Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Najbolji Tomb Raider
Tomb Raider 24 20,87%
Tomb Raider II 17 14,78%
Tomb Raider III 10 8,70%
Tomb Raider: Lost Artifact 5 4,35%
Tomb Raider: The Last Revelation 19 16,52%
Tomb Raider: Chronicles 3 2,61%
Tomb Raider: Angel Of Darkness 6 5,22%
Tomb Raider: Legend 17 14,78%
Tomb Raider: Anniversary 8 6,96%
Tomb Raider: Underworld 6 5,22%
Glasova: 115. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2012, 14:41   #61
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Pa ima puno drugih igrara, ali zasto gasiti TR? Tebi se mozda ne igra TR, ali ima mnogih koji vole ovu igru.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 14:42   #62
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

The Last Revelation je ubedljivo najtezi i najduzi, a i najbolji, bar po mom misljenju. Ako ga neko predje za 6 meseci bez koriscenja interneta, walkthrougha i slicnih stvari, skidam mu kapu.

Veliki sam fan Tomb Raidera i sve delove sam presao po, minimum, 15 puta. The Angel of Darkness je, po meni, najvece razocaranje, mada su se i kod Chroniclesa mogli malo vise potruditi.

Anniversary je ispao jako dobro, jer je radjen po prvom delu.

Ne znam za vas, ali ja jako puno ocekujem od novog Tomb Raidera koji se treba pojaviti.

Poslednja ispravka: milan.t65 (15.4.2012 u 14:51)
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku milan.t65 na korisnoj poruci:
evil_geko (15.4.2012), Marko Radonjic (15.4.2012), virtuoz pavle (15.4.2012)
Stara 15.4.2012, 14:58   #63
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Pa ima puno drugih igrara, ali zasto gasiti TR? Tebi se mozda ne igra TR, ali ima mnogih koji vole ovu igru.
Zato sto igra u cetvrtom delu ima odlican kraj. kad nesto ima super kraj, onda ga ne treba vestacki produzavati.
sumnjam da ce ponovo napraviti igru kao sto je bio TR4, vrlo napeta igra, i VRLO teska igra. Svako moze da ode na net i vidi neki walk-trough , ali nije u tome fore. Ja mesec dana nisam znao kako da predjem onaj Sacred Lake level. a onda kad sam konacno uspeo bilo je to veliko odusevljenje. Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku virtuoz pavle na korisnoj poruci:
milan.t65 (15.4.2012)
Stara 15.4.2012, 15:03   #64
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Zato sto igra u cetvrtom delu ima odlican kraj. kad nesto ima super kraj, onda ga ne treba vestacki produzavati.
sumnjam da ce ponovo napraviti igru kao sto je bio TR4, vrlo napeta igra, i VRLO teska igra. Svako moze da ode na net i vidi neki walk-trough , ali nije u tome fore. Ja mesec dana nisam znao kako da predjem onaj Sacred Lake level. a onda kad sam konacno uspeo bilo je to veliko odusevljenje. Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.
I ja sam se cimao oko tog nivoa, ali to nije nista s obzirom na ono sto sledi posle toga. City of dead je fenomenalan nivo kao i poslednji. U poslednjem pripazi na one zvezde koje trebas da skupis, 3 ces skupiti lako, ali cetvrta je fenomenalno sakrivena i jako je tesko pronaci je. Necu ti kvariti ugodjaj, probaj da je pronadjes sam ako budes ponovo igrao. Samo nemoj da poludis kada dodjes do mesta u kome trebas poredjati zvezde a vidis da ih imas samo 3 (prosao kroz to).
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku milan.t65 na korisnoj poruci:
virtuoz pavle (15.4.2012)
Stara 15.4.2012, 15:29   #65
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.
Jel si ti gledao demo reboot-a? Ako je tebi ono svetlucavo A ono o cemu ti pricas nije vezano za TR, nego old school vs. new school, sto je istrosena tema.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 15:36   #66
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Ja bih se slozio sa @virtuoz pavle
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 16:40   #67
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Onda pretpostavljam da niste igrali nista posle 4. dela
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 17:01   #68
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Je vec rekoh da sam presao sve delove.

