Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2006, 15:09   #61
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Hm nikad nje kasno za ovaj forum

A meni je drago sto postoji neko sa kime ovde moze da se Animeu ljudski pricha

Interesantan je ovaj graph nema sta( samo sto SDC southern cross i Mospeada nemaju ama bas nikakve veze sa makrosom( osim sto ih je radila ista firma)
A sto se robotecha triche OGROMNA fan zajednica svedochi o apsloutnoj netachnosti tvoj tvrdnji

Da se razumemo
ROBOTECH nije english DUB SDF-1 MACROSSA - Daleko od toga( taj DUB je izashao 2005 i zove se MACROSS DUB a ne ROBOTECH)

Robotech ima svoj kontinuitet i jedinstveni timeline( koji je 100% drugachiji od macrossa)
Pojam PROTOCLUTURE u Robotechu i MAcrossu Ima potpuno drugachije znachenje( a kljuchan je za obe serije)

A i tvrdnja o sinhronizaciji ti je takodje potpuno netachna

Dakle u anime produkciji se VOICE recording radi pre pocetka animacije charactera( sto je jelte i logichno)
A posto je HARMONY GOLD dobio RAW animaciju a naknadno snimao Voicove - sta si nogao da ochekujesh( JAPANSKI i ENGLESKI nisu nimalo slichni)
Zatim Robotech ima sasvim novi soundtrack( kudikamo bolji od japanskih kolega - I po meni jedan od najboljih anime soundtrackova svih vremena( uz gundam seed i gundam seed destiny)

A i generalno JEDINO STO JE BOLJE u nastavcima makrossa je GRAFIKA jer je plotline potpuno besmislen( ovo dolazi do izrazaja najvise u ODVRATNOM MACROSS 7)( ako si za debatu o ovome - UVEK SAM TU)

A robotech svoj sluzbeni nastavak( radjen za Robotech a ne za neki drugi anime) dobija 2006

BESMISLENO JE ST OVAJ GRAPH DELI ROBOTECH- JER IMA JEDINSTVENI TIMELINE( Dakle gledati u kontinuitetu - da bi se razumelo)

A sto se tiche editinga samo su izbachenee explicit nudity scene( zbog toga sto je namenjem odredjenoj ciljnoj publici)

Robotech je pljuvan samo od strane MACROSS PURISTA( koje odlichno znam)
Ako postoje dokazi za PLJUVANJE bio bih zahvalan na LINKU

A samo jedno pitanje - Da li ljudi vise znaju i cene ime RICK HUNTER ili ime HIKARU ICHIJO?


A the untold story jeste objavljen zasebno( vhsovi iz 80tih) dvd jos nije doshao na red
A sto se tiche tog filma- Animacija je MEGAZONE 23( anime)

U graphu fali THE SENTINELS movie-1986( ako su vec spomenuti THE MASTERS saga i THE NEW GENERATION)- ovo je trebalo da bude serija ali je otkazano zbog nedostatka sredstava i lose politike uprave Harmony Golda- iako je scenario bio napisan, design odradjen a prvih nekoliko epizoda i ANIMIRANO
Quote
edino mi fale američke verzije SDC Southern Cross-a i Mospeada-e (poznate i kao Robotech Masters i Robotech New Generation)- ROBOTECH NIJE DUB

Robotech svoj sluzbeni nastavak dobija 2006 - ROBOTECH THE SHADOW CHRONICLES- nastavlja se direktno na epizodu 85( Potraga za ADMIRALOM HUNTEROM)

POzdrav
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 21:35   #62
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

