Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2010, 23:04   #161
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

^^^

Šališ se?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 1:42   #162
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
pedja_89 kaže: Pregled poruke
ubuntu nema dx11 podrshku jel tako, ili ima neki patch?
Molim te, proguglaj malo pre nego sto postavis neka pitanja.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 1:50   #163
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
pedja_89 kaže: Pregled poruke
ubuntu nema dx11 podrshku jel tako, ili ima neki patch?
DirectX je tehnologija razvijana u Microsoft-u, komponenta Windowsa koja nema nikakvu podršku u linux operativnim sistemima.

U linuxu ti neće raditi FIFA 2011, PES11, COD6 i ostali najnoviji naslovi, believe it or not :P
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 12:57   #164
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Windows preferira svoj trenutni DX11, a Linux preferira OpenGL ili kao alternativa Raster, na Linuxu ne radi DX jer MS ne dozvoljava da se koristi DX na drugim platformama.
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 21:08   #165
pedja_89
Član
 
Član od: 15.2.2009.
Poruke: 400
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Ok , jel zna neko kako da namestim da mi sve bude providno kao na sedmici aero fazon?
pedja_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 21:37   #166
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
pedja_89 kaže: Pregled poruke
ubuntu nema dx11 podrshku jel tako, ili ima neki patch?
1.Tako je
2.Nema
dx11 je za prozore , a ne za linukse

@pedja_89 : moraš da čačkaš po podešavanjima compiz-a,verovatno može.
Kada sam eksperimentisao sa compizom našao sam tutorijale po netu kako podesiti da izgleda kao vista
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 21:45   #167
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
pedja_89 kaže: Pregled poruke
Ok , jel zna neko kako da namestim da mi sve bude providno kao na sedmici aero fazon?
google prijatelju
sa KDE okruženjem možeš dobiti malo lepše rezultate nego sa GNOME, stvar ukusa.

http://gnomestyle.blogspot.com/2007/...ike-vista.html

http://janhouse.deviantart.com/art/G...rial-142265951


itd.
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 22:09   #168
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
pedja_89 kaže: Pregled poruke
Ok , jel zna neko kako da namestim da mi sve bude providno kao na sedmici aero fazon?
Da bude kao na sedmici? Pa, instaliraš sedmicu... Imaćeš i DirectX... a i zapitaj se zašto bi instalirao neki drugi sistem i posle ga podešavao da izgleda i radi kao neki drugi?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 23:16   #169
pedja_89
Član
 
Član od: 15.2.2009.
Poruke: 400
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Hocu samo da namestim da bude providno sve, to hocu?
pedja_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 10:42   #170
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
pedja_89 kaže: Pregled poruke
Hocu samo da namestim da bude providno sve, to hocu?
и то се може урадити без икаквих проблема- уствари највећи проблем ти је да тачно одредиш колико и шта желиш да ти буде провидно...
Већ су те упутили да прочачкаш подешавања у Compiz-у?
Дакле на посао и прочачкај...

Што се тиче радног окружења исти ти је ђаво да ли си на гноме или КДЕ ефекти су врло слични и скоро да се могу подесити да буду на истом нивоу...
Систем-поставке-CompizConfig Settings Menager и играј се до миле воље...
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 1:10   #171
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Da li neko zna kako da resim problem sa osvetljenjem ekrana na laptopu? Tasteri za kontrolu osvetljenja ne funkcionisu (guglao sam i drugi se zale ali nigde resenja), ali s tim mogu da se pomirim. Medjutim, kada laptop koristi bateriju, a kada ga dok radi ukljucim u struju, osvetljenje ekrana se smanji i tako ostane sve dok se ne izlogujem. Isto se desi i kada iscupam adapter - osvetljenje se smanji, a kada ga ponovo ubodem poveca se samo malo ( ne skroz )
U Power Managementu sam iskljucio da smanji osvetljenje kad radi na bateriji, ali ne pomaze
U pitanju je HP Pro Book 4710s.
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 1:15   #172
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
Patrick kaže: Pregled poruke
Da li neko zna kako da resim problem sa osvetljenjem ekrana na laptopu? Tasteri za kontrolu osvetljenja ne funkcionisu (guglao sam i drugi se zale ali nigde resenja), ali s tim mogu da se pomirim. Medjutim, kada laptop koristi bateriju, a kada ga dok radi ukljucim u struju, osvetljenje ekrana se smanji i tako ostane sve dok se ne izlogujem. Isto se desi i kada iscupam adapter - osvetljenje se smanji, a kada ga ponovo ubodem poveca se samo malo ( ne skroz )
U Power Managementu sam iskljucio da smanji osvetljenje kad radi na bateriji, ali ne pomaze
U pitanju je HP Pro Book 4710s.

