Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2007, 1:43   #1
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom 'Centriranje' u Wordu

Hteo bih da odstampam nesto, ja sam planirao iz worda, ali ako neko zna neko bolje resenje neka kaze - znaci to treba da bude slika sa jedne strane i slika sa druge strane, ali da se te dve slike poklapaju.
Znaci, u pitanju su dve razlicite slike istih dimenzija, i kada ih odstampam ja hocu da se slike poklapaju, tj. da izgleda kao vizit-karta, znaci da 'ne beze' jedna drugoj, ali kada god odstampam, jedna uvek bezi za otprilike 0.5 cm.
Kako da ih 'nateram' da se poklope
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 2:17   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: 'Centriranje' u Wordu

ne kontam
jel mislis ovako da su u ravni ili ?


i da su ovde iste veklicine bile bi potpuno jednake
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 2:42   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: 'Centriranje' u Wordu

Ako su obadvije slike istih dimenzija, postavi i iste margine, to jest da slika bude isto odmaknuta od ivica u oba slucaja i to je to. Nema neke mudrolije, krajnje jednostavno.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 16:35   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 'Centriranje' u Wordu

Citat:
absonic kaže: Pregled poruke
Hteo bih da odstampam nesto, ja sam planirao iz worda, ali ako neko zna neko bolje resenje neka kaze - znaci to treba da bude slika sa jedne strane i slika sa druge strane, ali da se te dve slike poklapaju.
Znaci, u pitanju su dve razlicite slike istih dimenzija, i kada ih odstampam ja hocu da se slike poklapaju, tj. da izgleda kao vizit-karta, znaci da 'ne beze' jedna drugoj, ali kada god odstampam, jedna uvek bezi za otprilike 0.5 cm.
Kako da ih 'nateram' da se poklope
Ti verovatno hoćeš da ujednačiš visinu slika (jednu malo povećaš ili drugu malo smanjiš). Kada postaviš slike, klikom levim tasterom možeš dobiti neke opcije (recimo Edit Picture Preferences ili Properties, ne sećam se sada tačno, a nemam Word pred sobom. Kao jedna od mogućnosti pojaviće ti se i tzv. Picture Scaling - menjanje dimenzija. Naravno, namesti tako da se širina automatski smanjuje kad menjaš visinu, inače će slika ispasti razvučena ili spljoštena.

Druga mogućnost je da jednu sliku uveličaš ili smanjiš u nekom programu za crtanje tipa Photoshop tako da po visini ima isti broj piksela (tačaka) kao druga slika. Ona opcija da se širina automatski podešava sa menjanjem visine zove se u Photoshopu "Constrain Proportions".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 20:45   #5
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 'Centriranje' u Wordu

pretpostavljam da nisam se dobro izjasnio...
nisam mislio na ono sto je jonathan ilustrovao u slici.

Naime, ja hocu da stampam sa obe strane jednog lista.
Dakle, imam dve razlicite slike istih dimenzija (recimo da su to slike kvadrata, jedan zut a drugi crven i da su im dimenzije 5x5 cm). Ja hocu da odstampam zuti kvadrat sa jedne strane lista, a cveni sa druge. Ali kada odstampam to, recimo da taj kvadrat koji je sa druge strane, uvek bezi od ivice ovog zutog za 5 mm. Nadam se da sam sada to malo pojasnio
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 20:52   #6
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: 'Centriranje' u Wordu

Citat:
absonic kaže: Pregled poruke
pretpostavljam da nisam se dobro izjasnio...
nisam mislio na ono sto je jonathan ilustrovao u slici.

Naime, ja hocu da stampam sa obe strane jednog lista.
Dakle, imam dve razlicite slike istih dimenzija (recimo da su to slike kvadrata, jedan zut a drugi crven i da su im dimenzije 5x5 cm). Ja hocu da odstampam zuti kvadrat sa jedne strane lista, a cveni sa druge. Ali kada odstampam to, recimo da taj kvadrat koji je sa druge strane, uvek bezi od ivice ovog zutog za 5 mm. Nadam se da sam sada to malo pojasnio
pa to je bar lako (ak ose nisam prekontao)
stavljas sliku uz ivicu recimo leve strane i uz ivicu gornje strane.. i odstampas
onda okrenes list a sledecu sliku isto tako podesis samo sa desne strane i ..ne mozes fulat
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
brisanje numeracije teksta u wordu? luisjanj Aplikativni softver 0 29.12.2006 14:15
Gramatika u wordu??? Sury Aplikativni softver 0 24.12.2006 18:51
Problem sa objektima u Wordu marcos Aplikativni softver 5 13.8.2006 14:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com