1. Nisam ni rekao da je Robotech samo DUB nego AMERIČKA VERZIJA.
2. Ako je Robotech fan zajednica OGROMNA onda je Macross zajednica još veća, čim su uradili i klasičan english dub Macross-a 2005.
3. Džabe Robotech-u kontinuitet i timeline kad je on veštački zbudžen od 3 serije koje nemaju veze jedna s drugim. Koliko god da se dijalozi (pošto je animacija istovetna zar ne?) razlikuju u Robotech-u (kompletnom) i u ove 3 japanske serije, ne može se stvoriti kontinualna priča. Sama ova činjenica daje utisak izveštačenog. Southern Cross ima nekih dodirnih tačaka sa Macross-om ali to je napravljeno pre svega da bi se privoleli Macross fanovi.
4. Da li si ti uopšte odgledao ceo Robotech i pomenute jap. serije i uporedio ih po sadržini? Ja priznajem da nisam odgledao sve, tako da svoje mišljenje većim delom baziram na poznatim činjenicama.
5. Da li ti je poznata činjenica da Zentroidi u Macross-u govore jezikom koji posebno smišljen za te potrebe, dok u Robotech-u oni govore ENGLESKI. Zar je to nešto što je bolje u Robotech-u u odnosu na Macross.
6. U anime produkciji se VOICE ACTING radi posle svega, tj. kada se završi sa animiranjem, jer je daleko jeftinije. Ovde se možeš da pročitaš detaljnije informacije (posebno obrati pažnju na Part 3 - Anime Effects, Structure).
7. Pitanje Robotech Sound Track je stvar muzičkog ukusa i to neću da zalazim. I meni se sviđa Robotech muzičke numere, ali i Macross-ove.
8. Macross ni nema prave nastavke. Svi ostali serijali (i filmovi) su spin-off-ovi i nisu ni pravljeni sa namerom da nastave priču, autori uvek vole da se poigravaju sa svojim kreacijama. Macross 7 je i po mom mišljenju bezveze, ali pravljen je kao mjuzikl jer je tad vladao (mada vlada i danas) rok, a ukusi japanaca se izgleda mnogo razlikuju od našeg pa je njima verovatno bio super.
9. Koja je to ciljna publika kojoj je namenjen Robotech kad su morali da izbace toliko scena (izbacili su i "krvave" scene)? Mala deca (prosečnog znanja i inteligencije) svejedno ne mogu da prate priču Robotech-a.
10. Pitaj nekoga u Japanu da li zan ko je Rick Hunter, ima da blene u tebe. Naravno da je Rick Hunter ime poznatije kad je Robotech emitovan u Americi kad 99 posto Amerikanaca nije ni znalo za Macross. Isti slučaj je i u Evropi.

Toliko od mene.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2006, 0:25   #63
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Au bre
1- NIJE AMERICHKA VERZIJA( ne postoji druga verzija - samo dubovi)- VEC JEDINA VERZIJA
2-NO COMMENT- ( Pazi ti tu sposobnost zakljuchivanja - MAcross ima JOSH veci comunity a vise je ljudi culo za ime RICK HUNTER-
3-Gresis uveliko- PRICHA JE FENOMENALNO SLOZENA- ODGLEDAJ CEO ROBOTECH PA CES ZNATI(animacija nije sve na svetu)
Iionako je Uzasna -Na animaciji radilo vishe razlicitih timova( sa ocigledno ne dobrom podelom zadataka i velikom prostornom distancom)-
Kao i cinjenicom da je ponekad iz kadra u kadar crtanje potpuno drugachije.
Imao sam prilike da analiziram FRAME by FRAME( znam o cemu pricham)
4- DA ODGLEDAO SAM ( a i radim na Robotech movie projektu koji iziskuje svakodnevno gledanje i analiziranje)
A ti izgleda nisi upoznat sa ROBOTECH prichom uopste- SAVetujem ti da nabavish KNIGE JACKA MC'KINNEYa kao i comics( narocito LEGEND OF ZOR-miniseriju)- onda ces shvatiti koliko su robotech i macross BABE i ZABE
Inache najvishe to dolazi do izrazaja na kraju MASTERS SAGE( kad sto sta postaje jasno)
5- PRVO nisu ZENTROIDI vec ZENTRADI( zjentolueadi) - a drugo cinjenica je da AMERI jednostavno tako prilaze tom problemu ( i to ne samo u ovom sluchaju)
6-Promasio si poentu - cak i da je voice sniman naknadno( sto zavisi od produkcije) postojao je scenario( TEKST ) po kome je animirano.Animator mora da zna sta character treba da kaze.( ne moze otprilike)- i to opet JAPANSKI
7-Jeste pitanje ukusa i to necu da komentarisem
8- Bash bih rekao nastavci( od kojih svaki ima spinoffove)-ali izgleda da su se odrekli SDF-1 MACROSSa jer se svi spinoffovi baziraju na DYRLu( koji je opet napravio ogromne izmene u prichi)
A nastavaka bash i nema

