Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2008, 13:50   #1
Zwonko
Novi član
 
Član od: 30.1.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako postici maksimalan kvalitet u pinnaclu

Koristim amaterski pinnacle vec dugo ali izgleda da ga jos uvek ne znam dovoljno. Evo kojim redosledom ja idem. Preko firevare-a kepturisem i to pod opcijom dv full quality. Zatim, nakon editovanja idem na make movie, koristeci disc opciju, to jest da reze direktno na disk. I to je to, valjda na ovaj nacin izvlacim maksimum kvaliteta. Naravno da snimak na disku ne moze biti isti kao na kameri jer je na disku kompresovan format. E sad ne baratam bas dobro sa nazivima formata, ali ispravite me ako gresim, u kameri je avi format a nakon renderisanja sa onom disc opcijom dobijamo dvd ili mpeg format. I u zavisnosti od velicine kompresovanja imamo jos dosta drugih formata kao sto su mpeg2, mpeg4, dvx, xvid .... ali ne znam kojim redosledom po kvalitetu snimka da ih poredjam. Moja zelja je da se ovim putem malo edukujem u vezi svih ovih termina i da vidim da li ispravno radim, ali i da dobijem odgovor na sledece. Ako u pinaklu u editu ubacim kepturisani materijal sa dve mini dv kasete, znaci oko dva sata video materijala u sp-u i ako renderisem u opciji disc, dobicu na disku oko 4,3 gb. Da li je isti kvalitet ako posebno renderisem video materijal sa jedne mini dv kasete na jedan disk a sa druge na drugi disk. Sumnjam da pinnacle sve sto je vece od jednog sata to jest jedne mini dv kasete, materijal dodatno kompresuje i naravno dobijam sve manji i manji kvalitet. Dakle koji postupak je da u pinnaclu materijal sa dve mini dv kasete narezem na disk ili vise diskova a da dobijem maksimum kvaliteta. Unapred se zahvaljujem svakome ko ima dovoljno strpljenja.
Zwonko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2008, 21:37   #2
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Kako postici maksimalan kvalitet u pinnaclu

Optimalan kvalitet Za dvd je oko 1h30m materijala.Naravno da ces dobiti bolji kvalitet ako na istom prostoru (1 DVD disk) stavis manje materijala.I do dva sata moze da izgleda dobro.Sve preko vec pocinje da se vidi.
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srlle na korisnoj poruci:
Zwonko (1.2.2008)
Stara 31.1.2008, 21:40   #3
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Kako postici maksimalan kvalitet u pinnaclu

Pogledaj ranije postove na ovoj temi.Puno je pisano o tome.Mislim da ces naci odgovore na tvoja pitanja.
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srlle na korisnoj poruci:
Zwonko (1.2.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako postici anonimnost kod koriscenja P2P programa The Finest Serbian Since '82 Internet tehnologije 31 7.8.2007 1:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com