Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2009, 1:06   #1
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nekompatibilnost između TV fullHD i PC-a

Imam Intel Core2 Quad Q8200 2.33GHZ , Ram 4GB ,Grafičku karticu ATI HD4670-750 1024D3-1.6G sa 2DVI HDTV izlaza.Kao monitor upotrebljavam TV LCD Sharp Aquos LC-42X20E FULLHD (nije od 100Hz),gledam na 50Hz filmove preko PC-a i kad gledam filmove u HD-u s kodecom H264 iličak neke (ali ne sve) XVID-e i AVI-e,mi slika trza u intervalima od 1 sekunde (i to mi jako ude na živce!!).VAŽNO:::to se dešava samo kada na TV-u uključim funkciju koja je Advanced Video Sourse (i kad je ona uključena slika poprimi kao 3D oblik i pokreti su tečniji i prirodniji).Ali kao što sam več rekao na nekim filmovima XVID i AVI mi radi perfektno??Te iste HD filmove koji mi na TV-u trzaju sam stavio u PS3 i tamo rade super (znači da nije stvar u slaboj kompresiji filma).Da li mi itko može pomoći???Hvala...
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 7:34   #2
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Nekompatibilnost između TV fullHD i PC-a

Ako si i na sony-ju gledao preko istog tv-a onda je sa tv-om sve ok, verovatno ti je do plejera ili kodeka,potrazi neki drugi,probaj vinlirc da li secka on ima svoje kodeke za reprodukciju,sto se kompjutera tice HD ce raditi i preko procesora i preko grafike,tako da mislim da je softverski problem.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 10:04   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Nekompatibilnost između TV fullHD i PC-a

Ocigledno se ta funkcija TV-a ne "snalazi" dobro u svim situacijama... mozda da pokusas sa nekim podesavanjima graficke kartice.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
starx (4.6.2009)
Stara 4.6.2009, 14:18   #4
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nekompatibilnost između TV fullHD i PC-a

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
Ako si i na sony-ju gledao preko istog tv-a onda je sa tv-om sve ok, verovatno ti je do plejera ili kodeka,potrazi neki drugi,probaj vinlirc da li secka on ima svoje kodeke za reprodukciju,sto se kompjutera tice HD ce raditi i preko procesora i preko grafike,tako da mislim da je softverski problem.
Hvala ti na savjetu,ali ja sam isprobao već par playera koji imaju svoje kodeke kao npr.:VLC player,GOM player,KM player i svagdje isti rezultati.Kao šta ti kažeš,čudno je da sve radi OK. kad gledam sa PS3 na istu TV,a sa PC-em trza.Jedino možda ima veze šta da preko PC-a mi radi TV na 50Hz,a sa PS3 na 60 ili kad je Bluray u pitanju i na 25Hz.Kad podesim grfičku karticu PC-a na 60Hz,nemam taj efekat 3D na TV-u!!Ali je opet čudno da neke XVID-e lijepo vozi,a drugi trzaju????
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 14:26   #5
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nekompatibilnost između TV fullHD i PC-a

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ocigledno se ta funkcija TV-a ne "snalazi" dobro u svim situacijama... mozda da pokusas sa nekim podesavanjima graficke kartice.
Hvala na odgovoru ,ali pokušao sam sve živo promjenit na Catalyst Control Centru od ATI-ja,čak sam skinuo i najnoviju verziju CCCentra,ali rezultat je uvjek isti!!!Ma da poludiš!!Nisam više pametan šta napraviti jer i TV i PC su novi.PS.:Ah da ista stvar mi se dešavala i kad sam imao stari PC Intel 2.5 Ghz sa 512MB Rama i sa grafičkom ATI 9600 Atlantis,pa sam mislio da je preslab PC i zato sam kupio novi koji i nije uopće loš!!!!!!!
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mreža između 2 PC-a Teva Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 9.2.2012 19:25
Na pomolu saradnja između NVIDIE i AMD-a Dusan Despotovic Vesti 0 1.4.2009 19:06
Razlika između 24-bitnog i 16-bitnog zvuka? dusanY Zvuk na računaru 21 31.1.2009 20:22
Razlika između Toshiba Satellite p200d-12o i p200d-12f drugari Prenosni računari 1 13.6.2008 14:42
Razlika u kvalitetu između analogne i digitalne veze shrafko Grafika 4 23.1.2008 12:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com