Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2016, 0:35   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom MS Black Widow

U skorije vreme vrlo izvikano kućište pa rekoh da uzmem i ja jedno jer mi je stari LC power bio vrlo skučen, plus u poluraspadu. Pa da bacim i svoje utiske. Zaboravio sam da slikam sve što je trebalo, možda dodam kasnije, mada slika na netu ima baš puno a više želim da podelim svoj utisak o ovom vrlo popularnom modelu.

Prvi utisci:

Kućište je veće i teže nego što sam navikao i na prvu mi se baš sviđa. Evo čisto poređenja radi pored mog starog LC-a.




Kućište je napravljeno od solidno debelog lima, matirano je i deluje čvrsto. Kada skinem strane one su teške i imaju onaj damping materijal. Strane inače lepo ležu na svoje mesto, obe su potpuno iste, koriste šrafove koji se mogu odviti rukom i imaju hvat za prste pozadi da se lako uklone. Sa gornje strane imamo izbor 2 plastična panela sa dampingom ili magnetna mrežica. Jedan od panela sa dampingom ima malo loše izliven jedan ugao ali ništa strašno. Prednja vrata deluju dovoljno čvrsto i kvalitetno, zatvaraju se pomoću magneta i lepo ležu na meke pad-ove, sve fino i lepo i ja sam srećan za sada.

Unutra deluje vrlo prostrano i evo kako izgleda poluprazno sa mojim komponentama.



Prostora za uređenje kablova ima baš puno i korisne rupe su svuda, one su lepo obrađene, oble, nemaju oštrih ivica i sl. Zaboravio sam da slikam drugu stranu na kojoj se vide napajanje i 2 HDD-a što je ujedno i maksimum, montiraju se bez šrafova na plastične nosače i to je cool. Ima i mesta za čak 3 SSD-a. Uz kućište stiže puno dodatnih šrafova, vezica za kablove i gumeni zatvarači koje možete postaviti u nekorišćene portove front panela, vrlo lep detalj. I dalje sam srećan.



Utisci u radu

Kada se sve pokrene, jedna stvar je jasna venitlatori ne smeju biti na off inače se sve pregreva. Već na nižoj brzini stvari su OK a ventilatori skoro bešumni. Veća brzina je baš bučna a možda obori temperature ~2 C grafičkoj i CPU u full loadu npr. Međutim kako god da okrenem grafika mi se u Full Loadu greje 2-3 stepena više nego što je to bio slučaj u malom i vrlo skučenom LC-u ali sa otvorenom stranom. Hardovi su isto oko 3-5 C topliji. Hitachi koji je pre radio na ~41C sada ima 45-46C i time nisam zadovoljan. Nekako mi se ne sviđa kako su nabili hdd rack dole u ovu crnu kutiju zajedno sa napajanjem. Ona ima otvor od strane ventilatora i tu ulazi vazduha, ali je u pravcu racka samo polovina donjeg ventilatora. Nekako mi je to bezveze rešeno i baš nisam zadovoljan što u ovolikom kućištu sa 3 venta (+2 potencijalna) prostor za hardove je toliko mali, mesta ima za dva komada koliko ja i koristim i vrlo su blizu jedan iznad drugog, 1-1.5 cm. Uglavnom topliji su nego u LC-u gde su samo stajali u onom klasičnom front racku sa više lufta sa svih strana, i jednim praznim mestom između sebe.

Tišina

Kućište jeste malo tiše od proseka ali realno ništa posebno. Njegovi ventovi su tihi i nečujni na low, komponente se u idle ne čuju ali se npr. i dalje čuje kako radi hard, to očigledno prolazi sve dampinge. Kada se potera u load, čuju se komponente normalno a ventilatori kućišta na High brzini su isto solidno čujni.

Zaključak

Plus

Generalno dobra izrada i solidan utisak. Puno prostora za komponente, kablove i njihovo sprovođenje. 3 mesta za SSD. 3 tiha venta kada rade na low (koji nije preterano lošoji po performansama od high) i mesta da se na isti kontrolni prekidač dodaju još 2. Bogat front panel (2x USB 3.0, 2 x USB 2.0, čitač kartica, mic i slušalice), gumice za zatvaranje nekorišćenih portova.

