Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2018, 11:45   #1
cvex98
Novi član
 
Član od: 25.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ryzen core boost disable

Pozdrav, imam jedan prilicno glup problemcic ali jako mucan za moju masinu, imam ryzen 2600 kojem je default 3.4Ghz i 1.1375V medjutim on konstantno radi na 3.6Ghz i 1.17V i tu staje samo zato sto onda edc ode u 100% da ne spominjem da je temperatura sve vreme 80+ a pod teretom i 90+C...
Neki su ovo resili prosto tako sto u power managementu promene opciju jer izgleda ima neki bag koji sa ryzenovim power opcijama pravi problem medjutim meni verovatno treba da iskljucim core boost opciju u biosu da bi se to unormalilo kako sam citao, kasnije mogu kao opet da ukljucim trebalo bi da radi kako valja... Sve u svemu da li iko ima ideju kako to da iskljucim jer kako je stavim na disabled po izlasku iz biosa se vrati na auto jer maticna kontrolise te stvari a ne cpu... Tako da trazim opciju da prebacim da cpu kontrolise a to vec nmg naci... To sam npr nasao ovde
cvex98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2018, 4:08   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Ryzen core boost disable

Prvo moras da navedes model ploce, jer nisu svi BIOS-i isti. Razlikuju se. Drugo, to ponasanje je uvrnuto, jer koliko sam te razumeo, tebi se resetuje podesavanje po izlasku iz BIOS-a. CPU ne moze da kontrolise tu nista, parametre rada sistema kontrolise BIOS. Ukljucujuci napone, frekvencije, bustovanje frekvencija, rad ventilatora, itd. A i temperature su ti uzasno visoke. Imam R5 1600 i sta AMD frabrickim kulerom overklokovan na 3,8GHz ne prelazi 60 i neki kusur stepeni. Cak i kada ga stavim da renderuje nesto po pola sata-sat.
Ovo me navodi da ti tu imas dublji problem, nego li sam BIOS. Mozda ocitavanja nisu tacna, mozda ima neki bug u BIOS-u, mozda neka komponenta na ploci nije kako treba. Ima i opcija da termalna pasta nije lepo naneta, pa temperature same skacu, a BIOS resetuje sebe na fabricka setovanja zbog pregrevanja. To definitivno treba da pogleda neko ko se dobro razume. Ovako samo nagadjam.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2018, 14:49   #3
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Ryzen core boost disable

cpu ne bi trebalo da dostize ni 70 stepeni za 1.30-2h rada pod punim opterecenjem a kamoli 90.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Base ghz vs turbo boost ghz Starface Osnovne komponente 2 2.8.2014 16:44
Core i5 760 dolazi u trećem kvartalu Predrag Stankovic Vesti 14 20.7.2010 11:58
Intel osvežava Core i7 800 seriju Sass Drake Vesti 1 26.3.2010 20:43
Quad vs Dual core za obradu fotografija? diab10 Osnovne komponente 12 1.3.2010 12:45
Core Duo vs Core Solo milan ŠDK - Prenosni računari 2 24.8.2006 20:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com