga nema. Volume dugme je druga stvar. Jeste ima luft, mada meni to ne smeta naročito. Više mi smeta što micro usb ulaz nema neku vrstu poklopca, jer mislim da će vremenom tu da se nakupi pljavštine.
Po performansama, na papiru, je u rangu sa Samsung Galaxy Ace Plus, HTC Desire V, Sony Xperia J, Huawei Ascend G300...
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 13:26   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Pa to sa poklopcem nije problem,kod mene na roameru nema poklopac,i nista mu ne smeta.Cesto je u upotrebi tako da nece to ama bas nista da mu smeta.
Citat:
Po performansama, na papiru, je u rangu sa Samsung Galaxy Ace Plus, HTC Desire V, Sony Xperia J, Huawei Ascend G300...
Papir trpi sve brate.Mozda je kadar se drzi sa njima hardverski,ali naprosto neoptimizovan softver je presudan.Moze da "ubije" i jece telefone.Cim mu popunis pola memorije pocne da stuca,da koci,a jedini lek za to je root i novi optimizovan rom.E tek sa tim stvarcicama postaje pravi takmac ovim gore pomenutim modelima.Tako je sa svim zte,huawei i drugim manje cenjenijim modelima kod nasih provajdera koji od tih telefona naprave haos ,i napune ga svakakvim dzidza-bidzama.
Imam iskustva u tome i znam o cemu pricam.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2013, 1:47   #8
lora10
Novi član
 
Član od: 3.3.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

koristim ZTE blade III, kada nazovem nekoga, ili neko mene, strasno slabo me cuje...da li neko zna u cemu je problem, da li ima negdje u telefonu da se to podesi?
lora10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2013, 2:45   #9
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Re: ZTE Blade III

Citat:
lora10 kaže: Pregled poruke
koristim ZTE blade III, kada nazovem nekoga, ili neko mene, strasno slabo me cuje...da li neko zna u cemu je problem, da li ima negdje u telefonu da se to podesi?
Dakle mikrofon slabo radi. U telefonu nema podesavanje za nivo jacine mikrofona, tako da mozes probati da uradis hard reset, mada je kvar vjerovatno hardverske prirode.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
lora10 (5.3.2013)
Stara 24.3.2013, 23:02   #10
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Hm...
Možda glupo pitanje - ali vredi li uzimati ovaj fon!?
Planirao sam Grand X, ali se ispostavilo da je užasavajuće bagovit uređaj koji voli da naprasno 'rikne'....
Pa mi sad ovaj model pao za oko, a ne nađoh po Netu neke specijalne komentare vezane za njega.
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 1:02   #11
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Vidim da ima očajnu grafičku karticu, za početak, ako misliš da igraš igrice...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 1:28   #12
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Nista ne fali njegovoj grafici
http://www.youtube.com/watch?v=F7Emv2Qri_4
http://www.youtube.com/watch?v=PZQ9Z4CdpaA
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 4:28   #13
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Opet, stara je jedno 5 godina, na novim top igrama je mučenje Mada kontam da je u rangu moje Powervr 531 ako ne i malo brža, tako da je igranje podnošljivo.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 15:01   #14
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Kakav je kvalitet audio izlaza?
Na jednom revjuu piše da je odličan, na drugom da je očajan...
Baš čitam gomilu oprečnih stvari vezanih za ovaj telefon po Netu.
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2013, 6:17   #15
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Normalno se chuje kao i bilo koji drugi mob, ja iskreno jedinu razliku u kvalitetu zvuka sam primetio na n95 8gb glasniji i nazovi ga basovitijim od vecine telefona al opet ubog ko kineski tranzistor od 100 dinara
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2013, 13:42   #16
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: ZTE Blade III

ne, ne - nisam mislio na 'zvučnike' [tj. bazere] nego na audio izlaz...
kako se pokazao kao mp3 plejer... to mi bitno dosta.
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2013, 19:50   #17
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Ja sam isprobao ZTE Grand X sa Sennhaiser slujkama i mene je audio kvalitet razočarao. Niti je dovoljno glasan, niti kvalitetan. Sa obzirom da je Blade III jeftiniji, nešto mi nije logično da bude bolji. Glasnoću verovatno možeš da nabudžiš nekim 3rd party audio playerom, ali od samog kvaliteta ne bih očekivao čuda. Sad, možda ja malo i preterujem po tom pitanju jer sam hi-fi orjentisan, šta znam. Evo pokretač teme ima potpuno različit, sasvim pozitivan stav:
Citat:
mezzano kaže:
Za razliku od zvucnika, reprodukcija preko slusalica (imam neke Genius in ear, platio sam ih 10-12evra) je odlicna. I glasna dovoljno i kvalitetna.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 15:50   #18
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Pošto sam naručio ovaj model preko mts-a, da se informišem na vreme. Da li telefon dolezi sa nekom zaštitnom folijom, i ako dolazi da li je to klasična zaštitna folija ili nešto stavljeno reda radi da se ne oguli u transportu? Da znam da li da kupujem foliju, jer i ovako moram ići da kupujem silikonsku futrolu.

EDIT: Da se nekim čudom ne dobija i sd kartica kod mts-a? Pošto sam za Havajca ranije dobio.

Poslednja ispravka: blast beat (12.9.2013 u 19:58)
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 21:20   #19
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Te folije su uglavnom transportne,a blade je ima.Doduše ja sam ga gledao u vip-u.
Za sd karticu ne znam,ali ako te ne mrzi,procesljaj forum secam se da je neko napisao revew blladea3.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 22:00   #20
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Čitao sam pre neki dan, ne sećam se da sam primetio nešto za karticu, ali pogledaću ponovo. Imam svoju krcatu podacima, ali mi nije tu trenutno, pa rekoh da vidim hoće li biti neka "privremena" u aparatu. A foliju onda kupujem da imam u rezervi kad se ova "transportna" odlepi, a sigurno će to biti brzo.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Blade & Soul Alexfun MMORPG igre 320 22.6.2016 21:53
Scarlet Blade Online senseo91 MMORPG igre 11 13.5.2013 9:26
Blade of Darkness MULTIPLAYER ktulu Online susreti 3 8.8.2012 17:21
Mount and Blade warband online Mitar94 otpaTci 1 18.11.2011 22:01
Blade Kitten Emix Platformske igre 8 5.10.2010 17:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com