Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2011, 16:59   #101
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Meni sve nesto sumnjivo, sad kad malo bolje razmislim, oko 2.0 na W1.
Pa valjda je Samsung planski izbacio Wave 2, da na njega stavi 2.0 Badu.

Ako bi omogucio Badu 2.0 na Wave 1, to bi verovatno rezultiralo smanjenjem prodaje W2 telefona. Jer je isti telefon, samo veci ekran.
Pa ko bi recimo onda zeleo da predje sa W1 na W2, ako je samo velicina ekrana razlika, a kazem oba budu imali 2.0 Badu ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 17:05   #102
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

ne,ne wave II ima vece dimenzije,veci ekran ali super lcd koji mnogo vise srce bateriju i drugaciji centralni taster-nije vise ovaj semi-masonski dijamant[ovo sam rekao jer sam jos pre 20 dana citajuci o wave-u/samsungu naletao na paranoicne textove u vezi samsunga i hjihovog igranja sa geometrijskim oblicima centralni tasteri,objektivi,blic itd,valjda ih podseca na ovako nesto samo malo razvuceno sestar und trokut




njega su lansirali da ih kupuju ljudi koji hoce veci ekran i koji hejtuju taj dijamant.[inace,ne zbog ljudi koji se plase masona ]

a isti su hardverski.

a bada 2.0 je spremljena za wave III koji ce,prema nezvanicnim info,imati 4+ '' super amoled display,1.2 ghz procesor nove konstrukcije,8 ili 12 mpix kameru i 1080 sa 30 fps kamkoder,a slow motion koje je do sada u 320x240 rez ce biti u full hd
i jos jacy grafiku itd.

e pa onda mogu da izbace i badu 2.0 za nas sa,tada smesnim, wave kecom

u svakom slucaju se sprema wave III,koji ce biti mnogo bolji od ova dva tako da i nemaju neku konkurenciju i da nam daju badu 2.0 milioni ljudi koji imaju kesa ce menjati w1 za w3 bez problema

Poslednja ispravka: HSVstoned (17.1.2011 u 17:19)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 19:59   #103
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

e pjano,evo upravo sam cekirao i hotmail i gmail,taman pitao asistenta kad je kolokvijum drugacije se ne bih setio..
dakle,sinhronizacija sa svim,cak i meni nekim nepoznatim @ servisima.

sve radi super,brzo i pregledno a moze i da se menja pozadina,vise mi odgovara braonkasta nego bela do citam mail



naleteo na ovo negde

Citat:
Po mnogim testovima koje sam citao (kod nas, na nemackim i britanskim, t.j. americkim sajtovima) Bada OS na Wave-u 7 puta brze izvrsava komande nego Android na Desire-u, sta vise reci???

Poslednja ispravka: HSVstoned (18.1.2011 u 14:27)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 0:37   #104
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

ja cu izgleda veceras da predjem na badu 1.2,cekam da se rastereti server..

evo sta kaze covek,realno narocito sto se tice navigacije i skype-a

A
Citat:
sad impresija bada1.2:

Posto sam radio samo zvanicna ubdate, nisam ni sa jednim imao problema, 1,2 radi brze od ostalih, dobija se i velika baza podataka sa nasim recima i akcentima, za swipe, koji je za mene fenomenalan, jer nisam voleo da kucam, vecinu reci koje sam ranije ubacio prepoznaje i posle samo tri slova i to fino, a moze se ubaciti i nove da budu sa tri slova, a krace i dva, stabilno radi igrice se brze ucitavaju, kao i programi, wifi je osetljiviji i bolje se konektuje i brze ucitava stranice. yutube savrseno radi i gore napomenuto sam otkrio sa mobilnim.
Krakovane igrice nisam imao tako da o tome neznam niti sam probao, ali mislim da ce za jedno mesec dana i to biti reseno, navigacija u inostranstvu radi odlicno i ako mi se vise svidja garmin, sto nema nase dobre karte, nije bada kriva vec proizvodjaci koji nisu obradili nase trziste (posto nas narod ima kartko pamcenje, neseca se da smo cekali skoro dve godine za simbian garmin nase mapa, od pojave garmin mobile za ostale zemlje). ali i mi snosimo malo greha, nepisemo nikome da nam trebaju mape, pa kad bi dobili od svakog ko ima wave bada da pise i tekakobi bilo i to ubrzano, ne samo za navigaciju, vec i za skype, al sve to nezavisi od telefona vec i od vlasnika softvera.
dekodirano telefoni ce otprilike uvek imati probleme pri update-ovanju na nove verzije bade koliko sam ukapirao.

mora ovo da se odradi:

Mora da se prevari kies, a to moze da se odradi preko registry pacher-a:

Citat:
1) Skinete Kies verziju Kies_1.5.3.10093_31_1:
http://www.filecrop.com/Kies-1.5.1.html

2) Skinete kies registry patcher:
http://www.mediafire.com/?8c8gycdcs7apzbo

3) Sa upaljenim Kies-om i telefonom prikljuchenim da ga je kies prepoznao, startujete kies registry patcher i kucate:

- Enable spoof: TRUE
- Spoof product code stavite na: MSR (ako sluchajno ovo ne radi a ne vidim zashto ne bi, imate i ove kodove za srbiju "PMN, SMO, TSR, TOP")
- Spoof software revision as: S8500XXJF8/S8500OXFJG3