Minus

Samo 2 mesta za HDD, skučeno je kada se koriste oba i visoke su im temperature. Voleo bih da imam neku opciju da ih stavim direkt ispred ventova i da malo dišu ali ne može. Moglo je to biti bolje rešeno. Takođe, uprkos velikom prostoru i tri 12-ice, CPU i GPU imaju blago više temperature nego u mnogo skučenijem kućištu bez ventova kome je bila skinuta jedna strana. Možda to i nije minus jer ljudi obično ne drže otvorena kućišta ali meni je malo bezveze što ne mogu da održim isti taj nivo.

Finalni utisak - Dakle sasvim pristojno kućište za ovaj novac. Dobra izrada i veliki prostor ali ne baš najbolje iskorišćen po svim pitanjima. Zadovoljan jesam i ne žalim datih para, ali za razliku od većine ja baš i nisam oduševljen zbog navedenih mana.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Dare01 (7.8.2016), shrafko (27.3.2017), ukimafija (7.10.2016)
Stara 6.8.2016, 23:01   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Da malo obagatim opis sa još par slika i merenja temperatura:

Za početak kako izgleda kada se otvori prednja strana. Na prvoj slici se vidi kako je solidne debljine i dampirana.



Filter za prašinu ispred ventova se skda jednim klikom, a sa desne strane se nalaze dva prekidača za odvojenu kontrolu brzine 2 prednja i zadnjeg ventilatora.



A na gornjoj strani ima mesta za dva ventilatora i u tom slučaju se postavlja magnetna mrežica koja lepo leže na mesto i stoji čvrsto jer su magneti duž svih strana. Ta dva ventilatora nisu uključena u kućište. A može i da se koristi dvodelni pokrov koji je takođe zvučno dampiran, i to stoji kod mene trenutno.





I za kraj ove poruke, danas su temperature već dosta bolje jer je malo svežije. Juče mi je u kući bilo baš toplo jer nemam klimu pa je i komp imao težak zadatak. Danas je malo svežije, sobna temperatura mi je oko 26 C. Pa evo malo detaljnijeg testiranja temperature, valja napomenuti da i3 ima svoj stock hladnjak, a da je GTX 670 FTW fabrički klokovana a koristi referentno hlađenje pa je generalno furuna.

Spoiler za temperature:
Office i surf, ventilatori na high (jasno se čuje huk vazduha):

Core i3 - 29 C
GTX670 - 39 C
MB chipset - 28 C
Toshiba HDD - 38 C
Hitachi HDD - 40 C

Office i surf, ventilatori na low (vrlo vrlo tiho, praktično se samo HDD čuje kada zaore):

Core i3 - 31 C
GTX670 - 41 C
MB chipset - 28 C
Toshiba HDD - 40 C
Hitachi HDD - 43 C

Gaming, Dark Souls 3 sa high ventilatorima:

Core i3 - 58 C
GTX670 - 85 C
MB chipset - 28 C
Toshiba HDD - 38 C
Hitachi HDD - 41 C

Gaming, Dark Souls 3 sa low ventilatorima:

Core i3 - 58 C
GTX670 - 85 C
MB chipset - 28 C
Toshiba HDD - 40 C
Hitachi HDD - 42 C


U principu vrlo korektne temperature, sem za opterećeni GPU, ali on je kao što rekoh furuna sam po sebi i to ću rešavati kao poseban slučaj. HDD-ovi danas nisu ni prišli onoj jučerašnjoj od 46 C, što je očigledno bilo jer mi je sobana temperatura bila baš visoka.

High brzina ventilatora se po meni ne isplati, huk ventilatora postaje vrlo glasan a dobitak je -1 do -2 C. Ali zato je Low praktično nečujan a opet je sve dovoljno hladno.

