Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2015, 22:44   #1001
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

možeš da pozoveš kolonistu nazad pa da ga pošalješ na neko novo mesto ali se sporije kolonizuje kolonija bez koloniste.. dobijaš i misije i ideje da ubrzaš posao oko kolonizacije, inače najbrže ide da objavljuješ rat i osvajaš indijance pa da ih pripajaš koloniji
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 6:34   #1002
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

To je tako od kako su uvali automatsko istrazivanje novog sveta. Ranije je nasumicno nekad otkrivao provincije a nekad ne kad je flota u tim vodama.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 11:52   #1003
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

da to je i mene zbunilo kada sam bio u tvojoj situaciji. Naime sada obalne teritorije istražuje mornarica na posebnoj misiji. Meni lično se sviđa ta promena mnogo je logičnije nego da moram da dovodim vojsku da istražim ostrva veličine par km kvadratnih i tome slično.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 14:04   #1004
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Eu IV Common sense, 1.12, sa svim DLCovima, bez modova.

Nije event nego u idejama:

sad vidim ovaj odgovor. taj deo su izuzetno dobro istrazili. i kod drugih zemalja pisu neki detalji koji su plod istrazivanja i nisu ih mogli znati tek onako. s druge strane, ima NI u igri za neke zemlje koje uopste ne odgovaraju. npr Napulj je dugo vremena (u vremenskom periodu igre 1444-1820) bio najjace drzava vojno u Italiji a ideje su mu neupotrebljive. gomila gluposti. imaju za mornaricu bonuse koji ne pomazu u ratu. EU4 nedostaje vaznost mornarice, zato volim da igram nacije kod kojih dolazi do izrazaja, npr Baltik ili Mediteran, u stvari svuda gde ima strait gde njegovom blokadom mozes opstati kao manja zemlja.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 14:06   #1005
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

oni pred svaki bitniji peč imaju na svom forumu temu o potencijalnim idejama za nacije kao i za event-e. Mnogi ljudi tu pišu pa oni pokupe sve što im se svidi.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2015, 21:29   #1006
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
sad vidim ovaj odgovor. taj deo su izuzetno dobro istrazili. i kod drugih zemalja pisu neki detalji koji su plod istrazivanja i nisu ih mogli znati tek onako. s druge strane, ima NI u igri za neke zemlje koje uopste ne odgovaraju. npr Napulj je dugo vremena (u vremenskom periodu igre 1444-1820) bio najjace drzava vojno u Italiji a ideje su mu neupotrebljive. gomila gluposti. imaju za mornaricu bonuse koji ne pomazu u ratu. EU4 nedostaje vaznost mornarice, zato volim da igram nacije kod kojih dolazi do izrazaja, npr Baltik ili Mediteran, u stvari svuda gde ima strait gde njegovom blokadom mozes opstati kao manja zemlja.
Ima toga još Mislim da Crna Gora ima Čojstvo i junaštvo NI xD

Elem, kada se proglasite za carstvo, vladar vam postaje car a ne imperator:



Upravnik kolonije - kefalija



Pentrarhija je mnogo cool kad igrate sa pravoslavnim zemljama (osvajanje i konvertovanje 5 starih patrijaršijskih centara)



Iskreno, novi sistem kolonisanja mi se nije mnogo svidio. Jeste cool, kolonija da je posebna, ali nekako nema mi istu čar kao kad sam igrao 1.1 i sam otkrivao... Ovako, sve neko drugi ili se samo otkrilo, i onda ja slao koloniste... Bzv. Onako, kad sam prvi put zalutao u maglu otprilike jureći centralnu Ameriku, a potrefio današnju kolumbiju, mnogo je veći fazon bio

