Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2016, 18:54   #161
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Banished

Citat:
director kaže: Pregled poruke
zar nije ovo igra koju je jedan čovek napravio. shodno tome još je i dobra ali definitivno nije nešto što može čoveka da zadrži na duže staze.


Tom logikom je i Sid Meier "napravio" Civilization serijal koji ovu igru jede u svemu
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:18   #162
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Banished

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Tom logikom je i Sid Meier "napravio" Civilization serijal koji ovu igru jede u svemu
Da li si ti upravo uporedio dve igre koje apsolutno nemaju nikakve veze jedna sa drugom, osim sto su strategije u pitanju?

Nema tu logike, ovu igru jeste pravio jedan covek. Seljaci ne umiru prebrzo ako se uhodas malo i ako pazis. Ali igra ne prasta greske, to je tacno.
Najjace mi je kada neko pocne da navodi nedovrsenost i nedostatak borbe kao neke vasionske mane, kao da svaka igra mora da ima tako nesto da bi bila zanimljiva. Kao da svaka igra mora da ima neki cilj i neku nagradu na kraju da bi nekome bila zanimljiva, ne znam gde je nestalo ono prosto uzivanje u igri bez nekog konacnog cilja. Pa i taj Stronghold koji navodis je meni bio neverovatno zabavan cak i u sandbox-u bez ikakvih neprijatelja, samo gradnja tvog sela bez bilo kakvih zadataka.
E sad, kazem "meni" jer se tebi ne svidja i to je OK, ali me ovaj argument "ne razumem kako neko moze da igra ako ja ovo ne mogu da igra" nasmeje svaki put U pitanju je malo drugacija igra od ostalih u kojoj vodite izgnanike, odbacene i pokusavate da prezivite zimu i razne nepogode i probleme. Ali to je tako bez ideje i originalnosti, jos jedna C&C strategija sa sakupljanjem resursa bi bila tako dobra i originalna Trazis neki svoj zanr od igre koja to uopste nije ni trebala da bude niti pokusava da bude. Kao da ja uporedim Civ i C&C recimo i kazem da je Civ bezveze jer nema izgradnju sela i sakupljanja resursa i baze kao C&C. Nidje veze sto bi rekli
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:37   #163
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Banished

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke

1. Da li si ti upravo uporedio dve igre koje apsolutno nemaju nikakve veze jedna sa drugom, osim sto su strategije u pitanju?



2. Nema tu logike, ovu igru jeste pravio jedan covek. Seljaci ne umiru prebrzo ako se uhodas malo i ako pazis. Ali igra ne prasta greske, to je tacno.



3. Najjace mi je kada neko pocne da navodi nedovrsenost i nedostatak borbe kao neke vasionske mane, kao da svaka igra mora da ima tako nesto da bi bila zanimljiva. Kao da svaka igra mora da ima neki cilj i neku nagradu na kraju da bi nekome bila zanimljiva, ne znam gde je nestalo ono prosto uzivanje u igri bez nekog konacnog cilja. Pa i taj Stronghold koji navodis je meni bio neverovatno zabavan cak i u sandbox-u bez ikakvih neprijatelja, samo gradnja tvog sela bez bilo kakvih zadataka.



4. E sad, kazem "meni" jer se tebi ne svidja i to je OK, ali me ovaj argument "ne razumem kako neko moze da igra ako ja ovo ne mogu da igra" nasmeje svaki put


1. Da, šta fali tome?

2. Svaka čast tom jednom čovjeku, ali igra bez cilja i poente je glupa, sandbox mod je neraznovrstan i dosadi rekordnom brzinom.

3. Ako nešto nije dovršeno, a nema ni DLC-jeve ni neki normalan cilj, koji će mi k***c pa taman da ju je i moj rođeni otac pravio. Nedostatak borbe nije toliki problem, igrao sam Settlers bez borbe ali ovo smeće je BEZIDEJNO, neraznovrsno i kad ti seljaci pokrepaju žali se upravi "Vodovoda" jer nemaš kome drugom.

