Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2019, 22:26   #301
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Stiglo vreme da se pazari novi telefon.
Običan sam korisnik, igrice praktično i ne igram. Nisam neki zaluđenik ni za fotografisanjem, ali mi je drago ako se upotrebljiva fotka može izvući i tokom dana i tokom noći.
Ovo oko hd+ i fhd ekrana mislim da ja kao obični korisnik i ne mogu da primetim neku razlik. Bitnije mi je da je jače osvetljenje tj da se koliko toliko može koristiti pod direktnim sunčevim zracima i da je crna što dublja (ako već nije u pitanju sAmoled ekran).
Slušam dosta muzike, što preko BT što preko standardnog 3,5mm ulaza.
Bitna mi je čujnost u slušalici ali i da sagovornik mene jasno i glasno čuje u raznom (bučnom) okruženju.
Voleo bih da mi novi aparat traje jedno 2 godine i još bolje ako bi dobijao nove zakrpe ili čak nove verzije OS. Naravno, sa što manje bloatware.
Najbitnija od svega mi je baterija, tresem se od same pomisli da bih morao da se nategnem da mi izdrži od jutra do mraka bez punjenja u međuvremenu.

Tako da tražim vaš savet šta od ovoga:
1. Moto G7 Power (favorit),
2. Redmi Note 7,
3. Redmi 5 Plus
3. Meizu 15.

Telefon bi bio kupljen u prodavnici na odloženo (verovatno čekovima).
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2019, 0:14   #302
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Bilo sta da uzmes dobro je, ovaj Meizu mi dobro izgleda i na papiru i fizicki, Motorola cist android mnogo jaka baterija, veliki telefon, redmi note 7, odlicna baterija odlicna kamera, otpisao bi redmi 5 plus, nije ta klasa, mozda si mislio na redmi note 5-on je bolji(imao sam oba).
Ja sam uzo Xiaomi Mi 8 lite, baterija mi izgura dan-dan ipo.
Ne znam ovaj Meizu je za mene prava enigma, dosta je manji od ovih drugih.
Evo sa gsmarena, zakljucak za Moto i konkurente.
https://www.gsmarena.com/motorola_mo...iew-1889p6.php
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2019, 13:55   #303
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Hvala puno!
Iskreno, što više gledam ovu Motorolu sve mi se više dopada iako znam da Redmi nudi više (osim po pitanju baterije).
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2019, 14:06   #304
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Gledam koliko je meni verno Sony xperia a1 ultra sluzio u zadnjih dve i kusur godina i u periodu kad treba da izaberem telefon samo vidim Sony 10 kao opciju jer za jedinicu definitivno necu imati para. Kada trazite odredjeni model niko ne kaze da li je u pitanju fensi ili radna jedinica i vreme sa kojim zeli da se rukuje t.j. druzi. Sve je ovo super sto predlazete na prvu loptu ali niko ne predvidja da telefon treba nekad i da omlati o ledinu, popije vode i istrpi desetak ozbiljnih naloga i skrati muke korisniku da ne ceka u red ili da kupi jeftino tamo nesto iz Kine. Samo moje obicno zapazanje... I tom prilikom skrecem paznju Urednistvu SK da testira telefone na tako bitan nacin.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2019, 14:29   #305
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
Hvala puno!
Iskreno, što više gledam ovu Motorolu sve mi se više dopada iako znam da Redmi nudi više (osim po pitanju baterije).
Ja uzimam sta mi se svidja, specifikacije nisu mi toliko bitne. Tako ako ti je Motorola zapala za oko, uzimaj nema sta.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2019, 16:36   #306
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Gledam koliko je meni verno Sony xperia a1 ultra sluzio u zadnjih dve i kusur godina i u periodu kad treba da izaberem telefon samo vidim Sony 10 kao opciju jer za jedinicu definitivno necu imati para. Kada trazite odredjeni model niko ne kaze da li je u pitanju fensi ili radna jedinica i vreme sa kojim zeli da se rukuje t.j. druzi. Sve je ovo super sto predlazete na prvu loptu ali niko ne predvidja da telefon treba nekad i da omlati o ledinu, popije vode i istrpi desetak ozbiljnih naloga i skrati muke korisniku da ne ceka u red ili da kupi jeftino tamo nesto iz Kine. Samo moje obicno zapazanje... I tom prilikom skrecem paznju Urednistvu SK da testira telefone na tako bitan nacin.
Slažem se sa tobom, evo ovaj kineski Okutel C5 koji nosam više od dve godine je svašta preživeo sa mnom (čak i Maradona makazice od ledene kiše tj gore ja a dole beton a on u zadnjem džepu). On me i dan danas solidno služi a verujem da bi radio kao prvog dana da aplikacije sa svakim apdejtom nisu sve "teže".
Na stranu što je baterija oslabila, zvučnik pri pojačanom zvonu probija a i čini mi se da je zvučnik u slušalici osetno oslabio, teško da ikoga više mogu čuti na ulici gde je pojačan saobraćaj.
S obzirom koliko sam ga smešno poručio sa Aliexpressa (45e) ja sam više nego zadovoljan njime i nažalost još malo će moći da izdrži.


Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Ja uzimam sta mi se svidja, specifikacije nisu mi toliko bitne. Tako ako ti je Motorola zapala za oko, uzimaj nema sta.
Motorola budi neku nostalgiju u meni i onaj prividan osećaj sigurnosti da i dalje, kao nekada, prave kvalitetne i izdržljive telefone.
Dosta sam recenzija pogledao i pročitao vezano o njoj i skoro sve su reči hvale, posebno za bateriju a to mi je definitivno najbitnije.
Daleko od toga da se lomim između njega i Redmi Note 7 ali sam čuo da kod RN7 ima neko rasipanje zvuka iz zvučnika slušalice.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 7:44   #307
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

RN7 sam prodao dosta komada do sada, niko mi se nije jos zalio na to. Nisam ga licno koristio, al jos nema reklamacija na to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 13:39   #308
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Hvala vam puno, i dalje je izbor sužen na Motorolu i Xiaomi.
Nervira me što nemam gde da uzmem i uporedim oba telefona.
Znači samo želim u ruci da uzmem Xiaomi i Motorolu čisto da vidim koji mi bolje leži a u prodavnici niko ne otvara pakovanje.
Kod operatera u poslovnici nisam našao nijedan od oba modela da su izloženi...
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 13:45   #309
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Menjao bih iphone se za neki stock android. U planu mi je da uzmem xiaomi a2. Kakav je telefon i da li je ok da se kupi? Ima li neku manu? Jel ista bolji od onih stock nokia?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 14:07   #310
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Pogledaj i Motorole iz Moto G7 serije, one dolaze sa stock Pie i biće nadogradnje.
Meni se dopada G7 Power.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 16:22   #311
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Kojic_M kaže: Pregled poruke
Menjao bih iphone se za neki stock android. U planu mi je da uzmem xiaomi a2. Kakav je telefon i da li je ok da se kupi? Ima li neku manu? Jel ista bolji od onih stock nokia?
Imao sam ga, ok telefon, samo ja sam imao probleme sa updejtovima, posle updejta upadne u bootloop, pa sam morao da ga nosim u servis, da ga otvore i preko EDL testpoint-a uflesuju rom. Posle sam procitao da mora kad treba telefon posle download update pre restarta da se izvadi sim kartica, ja sam to i uradio i posle uradio sve updejtove bez problema. Dobar telefon, lepe izrade, solidan zvuk na zvucnicima, malo je slabije hvatao wi-fi(tamo gde sam imao jednu crtu manje, na mi a2 dve manje) nego uobicajno Xiaomi telefonima. Brz je, kamere vrlo dobre, baterija jedan dan-brzo se puni, ono sto me je odusevilo je multitasking, za 2 meseca koriscenja nikada mi nije refreshovao aplikaciju, uvek ucita odmah iz memorije, ma koliko ih otvorene imao. To nikada nisam imao ni na jednom drugom telefonu 4gb/64gb je verzija. Da na Oreo bilo je problema brisanja cash memorije vece od 500mb(a na google one nema clear cash vec aplokacije moras pojedinacno)zamrzne se telefon, narocito kad brises cash od googlovih aplikacija(kazu da je razlog micromax emmc chip koji je spor) medjutim posle junskog updejta nisam imao takvih problema. Eto, to je to, ako imas jos nesto da me pitas, tu sam.
Za Pinstripe uzmi RN7 i bices zadovoljan, za par meseci se ocekuje MIUI 11 verujem da ce raditi jos bolje, lako se instalira google pixel camera, bez root-a, najbolje slike u klasi pravi. Vidi i Samsung galaxy A50, takodje odlican telefon, jaka baterija, amoled ekran, One UI, solidne kamere i perfomanse, malo je skuplju(50e) od konkurencije, al startno nudi 128gb interne memorije.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
Kojic_M (6.8.2019)
Stara 6.8.2019, 22:13   #312
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

