Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2011, 0:46   #1
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom O cRPG-u uopste

Citat:
Aibo kaže:
Ovom porukom ste otvorili temu:
Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Video sam da neki ljudi traze ovu temu, Great Sun Jester je bio najglasniji ali je iz nekog razloga nije otvorio. Rekoh ajde ja da obavim taj tezak posao
Iako mislim da tema nece zaziveti ili ce se veoma brzo spustiti u obskurnost, sto se videlo na primeru par slicnih tema, npr. najslicnija, nedavna Vulee-eva tema o sustini RPG-a.
Bilo bi lepo od modera da prebace ovde nedavnu diskusiju iz DA2 tema, kao i jos neke skorije diskusije iz ostalih tema.
I tržili prebacivanje rasprave iz DA2, zbog toga je nastala mala hronološka zbrka, pa tema sada počinje ovako, porukom Bascelik-a.
@Great Sun Jester
Nevezano za ovu pricu,ali cesto se predstavljas kao najveci moguci hardcore oldschool RPG-ovac, ali , ispravi me ako gresim, zar nisi ti lik koji u RPG-u ucitava snimljenu poziciju vise puta da bi video rezultat razlicitih odluka i na kraju odabrao onu koja mu se najvise svidja?

Poslednja ispravka: Aibo (2.6.2011 u 0:38) Razlog: Objašnjenje hronološke zbrke
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2011, 1:13   #2
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@Bas Celik:

Sta znaci hard core? Za 10 godina Dragon Age Origins ce biti hard core a da li ce se neki novi klinci secati tamo nekih cRPGova iz '90ih boga pitaj

Nisam neki uber expert ili statijaznam, vec samo cRPGovi koje najvise cenim i volim su odredjeni retro naslovi i vecina igara iz "Black Isle skole" i zato njih uzimam kao reper i etalon za sve druge i mislim da predstavljaju (po meni) nesto neponovljivo i najbolje sto je industrija igara ikada iznedrila...a i volim da raspravljam o raznoraznim aspektima cRPG igara jer sam velikih fan frpovanja uopste^^

Ali pored toga sto kritikujem neke igre to ne znaci da sam closed minded i da ne cenim njihove dobre strane; igrao sam i ja Diablo i to dosta dugo i presao DA2 ali jednostavno nije to to (otuda i takav stav).

A ta save/load mehanika, da nju praktikujem relativno cesto ali samo pri drugom ili trecem prelasku neke igre (da bih ustedeo vreme i postedeo se nepotrebnog smaranja)...why you ask, pray tell?
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2011, 9:21   #3
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa bas zato sto ti je (ako sam dobro shvatio) najbitnije da se uzivis u ulogu, role-play,a ne znam kako ti to polazi za rukom, kada ti se lik vraca kroz vreme i daje drugaciji odgovor. Mislio sam da je to no no za RPG igrace starije skole

Samo zapazanje
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 20:36   #4
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Daaa, ali to ne znaci uzivljavanje do te mere da sam sebi smestam neke bolesne restrikcije da bi imerzija bila sto bolja, oblacim Vault Jumpsuit kad niko ne gleda, zapocinjem konverzacije sa "What's eating you chief?" i LARP-ujem po Novom Sadu or something

Nema niceg lepseg (u svetu igara) nego kad te rpg uvuce u svoj svet i ostavi utisak da je (na neki nacin) stvaran i izveden na "realan" (ili bolje reci plauzabilan) nacin i kada ucini da pozelis da saznas sto vise detalja o njemu...ali to nikako ne znaci da se treba autodiskonektovati od RL i pretvoriti u ovakvo nesto

Igre su neka vrsta eskapizma i lepo je pobeci od briga i problema makar na tren ali nikako se uziveti do te mere da devojka pocne da te doziva sa "Kerghane Uzasni ohladice ti se makaroni, dovlaci se vise za sto"

Stay in character, sto bi rekli^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 21:38   #5
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

E jbg, sad i ti preteruješ. Valjda je cilj da u toku igranja pokušaš da se što više uživiš u ulogu lika kojeg RP-uješ (ako ozbiljno igraš), tokom svakog dijaloga razmisliš "Šta bi moj lik rekao?", itd. Nema to veze sa LARP-om, i sličnim budalaštinama.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 21:50   #6
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
...Nema to veze sa LARP-om, i sličnim budalaštinama.
Samo se ti tesi (salim se naravno)