4. Ne znam gdje si to pročit'o, probaj ponovo.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:04   #164
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Banished

Elem, Banished nije strategija nego upravljačka simulacija jednog srednjevekovnog seoceta. I kao takva igra je gotovo perfektna jer ima sve što je za očekivati od jedne upravljačke simulacije. Problem je što je ljudima teško da se malo potrude i shvate kako igra funkcioniše.

BTW ciljeve u ovakvim igrama postavljaš sam. Lepo je Pera napisao na prošloj strani, možeš da napraviš selo kakvo hoćeš...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Тормунд (15.6.2016), goranmax (6.5.2017)
Stara 1.6.2016, 22:35   #165
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Banished

Kako da znaš da si preš'o ili nisi: evo ne znam.

Kako da ti seljaci ne pokrepaju u prvih sat vremena: evo ne znam.

Koja je svrha da ih održavaš u životu i upravljaš njima kad ih faktički samo hraniš dok ne pokrepaju a ne bore se ni s kim: srednjovjekovni Tamagoči. Niđe veze.

Kako da pronađeš i gram zabave u nečemu što nije ni Sims ni Stronghold a pokušava biti i jedno i drugo: nije mi jasno.

Opet kažem: SVAKA ČAST vama koji ovo igrate i pronalazite zabavu u tome, to je zaista umjetnost
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:37   #166
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Banished

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
1. Da, šta fali tome?

2. Svaka čast tom jednom čovjeku, ali igra bez cilja i poente je glupa, sandbox mod je neraznovrstan i dosadi rekordnom brzinom.

3. Ako nešto nije dovršeno, a nema ni DLC-jeve ni neki normalan cilj, koji će mi k***c pa taman da ju je i moj rođeni otac pravio. Nedostatak borbe nije toliki problem, igrao sam Settlers bez borbe ali ovo smeće je BEZIDEJNO, neraznovrsno i kad ti seljaci pokrepaju žali se upravi "Vodovoda" jer nemaš kome drugom.

4. Ne znam gdje si to pročit'o, probaj ponovo.
1. Fali tome sto si uporedio babe i zabe, pogotovu po funkcionalnosti. Kao da ja kazem da je Need for Speed jede Farmville

2. Glupa je tebi, to nije pravilo niti moze biti kako ga ti predstavljas.

3. Opet, TEBI, izgleda nedovrseno. Po tebi ako nesto nema DLC isto je nedovrseno, ne znam sta da kazem na tu logiku.

4. Ne moram ja da pokusavam ponovo, sve si rekao u svom postu "Meni je bezveze, svaka čast svima koji ovo mogu vrtiti duže od 15 min." i naravno ovo "......ali igra bez cilja i poente je glupa, sandbox mod je neraznovrstan i dosadi rekordnom brzinom." "Opet kažem: SVAKA ČAST vama koji ovo igrate i pronalazite zabavu u tome, to je zaista umjetnost"

Sam tvoj argument da ako igra nema cilj onda je glupa (i to jos kao cinjenica) je van svake pameti. Toliko stvari radimo iz zabave i bez ikakvog razloga i cilja (osim osecaja zadovoljstva) ali po tebi svako mora da ima neki konacan cilj da postigne, da pobije x nacija ili da sakupi y resursa. Sve ostalo je po tebi glupo i ne razumes ljude kojima je to zabavno (jos jedan apsurd)
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:47   #167
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Banished

Ma opusti se pentraksil, samo ga hraniš...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:49   #168
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Banished

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ma opusti se pentraksil, samo ga hraniš...
Pa trudim se bezveze, uvek se zaletim
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 2:05   #169
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Banished

Надам се да ће човек основати студио или да ће га узети неки студио, да ће унапредити идеју, увести неке скриптоване или насумичне задатке итд...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 3:10   #170
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Banished