I onda kliknete na write registry

4) Vratite se u Kies i idete na firmware upgrade

mada neki i dalje imaju probleme.. ali ne znam do cega je.

eto pjano,pa ti vidi prednosti aparata ''za nase trziste i ne operisanih sa nasih mreza''

poceo sam mnogo da postujem o ovome ali me interesuje a kapiram da ce nekome koristiti
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Pjanovic (20.1.2011)
Stara 20.1.2011, 3:38   #105
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

uspesan upgrade na badu 1.2

samo treba pustiti da sve ide do kraja,15ak min trajalo kod mene,zavisi od brzine neta. 4Mb/s.

i da,treba 1gb prostora na c.

sve je ostalo sacuvano,nisam vadio memorijsku karticu,bukvalno je sve ostalo isto,aplikacije,jezici,igrice,imenik,poruke.. jedino njima treba 1-2 da se oporave,tj inbox da prikaze kontakte,do 2 min stoje brojevi.

obavezno vratiti fon na fabricka podesavanja,tema je najbitnija da bude ona default.

za sada sve radi odlicno,ni najmanji bag a telefon se moze koristiti dok je povezan sa kompom,jedna od razlika.

ovo vazi za nedekodirane aparate,a za kodirane imate uputstvo.

e da,posle update-a morate promeniti usb ulaz jer kias na ''starom'' ne prepoznaje telefon,ne znam da li je privremeno tj do sledeceg restarta/gasenja.

Poslednja ispravka: HSVstoned (20.1.2011 u 12:50)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 4:46   #106
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

A sto si uopste update-ovao na 1.2 ?

I da se nesto lose desilo, da si ga nekim slucajem zabrikovao u tom procesu, da li bi Telenor priznao reklamaciju ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 12:45   #107
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

naravno,jer bi samo njihov serviser nakacio na komp i sredio sve,nemaju nikakve spec troskove tu a problem je mogao da nastane ako bi net sam od sebe pukao,ako bi komp zakucao,ako bi nestalo struje itd,ovako samo treba cekati 15ak min i to je to

pa presao sam jer sam danima citao i zakljucak je da je WiFi jaci,baterija duze traje[i ovako mi je bila ,a primetio sam da je ovo istina sinoc sam slusao muziku,cackao aplikacije,isao na you tube itd i nisam gasio nocas i za 5%,sa 90-85 % spala baterija
sta jos,da inace je telefon brzi,kao sto su i obecali,brze se i pali,mnogo brze,to mi je ranije malo smetalo.
a pojavljuju se i aplikacije za 1.2 polako,inace je sve vise aplikacija,sve vise i korisnih,ne samo pointless zaebancija,pojavila se i,ja mislim,prva ''srpska'' - TV vodic i moze samo na badu 1.2
net je brzi i usavrsen,yt klip se odmah pusta a ranije su bila potrebna 2 koraka mada ni to nije mnogo smetalo a onaj mali meni ne moze da se skloni ali ne smeta.

sad cu da probam podrsku za flac a jedno sto nisam probao je onaj swype,nisam nasao..

a remote desktop mi deluje kao kul aplikacija,sinoc se pojavila u samsung apps

kul je i ovaj swype,na o ''taster[t9]'' ali navika je cudo,ja ni na qwerty jos ne mogu da se adaptiram

Poslednja ispravka: HSVstoned (20.1.2011 u 16:21)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 16:39   #108
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

od sinoc su dali gas pa je izaslo jedno 20ak aplikacija

i sad mi par njih promakose,bukvalno sam otisao u samsung apps i video da su free i dok sam nakacio telefon stranica se refreshovala i sad su po 4 funte

a inace ovi koji mogu da plate[svi osim serbalja] imaju super izbor,za 20-30 funti da se raspamete od appsa i hd igrica
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 19:17   #109
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Nije problem update-ovati ni telefon koji nije iz Telenora. Samo dok je telefon prikačen na komp treba promeniti vrednosti u registry bazi o modelu i verziji softvera.

Za ovih 20ak dana nisam našao neke veće mane ovom telefonu.
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 19:21   #110
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

imaju ljudi probleme,ne bih pisao bezveze.

mts/telenor imaju siguran update a kod ostalih u 80% slucajeva prolazi to sto si naveo.
opet ostaje tih 20% koji ili su nesto pogresili ili su sve odradili kako treba ali nisu uspeli.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 19:31   #111
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Možda koriste KIES 2.0 ili pogrešne vrednosti unesu u registry. Ako nekom ovde zapnem, rešićemo...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 22:01   #112
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

izgleda stize ''krstena'' navigacija za badu/wave za zerbiju


Citat:
NDRIVE stigao!!!

^ Hahahahaha

VELIKI DAN ZA BADAOS!!!

Ndrive je stigao, konacno...

Sve mape u full-u...jedino ostalo josh da se angazujemo i da od doticnih ljudi trazimo da zavrse posao i sa nasom Full Contrast mapom...te stoga vicite za link!!!
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kablovski net? Ha Lyl Internet usluge 48 24.12.2009 16:09
Iskustva sa webgarden kreatorom hallooo Web razvoj 0 22.10.2009 22:11
Niški provajderi alex92 Internet usluge 40 4.10.2009 10:50
Povezivanje kompa sa TV-om i DVD-om mikimaricic Video/TV softver 12 2.3.2009 22:02
Potrebna iskustva sa stranim hostinzima. freeminder Internet usluge 1 10.3.2008 3:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com