Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2019, 18:39   #1
Obi-wan
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Loznica, Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Obi-wan Slanje poruke preko MSN-a korisniku Obi-wan
Određen forumom Asus p5k i ostale zavrzlame

hteo sam detetu da od 3 neka stara kompa napravim jedan da ima malo da se igra. sve u svemu skrpio sam asus p5k ploču,core 2 duo E 8400 na 3ghz, 6 gb rama (2x2gb kingston na 800 i 2x1gb transcedent) a od grafike jadni ge force 520 (1gb rama sa 64bit magistralom)
imam brdo problema pa me interesuje sledeće:
1. kad upalim bios piše mi da ne prepoznaje procesor i da bi trebao da ga updatujem da bi dobio pune preformanse sistema (press F1 to resume i sistem se diže bez problema), kad se sistem digne windows 7 sve vidi i procesor i brzinu. jel treba da tražim update jer ono što sam pokušavao da updatujem ne daje rezultate jer ne prepoznaje .rom fajl ni kad ga stavim na root HDD niti na flash ... ako ko ima ili zna kako nek mi javi ili pošalje kakvo upustvo jer youtube nije od koristi
2. sistem krene sa "potrošnjom" memorije od 1,3gb (22%) i polako krene da se puni da bi posle nekih 10 min došlo na 50% a za pola sata na 77%.. virus ili ima veze sa pitanjem broj jedan (avast ne vidi neki virus i onaj mailware ne vidi ništa)
3. da li da instaliram sistem na SSD ili igre ? šta će brže da radi ... interesuje me da ubrzam rad igara ...

bio bih Vam svima zahvalan na pomoći a i moja ćerka takođe (sem žene naravno koja ionako samo zvoca na sve ovo)
uvek ovo mogu odneti u servis i neko će od ovoga nešto i da uradi ali sam siguran da će mi to i debelo naplatiti ...

Poslednja ispravka: Obi-wan (1.11.2019 u 18:50)
Obi-wan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2019, 0:49   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Asus p5k i ostale zavrzlame

2. Otvori Resource Manager i prati koji proces jede memoriju ili skini RAMMap. Ja sam imao problem jer je paged pool rastao sam od sebe, posle 6-7 sati zauzeće je bilo preko 20GB... Na kraju se ispostavilo da je program Wise Folder Hider pravio problem, jeo je memoriju a čak se nije ni dizao sa Windowsom, a nije ga bilo ni među aktivnim procesima.

3. Sistem na SSD, igre na HDD. Ništa nećeš postići u obrnutom slučaju. U svakom slučaju igre koje bi radile na toj konfiguraciji neće mnogo profitirati od činjenice da su instalirane na SSD-u.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Obi-wan (2.11.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne može da pinguje default gateway i ostale zavrzlame 4th Dimension Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 22.3.2010 15:05
HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5 AleksejCRT Prenosni računari 17 2.2.2010 0:25
Asus triton buzzer ŠDK - Ostale komponente 0 16.10.2009 15:06
Radeon HD4850 - MSI ili Asus? Mslavko82 Grafika 18 11.10.2009 11:20
obaranje sistema (fraze, termini i ostale jezičke zavrzlame...) nighthawk Brbljaonica 45 25.10.2006 22:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com