Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2020, 11:05   #1
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom polovan laptop ili nov za jedno 260e

ok momci na trzistu sam za neki lap zakljucno za 260e,konknretno merkam neki polovan 4 generaqciju lap sa i5 4210u ali sad vidim da za slicne pare moze da se kupi neki rayzen 3 ok jes da je sa 4gb rama ali mi se cini sposobnijim na duze staze o odnosi na i5.
Namena bi bila za multimediju ili neki laki gameing tipa moba neka ili nesto starije sto verujem da i ovaj intel sa tom integralom mogao da posluzi za tu namenu.
video sam pre nekoliko meseci bio neki hp sa rayzen 3 za jedno 32k,samo sto je reputacija hp-a bilo jako losa dok sam pratio.

Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu,moze li neko da se javi ko koristi te rayzen 3 kako su se pokazali u relanim uslovima,jedno su bencmarci. batery life kakav je i sl. Koliko se greju?
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2020, 11:14   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: polovan laptop ili nov za jedno 260e

Greju se isto ko intel, ali je grafika u Ryzenu, iako sama po sebi nije jaka, dosta bolja od integracije iz vremena i5-4000 generacije.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
lobanja (16.8.2020)
Stara 16.8.2020, 11:39   #3
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: polovan laptop ili nov za jedno 260e

S tim sto laptop ne cini samo procesor, graficka ili RAM. Nekome je bitan i broj prikljucaka, autonomija, kvalitet ekrana itd. Ekrani su sad na svim novim laptopovima korektni (cak i najjeftinijim) ali je kvalitet izrade dramaticno losiji nego kod entry klase od npr pre 10-15 godina. Za 260 evra dobijas krs kuciste, ogromnu verovatnocu da ce ti nosaci sarki (bat jedan) biti iscupani iz donjeg kucista posle godinu dana, sumnjivu tastaturu i isti takav touchpad. Sa druge strane, za te pare mozes uzeti lep polovan laptop, ali znas i sam sta znaci ta rec.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
lobanja (16.8.2020)
Stara 16.8.2020, 15:08   #4
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: polovan laptop ili nov za jedno 260e

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
S tim sto laptop ne cini samo procesor, graficka ili RAM. Nekome je bitan i broj prikljucaka, autonomija, kvalitet ekrana itd. Ekrani su sad na svim novim laptopovima korektni (cak i najjeftinijim) ali je kvalitet izrade dramaticno losiji nego kod entry klase od npr pre 10-15 godina. Za 260 evra dobijas krs kuciste, ogromnu verovatnocu da ce ti nosaci sarki (bat jedan) biti iscupani iz donjeg kucista posle godinu dana, sumnjivu tastaturu i isti takav touchpad. Sa druge strane, za te pare mozes uzeti lep polovan laptop, ali znas i sam sta znaci ta rec.
to i mene zanima,koliko su ti budzetni laptopovi izdrzljivi/kvalitetni,vecini laptopova je ova baterija prvo malaog kapiciteta a i integrisana u kuciste sto smatram da je jako losa implementacija.Logicno mi je to kod ultrabukova ili tako nekih masina koji kubure sa prostorom ali ovde em sto sada sve manje i manje imas konekcija em bateriju nije lako promeniti.Kod nekih modela je cak i RAM memorija zalemljena na maticnu sto je uzas ali sta da se radi
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2020, 15:17   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: polovan laptop ili nov za jedno 260e

za te pare nov naj najeftiniji pa ne očekuj previše, a polovan šta iskopaš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2020, 20:19   #6
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: polovan laptop ili nov za jedno 260e

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
to i mene zanima,koliko su ti budzetni laptopovi izdrzljivi/kvalitetni,vecini laptopova je ova baterija prvo malaog kapiciteta a i integrisana u kuciste sto smatram da je jako losa implementacija.Logicno mi je to kod ultrabukova ili tako nekih masina koji kubure sa prostorom ali ovde em sto sada sve manje i manje imas konekcija em bateriju nije lako promeniti.Kod nekih modela je cak i RAM memorija zalemljena na maticnu sto je uzas ali sta da se radi
Napisao sam ti vec - sto se kvaliteta plastike, kucista i sarki tice - to je krs, bez okolisanja. Nemoj se cuditi ako ti se nosac sarke odvoji cak i u prvih godinu dana. Baterije su ti sad integrisane i u flagship telefone (koji je kreten to izmislio pitam se), tu nema pomoci.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop ne prikazuje sliku Flexyy Kvarovi 0 23.9.2015 8:49
Laptop za majku / Polovan ili nov (30-35k) Maremare ŠDK - Prenosni računari 15 27.3.2015 10:56
Ima li ovaj laptop superfish? The Majk ŠDK - Prenosni računari 2 5.3.2015 0:55
Polovan laptop do 350 evra drMoreau ŠDK - Prenosni računari 2 26.6.2007 11:01
Ajde da se mi, forumasi, sastanemo negde!Ali ovoga puta ozbiljno! phoenix[illusion] Brbljaonica 27 1.5.2006 0:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com