Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2007, 14:25   #1
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Problemi sa ucitavanjem stranica

Od pre nekoliko dana ne mogu da otvorim ni jednu internet stranicu ni sa jednim browserom (ie, opera, firefox - sve najnoviji). Lepo se konektujem (dileup) brzina negde oko 52 kbs ali kada pokusam da otvorim bilo koju stranu javi mi The page cannot be displayed (ili nesto slicno).
Pre nekoliko nedelja nod32 javio mi je da imam neke viruse koje je lepo obrisao. Spyware adware,maliciozni programe sam skenirao pomocu nekoliko programa spyware doctor, spyware terminator, ad-aware se personal 1.06,Zonelabs, superAntispyware i nije javio nista(naravno sve sa azuriranim definicijama).
Zna li neko kako da resim ovaj veliki problem a da ne reinstaliram sistem.
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 15:28   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Moze da bude dosta toga... Koristis li firewall. Iskljuci sve "pored sata" i probaj da ucitas pocetnu foruma ili nesto drugo za sta ti zastita (provereno) nije potrebna.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 16:44   #3
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Citat:
alien kaže: Pregled poruke
Od pre nekoliko dana ne mogu da otvorim ni jednu internet stranicu ni sa jednim browserom (ie, opera, firefox - sve najnoviji). Lepo se konektujem (dileup) brzina negde oko 52 kbs ali kada pokusam da otvorim bilo koju stranu javi mi The page cannot be displayed (ili nesto slicno).
Pre nekoliko nedelja nod32 javio mi je da imam neke viruse koje je lepo obrisao. Spyware adware,maliciozni programe sam skenirao pomocu nekoliko programa spyware doctor, spyware terminator, ad-aware se personal 1.06,Zonelabs, superAntispyware i nije javio nista(naravno sve sa azuriranim definicijama).
Zna li neko kako da resim ovaj veliki problem a da ne reinstaliram sistem.
Da li tvoj firewall dozvoljava te browsere?

Dok sam ranije bio na dial-up-u, dešavalo se da brisanjem Zone Alarm-a problem nestane.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 17:44   #4
_bAD_Boy_
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Poruke: 147
Zahvalnice: 305
Zahvaljeno 27 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku _bAD_Boy_
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Citat:
alien kaže: Pregled poruke
Od pre nekoliko dana ne mogu da otvorim ni jednu internet stranicu ni sa jednim browserom (ie, opera, firefox - sve najnoviji). Lepo se konektujem (dileup) brzina negde oko 52 kbs ali kada pokusam da otvorim bilo koju stranu javi mi The page cannot be displayed (ili nesto slicno).
Pre nekoliko nedelja nod32 javio mi je da imam neke viruse koje je lepo obrisao. Spyware adware,maliciozni programe sam skenirao pomocu nekoliko programa spyware doctor, spyware terminator, ad-aware se personal 1.06,Zonelabs, superAntispyware i nije javio nista(naravno sve sa azuriranim definicijama).
Zna li neko kako da resim ovaj veliki problem a da ne reinstaliram sistem.
To mi se i meni 1 put desilo prije 2-3 godine.
Ja koliko sam glup,instalirao sam neke Demo-stvari i posle bar mjeseca uplatio sam Dial-Up sate i krenuo ja na Net,kad ono neće.Ponesem kod majstora i reko mi je da zbog tih Demo-stvari ušle neke greške,spyware...šta ja znam.I 1 način mi je bio Windows Reinstall.
_bAD_Boy_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 10:17   #5
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Krstarenje internetom povlaci dosta gamadi na koje moze da se naleti. Za njihovu zastitu treba odredjen anti spyware software, firewall..sve u umerenim granicama. Da sam na tvom mestu skenirao bi deep ceo hard disk i problem bi se resio. Ako medjutim nista se ne desi, onda bi pomislio na repair system pa tek onda na reinstall system. Ako treba preporuka softwera kazi slobodno.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 13:57   #6
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Skenirao sam ceo hard disk (Deep scan) pomocu svih vecih programa spyware doctor(4.0), spyware terminator, ad-aware se personal, superspyware,zonelabs spyware, i naravno NOD32 i sve to sa svezim definicijama sa drugog racunara.Kao zastitni zid koristim ZoneLabs koji mi nikad nije pravio problema.
Kad kazes na repair sta pod tim podrazumevas (upgrade sistema ili neka repair consola). Koristio sam register mechanik, all in one cleaner i slicne programe koji mi navodno otklone brljotine u registri bazi ali se nista posebno ne desava. Uradio sam history clear, delete files, delete cookies iz contol panela (internet options) ali nista nije pomoglo. Juce sam uspeo da updatujem NOD32 tj, javio mi je da je apdejtovana virus signature database to version 2341. Nije mi jasno kako je uradio update a nece da otvara internet stranice.
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 15:35   #7
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Jesi probao, uopste, da iskljucis Zone privremeno?! To sto ti nikad nije pravio probleme ne znaci da upravo sad to ne cini! Ako hoces da ti pomognemo, radi sta ti kazemo da bi eliminisali potencijalne (i najcesce) probleme. Sa netom ti je sve u redu (cim se Nod snasao). Znaci, problem je ili sa firewall-om ili sa browser-om.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 20:41   #8
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Probaj da ispratiš ovo i da resetuješ Web podešavanja:

