Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2007, 10:46   #1
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom monitori sa S-IPS ili MVA matricom??

totalno sam se smorio razmisljajuci koji 22' wide monitor da kupim..........taman kad se odlucim za neki,ispadne da i on ima neku manu,ako odziv nije dovoljno dobar,onda ima duhove,probijanje osvetljenja u gornjoj donjoj ivici ili sta vec.......mislim,stvarnooo......ispada da bukvalno svaki ima neku manu sa kojom se mora racunati......jos kad se doda lutrija sa losim pikselima...

e sad,ja kao laik,sam primetio da 90% monitora na nasem trzistu ima TN matricu(panel),koja je losija od IPS ili*VA matrica,i da su pomenuti nedostaci(duhovi,losi pikseli,lose boje itd) posledice upravo te TN matrice.......da li sam u pravu?

i onda,logicno pitanje sledi,koji mi mozete preporuciti monitor(ukoliko uopste postoji na nasem trzistu),a da ima ili IPS ili *VA matricu,da je ili 22'wide,ili 20'kocka?....i da li modeli monitora imaju nesto u samom nazivu sto ukazuje da imaju neku od te dve matrice?

i jos nesto.....primetio sam da na nasem trzistu postoje dva interesantna modela 22' wide monitora(koji su mi bili u najuzem izboru).....to su LGM228WA i SAMSUNG 225MW.....a interesantni su zato sto mogu posluziti i kao TV prijemnik,a i,po misljenju mnogih,imaju prilicno dobre karakteristike kao monitori,a kao TV su mnogo bolji nego obicni monitori plus tv kartice.........prvi kosta nesto vise od 350eu,a drugi oko 400eu......ima li neko iskustva sa ovim modelima?

pa iz toga sledi pitanje,da li ce ovakve masine postati standard u buducnosti?......mislim,zasto bi neko davao npr 300 ili 380 eura za neki "obican" tft monitor(bez tva),ako za slicnu cenu moze imati prilicno OK monitor,i odlican TV prijemnik,pa cak i ako nije preka potreba za TV,uvek moze imati dobar monitor,a ako zatreba TV tu je i on.....

hvala i izvinjavam se ako sam nekog smorio poduzim postom...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
CRT monitor za rad sa grafikom Kevin Grafika 25 4.2.2007 17:16
problem sa optickim misem Branislav Gavric Kvarovi 3 7.11.2006 21:22
problem sa PIO i Ultra DMA Mungos Kvarovi 5 6.7.2006 19:27
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com