Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2012, 12:18   #761
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ok, to je to, otkazujem pretplatu na HBO... Toliko su uke*ali (ep7) da je to nemoguće gledati i ne nervirati se.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 14:48   #762
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

7. epizoda je najgora u oba serijala i nadam se da ce se iskopati iz ovih gluposti u koje su se uvalili u naredne tri epizode...
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 15:00   #763
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Joj sto mi je drago sto nisam citao knjige. Ako ih budem citao, radicu to tek kad se serija definitivno zavrsi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Game fever (17.5.2012), Kidja (14.5.2012), Krilce (14.5.2012), Skenderevo (14.5.2012)
Stara 14.5.2012, 15:13   #764
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Joj sto mi je drago sto nisam citao knjige. Ako ih budem citao, radicu to tek kad se serija definitivno zavrsi.
S obzirom na razvoj dogadjaja, ne verujem da ces tada zeleti da ih citas
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 15:19   #765
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ocu, ne brini se ti za mene.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 17:03   #766
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Joj sto mi je drago sto nisam citao knjige. Ako ih budem citao, radicu to tek kad se serija definitivno zavrsi.
A meni je iskreno drago što ne gledam seriju
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 18:22   #767
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kako ne gledaš? Misliš prestala si?
I kakvo je tvoje mišljenje o knjizi?

Toliko ste napljuvali tu sedmu epizodu, zbog čega? Ja još nisam gledao, ali kažite slobodno, samo stavite u spiler tag zbog drugih.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 19:15   #768
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Kako ne gledaš? Misliš prestala si?
I kakvo je tvoje mišljenje o knjizi?
Da, prestala sam da je gledam posle prve epizode drugog serijala, sa predosećanjem da će uspeti sve da us.ru...

Knjige su mi takođe postale mučne (konkretno poslednja, 5. u nizu), iz istog razloga koje su ostali već pominjali... bez potrebe razvučena i rastočena radnja na sto strana, koja je do sada mogli polako da se završava. Pročitaću i ostatak knjiga iz poštovanja prema Martinu, ali mi serijal mi više liči na onaj davež, The Wheel of Time.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 19:50   #769
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Pročitaću i ostatak knjiga iz poštovanja prema Martinu...
Ne znam da li sam se ikad po nekom pitanju vise slagao sa tobom.

Jednostavno, imao sam toliku zelju da u jednom momentu prekinem sa citanjem ADWD ali sam zavrsio knjige iskljucivo iz razloga koji si navela.

Seriju cu svakako da odgledam ali to ne znaci da necu da kazem da su poceli da je user@vaju samo tako i to sve vise i vise! Jbt oni od toliko materijala, prekrajaju stvari i prave nesto svoje a sumnjam i da znaju zasto to rade!
Budzet sigurno nije u pitanju jer nisu prikazali nijednu od bitaka sto im je bas retko ko zamerio ali zato ove stvari na kojima im vecina ljudi zamera nemaju ni trunke dodirnih tacaka sa budzetom. Jednostavno, izostavi ono sto smatras da je manje bitno ali nemoj da menjas i sta treba i sta ne treba - da ne kazem i sta ne smes!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 19:51   #770
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jbg, epska fantastika se ubrzano pretvara u barokni pikarski roman od po 30ak tomova. Nadao sam se da je Pračet novi Servantes, al' on se upecao u zamku koju je hteo da ismeje. LoL.

enivej, izmene
Spoiler za wtf:

- Džon, u skladu sa izmenama iz 6. epizode, umesto da nađe Vajldlinge i Halfhand mu naredi da ga ubije pred njima, pridruži se hordi i špijunira, pa u prikladnom trenu pobegne - biva sam zarobljen. Ostalih rendžera za sad nema. Zašto je bzvz? Zato što je jedno imati naređenje i slušati komandu (da se praviš da si izdao, radiš šta god treba itd) a drugo biti uhvaćen k'o zec... i šta god ispadne od toga. + Kako Igrit da garantuje za njega da je OK ako je nije sam pustio već ga je ona uvela u zamku?
- Puč u Quarthu, warloci preuzimaju, bla, bla... to im nije trebalo.
- Bren i Rikon sa Ošom i Hodorom se ne kriju u kripti, već zaista beže na sev... nekuda, jbg... ko će znati kuda.
- Štarkica će izgleda da oslobodi Kingslayera i pre nego što sazna da su joj "deca pobijena", što znači da je skroz izmenjen razlog njenog čina (umesto da povrati barem ćerke, koje su joj uz Roba jedine ostale, ovako to radi da zaštiti njega... a i sama je htela da ga ubije u knjizi pa se jedva oduprla, verujući da će Tirion da uradi pravu stvar).


itd, itd... ima dosta... kakice.

Da ne kažem da još nismo videli Riverrun gde bi dosta radnje moralo da se dešava, a oni je izmestili u nekakve kampove.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 19:58   #771
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da, prestala sam da je gledam posle prve epizode drugog serijala, sa predosećanjem da će uspeti sve da us.ru...

Knjige su mi takođe postale mučne (konkretno poslednja, 5. u nizu), iz istog razloga koje su ostali već pominjali... bez potrebe razvučena i rastočena radnja na sto strana, koja je do sada mogli polako da se završava. Pročitaću i ostatak knjiga iz poštovanja prema Martinu, ali mi serijal mi više liči na onaj davež, The Wheel of Time.
Mogu da shvatim sve sem ovog poslednjeg, verujem da je SoF&I smorio neke čitaoce sa ovom poslednjom knjigom, pogotovo ljude koji su sve čitali zaredom, ali WoT je smor od prve rečenice i po kvalitetu je udaljen pet kategorija od Martinovog serijala.

Ovo za Prečeta takođe nije na mestu, pošto njegove knjige nisu baš povezane, a ni akcenat mu nije na radnji nego na humoru.

Za izmene, ne znam šta im je to trebalo stvarno, samo nerviraju fanove, a ljudima koji nisu čitali knjigu i ovako nije bitno. Ja ću naravno da gledam i dalje, videćemo kako će sve da ispadne. Sedmu epizodu režira sam Martin, baš me interesuje na šta će to da liči.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 20:07   #772
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Mogu da shvatim sve sem ovog poslednjeg, verujem da je SoF&I smorio neke čitaoce sa ovom poslednjom knjigom, pogotovo ljude koji su sve čitali zaredom, ali WoT je smor od prve rečenice i po kvalitetu je udaljen pet kategorija od Martinovog serijala.
Istina, ali mnogima je i Gospodar Prstenova bio smor od prve rečenice, pa smo videli šta se potom desilo Martin ili ne kapira da kvantitet nije isto što i kvalitet, ili je prs'o pod stare dane, ili ga mrzi da se cima, ili jednostavno izigrava Tolstoja zbog lošeg ugovora sa izdavačkom kućom. To ne znam. Samo se nadam da TV serijalu ne predstoji ista sudbina.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Sedmu epizodu režira sam Martin, baš me interesuje na šta će to da liči.
Misliš osmu? Sedmu su već napljuvali
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 20:16   #773
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U stvari devetu, greška. A što razvlači, ko zna, moguće da ga kao Kinga plaćaju po stranici pa čovek pravi pare . Mada po onome što sam čitao on se već ohladio od SoF&I, igra čovek FRP s društvom i piše Wild Cards, boli ga.

Poslednja ispravka: Nash Knight (15.5.2012 u 0:13) Razlog: devetu, ne osmu
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 20:30   #774
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@ Eni

I tako
Spoiler za Spojler ko vec nije citao:
ode nam i Rikon na sever i bez obzira na to sto se od napustanja zimovrela o njemu fakticki nista nije culo jos ce da ispadne da je on vazan u citavoj prici kao i Bran. A ako ne daj boze, Martin njemu dodeli neku bitniju ulogu (jer se sa Martinom nikad ne zna) onda ce ovi brze bolje da nalaze nacine da ga izmestaju tamo gde se vec nalazi menjajuci sve zivo...

