Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2009, 13:13   #1
brankoo
Novi član
 
Član od: 17.8.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom xBox/Wii

E ovako...odlucio sam da kupim neku igracku konzolu da se zezam tokom leta posto nigde ne putujem...e sad mislio sam da kupim Nintendo Wii posto imam oko 200e ustedjevine,pa bi uzeo neki cipovan polovan(a video sam ima i nov cipovan sa garancijom za 230)...ali onda se pojavio u oglasima xBox za 150e i krenuo sam i njega da gledam...potom mi je drug pokazao sta je na E3 predstavljeno(Project Natal-obavezno pogledajte na You Tubu) i to me odusevilo tako da ne znam da li da cekam to(nacekacu se) ili da kupim Wii da se zezam...posto sam jakooo ne odlucan pomozite mi....i ako usput neko ima da ponudi Wii ili xBox nek se javi ...

e da nisam rekao...jako sam ne spretan oko pucacina na konzolama tako da ne znam bas kako bi moje igranje funkcionisalo na xBox-u
brankoo je offline  
Stara 22.6.2009, 15:34   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: xBox/Wii

Taj Natal je jos u velikom razvoju i nikako ne treba da se cimas oko njega. Dok on izadje, izaci ce prvo Xbox 1080 pa onda tek on. Koliko ima infomacija, neki kazu da ce cak biti i nova konzola... Tako da, mani se toga.
Wii je po meni konzola za zezanje na po pola sata i nikako ne mogu da je svarim kao konzolu za igranje. Moj izbor bi bio Xbox 360. Kao sto si video ima raznih "paketa", da se tako izrazim. Arcade je ujedno i najneopremljniji i njega preskaci, nema hard koji moze dosta da znaci. Premium ima i hard (od 60GB ako se ne varam) i on bi ti bio odlican izbor. Cena je oko 27k dinara... Jbga, konzole su kod nas uvek bile skupe. Ako mozes, donesi Xbox 360 iz Amerike za $200. Ustedi se mnogo, ali da li ce to proci pitanje je. Trazi reviziju "Jasper", to je novija verzija konzole Xbox, manje RROD-ova ima i manje se zagreva. Ovde i ovde imas neke odgovore koji ce te zanimati i valjalo bi ga pregledas i ostali deo foruma za jos informacija. Kao sto sam napomenuo za Jasper, ovako ces prepoznati da li je konzola koju kupujes Jasper ili Falcon (serije proizvodnje). Juri Jasper, novije... Takodje postoji i tzv. Xclamp koji po citanju komentara zaista pomaze u smanjivanju RROD-a. Ne rade to u servisu ali se mogu naci "freelancer-i" tj. likovi koji to rade za 20-30e. Ovo ti je koliko sam mogao da vidim poprilicno vazna stvar u sprecavanju RROD-a.
Odgovore na vecinu pitanja koja zelis da postavis imas na onim linkovima koje sam ti ostavio, iskoristi ih mudro.
dzonihsv je offline  
Stara 22.6.2009, 17:07   #3
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Taj Natal je jos u velikom razvoju i nikako ne treba da se cimas oko njega. Dok on izadje, izaci ce prvo Xbox 1080 pa onda tek on. Koliko ima infomacija, neki kazu da ce cak biti i nova konzola... Tako da, mani se toga.
Taj natal ce izaci 2010. i nece se zvati xbox 720 nego ce biti isto xbox 360 samo sa ugradjenim Natalom...

@brankoo
Mnogo bolja opcija je da kupis xbox 360, sta da ti kazem ustekaj josh malo kesha... I da obavezno jasper, i ne moras da radis x-clamp fix posto je jasper stvarno odlican naspram starih revizija...
GojaS je offline  
Stara 22.6.2009, 17:11   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: xBox/Wii

Nisam ja mislio bukvalno to, vec sam sa tom recenicom naglasio da ne treba da se opterecuje oko Natal-a vec da kupuje ono sto mu se svidja.
dzonihsv je offline  
Stara 22.6.2009, 17:17   #5
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

renegade_of_funk je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku renegade_of_funk na korisnoj poruci:
brankoo (23.6.2009)
Stara 22.6.2009, 17:21   #6
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

Svako ko tvrdi da je Wii konzola za "pola sata igranja" ocigledno o istoj nije ni izbliza dovoljno informisan.