EDIT: mislim ne znam, al cim cujem to "uzivljavanje" mene to odmah asocira na LARP; razumem da odredjena doza "glume" postoji dok se igra neka role play igra ili frp ali nikad to ne bih poistovetio sa uzivljavanjem. Jer veruj mi u svojoj GM karijeri sam imao nekoliko slucajeva (dva to be precise) u kojima su se neki igraci za vreme gaming sesija stvarno uziveli i poceli da mesaju stvarnost i igru (tzv. Avatar Playeri) i odrazili svoje ponasanje u realnosti i po drugim igracima (i to nazalost ne samo verbalno) zbog nekih in game zadjevica...and believe me it is very nasty when it happens :S

Tako da veoma ostro povlacim granicu izmedju "uzivljavanja" i igranja tj. glume u rpzima/frpovima iz veoma odredjenih razloga. Sori ako je prethodni odgovor zvucao malo pretran, ali napisao sam ga tako iz veoma dobrih razloga.

Poslednja ispravka: Great_Sun_Jester (29.5.2011 u 22:05) Razlog: klarifikejshn
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 21:54   #7
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

U svakoj šali ima malo istine...
Btw. uglavnom se slažem sa tobom, Great_Sun_Jester.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 22:08   #8
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@ Jess, pretežno sam mislio da umno stanje, da imaš strogo definisane paremetre ponašanja (mindset) lika koje ćeš sledeti u svim interakcijama sa gameworld-om.
Ne mislim da obučeš kombinezon kada igraš Falout, jer ne igraš ti, već upravljaš likom kojeg si stvorio.
Ionako ne kapiram tu 'glumu' kada u RPG-ovima i FRP-ovima ne igraš/vodiš sebe već neku zamišljenu personu.

Mada, kada bi mi neko poklonio repliku nekog dvoručnog mača, možeš da se kladiš da bih je nosio na sve naše FRP-ove.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 22:32   #9
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
@ Jess, pretežno sam mislio da umno stanje, da imaš strogo definisane paremetre ponašanja (mindset) lika koje ćeš sledeti u svim interakcijama sa gameworld-om.
Ne mislim da obučeš kombinezon kada igraš Falout, jer ne igraš ti, već upravljaš likom kojeg si stvorio.
Ionako ne kapiram tu 'glumu' kada u RPG-ovima i FRP-ovima ne igraš/vodiš sebe već neku zamišljenu personu.

Mada, kada bi mi neko poklonio repliku nekog dvoručnog mača, možeš da se kladiš da bih je nosio na sve naše FRP-ove.
Hmmm...pa vidis ja se uvek na neki nacin trudim da iz igre "iscedim" sto vise sadrzaja, da uradim svaki kvest, da otvorim svaki loker, da uvek imam dostupnu svaku mogucu opciju u konverzaciji...to je "boljka" koju nosim od Fallout-a 2 i mislim da je u redu.

Nekako nikad nisam mogao da se povedem za idejom tipa: "Igram Paladina, okej, cuvajte se heretici nema vam spasa!" i sad u svakoj situaciji kad bi npr. bilo moguce peaceful resenje ili nacin da se konflikt resi tako da moj lik izvuce sto veci boljitak, namerno izaberem opciju koja je losiji izbor ali bi bila in character - tipa da napadnem svakoga ko nije "moje vere" bez obzira na to sta on ima kaze ili kakav deal bi imao da ponudi (nevernici su oni svi, jelte) ili da moram stalno da se sunjam jer igram sneaky charactera itd.

Ipak je to igra, i zato sledeci put kad je igram, probam evil ili stupid nacin ako ima, ili igram sa zenkom ili nekom drugom rasom ili...you get the picture. Prvi put zelim da vidim sto vise materijala koji igra moze da mi ponudi a te varijacije, one mogu i posle da dodju^^

Sto se tih...macevalackih fantazija tice, njih molim te iskazuj na okupljanjima Svibora ili u nekom MK Vozdovac or something, jer contrary to popular belief Game Masteri nisu besmrtni

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
U svakoj šali ima malo istine...
Btw. uglavnom se slažem sa tobom, Great_Sun_Jester.
Thank you countess, I'm honored^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Bathoryy (29.5.2011)
Stara 29.5.2011, 22:38   #10
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Svež primer.
Igram TW2, i Geralt je u mogućnosti da lootuje sve što vidi, bez ikakvih posledica, kao u nekoj BW igri. Moguće je ulaziti u kuće, i "pljačkati" iste. Nije mi ni palo na pamet da to radim, iako nema neke razlike, ali jednostavno mi je glupo, jer ne postoji ama baš nikakva racionalizacija za random upadanje i pljačkanje kuća dok vlasnici gledaju u tebe dok to radiš. Takve stvari mi kvare uživanje.