Nažalost, lik i dalje radi sam na igri, što se jasno može videti iz dinamike objavljivanja apdejta. 1.0.4 je bio u oktobru 2014. a 1.0.5. pre nepunih mesec dana. Dakle, godinu i po dana između dve zakrpe je suludo, a najavio je da će sam da radi i na Linux portu...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 3:17   #171
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Banished

Овај мод решава готово све проблеме из основне верзије игре и додаје брдо нових ствари, копирао сам само део испод чисто да видите колико је огроман списак, остатак имате овде:

Citat:
GENERAL
- Bug-fixing
- Poly Count Optimizations to reduce file size, improve performance, at certain buildings and trees
...

NEW RESOURCES
- Iron Ore
- Tin Ore
- Copper Ore

- Plantation - crop fields using Dry Goods limit instead of Food Limit. This allows the growth of non food products and harvest appropriately.
- Rice Crop
- Bamboo Farm Crop

- Domesticated Animal resource
- Water resource
- Many more...

NEW / UPDATED MODELS
Notes:
1) Some Colonial Houses can upgrade into unique workplaces (e.g. TapRoom, BarberSurgeon, Bed&Breakfast, Seamstress)

- Colonial Houses - with color options
- Colonial Houses Corner - don't flatten ground
- Colonial Tunnel House - to make "inner courtyards"
...
MINES / QUARRIES
Notes:
1) Instead of picking Iron from the ground, you will now gather Iron Ore.
2) Ores need processing at a Forge or Foundry, this requires Furnace Fuel.
3) Tin mine can produce refined tin sheets (not Tin Ore) if Furnace Fuel is input.
4) copper mine can produce refined copper (not Copper Ore) if Furnace Fuel is input.
5) All new mines have deep and deeper versions. The initial mine will expire rather rapidly.
6) Surface-, Tin- and Copper mines now have 'Abandoned' states; if not upgraded, the ground can NOT be reclaimed via "Remove Structures".

- Iron Ore Surface Mine, extracts Iron Ore
- Tin Mine Shaft
- Copper Mine Shaft
- Stone Surface Mine
- Salt from all deeper quarries

METALS
- Bronze
- Tin
- Copper
- Pewter

METAL INDUSTRIES and PRODUCTS
Notes:
1) Blacksmith, Large Smithy and the Dock Workshop can still make Crude tools from Iron Ore and Wood.
2) Most metal industries also have uses for Gold and Silver (introduced in previous version).

- Forge - land based, slightly slower than Foundry
- Melting House
- Metal Smith - makes various MetalWares (e.g. to become part of a building supply)
- Iron Smelter, low capacity version

- Modular Tinneries - make tinned soups, vegetables, meat, fruit

- Bronze Tools - 255 durability (compared: steel 200, iron 100). This reflects the in game difficulty of producing bronze.
- Tinware
- Copperware
- Pewterware
- Canteens (fill with water at pub kitchens, or use for new Aqua Vitae recipes at Distillery)

STONE QUAYS
completely redone
- new Ghost Quay Wall - diagonals
- new Quay Wall - 1x2 and 3x2

WOODEN DOCKS
complete WaterWorld set
Notes:
1) Connect dock buildings to dock walkways via the little white strip of wood at front of buildings.
2) All Dock pieces serve as Wells.