Znači osvrt broj dva, već mi se više sviđa kućište i svakako ima preporuku za ovu cenu. Ali ako imate više od 2 klasična harda, tražite dalje...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
shrafko (27.3.2017), ukimafija (7.10.2016)
Stara 6.8.2016, 23:44   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

ja sam uzeo MS Conqeror, napred ima otvoreno sa filterom, gore za 2x12 i sa strane, ne greje mi se grafička previše sad, a i hard diskovi su ledeni 25c doduše i sporiji su wd green, što se tiče provetrenosti super mada su malo štedeli ali za te pare 3-4000 gaming kućište ja sam zadovoljan. Samo drži to gore otvoreno da izlazi vruć vazduh prirodno, ja sam stavio napred 2x12, pozadi jednu, i gore jednu malo da ubrza protok, mada više zato što sam kupio svetleći ventilator . Držim ih na high dok ne prođu ove vrućine posle zimi ide na low
Ja sam menjao neko kućište isto MS iz 2007, vidi se napredak
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 0:20   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Kada otvorim gore ovako bez tih ventilatora, zanimljivo ali skoro uopštene ne utiče na temperaturu, niti se oseća topao vazduh tu gore da izlazi, pre bih rekao kada stavim ruku da se i tu onda usisava vazduh u ovom slučaju. Izgleda da vent što izvlači pozadi radi dobro svoj posao pa praktično usisava i odozgore kada nema dodatnih ventova tu. Kad je već tako, zatvorio sam da barem bude tiše.

A hardovi su stvarno malo nesrećno postavljeni u ovom kućištu. Nekako su zabačeni dole i ne prelazi dovoljno vazduha preko njih. Mnogo bi mi više prijao klasičan HDD rack odmah do venta, sa 3 mesta, pa da ovo srednje ostavim prazno za više lufta. Ali jbg. šta je tu je. To je ta jedina stvar koju mu zameram. Mogli su baš i da iskopiraju Fractal Design R4 do kraja kad su već dovde dogurali.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 2:08   #5
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Pa ima ljudi koji moduju tj uklone tu kutuji sto drzi napajanje i hdd-ove, mislim da nije nesto tesko to uraditi.

Imam i ja ovo kuciste i zadovoljan sam. Dodao sam jos dva venta gore da izvlace.

Sad kako pricamo temperatura hdd-a mi je 31c. SSD sam ja stavio napred, jer ne kapiram kako neko ssd-ove dobrog izgleda moze da drzi nazad, kad napred ima savrseno mesto za to i izgleda cool.

Ukupno imam 2 napred 2 gore, 1 pozadi i 2 venta na samom LC-CC-120, jedan koji gura vazduh u hladnjak zajedno sa ona dva napred i jedan koji izvlaci dodatno zajedno sa onim pozadi, ovi gore isto izvlace. Puno ventova

Nije mi nesto bucan ni na high ali opet to je sve subjektivno. Mada nije ni necujan to stoji. Moram reci da mislim da je ustvari glavni razlog za takve temperature to sto su obe stranice tako debele i izolovane. Celo kuciste ako mu skinete jednu stranicu strasno puno vise dise. Ja bih vise voleo da je stranica napred sa staklom umesto izolacijom al eto...cak i razmisljam da napravim celu novu stranicu od pleksija i nekako to zalepim na kuciste mada cisto sumnjam da cu da se bakcem...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 11:32   #6
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

@Aibo

Odlična recenzija! I ja sam ga uzeo skoro, ali još nisam ubacio komponente. Dizajn kućišta je odličan, veoma elegantan i minimalistički. Ne volimo svi kičeraj. Kad ubacim komponente javljam ostale utiske.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 12:21   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Da, meni je dizajn fenomenalan. Stvar ukusa naravno, ali lično volim svedeno, da nista ne štrči i svetli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 15:20   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: MS Black Widow

Volim monolitno kućište ali ću ovo uzeti u razmatranje pri nabavci desktop varijante. MS Industrial gotivim jer sam dugo godina imao njihovo napajanje koje sad ima više od deset godina i nalazi se kod nekog u drugom računaru.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
yhaker (8.10.2016)
Stara 7.10.2016, 23:08   #9
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Sta mislite o izboru izmedju Sirius 2 koji ima bolju ventilaciju i Phoenix 2 koji je unutra lepo osmisljen??
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 23:57   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom MS Black Widow