обиђи сва подешавања везана за осветљење, вероватно негде стоји такво подешавање да осветљење не иде 100%..
Код колега сам инсталирао Убунту 10.04 и исто се дешавало док нисмо сва подешавања поставили на маx...
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 13:03   #173
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Izvini jos uvek sam pocetnik, gde sve postoje ta podesavanja za osvetljenje? Ja sam nasao u Power Managementu i u ATI Catalyst Contol Centru... postoji li jos neko mesto. Znam imalo je i u Ubuntu Tweak-u, ali sam ga izbrisao jer sam mislio da mi on stvara taj problem
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 15:28   #174
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
Patrick kaže: Pregled poruke
Izvini jos uvek sam pocetnik, gde sve postoje ta podesavanja za osvetljenje? Ja sam nasao u Power Managementu i u ATI Catalyst Contol Centru... postoji li jos neko mesto. Znam imalo je i u Ubuntu Tweak-u, ali sam ga izbrisao jer sam mislio da mi on stvara taj problem
Инсталирај Ubuntu Tweak
Уђи у "Напредне поставке управника потрошње" и подеси онако како ти одговара...
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 12:11   #175
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Pa ok, ali bilo bi lepo da radi kontrolisanje osvetljenja preko tastature. To je moderan notebook i ne bi smelo da bude takvih problema, pogotovo ne sa HP-om. Meni je na starom HP (sada malo manje od 3 god star) sa verzijama 8 i 9 sve radilo super. Imas kontrolu osvetljenja u GUI-ju, samo je dodaj u panel. kada jednom podesis osvetljenje kada lap radi sa baterijom trebalo bi svaki put da dobijes tu vrednost bez bilo kakvog tweakovanja, bas kao u windowsu. Tako je bar bilo kod mene...sasvim druga prica je gamma jer ako imas ati karticu i korists x nemas mogucnost da podesavas gammu osim preko x ovog conf fajla koji moras da generises jer ga od verzije 9.10 nema . Zbog takvih budalastina (ok, kada se jednom uradi lako je za svaku instalaciju ponoviti) je Linux ipak jos uvek podosta iza Microsofta..
Kupis laptop dobijes drivere za sve zivo, instaliras windows i radi. Pod Linuxom dok sve podesis prvi put mecku rodis. Uredjaje kao sto su kamere, mikrofoni, tastatura na laptopovima (da svi tasteri zaista rade kako je proizvodjac predvideo), docking station je prakticno nemoguce sve podesiti da rade kako treba.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 13:26   #176
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Kupis laptop dobijes drivere za sve zivo, instaliras windows i radi. Pod Linuxom dok sve podesis prvi put mecku rodis. Uredjaje kao sto su kamere, mikrofoni, tastatura na laptopovima (da svi tasteri zaista rade kako je proizvodjac predvideo), docking station je prakticno nemoguce sve podesiti da rade kako treba.
Na mom laptopu iz profila je sve zivo radilo nakon instalacije dok sam koristio Ubuntu. Jedino me pita da li hocu da aktiviram drajver za dial-up modem. Znaci sve radi ou-of-box. Tako da si ti samo bio veliki baksuz.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 14:11   #177