START/Settings/Control Panel/Internet Options/Programs/Reset Web Settings ...

mislim da će ti pomoći, ne bih rekao da ima potrebe za ikakvim većim zahvatima na računaru.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 21:07   #9
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Probao sam i to ali nije uspelo, ni dalje ne ucitava stranice. A sto se tice ZoneLabsa i kada ga iskljucim situacija je ista (ne ucitava ni jednu web stranicu nijednim browserom).
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 21:09   #10
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Ne preostaje ti nista osim repaira ili reinstalla wina. Sta da se radi, uradi back up podataka i na posao.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 23:18   #11
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Ima jos mnogo da se proba. Mozes da uradis repair sistemskih datoteka: sfc/scannow
Mozes da resetujes IPSTACK preko netsh naredbe. Pogooglaj o tome.

Najverovatnije ce vec "sfc" srediti problem. Probaj malo da dublje analiziras. Jel ti radi name resolucija znaci ping www.google.com, dobijas IP il ne?

U najgorem slucaju stvarno uradis repair Windows, ali to samo zato sto nisi nasao resenje, ne zato sto je to jedino resenje

Repair znaci u drugom koraku pri instalaciji, ne repair using recovery console nego posle prepoznavanja postojecih instaliranih sistema udaris repair.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku korisnik na korisnoj poruci:
Simke (22.6.2007)
Stara 22.6.2007, 0:01   #12
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Wink Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Ja imam slican problem ali samo sa SK forumom,kada hocu da se konektujem na SK konektuje se 1min i otvara stranice tolko sporo da je nenormalno!!!!smorio sam se dok sam ceko da mi otvori editor za odgovor a i kada otvaram teme sve je jos sporije .A druge sajtove i stranice otvara normalno ,kao i pre (ko munja),sta da radim ?????Jel jos neko ima slicnih problema
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 11:07   #13
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
Ja imam slican problem ali samo sa SK forumom,kada hocu da se konektujem na SK konektuje se 1min i otvara stranice tolko sporo da je nenormalno!!!!smorio sam se dok sam ceko da mi otvori editor za odgovor a i kada otvaram teme sve je jos sporije .A druge sajtove i stranice otvara normalno ,kao i pre (ko munja),sta da radim ?????Jel jos neko ima slicnih problema
i meni se nocas to isto dagadjalo ,sada je malo bolje ali i dalje ne radi kako treba.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 16:28   #14
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
i meni se nocas to isto dagadjalo ,sada je malo bolje ali i dalje ne radi kako treba.
<<<<Meni sada lepo radi >>>> Verovatno bilo neko opterecenje
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 21:31   #15
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa ucitavanjem stranica

Kada uradim cmd->sfc/scannow javi mi da ubacim sd sa WinXp sp2 da bi prekopirao neke dll fajlove. Ja ubacim isti cd sa istim win koji trenutno imam ali javi mi ponovo istu poruku a jedine opcije su retry i cancel.Gde gresim?
A ako neko hoce da defoltuje TCP/IP naredba je sledeca netsh int ip reset c:\resetlog.txt.
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa zvukom Rocker Kvarovi 265 18.2.2022 15:46
Problemi sa CD/DVD uređajima Rocker Kvarovi 746 5.9.2017 20:41
Problemi sa racunarom EHHO Kvarovi 21 25.1.2010 17:46
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com