E taman sam mislio da uzmem nesto sa boljim prijemom signala posto ajfon generalno ima los prijem. Valjda sto je metalni ili sta vec...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 22:32   #313
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Trenutno koristim Mi 8 lite, stakleni i oseti se da je bolji prijem i wi-fi i mreze generalno. Najbolji prijem imaju "plastikaneri". Recimo redmi 5 sam imao i tamo gde su antete uradjen od plastike, ostalo metal.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 23:20   #314
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

i meni je bio dealbreaker neki telefon sa zadnjom maskom od metala, tipa ovo sve odbija signal tačno meni u glavu... bolje plastični rekoh...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2019, 23:57   #315
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Baci pogled na OnePlus, mnogi koji ga koriste kažu da je Oxygen bolji od stock Androida. Meni je ovo prvi Android telefon, pa ne mogu da poredim, ali mogu da kažem da sam zaista oduševljen.

OnePlus 6/Tapatalk
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 0:29   #316
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

A cena
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 10:19   #317
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Aha, pa nisi napisao limit, a vidim da prelaziš sa Ajfona, pa reko' tu do 400 je okej.

OnePlus 6/Tapatalk
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 12:24   #318
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Haha ko ima ajfon taj ima para

Ma ne bih nista skupo. Sto se mene tice ne bih ni menjao iphone jer je vrh telefon. Al reko vec preko dve godine je star pa da kupim nesto novo. I onda vidim da je A2 150 evra nov i to je prelomilo stvar.

Al koliko vidim misljenja su podeljena. Jedni kazu da je to obican kinez sa stock androidom, dok drugi kazu da moze rame uz rame sa nexusima...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 13:53   #319
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
Kod operatera u poslovnici nisam našao nijedan od oba modela da su izloženi...
Nema veze što nisu izloženi, barem u MTS-u. Meni je radnica sama ponudila da mi otpakuje jedan model koji me je interesovao. Pitaj, ne gubiš ništa.

@Kojic_M: a OnePlus 5? Može se naći za ~170e trenutno.

Poslednja ispravka: Picard (7.8.2019 u 14:06)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 18:23   #320
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

OnePlus 5? Može se naći za ~170e trenutno.
Nov za te pare?
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Pomoc oko izbora Andoid telefona sa Qwerty Sladjan85 Aparati i oprema 8 20.1.2013 15:51
Gmail traži broj telefona real022 Internet tehnologije 44 17.1.2013 0:37
U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! matke Aparati i oprema 4 22.6.2012 12:24
Savet oko izbora grafičke za Core i3 konfiguraciju bilderkg ŠDK - Osnovne komponente 14 18.8.2011 23:46
Savet oko kupovine telefona za totalnog n00ba Nash Knight Aparati i oprema 7 5.5.2007 16:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com