Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2016, 13:44   #121
milosh-96
Član
 
Član od: 28.6.2010.
Lokacija: Grocka
Poruke: 181
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Kupio sam outlet volan iz WinWin-a, stigao mi je prekjuče i želim da ga vratim jer ne radi lepo, fali mu analogni mod a na kutiji piše da ima, a i na sajtu je navedeno da je sve ispravno. U koju WinWin prodavnicu sad treba da odnesem paket, na adresu sa računa ili u bilo koju?
milosh-96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 15:33   #122
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Ako si naručio preko neta imaš rok od 14 dana da ga vratiš u bilo koju prodavnicu. Uostalom pozovi njihov korisnički servis pa će ti objasniti šta treba da radiš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 17:03   #123
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Možda će da te vozaju ko mene poslednji put. Zavisi gde si platio, ako si pouzećem, onda bolje da im pošalješ na isti način kako ti je stiglo. U prodavnici ti neće odmah vratiti novac jer nisi u toj konkretnoj prodavnici uzeo. Takođe, ako krenu da tupe, što ne bi bila novost, pozovi se odmah na tržišnu inspekciju. Tek kad mi je preselo posle 3 dana vožnje sutra, sutra, pozvao sam njihov call centar (koji ne možeš sa mobilnog da zoveš...) i rekao da ću da se obratim tržišnoj, odmah su promenuli ploču i sve rešili ekspresno.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 12:41   #124
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Da dodam i ja malo A i upozorenje za ostale. Kupujem ja u firmi na e*** vec duze. No likovi imaju neke '' koleginice '' koje su ekstremno strucne. Imaju korpu na sajtu i covek bi pretpostavio da za nesto i sluzi jel. No bez obzira na to oni vole ako ne daj boze covek kaze ocu to i to da dodaju i usmeno sta treba da se kupi, i da naravno ne pogledaju u korpu. A tek sto vole da salju konfiguracije iz 100x sa razlicitim kurirskim sluzbama, bez obzira sta covek napise u napomeni... I onda se na kraju pitam sta ce im korpa i napomena ako je ne citaju? Sto svaljuju sve na kupca i ako kupac trosi novac kod njih. E pa nema vise od sad uzimam samo od likova koji postuju ono sto kazu, da pritom ne izvrcu istinu i pritom se prepucavaju sa kupcima preko emaila...


No necu ceo dopis da stavim, ali evo kako se hendluju stvari

Poštovani,
Nije nam bila namer da Vas uvredimo.
Telefonski ste dogovorili da se na porudžbinu doda I memorija,a odmah zatim napravili novu online porudžbinu koja je po pristizanju obradjena I poslata,uz stariju porudžbinu na koju je dodata I ram memorija usmeno. Svakako saopstili smo Vam o čemu je reč čim ste poslali prvi dopis I obavestili Vas da nam javite,takođe ugovoreno je sa Vama da se isporuči prvi paket monitor + memorija (korigovana porudžbina),ali Vi ste ponovo odbili preuzimanje. Nakon toga ste online poručili već istu porudžbinu koja je poslat na adresu. Kurirska služba je od nas dobila info da Vam isporuči,a od Vas da odbijate preuzimanje I tu je nastala nesuglasica. Čekali su konačne instrukcije I paket je u centralnom magacinu jer u periodu kada ste potvrdili njihovo radno vreme je već bilo zavrseno.
Takođe slanje brojeva porudžbina je neophodno zbog obima upita koji nam svakako pristizu I nadamo se da se slažete sa nama jer na taj način dobijate bržu povratnu inforamciju.
Nadamo se da će nesuglasica biti rešena konačnom isporukom u ponedeljak.

Još jednom hvala na razumevanju I izvinjavamo se na neprijatnosti.

Ok kao prvo pise da moram da ubacim u korpu stvari koje kupujem. E sad nije tacno da sam dva puta odbio preuzimanje vec jedanput jer je cena bila veca i nije mi bilo jasno o cemu se radi... A ovo da sam dodao jos jednu memoriju je tacno ali sam predpostavio da to tako treba, jer kako ce bilo sta napisati ako ne narucim. Telefonom se nismo culi to je teska notorna laz. Imam email dopise naravno... Sve ovo zato sto '' koleginica '' dodaje proizvode '' usmeno ''... Sto ne bi trebalo u praksi da se radi. Pritom izvrcu istinu, sto ce reci nazivaju me lazovom. Nikad ali nikad vise ne pazarim nista kod njih. A moja preporuka je da se pazite jer i sami vidite iz primera da nece da priznaju gresku nego kao nikom nista... Srecno
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 12:59   #125
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Emmi od kada je "promenio ličnu kartu" (hint: lažna lična karta, je l'te) je postao potpuno nepouzdan za web kupovinu.