9- O ovom pa tek necu da pricham - svaki anime koji udje u USA ( koji je rated sa manje od 18+) ima isti problem- A ti dizes buku oko par scena koje nisu esencijalne za prichu- Sta mislis kako ce prochi dub GUNDAM SEEDA( kad je intro u pitanju kao i par krvavih scenica) PA ISTO TAKO
10- sam si sebi odgovorio( anime cini veliki procenat IZVOZA japana(koji nije visoka tehnolohija )

I za kraj- FACE IT-
Robotech i Macross su dve RAzlichite Franchize koje samo dele( igrom sluchaja) pocetnu animaciju i nista vise( i netreba ih uopste dovoditi u vezu)
A lichno ja nemam nista protiv Macrossa. sta vishe veliki sam obozavalac istoga( kao i soundtracka)
A jedino ne volim kad neko koristi argumentaciju koja NE STOJI( i uvek cu biti spreman da odbranim neke cinjenice)
Savet- potrebno ti je josh informacija o robotechu da bi mogao da ga ga komentarises- A domaci zadatak u pogledu macrossa si odradio( kao neko ko je bio u kontaktu sa macross puristima) ili je jedan od njih


POZDRAV

Poslednja ispravka: nesonjacc (25.3.2006 u 0:42)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 0:52   #64
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Ma svejedno je, ova prepirka ionako ne vodi ničemu. Ko god da je pogledao ovaj topic verovatno se zapitao kojim jezikom govorimo. Ne kažem ja da Robotech sadržinski (pre svega mislim na priču) nevalja, nego mi smeta način na koji je nastao. Ne razumem tu američku filozofiju: "Hajde da uzmemo nešto što je tuđe, preradimo da to više ne liči na original i onda gledajmo kako od toga da zaradimo što više, ne samo u Americi nego i šire". Ne razumem tu njihovu posesivnost i netrpeljivost. Retke su japanske serije koje su Ameri obradili a da su ih time "poboljšali". Recimo mogu jedino da se setim Dragon Ball-a, japanski voice acting i gomila nebuloza stvarno srozavaju rejting serije. Robotech i Macross ne dele animaciju "igrom slučaja", s namerom je tako ispalo. Da je Harmony Gold sam uradio animaciju (pa makar i goru nego Japanci), ništa nebih imao protiv Robotech-a, ovako izgleda kao izraz nepoštovanje originalnog autora. Nekima je to OK, nekima nije. Dobro je što Japanci mnogo ne gledaju na to, niti im je stalo do toga koliko njihove stvari donose para u Americi. Pazi ovu izjavu Mamoru Oshi-ja (režiser Ghost in the Shell prvog filma) na pitanje tipa: "Šta imate da izjavite u vezi vesti da je pomenuti film postao blokbaster u Americi".

Odgovor (možda prevod na engleski i nije baš dosledan):
When Ghost in the Shell became No. 1 in America, someone put the newspaper cutting on the wall of our studio, but no one read it. The field of animation in Japan is very diferent from the american counterpart. No one realy cares about how much we sell, as long as we create things we want to create and do what we want to do. That's what we care about.