- Shack - upgradeable
- Home - upgradeable
- Reed Farm
- Rice Planter

- Fishery
- Water Scavenger (Gatherer)
- Chicken Breeder - produces feathers, eggs, meat
- Rice Wine Still - brews wine from rice
- Herb Mender - provides healing service
- Herb Grower - slowly grows herbs

- Workshop - can produce some basic clothes or tools
- Wood Finder - finds and collects logs for construction
- Wood Storage
- Barn small
- Barn large

- Chapel
- School - cap: 12

- Market - extra large radius
- small Market - small radius

- Corner - "Stay Dry" piece
- Stairs - going to lower level, incl. 1x1 dock and "Stay Dry" pieces

DECORATIVE ITEMS
- Fountains (with F-variant)
- Bronze Statue (F-variants)
- Bushes, seasonal and animated
- Planters (roadbound)
- Hardwood Bench
- Tables
- additional Lanterns (F-variants)
- Clotheslines (F-variants)
- additional Wire Fence sections (3x, 5x, diagonals)
- additional Grave Stones

- Piles
- Crops
- Animals (roadbound)
- Herbs

GHOST ITEMS
- Apricot Tree
- Trees
- Animals (50+)
- Boats
- Base for plants/trees (F-variant)
- Bushes
- Grave Stones

TEXTURE UPGRADES
- new AO textures for buildings
- new Road texture based on Quay wall
- Ice in winter (on water surfaces)
- better burnt/fire damage texture

- Verdant Plains less bright
- better ground footprints

- countless upgrades and improvements to buildings and structures

UPGRADES and FIXES / ICONS / UI
Notes:
1) Basically every item has been tweaked somewhere along the line, so here is just a tiny portion of improvements and implementations.

- Laborer & Builder Only - profession window
- New Building Upgrade buttons
- Metal buildings Toolbar
- Old Buildings Toolbar (old meaning nice but discontinued, replaced w/ new models)

- Dry Goods limit and limit spinners added to many buildings (image-border for easy identification)
- UI now allows multi line
- Icon Chart showing resource type
- Icon updates for various foods

- Industrial buildings now detract happiness (radius depends on building size, max. 30 tiles)

- Third floor fixes
- Code changes to prevent crash in some instances with townhall and trading post
- bugfixes Spinach/Lettuce
- bugfix Road Sign upgrade removal
- Hardwood trees planted will correctly spawn wild foods
- Animal by-products (milk, wool etc.) produced even when food limit is reached

- lower yield of CC added Wild foods (Gatherer)
- Pouch requirement removed from chartered trader
- Crates requirement removed from tobacco chain
- Wild Ducks reduced, more chance to get deer
- duplicate Crops removed from Seeds

- Water Towers and Ponds are Wells
- Tannery - now uses water

- smaller Smoke for various buildings
- Market Stall radius increase by 3 tiles

MISC:
- Desert map type
- Orange orchard
- Coffee orchard
- Rye Crop
- Oat Crop
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Apostrof (15.6.2016), DeCoy (15.6.2016)
Stara 15.6.2016, 7:56   #172
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Banished

Mislim da je ovo fantasticna igra s obzirom da je pravio jedan covek. Stronghold Crusader nije upravljacka simulacija nego RTS borbena igra koju je pravio profesionalni studio i jos im je to druga igra tog tipa. Sto se obakvih indie igara tice Banished i ona simulacija firme koja pravi igre ne secam se imena su mi najbolje. Nije bas da sam odigrao milion takvih naslova ali Banished je odlicna ideja sprovedena od jednog coveka sto je sjajno i sto je jedino sto je teralo industriju igara napred u proteklom periodu.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 14:04   #173
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Banished

Фантастична игра коју ја откривам са закашњењем.. али боље икад него никад.
Ја не капирам одређену армију људи која је овде писала како је игра тобоже досадна јер нема ратовања. Управо је сам концепт игре да фокус остане 100% на изградњи, преживљавању, менаџменту да не нестане неког ресурса... и то наравно да тако треба и да буде. Игра би можда још више добила на "ширини" да је уведена нека дипломатија или ратовање... али с друге стране вођење тих акција би у неком моменту одвукло фокус са преживљавања што је и сама основа ове игре.

Шта рећи за аутора овог малог чуда како ћу га с правом назвати. Спаковати овако нешто огромно и широко у 105мб може само прави ентузијаста.