I što igra odmiče, sve je teže izvršiti aneksiju vazala zbog razvijenosti. Po 800 diplomatskih oponea i 40 godina. Stigao sam na kraj grand kampanje, ali mislim da ću izmijeniti defines.lua
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 10:37   #1007
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Iskreno, novi sistem kolonisanja mi se nije mnogo svidio. Jeste cool, kolonija da je posebna, ali nekako nema mi istu čar kao kad sam igrao 1.1 i sam otkrivao... Ovako, sve neko drugi ili se samo otkrilo, i onda ja slao koloniste... Bzv. Onako, kad sam prvi put zalutao u maglu otprilike jureći centralnu Ameriku, a potrefio današnju kolumbiju, mnogo je veći fazon bio
Eliminisanje nepotrebnog mikromenadzmenta ja bi reko. Nije zabavno kad posaljes brodove preko pola sveta pa dobijes poruku lost do to attrition i lupis se po celu.
Ili ta stvar oko istrazivanja obala, ostrva.
A ako hoces istrazivanje, nepoznato imas onu opciju random new world.

Ne znam koliko je treaty of tordesila dobro uradjen. Samo cetri zemlje se sire preko Amerike. Spanije napravi pet kolonija i kraj pola Amerike mi je nedostupno.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 11:47   #1008
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Igram pravoslavne Otomane. Ideje Religious, Quantity sledeca je Diplomatic ili Influence pa onda Admin. Kod Influence mi je super -33% claim creation i minus AE i zato bi uzeo a kod Diplomatic ekstra diplomata. Ne mislim ici puno preko vazala jer imam popust na Core creation. 1507 je godina uzeo sam Bec cekam Adm tech 10 i da nestane Separatism da se Vesternizujem. Preko religioznih ideja sam konvertovao celu Tursku i fale 2 ideje da zavrsim. Takodje fale mi 2-3 da zavrsim Quantity. Tehnologija mi je 9-9-9 i najrazvijenija sam zemlja ubedljivo.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 13:38   #1009
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Opet ja nesto da pitam. Igram kao Skotska, formirao sam Veliku Britaniju i kolonizacija je u toku. Formirao sam 3 kolonijalne nacije: u Karibima, Meksiku i 13 kolonija. Usao sam u rat sa nekima od plemena u Centralnoj Americi, pobedio, prisvojio teritorije i one su presle u sastav British Colonial Mexico-a. Ok. Medjutim u toku narednih par meseci, oni su sve te teritorije vratili prethodnim vlasnicima (od kojih je jedno pleme bilo potpuno osvojeno). U cemu gresim? Zasto im vratise svih 5-6 teritorija?
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 7:40   #1010
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Te provincije koje si osvojio si ti uzeo pa prodao koloniji ili odmah njima dao u mirovnom pregovoru? Ako si odmah njima dao mislim da imaju neki event ili tako nesto da im vrate ali nisam sigiuran posto slabo igram koloniste.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 10:06   #1011
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Koliko sam ja uspeo da shvatim (ne znam da li je to ranije bilo drugacije pa izmenjeno nekim patch-om posto prvi put igram), u Amerikama nakon zauzimanja/kolonizovanja 5 teritorija u jednoj kolonijalnoj oblasti (postoji map mode za kolonijalne oblasti) formira se kolonijalna nacija. Papa onda to aminuje , i ostale katolicke zemlje ne smeju da kolonizuju u toj oblasti. Kolonijalna nacija onda funkcionise kao neka vrsta vazala, ali ne zauzima relations slotove, prenosi trade power i placa tarife koje je moguce menjati (ali ne sme da se pretera da ne bi dobili zelju da se osamostale). Sve teritorije koje se naknadno kolonizuju/osvoje u istoj oblasti, automatski ulaze u sastav te kolonijalne nacije (dakle, ja sam teritorije u mirovnom pregovoru preuzeo kao Velika Britanija, ali one po automatizmu prelaze u sastav kolonijalne nacije - nema nikakvog prebacivanja njima ili prodaje). Kada ih ima 10 ili vise, dobija se jos jedan trgovac (tako da ja trenutno imam 6 trgovaca, 2 moja + 1 od ideja + 3 od kolonijalnih nacija - Karibi, Meksiko i Sevarna Amerika). Mislim da ovoga nema u Africi. Na osnovu onoga sto vidim na mapi - Spanija ima kolonijanu naciju u Juznoj Americi, ali ne u Africi. Meni se za sada svidja ovaj sistem, jer omogucava da se vrati fokus na glavne teritorije u Evropi (poceo sam vise paznje da obracam na kolonizovane teritorije).