Takođe nemaju ništa ni protiv fansub-era (tj. likova koji nabave snimke serija sa digitalne tv i urade prevod a onda šire preko net-a) sve dok to rade besplatno (tj. ne profitiraju od toga). Dok Amerima to strašno smeta i čim neku seriju otkupe (licenciraju) odma im pismeno zaprete da prestanu da rade to što rade. Jelte, onda neće niko kupovati originalne DVD-ove. Pa i ne treba kad daš pare a dobiješ glupost. Prevod (i dub) obavezno bude lošiji od onog koji su uradili fansub-eri (ne dub, dub-ovanje ne rade) i obavezno što "američkije". Jedino kvalitet slike i zvuka može da bude dobar razlog za kupovinu.

A što se izvoza anime-a tiče, danas su stvari malo drugačije. Obično Japanci nisu zainteresovani da plasiraju ništa van Japana, već im američki distributeri traže pravo na distribuciju. Hvala bogu, ne menjaju serije ni na koji način, samo urade prevod i dub i uvodne špice budu sa credits-ima na engleskom a ne japanskom. Naravno, fanovi žele da dobiju isto ono što su mogli da vide na net-u ali kvalitetnije. O tome svedoče svi DVD rippovi koje imam. Tako da što se tiče Gundam SEED-a (i Destiny-a koji je licenciran pre jedno godinu dana kad se digla poprilična prašina) ne bi smeli da se razlikuju znatno od onoga što je prikazivano u Japanu (na dtv).
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 0:58   #65
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Što se tiče Macross DYRL, to je postala kao neka vrsta tradicije. Ima dosta filmova (recimo RahXephon, Escaflowne, X Movie...) koji se strahovito razlikuju od istoimenih serija. Ne znam zašto vole da prave takve "izlete"?

Citat:
a i radim na Robotech movie projektu koji iziskuje svakodnevno gledanje i analiziranje
Jel' UEG-ov projekat?

I za kraj. Nisam nikakav Macross purista niti poznajem ikoga ko jeste. Koliko je realno očekivati da u ovoj zemlji, gde 99.99 posto ljudi ne zna šta je anime a kamoli šta su Robotech i Macross i kakva je njihova veza, postoji neko ko je pogledao sve to i ko može biti iole kompetentan pa da može da bude purista?

P.S. Ne mogu da verujem post mi je bio 600 karaktera duži od dozvoljenog, pa sam ga razbio na dva.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 1:35   #66
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Hehe imao sam i ja tih problema sa mojim postom( bio je 1500 char duzi od dozvoljenog)- pa sam mnoge stvari izbacio

Potpuno se slazem u vezi Amerikanaca. Sve sto si rekao stoji
Ali jedino sto covek moze da uradi je da to prihvati.
Tachno je da su retka izdanja koja mogu da se pohvale Dobrim Dubom ili jednostavnoi recheno Americhkim izdanjima
Meni kao najbolji primer da je americhka verzija bolja od originala dolazi-

SABER RIDER AND THE STARR SHERIFFS ( Sei Jushi Bismarck -original) koji je u Japanu prosao katastrofalno a onda su Ameri Otkupili prava - stvorili dve potpuno nove epizode( dve poslednje) ,snimili novi soundtrack - i uz novi editing serija je prosla Fenomenalno u Americi kao i u Evropi - pa cak i kod nas.( a trenutno sam u procesu nabavke iste)

E sad robotech je izuzetak u svemu ovome zbog svoje specifichne i rekao bih jedinstvene strukture.
Lichno bih mnogo vishe voleo da Robotech ima sopstvenu animaciju - ali boze moj- Ne gledam KAKO je stvoren vec STA je stvoreno
Stvorena je epska saga koja umnogome prevazilazi mnoga tematski slichna ostvarenja

Kako je jedan od glavnih likova rekao - I DONT KNOW WHAT IS IT ABOUT THIS ROBOTECH THING. IT GETS INTO YOUR BLOOD.