Onu baljezgariju vezanu za Dzon - Igrit "upoznavanje" i iznenada izgubljenog Korina Polusaku ne zelim ni da pominjem jer su tek tu izgubili konce i urdili nesto nasuprot logike i zdravog razuma, sto si ti i pomenuo. I stvarno, ne bi me vise iznenadilo ni to da, u skladu sa izmenama koje prave Beniof i vajs, Polusaka ucestvuje u odbrani zida i da ga izaberu za 998 zapovednika umesto Sneznog...


I da ono vise nije ni kakica - ono postaje pristojna gomilica.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 21:33   #775
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

gde pise da serija treba da bude totalno identicna knjizi?

i zasto se tolerisu ovde neki izrazi koji nisu prikladni niti po pravilima ovog foruma???
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 22:01   #776
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
A meni je iskreno drago što ne gledam seriju
E super, dosadili su perfekcionisticki komentari.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 22:04   #777
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@ nicpid

A gde pise da ne mora?

Da si citao knjige shvatio bi da govorimo o nekim sustinskim promenama koje mogu imati impakta na kasnija desavanja, a ne o nekim kozmetickim promenicama tako da nemoj da dizes bunu kad ne znas o cemu se radi.

Nismo govorili lose o promenama zato sto nam se, eto tek ne svidja ta sloboda, vec zato sto ziv lik u knjigama koje su nedovrsene ne bi smeo biti mrtav u knjizi i obratno jer to moze drasticno uticati na tok radnje. Obogaljen lik u knjizi ne bi smeo ostati sa tim delom tela u seriji ma koliko se nekom to ne dopadalo. Sada to mozda i nema nikakvog uticaja na radnju i cini se da je sve OK, ali u kasnijim desavanjima to bi moglo (i ne samo moglo) da ima velikog uticaja na radnju tako sto malo odstupanje sada kroy razvoj desavanja neminovno vodi do sve vecih odstupanja cime na kraju dobijamo sve samo ne onu pravu Pesmu Leda i Vatre...

Jok, posto nigde ne pise da serija treba da bude identicna knjizi, mogli su i Neda da ostave u zivotu posto se lik dopao onima koji nisu citali knjige! Ili je mozda Drogo trebao da prezivi ranu a Deni da se porodi... Nauci da pravis razliku izmedju sustinskih razlika koje smo kritikovali i onih nebitnih koje nikom ne smetaju pre nego sto nastavis sa takvim pitanjima.

Btw. Eni je na primeru Korina Polusake u svom spjleru i vise nego lepo opisao do kakvih nelogicnosti donosi prekrajanje i menjanje desavanja u knjigama...

A sto se tice izraza vidis da sam to rekao u deminutivu - onako od miloste, citirajuci vrlo cenjenog kolegu...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 22:16   #778
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ma smeta mu kakica a ovamo brani ono go*no od serije

I pre nego što neko kaže nešto za zvezdicu, ovako Politika u svojim izdanjima obeležava reč go*no još od osamdesetih, npr. u Politikinom zabavniku kad su pisali o fosilizovanim ostacima izmeta dinosaurusa itd.

Inače, ne vidim svrhu u gledanju serije osim da se krstim koliko su zastranili i šta su sve bezrazložno izmenili. Bolje da gledam neke vampire za decu, to bar računam od prve epizode da je budalaština i aj ćao...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 22:29   #779
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa dobro, ne bih se jos uvek slozio da je to sto kazes ali da se sa svim ovim izmenama krece u tom pravcu - krece se.

Mada, kad malo razmislim i serija ide u pravcu u kom su sa poslednja dva dela krenule i knjige.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 22:44   #780
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Mada, kad malo razmislim i serija ide u pravcu u kom su sa poslednja dva dela krenule i knjige.
Khm,
Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Jbg, epska fantastika se ubrzano pretvara u barokni pikarski roman od po 30ak tomova.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com