Sto se tice pitanja koje sam postavio, igrao sam malo sinoc, i British Colonial Mexico (koji je vratio pomenute teritorije) je usao u rat sa jednim od komsijskih plemena. Pretpostavljam da su imali problem sa overextension-om ili nesto slicno, pa su zato vratili teritorije. U medjuvremenu su cak i sami kolonizovali jednu teritoriju (koja je doduse u Rio Grande trgovackom cvoru pa od toga i nema previse koristi).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 12:10   #1012
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Kolonijalne nacije nisu lose samo je problem njihovo stupanje u rat sa drugim kolonijalnim nacijama. Taj njihov rat te vrlo lako moze uvesti u rat sa onim kojeg bi ti poslednjeg napao u tom trenutku, i to se dogada dosta cesto u nekim slucajevima. Kada bi igraču ostavili neki veto na ulazak u rat kolonije to bi po meni bilo odlično rešenje.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 18:40   #1013
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Kolonijalne nacije nisu lose samo je problem njihovo stupanje u rat sa drugim kolonijalnim nacijama. Taj njihov rat te vrlo lako moze uvesti u rat sa onim kojeg bi ti poslednjeg napao u tom trenutku, i to se dogada dosta cesto u nekim slucajevima. Kada bi igraču ostavili neki veto na ulazak u rat kolonije to bi po meni bilo odlično rešenje.
Mislim da su to namjerno ostavili, kako bi igrača uvlačili u ratove. Ipak, složio bih se da bi bio dobar veto, pa makar davao recimo 20% žednju za slobodom ili tako nešto.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2015, 21:20   #1014
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Krenuh malo sa Engleskom, cool je jer imaju Parlament

http://www.eu4wiki.com/Parliament
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2015, 12:09   #1015
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Nisam nikad igrao ni Holandiju ni UK ni Poljsku od kako su dobili nove oblike vladavine. Moracu da probam.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 20:11   #1016
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Igram Kastilju prvi put. Kolonijalna nacija se formira kada se 10 provincija kolonizuje? Kada se formira moze li druga drzava kolonizirati u istoj kolonijalnoj regiji u kojoj vec postoji tudja kol nacija?
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 20:25   #1017
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

5-6 spojenih regija u kolonijalnoj regiji, i da možeš ako ima već neka druga zemlja
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 20:49   #1018
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
5-6 spojenih regija u kolonijalnoj regiji, i da možeš ako ima već neka druga zemlja
znaci jedini nacin da onemogucim druge da formiraju kol naciju tamo gde ja vec imam je vojni. ok.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 20:51   #1019
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

oni kad postanu kolonija ima da vode svoju politiku
najbolje da napadaš indijance tako se najbrže širiš
kolonijalne nacije utiču na trade route, čak i da držiš sve regije mogu da ti pošalju trgovačke brodiće da ti smanje procenat uticaja, najvažnije je da držiš glavnu trgovačku regiju
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 14:44   #1020
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Cool Re: Europa Universalis IV

Koje regije su prioritet za kolonizaciju? Poceo sam kolonizovati Karibe i Juznu Ameriku. Cim uzmem neke kljucne provincije planiram da kolonizujem jug Afrike i dalje busim preko Madagaskara do Indonezije. Portugal je moj vazal a ja sam Kastilja trennutno imam PU nad Aragonom i Napuljom. Prve dve ideje su Exploration i Expansion, imam 4 kolonista. Godina je oko 1485 i jedna ideja fali da zavrsim Exploration a od Expansion sam otkljucao oko 3. Sledeca ideja je verovatno Quantity. Uskoro cu imati veci Naval force limit i planiram biti najveca pomorska sila. Uskoro cu napasti Bretanju i Englesku da sprecim kolonizovanje. Francusku sam vec dobro ugusio.

Hocu sto pre da formiram kol nacije na Karibima i J Americi. Da li treba da pritisnem i S Ameriku da zatvorim sto pre. Uzdam se i u Policies da ih ukljucim i dobijem kolonistu i brzi rast kolonija.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com