S' tim na umu, Wii zaista nije za svakoga.
ako citajuci o Wii-ju i gledajuci klipove nisi zakljucio da zelis Wii vise od Xbox-a, nego ti treba da te neko ubedjuje, onda Wii nije za tebe sigurno, i nemoj ga kupovati jer ces se razocarati.
irreal je offline  
Stara 22.6.2009, 17:26   #7
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

ma za te pare uzmi Nintendo DS i linker i uzivaj.
Ako se ipak odlucis za Wii onda racunaj na bar jos jedan Wiimote/Nunchaka komplet jer Wii je najbolji kada ga delis sa drugima. :P
renegade_of_funk je offline  
Stara 22.6.2009, 17:28   #8
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Nisam ja mislio bukvalno to, vec sam sa tom recenicom naglasio da ne treba da se opterecuje oko Natal-a vec da kupuje ono sto mu se svidja.
Pa to naravno, ne znam koliko je pametno pitati nepoznate ljude sta da uzme (mislim nismo kriminalci)... Pa brankoo valjda znas sta je najbolje za tebe... Sve je stvar ukusa...
GojaS je offline  
Stara 22.6.2009, 17:33   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: xBox/Wii

@irreal
I ako nemam Wii igrao sam se na njemu par puta, i veruj mi uopste nisam zagrizao mamac. Kada izadju igre kao sto su Assasains Creed ili Far Cry za Wii e onda ce tada da bude prava konzola, ovako je samo multiplayer zabavica.
dzonihsv je offline  
Stara 22.6.2009, 18:14   #10
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

Ako biras izmedju ta dva, onda Wii bez razmisljanja.

xBozz crkava ako ga ostavis ukljucenog neko vreme, bolje i ne moze jer M$-ovo njesra. Dobar je samo za izbegavanje. Stvarno ne razumem ljude koji kupe xBozz, dobiju RRoD i kupe opet

Nekoliko puta sam probao 360 i nije nista posebno u odnosu na Sony 2, a kamoli nesto drugo. Nebih ga pipnuo ni poganom motkom vise.

EDIT: http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_36...nical_problems

Poslednja ispravka: Mickie (22.6.2009 u 18:23) Razlog: I wikipedija kaze da ne valja
Mickie je offline  
Stara 22.6.2009, 18:50   #11
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: xBox/Wii

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Ako biras izmedju ta dva, onda Wii bez razmisljanja.

xBozz crkava ako ga ostavis ukljucenog neko vreme, bolje i ne moze jer M$-ovo njesra. Dobar je samo za izbegavanje. Stvarno ne razumem ljude koji kupe xBozz, dobiju RRoD i kupe opet

Nekoliko puta sam probao 360 i nije nista posebno u odnosu na Sony 2, a kamoli nesto drugo. Nebih ga pipnuo ni poganom motkom vise.

EDIT: http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_36...nical_problems
A sto si tako siguran, jel znas mozda nekog ko ima jasper, a da mu je xbox rrod-ovao, ja ne znam, mozes li navesti nekog molim te..
GojaS je offline  
Stara 22.6.2009, 22:08   #12
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: xBox/Wii

Konzole su previše različite da bi ih upoređivao. Pogledaj teme o njima, u svakoj imaš i najave za igre koje treba da izađu, opise već dostupnih igara, itd. pa zaključi sam šta ti više odgovara. Ova tema će biti zaključana pre nego što se pretvori u još jedno ubeđivanje i pljuvanje.
Ocelot je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com