Oh yeah, I almost forgot. There can be only one!
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2011, 22:42   #11
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

E, zato te u Gothicu npc-ovi oderu od batina čim uđeš u njihove kuće da pljačkaš, samo pokušaj...
Morala saam...

Poslednja ispravka: Bathoryy (29.5.2011 u 22:44) Razlog: Da bude razumljiviji post. xD
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bathoryy na korisnoj poruci:
Krilce (30.5.2011)
Stara 29.5.2011, 23:08   #12
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Svež primer.
Igram TW2, i Geralt je u mogućnosti da lootuje sve što vidi, bez ikakvih posledica, kao u nekoj BW igri. Moguće je ulaziti u kuće, i "pljačkati" iste. Nije mi ni palo na pamet da to radim, iako nema neke razlike,ali jednostavno mi je glupo, jer ne postoji ama baš nikakva racionalizacija za random upadanje i pljačkanje kuća dok vlasnici gledaju u tebe dok to radiš. Takve stvari mi kvare uživanje.

Oh yeah, I almost forgot. There can be only one!




Hoces da mi kazes da ti ne krades u igri ako...ne moras? Nisi krao u Baldur's Gate-u, Arkanumu, Falloutu...covece, jesi li ti svestan koliko si kul ajtema, koliko EXPIRIENCE-a propustio na taj nacin? Bukvalno. Mislim u Falloutu nekoliko nivoa i dobijes samo zato sto si stealovao sve zivo (i mrtvo); pa lokpickovanje i pickpocketovanje su jedne od najvecih drazi koje cRPGovi mogu da ti pruze - cRPG u kome nema kradje ili je ona nekom "nevidljivom" i neshvatljivom mehanikom onemogucena (who said Elder Scrolls?) gubi minimum 10% u startu sto se mene tice

Ja to ne vidim kao power gaming ali je "poriv za kradjom" kod mene verovatno posledica mentaliteta "zivot u post apokalipticnom svetu", koji toliko obozavam. Either you are a scavenger or you are being scavenged^^

Poslednja ispravka: Great_Sun_Jester (29.5.2011 u 23:17)
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Bathoryy (29.5.2011)
Stara 29.5.2011, 23:10   #13
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Plač za experience-om je tako muchinski, nemam reči.
Btw. u BG-u i ostalim party based igrama se skoro pa uvek nađe neki član družine (obično rogue) koji je sklon kleptomaniji, tako da za to ima racionalizacije.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 9:50   #14
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Great_Sun_Jester kaže: Pregled poruke
Igre su neka vrsta eskapizma i lepo je pobeci od briga i problema makar na tren ali nikako se uziveti do te mere da devojka pocne da te doziva sa "Kerghane Uzasni ohladice ti se makaroni, dovlaci se vise za sto"

Stay in character, sto bi rekli^^



Kerghan Opasni mnogo bolje zvuci...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 18:20   #15
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Plač za experience-om je tako muchinski, nemam reči.
Btw. u BG-u i ostalim party based igrama se skoro pa uvek nađe neki član družine (obično rogue) koji je sklon kleptomaniji, tako da za to ima racionalizacije.
E Vulee nek si mu reko

Mislim ne da se slazem, ne treba izlaziti iz karaktera, sta vise to je najvaznije, da ti budes taj avatar, zato bas i ne volim party based RPG, nekako se ne osecam kao like nego kao lutkar, ali opet i tu mozes da se pravis da si neki demon koji je zaposeo celu druzinu i kontrolise ih.

Opet sa druge strane nikad nisam imao preoblema sa kradjom, posto sam uglavnom zao as you can get, i uglavnom igram po nekim verzijama zlih likova koje sam osmislim i rangiraju od "cilj opravdava sredstvo" antiheroja preko klasicnog mutljarosa koji samo gleda kesu do psihoticnog ubice koji ubija sve koji mu se ne svide po cefu, do pravog cartoon villain sto bi rekli, ili gore navedenog demona sto zaposeda sve redom

Inace nemam nista protiv LARPa ali ga ne praktikujem zato sto je to hobi koji iskljucuje sve ostale jer zahteva strasno mnogo vremena i posvecenosti, pogotovo if you do it right, a ja nista ne radim polovicno tako da je u jednom trenutku pala odluka da daleko vise volim svoje ostale hobije nego da trcim okolo i da se pravim da ubijam lika koji se obukao kao ciganska verzija Merlina.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 18:38   #16
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

U igrama kao DA2 ili W2, jeste da je glupavo, sto moze da se krade bez posledica.