Naime, u poslednje vreme i za najobičnije sitnice nakon porudžbine dobijem sledeći odgovor:

Citat:
Poštovani,



Vaša porudžbenica je u obradi.
Roba koju ste poručiili trenutno nije dostupna na našem lageru i poručena je od dobavljača.
Naknadno ćemo Vas obavestiti o roku neophodnom za realizaciju naše saradnje.



U cilju što boljeg informisanja, potrošačima je na raspolaganju naš Call Centar na broju 0700 300 303 (po ceni lokalnog poziva)

ili mail webnarudzbenice@emmi.rs
U prevodu, ko te hebe što te klijent čeka da mu završiš posao, ima da čekaš da mi poručimo 2x4GB najobičniju Kingston ddr3 memoriju na 1600Mhz od nekog tamo dobavljača, jer, eto, nemamo je na stanju!

Pa šta imate na stanju?!? Miševe? Podloge?

I daleko da je samo memorija u pitanju, 6 prehodnih porudžbina su se isto tako završile.

I eto, poručio sam memoriju 19.7. sad je 23.7. porudžbina još nije stigla, teško da će pre 25.7. ako i tada.

A Alti d.o.o. je ostvario monopolsku poziciju naravno zna se kako. I eto, dozvoljavaju sebi da nešto tako sitno nemaju na stanju!

Alternativa?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 13:04   #126
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
Da dodam i ja malo A i upozorenje za ostale. Kupujem ja u firmi na e*** vec duze. No likovi imaju neke '' koleginice '' koje su ekstremno strucne. Imaju korpu na sajtu i covek bi pretpostavio da za nesto i sluzi jel. No bez obzira na to oni vole ako ne daj boze covek kaze ocu to i to da dodaju i usmeno sta treba da se kupi, i da naravno ne pogledaju u korpu. A tek sto vole da salju konfiguracije iz 100x sa razlicitim kurirskim sluzbama, bez obzira sta covek napise u napomeni... I onda se na kraju pitam sta ce im korpa i napomena ako je ne citaju? Sto svaljuju sve na kupca i ako kupac trosi novac kod njih. E pa nema vise od sad uzimam samo od likova koji postuju ono sto kazu, da pritom ne izvrcu istinu i pritom se prepucavaju sa kupcima preko emaila...
Ja im uvek prvo pošaljem mejl da provere dostupnost komponenti pre nego što naručim i da mi jave kad se očekuje da će biti u prodavnici, dok za konfiguracije uvek tražim da mi ih sastave (od delova koje sam kupio). Za sada na taj način nisam još imao problema, a uzeo sam sigurno 15-20 konfiguracija do sada.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 13:23   #127
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

yahoo mogao si memoriju u drugu porudžbinu verovatno je preko 2000 din taman dobiješ odvojeni račun i izbegneš sve telefoniranje i diskusiju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 13:34   #128
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
yahoo mogao si memoriju u drugu porudžbinu verovatno je preko 2000 din taman dobiješ odvojeni račun i izbegneš sve telefoniranje i diskusiju
Da upravu si. Izgleda da se jedino isplati narucivati deo po deo. E tako ne moze doci do nikakve zabune. Veoma dobar savet
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 13:44   #129
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

pa da, ovako još ako nešto nemaju na stanju ima sve da čekaš dok ne skupe sve delove da kompletiraju narudžbinu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2016, 12:10   #130
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Ja godinama kupujem u ejmi ali nikada nisam imao problema sa njima. Ono što naručim to mi i stigne, mada ću najesen u a-mejz pošto imaju ono što mi treba.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2016, 19:47   #131
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Ja skoro zvao E*** za neki jeftini Netis ruter od 1750 din, kaž lik nemaju na stanju ali dođi i daću ti ovaj TP-link od 2100 za 1750. Ja naravno pristanem, malo zbunjen jer bih svejedno kupio prvi sledći a nikakav popust nisam tražio. I tako kao na pijaci mi čovek spusti cenu očas posla. Za mene pozitivno ali jako čudno iskustvo.

A trenutno vrlo gotivim jednu prodavnicu na M koja pored vrlo pristojnih cena uz svaki proizvod imaju čekirano tri polja. Da li ga ima na stanju, a ako ima da li ga ima u radnji trenutno (preuzimaš odmah danas ili šalju) ili je u magacinu (spreme za sutra). I do sada se pokazalo da su vrlo ažurni sa tim obeležavanjima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 11:41   #132
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Evo za sada mog najlošijeg iskustva kupovine na sajtu iTrade.