Иначе, само први старт мапе ми је био да нисам могао да се похватам и сељани су ми брзо умрли.
Већ следећи сам се прилично добро ушемио (medium величина мапе, medium тежина и medium су временске прилике)... и то село ми је и даље активно.

Тренутно ми иде 42-го љето, село ми има око 400 становника... дрвене куће сам градио само на пуком почетку, не више од 10-15 комада, и онда сам одмах увео праксу грађења искључиво бетонских кућа, јер сматрам да је тако исплативије него их после upgradovati и поред ресурса који се троше, трошити и вријеме.
Простора на мапи имам још много, па бар за још 3 пута толико становника.
На тих 400 становника, просјечан стални лагер огрева је 2000, хране 1000 - 4000 у зависности када ми падне снег у јесен. Како ми иде и прети ли ми помор ускоро ако нешто не промјеним?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 23:58   #174
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Banished

Fora je sto je igra laka, i ima malo sadrzaja, vec posle 2 sata igre ti si provalio sve, ne mozes da izgubis, i nemas sta vise da radis.. Samo vremenom pocne da ti secka ako imas *****e komp kao ja
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2017, 1:45   #175
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Banished

Idi redom i postigne sve achievement-e.

Zatim pokušaj da napravim najveće selo moguće.

A na kraju šlag na tortu skidni modove i proširi gameplay.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2017, 17:27   #176
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Banished

Fora je ne samo sto fali ratovanja nego nema ni nikakvih nasumicnih problema ili katastrofa, sve je fiksno od starta. Kad si malo iskusniji, sto dodje brzo jer je igra u sustini jednostavna, cim vidis mapu na pocetku sve ti je jasno, imas celu postavku u glavi i igra se svodi na to da prosto pratis kako se sve razvija.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2017, 21:40   #177
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Banished

Па добро Маре, да је тешка није тешка, али није ни лака превише.. ето управо послије писања оног поста, када сам наставио игру сам приметио да ме грађење 4-5 додатних кућа буквално за тили час уништило јер су ми се одједном смањиле залихе храна, а број становника велики, и још паде снег у сред autumn,... и док си рекао кекс преполови ми се популација, сви попадаше од глади.

Но добро, капирам да ипак није игра која ће некога много мјесеци држати прикованог уз монитор.. али је зато страшна зараза за неки период. Таман да осване нека двојка и буде још комплетнија од ове.

Аchievеmentsi неки су како видим јако занимљиви, и на њих ћу и циљати на следећој мапи. На овој ми је циљ да је само цијелу напуним и стабилно одржим залихе хране. Играм се малог диктатора али хоћу да добро храним људе.

Модове сам видио, као онај што је Тормунд поставио... али видим да тамо треба subscribe на steam, а ја имам неку народну верзију игре. Да ли и за њих могу да нађем неке модове?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2017, 22:05   #178
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Banished

Nije potrebno, ali je poželjno kupiti igru, posebno ako se uzme u obzir da je jedan čovek radio na igri...

Evo ti ovde hrpa modova
https://banishedinfo.com/mods/browse
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
joximovic (7.5.2017)
Stara 17.5.2017, 21:45   #179
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Banished

Meni je dobra, samo sto trazi malo vise planiranja nego sto ja imam volje kad (se) igram. Tek iz treceg pokusaja sam uspeo da napravim vece naselje, ali cim mi je malo popustila paznja, igra mi to nije oprostila
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 23:03   #180
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Banished

Problem kao i sa svakom drugom igrom ovog tipa - kad provalis sablon, sve postaje lako. Vrlo brzo potom pocinje i da dosadjuje. Nema dinamike u ovom tipu igara.

No, za onog ko voli ovaj zanr, nisam siguran da postoji bolja igra. Jos kod pomislim da je sve napravio jedan covek... Svaka mu cast.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
banished, game, igra

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Banished pomoc? darrko otpaTci 4 19.2.2018 20:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com