A o ovome ce posvedociti citav comunity robotecha( koji bi bio jos mnogo veci da je izdavach -HARMONY GOLD imao iole bolju politiku prema fanovima(kakvu npr ima LUUCAS FILM kad su star wars fanovi u pitanju)


-I da to je UEG projekat. Stavise ja sam Osnivac i Vodja U.E.G
Hm i bash je cilj naseg projekta PODARITI robotechu ono sto nikada nije imao - sopstvenu originalnu animaciju
Pa videcemo koliko ce U.E.G uspeti
Ali bilo bi zanimljivo dobiti vise podrske iz ovih nasih Krajeva

Ali u pravu si kad kazes da ljudi verovatno nemaju pojma kojim jezikom govorim-o-sto je direktna posledica odvratne politike nasih televizija prema animeu.- a ako o ovome pocnem da pricham ubicu jos tri puna posta

Sto se DYRLa tiche - ajde izlet, izlet moze da se oprosti - ali zasto bazirati sve nadalje projekte na izletu?- nema smisla - originalna pricha je mnoogo bolja. To mi najvishe smeta


pozdrav
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 13:03   #67
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Ajde dosta, zbuniste pošten narod

Ok, ajde sad , koja je razlika između onoga što su puštali kod nas ( kad ono beše ) i ovoga, i ima li iko ovde tu seriju na DVD-ju ili tako nešto?
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 14:28   #68
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Bese davno- pocetkom 90tih proslog veka(RTS( nedeljom ujutro))

Razlike nema - to je ono sto su pustali(sinhronizovano na nas jezik- jedna od fenomenalnih sinhronizacija toga doba) - s tim sto su pustali do epizode 14(glovals report) a onda prestali sa pustanjem
A koliko sam ja razumeo -iz nekih izvora- materijal koji je posedovao RTS( a to je sve do epizode 36 -ali nisu imali prava za prikazivanje kompleta) stradalo je u bombardovanju 1999.

A to sto je na dotichnom linku je trecina Robotecha(ceo broji 85 epizoda- 3 generacije)

A jelte za to sto je POSTE NAROD zbunjen - rekoh u prethodnom postu ko je za to kriv.( a da mi lepo pisemo peticiju za emitovanje nekih odlichnih Anime serija - sta mislite o tome?)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 17:41   #69
Surovi
Član
 
Član od: 25.3.2006.
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Anime: trigun+bleach

A? sta mislite? po meni 2 serije najbolje spoj humora i nenormalnog lozenja i shibanja... trigun ipak prednjaci... el gledao neko?????
Surovi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 17:45   #70
Surovi
Član
 
Član od: 25.3.2006.
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea Zaboga

Citat:
nesonjacc kaže:
Naravno da sam gledao granzorta. Srecom uspeo da nabavim i DVD. Simpaticno ostvarenje. Radjen 1989

Osim Robotecha (a uz to i Saber Rider( na trecem kanalu davno) Bilo na Rts-u.

Inace ako vas interesuje sveobuhvatan registar Anime naslova pogledajte
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php

G D E D A N A DJ E M S A B E R R I D E R? ? ? ? ? ako ocete razmenu imam prvih 100 epizoda transformersa i 36 robotecha + ceo trigun + ceo bleach + dosta anime serija i filmova

PLEASE ANY1??
Surovi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 21:58   #71
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Malo Animea...

ja imam Angel sanctuary (nesto najbolesnije sto sam gledao u zivotu),Blood the last vampire, Fatal fury 2, Samurai X (tri dela), Samurai champloo,Rourouni Kenshin Seisouhen,ceo serijal Wolf's rain i jos brdo mange, ako nekom nesto reba nek javi. Surovi dobro bi mi dosli transformersi.
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 17:40   #72
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea Zaboga

Citat:
Surovi kaže:
ceo bleach
?????????

Sunce ti, pa ti mora da si pronašao vremeplov i otputovao u budućnost da bi nabavio sve epizode?