Prošle srede naručim tastaturu sa napomenom da ako je moguće pošalju u petak da bih je dočekao u subotu, odaberem upatu predračunom. Stigne mail kaže OK poslaćemo po uplati i evo predračuna. Novac im bude uplaćen istog trennutka i meni se za 30 min skroz skine sa računa tj. legne njima. Kažu javiće broj za praćenje u petak.

I tako prolazi 2 dana, niko ništa ne javlja. Odem na njihov sajt slučajno i dotične tastature više nema na sajtu, rekoh zgrabio sam poslednju i mora da je poslata čim je skinuta sa stanja. Dođe i ta subota ništa ne biva, ja ih zovem i ne mogu da dobijem nikoga iako je radno vreme. Pošaljem mail sa upitom šta se dešava i tišina tog dana... U ponedeljak prekjuče mi ujutru stiže mail da se silno izvinjavaju i da robe više nema na lageru. Da li želim povraćaj novca ili neki drugi proizvod. Odaberem povraćaj novca. Dva dana evo prolazi, novac niko ne vraća. I sada je opet otišao mail da ih podsetim.

Sumiranje: Poslali su mi predračun a da nisu proverili lager, onda su skontali da nemaju i skinuli tastaturu sa sajta još u petak ali meni niko nije našao za shodno da javi. Tek kada ja njih cimam odgovaraju par dana kasnije. Sada ih čekam da vrate novac što je iz nekog razloga očigledno dugotrajan proces. Znači obzir im je nula. Samo je profaktura stigla u roku od 15 min od mog upita, to moram da priznam da je bilo na nivou.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 11:43   #133
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Zato se u Srbiji ništa ne plaća unapred...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 11:49   #134
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Kontam lakše mi je tako nego da se jurim sa poštarom i kusurima. Svejedno, u pitanju je 1600 din i sve i da me zavrnu neću plakati. Više mi smeta ceo taj proces svinjarije gde te svesno puštaju da veruješ da je sve ok i da se nadaš toj robi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 14:32   #135
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Kontam lakše mi je tako nego da se jurim sa poštarom i kusurima.
^^ Ovo. Ja isto ne podnosim gotovinu i zato kad god online prodavnica ima opciju plaćanja preko predračuna uvek izabrem nju. Do sada sam zbog toga jedino imao problema sa Gigatronom jer su ljudi prosto nesposobni da prate svoj inventar.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2018, 1:22   #136
Tik-Tak@031
Novi član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Uzice
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

U emmi web prodavnici imaju polje za komentare ispod svakog proizvoda, i ja kad sam uvideo da je telefon koji sam naručio pun softverskih bagova reko da bar napišem komentar da ljudi u buduće vide šta kupuju. Sve sam lepo i učtivo napisao mane i prednosti telefona i naravno komentar nikad nije video svetlo dana. Sramota, baš zbog ovoga više nikada kod njih pazariti neću.
Tik-Tak@031 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 14:16   #137
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Kad' se već dotakosmo ovih sa falsifikovanom ličnom iz prethodne poruke , jutros nabasah na biser-opis vezan za nešto što im ide pod nazivom "Gejmerski combo 3u1 set: tastatura YU, miš i slušalice Yenkee AMBUSH" . Molim stručne da mi razjasne značenje podvučenog dela :


torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 14:35   #138
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

A pozadinska tastatura?

Radosti google translatea.

Mada sve te podatke dostavlja uvoznik, tako da nije krivica na prodavcu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 14:38   #139
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A pozadinska tastatura?

Radosti google translatea.

Imaš pravo.To "pozadinsko" mi promače dok se kliberih na ono što podvukoh.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 16:54   #140
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Da samo znate kako se ti prevodi rade kod nas...

Skoro sam pomagao sa prevodom za jednu našu veliku IT firmu. Posao je bio ogroman i sa nerealnim rokom, pa je glavni prevodilac outsource-ovao na sve strane. Ja jedini od svih imam ikakav background o tome što prevodimo... U trenutku kad me uključe, pregledam dotadašnje prevode i hvatam se za glavu. Izvorni materijal je na kinesko-engleskom pa često nema nikakvog smisla sa životom. Ako naslutiš šta je pisac hteo reći, super, pravi uređaj naravno nemaš da možeš da proveriš svoja nagađanja... Glavni prevodilac na kraju, noć pred istek roka, pokušava da koliko toliko uskladi prevode više ljudi, da se korišćeni izrazi ne razlikuju od strane do strane.

Jednim rečju - horor.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izbori u Srbiji cubrovic Programi za mobilne telefone 0 25.4.2012 11:46
Nintendo DS al0cunit Konzole 80 18.2.2011 15:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com