Zvukovi i atmosfera kakva je u cetvrtom delu se ne moze porediti ni sa jednom u novijim delovima. To je moje misljenje.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 17:08   #69
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
milan.t65 kaže: Pregled poruke
Je vec rekoh da sam presao sve delove.

Zvukovi i atmosfera kakva je u cetvrtom delu se ne moze porediti ni sa jednom u novijim delovima. To je moje misljenje.
Da, 15x si presao svaki, a slazes se da treba ''zakopati'' Laru. Upravo si kontraargumentovao sebe
4. deo je jako dobar, ali nisam ga presao, zaglavio sam se kod velike piramide (bas pred kraj).
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 17:17   #70
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Slozio sam se sa ovom konstatacijom:

Citat:
Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.
...i u pravu je covek. Od cetvorke je Tomb Raider krenuo da nazaduje i u potpunosti su uspeli da upropaste igricu posle 4 fenomenalna dela. Chronicles se moze preci za 4-5 sati i moze ga preci neko ko nikada u zivotu nije igrao Tomb Raider. Sesticu necu ni da komentarisem. Kasnije su krenuli sa nekom novom pricom koja se odnosi na njenog caleta i to su vrteli sve do Underworlda. Jedino je Anniversary ispao dobar jer je pravljen po prvom delu.

Ono sto hocu da kazem jeste da treba vratiti Laru na stare staze, a moje misljenje je da je to nemoguce u ovom vremenu, iako ocekujem puno od novog dela. Danas se puno paznje posvecuje, kao sto je @virtuoz pavle rekao, grafici, da sve sljasti, da bude zahtevno itd, a malo toga se posvecuje prici. Posle kraja "Last Revelationa" su krenuli da izmisljaju neke gluposti i u potpunosti su upropastili pricu.

Ja, kao veliki fan Tomb Raidera, ne bi voleo da se proizvodnja ove igre zavrsi, ali isto tako ne volim kada jedna fenomenalna prica nazaduje.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 18:09   #71
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Slazem se da je TR4 najbolji i najtezi TR, nego moze li neko preporuciti slicne Puzzle/Action avanture?
Dakle mora da ima i tu neku atmosferu izolovanosti!


Zato je Angel of Darkness i bio najgori deo pored bug-ova i ostalih stvari, nije jednostavno imao tu atmosferu.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 18:27   #72
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
mislim da je to bila odlicna ideja da stave tacku na to i krenu sa necim novim. ovako cemo i u 2100. imati Tomb Raider lol.
Tomb raider je majka pc igara!
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Marko Radonjic (15.4.2012)
Stara 15.4.2012, 18:27   #73
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

@evil_geko Jedino cega se secam jeste Soul Reaver, ali su jako stare igre.
@Milan> Vratiti na stare staze> Sto se gameplaya tice, to je nemoguce, jer su igre napredovale graficki, gameplay, cinematics-i, napredni voice-over-i, sve je u igrama. Sto se tice atmosfere, demo za sada obecava. Zato i rade reboot.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 18:30   #74
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

^ Zavrsio ceo TLoK serijal, sjajne igre indeed!
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 23:26   #75
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Prvo sam igrao dvojku. Sam pocetak igrice u onoj jami sa tigrom mi je ostao zauvek u secanju. Verovatno zato sto sam tada uzeo pentium 2 i tr2 mi je bila prva igrica koju sam instalirao. Posle sam igrao jos tri nastavka, nisu bili losi, pa probao keca koji mi se nije svideo.
Najvise me izludjivao deda u larinoj kuci koji te stalno prati. Stalno sam bezao od njega.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 10:33   #76
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
@Milan> Vratiti na stare staze> Sto se gameplaya tice, to je nemoguce, jer su igre napredovale graficki, gameplay, cinematics-i, napredni voice-over-i, sve je u igrama. Sto se tice atmosfere, demo za sada obecava. Zato i rade reboot.
Gameplay je manje vazan, taj segment i treba da se menja zbog, pre svega, grafickih promena, ali opet ponavljam, treba vise paznje posvetiti prici. Moze igra da ima fenomenalan gameplay, oruzja, atmosferu, grafiku itd itd, ali sta to vredi ako je prica truba i ako se igra moze preci za nekoliko sati igranja?

