Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2012, 19:20   #1
dragan76
Novi član
 
Član od: 16.2.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question realnost ili...

skoro sam postavio temu u vezi nadogradnje kompa[nadogradnja help] i mogu vam reci da sam se razocarao..Prvo budzet jeste 150 e,ali 3 meseca po 50[svaki mesec da kupim po nesto]..drugo saetuju svi da prodam ovo pa skupi pare kupi drugi komp.Sve je to lepo ali..[22000 deci za knjige ,pa racuni ,pa komunalije itd.]Ovo je Srbija..zelje su jedno amogucnosti nesto sasvim drugo..jos uz sve to lik kaze kako moje napajanje[vidi profil],moze da "isprdi maksimalno 160 w..hocu klincu da omogucim da jos malo igra igrice sa starim kompom..E..sad ja bih stavio ovo[nadam se da ce izdrzati 'onih160w"..ATI RADEON 5670..CPU E6700 ILI7600[DUAL CORE]..I 2Gb RAM..INACE SVE OVO TROSI MALO VISE OD POSTOJECE KONFIGURACIJE..20-30W.Da li cu sa ovim dobiti kakvo poboljsanje?
dragan76 je offline  
Stara 1.3.2012, 19:49   #2
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: realnost ili...

Sada da kupis novi E7600 se definitivno ne isplati. Svakako da ces osetiti poboljsanje performansi, ali ne vredi tih para.

Da sam na tvom mestu ja bih uzeo jos 2GB rama i na primer Radeon HD 6670. Tvoje napajanje jeste jeftini kinez ali ce gurati tu konfiguraciju. Klinac ce ti biti miran jos neko vreme sto se igrica tice (u razumnim rezolucijama naravno), a ti polako skupljaj pare pa se za jedno godinu dana ponovi kompletno novim kompom...
alradeta je offline  
Stara 1.3.2012, 20:27   #3
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: realnost ili...

Dragane, razumem vasu revotiranost opstom bedom u Srbiji i nerazumevanje (uglavnom) mladje populacije ovog foruma, koja nema porodicnih obaveza pa ne shvata kako se pare tesko izdvajaju, no to nije razlog za otvaranje duplih tema na forumu. Uostalom, ukoliko ne moze da se izdvoji 150 evra SAD, moze se pristedeti za tri meseca.

Pogledao sam prethodnu temu, i vidim da ste dobili neke korektne i realne predloge. Ukoliko vam nesto nije jasno, postavite pitanje tamo.
Beagle je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dnevnik gledanja filmova II Iris Kompjuteri i film 16243 juče 0:17
Promene se deshavaju! Od Gameplaya do Realnost to Max!? razbijac89 O igrama uopšte 84 30.1.2010 19:27
Realnost... sasa_mi_ Prenosni računari 12 30.11.2008 11:50
Hoće li / kada će virtuelna realnost biti realnost? PixelTerror Brbljaonica 22 12.6.2007 16:02
Realnost prilikom modelovanja focuss Grafički softver i radovi 1 12.1.2007 15:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com