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Ma necu da kazem da vecina stvari ne radi, ali X driver bi trebalo da dobije vec jednom za ATI kartice neki alat za podesavanje grafickih parametara. Ko kaze da je prikacio svoj laptop na docking station pod Ubuntuom bez problema - kapa dole. Tastatura ne funkcionise ni na jednom LInuxu koji sam probao kako je to proizvodjac zamislio tj "sto posto". Ni na jednom laptopu nisam video da taster za aktiv/deaktiviranje wireless veze zaista radi pod Linuxom. Jesu to sve sitnice..ali..kada bude doslo vreme da proizvodjaci komponenata kao sto su tv kartice npr isporucuju drivere za linux na CDu uz uredjaj i kada inzenjerski visokocpecijalizovani softver proradi na Linuxu (pa cak i u emulatoru), kada bude moguce bez problema ostvariti video call ili conference video call, kada jedan jedini poznati developer napravi AAA igru koja radi out of the box pod linuxom ratosiljam se svih windowsa i kupujem (zaista bih bio voljan da platim) takav linux distro. Stvari su mnogo mnogo bolje nego ranije ali jos uvek daleko od dobro podrzanih i zrelih. Takodje je i filozofija ultrabrzog razvoja (ok mozda tako i mora jer platforma jednostavno nije zrela) nezgodna. Jedan kernel/distro opstaje ne vise od 6 meseci pa ni proizvodjaci hardvera nisu bas spremni da prate tako brze promene s obzirom na lavovski deo microsofta na trzistu business i home operativnih sistema. Apsolutno sam siguran da ne postoji covek koji iskljucivo od rada na racunaru zaista zivi a da ima Linux kao jedini OS. Ne jos. Sa windowsom je to, po pravilu, slucaj.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.8.2010 u 14:22)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 14:32   #178
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Docking station nemam, pa nemam iskustva. Ali sve ostalo mi je radilo na Ubuntu-u, ukljucujuci i tastere i to bez ikakvog dodatnog cackanja. Moj drug je imao karticu za wireless net koja je isto bez ikakve dodatne instalacije radila na Ubuntu-u. I to je cak probao 2 razlicite, obe su radile. Video call sam preko Skype isto imao bez problema jer su mi i kamera i mikrofon radili. Jedino sto nisam niakda koristio ATI kartice, ali znam da je patnja oko njih. Sve ostalo, u velikom broju slucajeva radi odmah.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 16:42   #179
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Што с етиче АТИ-јевих картица мало сам се изненадио са Убунту 10.04,исти сам инсталирао на једном лап-топу и све је радило из прве (са све 3д ефектима радне површи) без скидања власничких драјвера...
Једино са чиме смо имали проблем јесте Мтс 3Г модем... У једном тренутку ради без проблема док после рестартовања/поновног укључивања неће ни да констатује модем...
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 16:53   #180
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Citat:
drzare kaže: Pregled poruke
Што с етиче АТИ-јевих картица мало сам се изненадио са Убунту 10.04,исти сам инсталирао на једном лап-топу и све је радило из прве (са све 3д ефектима радне површи) без скидања власничких драјвера.
X je sasvim dobar driver postao i sve radi na to nemam primedbi, cak je i brzi u nekim slucajevima od drivera proizvodjaca kartice. Ali ako ste pokusali da promenite vrednost za gammu u gnome okruzenju mogli ste to da uradite samo uz generisanje conf fajla kao i pre sto godina (sad fajl jos treba i generisati jer ga po defaultu X vise i ne koristi). Pod KDE-om postoji alatic za sve kartice. i pod gnomom za nvidia kartice ali za ATI ne..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubuntu 9.10 review [od strane Windows korisnika] Djordje Turjacanin Slobodni softver 12 14.1.2010 15:56
Announcing Ubuntu 10.04 LTS: The Lucid Lynx DobroslaV Slobodni softver 8 29.9.2009 16:33
Mount CD DVD images - Ubuntu laikexpert Slobodni softver 7 17.4.2009 0:54
Ubuntu vodič za preživljavanje (posle instalacije) laikexpert Slobodni softver 0 26.12.2008 11:18
Ubuntu Ultimate Edition noisy Slobodni softver 34 13.2.2008 1:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com