Što se tiče Saber Rider-a, ako nemaš dobru vezu sa net-om možeš skoro i da zaboraviš na njega. Nije mi poznat niko ko ga ima kompletnog. Skupljana je bila kinta da se kupe originalni DVD-ovi ali ne znam kako se to završilo i da li su ti likovi voljni da podele to sa ikim (ipak to mnogo košta).
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 17:57   #73
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Animei: trigun+bleach

Trigun nisam pogledao, nikako da se nakanim. Bleach sam odgledao do 50 ep. Čekam da izađe još koja epizoda pa da odgledam u dahu još 20-tak epizoda. Bleach mangu sam pročitao do 200+ chapter-a. Mogu jedino da kažem da je manga daleko bolja od anime-a, prevashodno zbog manje cenzure a i crtež je malo bolji. Anime nekako ne uspeva da ispravno dočara scene iz mange mada ima i on svojih prednosti. Manga je već duže vremena prednjačila po radnji u odnosu na anime, tako da anime-om nisam bio suviše fasciniran. Već sam znao šta će se dogoditi i šta mogu očekivati. S druge strane priča u kasnijem delu Bleach-a (recimo od 40 epizode pa nadalje) je fantastična sa mnogo obrta i izneneđenja i ujedno i jedna od najboljih koje sam video.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 19:07   #74
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Animei: trigun+bleach

Imamo nekoliko epizoda Triguna i stvarno je zakon Da sednes i da se smejes

Imam gomilu animeova, samo nikako da ih pogledam sve. Najdrazi mi je Visions of Escaflowne, cudi me sto ga niko nije pomenuo - film je malo cudan (i 'nabudzeniji') ali je OK. Hellsing je takodje zakon Prosto mi je zao sto kod nas ne moze da se nadje Hellsing manga (tj. mogu da se nadju samo epizode koje su ionako pretvorene u seriju - i jos kostaju 1000 din po knjizici. Auhhh.)
Pogledala sam prvih par epizoda Full Metal Panic i mnooggoo mi se dopao Mislim da ih imam sve, ali mi skola oduzima i previse vremena ._.

Kao mala sam jaaako volela Voltrona, sad vidim da na Super TV daju Voltron 3D verziju (uzas, nisam znala da li da placem ili da se smejem...) i Saber Rider, mada se ovog drugog ne secam previse (svega sto se secam je kooooonj... diivni metalni konj ). I Grandzort, naravno

Usput, da li se jos ko seca Plave Princeze? Ja jos uvek imam album sa slicicama...
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 19:13   #75
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Citat:
darkado kaže:
ceo serijal Wolf's rain
Dosadniji anime nisam videla Prve 3-4 epizode su bile tak-tak, ono ostalo je smorilo, a kada su pocele one epizode SA GLUPAVIM PONAVLJANJIMA, batalila sam gledanje. Mozda pogledam poslednju epizodu tek da vidim sta se desi na kraju :P

I jos uvek mi nije jasno, da li je ONO u crvenoj jaknici musko ili zensko? Nemam nista protiv anime androgenih likova, ali sto je puno, puno je
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 20:44   #76
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Malo Animea...

zensko je, i ima samo jedna epizoda u kojoj se ponavljaju stvari i u pravu si ona maximalno smara
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 20:45   #77
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Malo Animea...

evo nabavih upravo Metropolis, Hellsing, Escaflowne, Van Helsing-London mission
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 20:47   #78
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Animei: trigun+bleach

secate li se Tritona?
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 17:59   #79
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Citat:
darkado kaže:
zensko je, i ima samo jedna epizoda u kojoj se ponavljaju stvari i u pravu si ona maximalno smara
Ah, dobro je, ipak jos nisam poludela Prevod mi je varirao, pa je malo bila "ona", malo "on"...

Cekaj, JEDNA se ponavlja? Ja ih imam bar 6-7, po jednu za svakog od likova...
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 18:02   #80
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Animei: trigun+bleach

Citat:
darkado kaže:
secate li se Tritona?
Ah, Triton... :P Kao klinka od 4-5 godina sam ga obozavala, tako da su mi na kraju kod Kineza (ili koaji su vec onda bili) kupili mac koji svetli Videla sam ga pre par godina na nekom kanalu i pomislila "Zar sam ja volela TO? Uhh... T_T"

...bolje Triton nego Teletabisi...
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com