Mislim, ako moze da se krade, neka postoje posledice. I to prave. Ne tipa samo ako te vlasnik vidi da krades, nego na primer ako u celom naselju pocinju da nestaju predmeti, da ljudi ukapiraju da je tvoj lik bio svuda, i uz to nije lokalac, i odma da sumnja padne u nega. Iako bez dokaza, treba u najmanju ruku da zahvladne odnose sa tvojim likom. Da ga ljudi ne pustaju uopste u kuce i slicno.

Ako vec nema posledica, onda ne treba ni da ima kradje (tj. da predmeti u "radnom" kucama nisu dostupni, ko u supermarketu bez kase).


Sto se tica samih igara gde je tako sto jeste, tj. da nema posledica, pa je***a, igra je dizanirana da se igra tako sto ces da uzimas te predmete. Sta da se tu radi.


P.S.
Nekako mi ni sama mehanike kradje ne pije vodu u polulinearnim ne-open ended igrama kao Dragon Age ili Witcher serijal. To je vise nesto sto pasuje u cistokrvne open ended igre.

Poslednja ispravka: player1 (30.5.2011 u 23:29)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 22:43   #17
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke



Kerghan Opasni mnogo bolje zvuci...
Pa nisam znao kako tacno da prevedem Kerghan the Terrible mada mi Opasni zvuci manje odgovarajuce od Uzasni

Sto se same ingame kradje tice, ne znam, ja sam od Fallout-a navikao na nju i to mi dodje ko dobar dan; ko uz S+3 ne pokupi sve bottle capsove od Shady Sandsa do Boneyarda, taj ko da nije ni igrao igru

Mada u Falloutu je to ok i sankcionisano - sto vise krades, vise karme gubis i samim tim sve si manje dobrodosao (odrazi se i na dijaloge i kvestove) - u drugim igrama, not so much.
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 10:19   #18
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
P.S.
Nekako mi ni sama mehanike kradje ne pije vodu u polulinearnim ne-open ended igrama kao Dragon Age ili Witcher serijal. To je vise nesto sto pasuje u cistokrvne open ended igre.
Kao da bi istrazivali, a ustvari ja se smorim. Npr u witcher-u je imam deo kad samo ulazim od kuce do kuce cisto da lotujem. Da nebi nesto propustio, ovo postane jako dosadno al opet za one koji ne vole da omase neki cosak mora da urade. Pre bi voleo da su zakljucana vrata ^^
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 11:05   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Bas tako. Ako prica i sve otalo sto ide uz to ne moze da uklopi mogucnost da lik bude proteran, osudjen ili sta god kao posledica kradje, onda bolje ni da je nema.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Vulee (31.5.2011)
Stara 31.5.2011, 15:41   #20
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Plač za experience-om je tako muchinski, nemam reči.
Btw. u BG-u i ostalim party based igrama se skoro pa uvek nađe neki član družine (obično rogue) koji je sklon kleptomaniji, tako da za to ima racionalizacije.
Da, ali mislim da ta "kuknjava" za expom i svakim mogucim trinketom koji moze da se dobavi u igri (regardless da li je to IC ili OOC) ima svoj razlog i nije samo "power play zbog power play-a", posebno u starijim naslovima koji su daleko nemilosrdniji nego danasnji cRPGovi; samo uporedi npr. konacni fajt u ME1/2ci i samo JEDAN side quest u Underdarku iz BG2 (npr. Mind Flayer lair ili neka slicna divota) ili Wanamingo rudnike iz F2 i reci mi gde si se vise namucio?

Sem ukoliko ga igra od starta ne tetose (kao sto je danas praksa) igrac je morao da bude pripremljen na svaki moguci nacin i daleko vise da planira/taktizira ili bi prosto poludeo od konstantnog reloadovanja quicksaveova - jer cile mile nije bilo. Tako da nije to toliko plac koliko pouka koju igrac nauci na sopstvenoj kozi i zelja da se to iskustvo implementira na najbolji moguci nacin^^

A ako to znaci investiranje u steal ili locksmith sa Paladinom, so be it (salim se naravno)

p.s.- Well maybe I've got a bit munchkin inside me; goes with the trade I guess
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Asmodeus (2.6.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka 23/24" do 200-210e i da li se uopste truditi? Rolle ŠDK - Grafika 2 10.11.2010 10:07
O torrentima uopste Ivan-94 Internet tehnologije 6 31.3.2009 21:31
O igrama uopste Prief Lirator O igrama uopšte 19 28.8.2008 14:38
Zeroconf i LAN uopste!!! dragomix Slobodni softver 0 12.2.2007 23:40
DVD-RW nece uopste da radi Mr.Deeds Kvarovi 9 1.11.2006 15:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com