To sam hteo da istaknem i to je ono sto ocekujem da ce biti popravljeno u najnovijem Tomb Raideru. Samo da se napravi dobra prica, da ona bude dostojna jedne Lare Croft, da se, koliko je to moguce, ispravi krah koji je Tomb Raider doziveo poslednjih nekoliko godina.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 10:23   #77
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Može mali nekro?
Eto ovih dana se prisetio serijala i koliko sam uživao u njemu. Teško mi je da se odlučim za najbolji jer su mi TR2 i TR3 u samom vrhu svih igara, pravi klasici. Nekim čudom, keca mislim da nisam ni igrao ili sam samo malo površno isprobao.
Dvojku sam prvu video, i to smo igrali u društvu na iznajmljenom soniju, te me za ovu igru vezuju jako lepe uspomene, i pored svih onih teških, kolosalnih nivoa (barem su se tako činili tada).
A trojku sam odigrao sam-samcat na tek kupljenoj konzoli, i tek kasnije isto odigrali u društvu. Ali za trojku me vezuje to znojavo, nuklearno leto '99 i igranje isto tako znojavih nivoa po Polineziji u zamračenoj, zujavoj sobi, pred popodnevni basket. I one početne nivoe u vlažnoj Indiji koje sam jedva prelazio zbog kobri koje su me valjano istraumirale. Zapravo, kada sam rekao da ne mogu odlučiti između dvojke i trojke, lagao sam. Trojka mi je omiljena. Prešao sam je, od početka do kraja i doživeo uz nju tog leta pravu avanturu od Indije do Antarktika... uh a tek ti ledeni nivoi, nikad kraja muci. Epizoda u Nevadi mi je najslabija karika jednostavno što sam isuviše voleo te egzotične avanture na otvorenom. London neću ni pominjati, nemam pojma kako sam prelazio te nivoe, nisam ih podnosio.

Četvorka beše ona kompletno smeštena u Egipat, jel da? Tu sam se prvo malo razočarao, mada - veliko mada - kasnije sam zaista uživao u nekim nivoima. Inače, od svih tombiški, najveći osećaj klaustrofobije sam doživeo upravo u četvorci. Dobra igra, ali ispod dvojke i trojke.

Chronicles, petica, je poslednja tombiška koju sam valjano odigrao i tu ima jedna zanimljivost. Naime, godinama kasnije sećao sam se nivoa sa nekakvim ukletim drvetom, utvarama, kišom i uopšte sumornom atmosferom ali nisam znao iz kojeg je dela. Dugo sam mislio da se radi o dodatku za TR2 koji je smešten u Škotskoj, te sam odgledao na youtube ceo playthrough ali nisam pronašao taj deo. Peticu sam totalno izbrisao iz sećanja jer sam bio veoma razočaran igrom, te mi nije ni palo na pamet da je pregledam. Elem, jedino što po meni valja u toj igri je taj nivo u Irskoj.

Novije nastavke ne bih ni komentarisao jer je to nešto sasvim drugo.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 10:56   #78
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Trojka, dvojka i cetvorka - The last revelation. I dalje mi je u glavi ona muzika iz menija u trojci i slika kako asteroid juri ka Zemlji.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 10:57   #79
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

2 i 3 sam odigrao na pentium 2 sa integrisanom grafičkom
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 12:02   #80
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
2 i 3 sam odigrao na pentium 2 sa integrisanom grafičkom
Ja se prebacio na pc tek sa pentium 4, pre toga sam bio srećni sony seljanin.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji RPG??? Wolverine Role-Play 327 11.4.2007 20:30
tomb raider puding Akcione igre 13 9.1.2007 1:18
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Najbolji P2P program Serbicon Video/TV softver 4 8.1.2006 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com