Bolja ventilacija > bolji raspored, uvijek.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
yhaker (8.10.2016)
Stara 8.10.2016, 1:59   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Sirius 2 ima napajanje i skuplje je 1000 din, osim toga ne vidim neke veće razlike, napajanje ide gore.. to napajanje od 1000 din nije za gaming komp..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
yhaker (8.10.2016)
Stara 8.10.2016, 2:08   #12
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Postoji verzija bez napajanja.Mene kopka kako izgleda unutra.

Sirius

https://viphouse.rs/proizvod/računar...irius-2.115247

Phoenix

http://www.eklik.rs/index.php?route=...oduct_id=32725
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 18:31   #13
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Nikakvo iskustvo sa ovim modelima?
Ploca je Gigabyte F2A88XM-HD3,cpu AMD Athlon 750K sa svojim hladnjakom,mozda ga zamenim za neki bolji,grafa PowerColor R7 260X OC sa jednim dvd i jednim hardom.
Moze preporuka za neko drugo kuciste do 2500.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 22:28   #14
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
yhaker kaže: Pregled poruke
Moze preporuka za neko drugo kuciste do 2500.
MS Industrial Ranger (napajanje dole)
MS Industrial Knight
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
yhaker (8.10.2016)
Stara 8.10.2016, 22:29   #15
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

ja sam pazario AW Eagle C850 ali sam malo precenio dimenzije i nemoze da mi stane u promer u stolu namenjen za kuciste.veoma prostrano kuciste za razliku od nekog Vito H11a koje sam kupio pre 8 godina gde nemogu da stanu 2 hdd normalno.

Odlicna recezija inace
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	post-176145-0-07525100-1425151458.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	27,9 KB
ID:	54907  
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lobanja na korisnoj poruci:
yhaker (8.10.2016)
Stara 8.10.2016, 22:38   #16
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
MS Industrial Ranger (napajanje dole)
MS Industrial Knight



Previse resetkasta za moj ukus.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 22:41   #17
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
ja sam pazario AW Eagle C850 ali sam malo precenio dimenzije i nemoze da mi stane u promer u stolu namenjen za kuciste.veoma prostrano kuciste za razliku od nekog Vito H11a koje sam kupio pre 8 godina gde nemogu da stanu 2 hdd normalno.

Odlicna recezija inace
Prelazi budzet.
Doduse gledao sam neka malo skuplja ali jedno ruzno drugi nema mesta za dvd.

http://www.winwin.rs/racunari-i-komp...u-4764321.html
http://www.winwin.rs/racunari-i-komp...a-6775347.html

Bice jedno od ona dva MS-a o kojima razmisljam,Sirius 2 ili Phoenix 2.

Poslednja ispravka: yhaker (8.10.2016 u 23:02)
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2016, 21:30   #18
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Cude me i ovi prodavci koji i kad nemaju slike sa maticne stranice,ne trude se da otvore jedno kuciste i da ga slikaju,kao da ce izgubiti garanciju.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku yhaker na korisnoj poruci:
doctor (30.1.2017), sonasi (9.10.2016)
Stara 22.11.2016, 23:05   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Mali update ako nekog zanima. Fabrički ventilatori se vrte ~1250 RPM na High i ~650 RMP na Low.

Dokon čovek i RPM meri.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ukimafija (25.11.2016)
Stara 22.11.2016, 23:45   #20
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom MS Black Widow

Kako mjeriš obrtaje?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
black, kućište, widow

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
P67 motherboards Thaedass Vesti 98 6.12.2014 20:14
Black Prophecy High life MMORPG igre 40 2.7.2012 10:42
Call of Duty: Black Ops 2 gorgilije otpaTci 7 18.2.2012 5:00
DCS: Black Shark avtobus on the run Simulacije vožnje 146 22.1.2012 16:41
Black Death GATTUSO88 Akcione igre 0 11.7.2011 23:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com