Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.6.2006, 0:35   #1
soko_kg
Član
 
Član od: 30.3.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 59
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom problem je u hardveru ili softveru???

ako neko ima resenje ili savet za moj problem...
problem je nastao kada sam zamenio plocu sa agp slotom za plocu sa pci zbog prelaska na graficku pci.zadrzao sam stari procesor amd 64 3200+ i plocu asus k8n e-deluxe zamenio za asus k8n-e.dok mi nije stigla nova graficka zadrzao sam stari sistem iako je nforce3 zamenjen sa nforce4 platformom i kartica(moja stara 5900xt nvidia) sa drugarovom ati 550.radilo je sve mada sa nekim sitnim greskama.prvo su se pojavile zelene kockice u divx fimovima(iako imam i klite codece,xvid i dix 6.25) ali je sve ostalo radilo,cak i igre bez problema.kada je stigla nova graficka,takodje nvidia pregazio sam sistem ali tada pocinju problemi.prvo nisam mogao da prekopiram neke dll fajlove pri instaliranju windowsa(konkretno msi.dll i slicni)ali i kada sam uspeo to da uradim(iz 3-4 puta)sistem je postajao nestabilan.odbijao je neke exe fajlove(nero bilo koja verzija)rar fajlove pojedine nece da ekstraktuje(na drugom racunaru hoce)opet se javljaju zelene kockice pri gledanju divx-a iako su svi kodeci stavljeni,blokira nekad internet konekciju...testirao sam racunar,i benchmark 2006 radi bez problema,opet razne igre i to sve radi ali...desava se i da odbija da restartuje ili ugasi...javlja se cak i plavi ekran!!!
molim nekog za savet ili misljenje.do cega moze biti ovo?da li je mozda do ploce i nekompatibilnosti...inace ostatak kompa pored 3200+,asus k8n-e pci,kingston ddr 1bg,hdd wd 160+maxtor 80gb,chieftec 360w,pioneer 108,teac 8x...da nije mozda napajanje ili struja???mnogo uredjaja je u pitanju jer imam i sky star2,tv leadtek,mustek 1200,hp 3600 stampac...vise ni sam ne znam sta sam sve uradio ali racunar,cinjenica je,radio stabilnije sa starim windowsom i pobrkanim platformama nego sada...to mi je i glavni razlog da posumnjam na plocu ali...jos jednom dobri ljudi pomagajte!!!!
soko_kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2006, 11:22   #2
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: problem je u hardveru ili softveru???

Sta mislis o ideji da ponovo reinstaliras sistem? Posto si rekao da u instalaciji nije mogao da procita neke fajlove, proveri da li ti nije CD disk ostecen sa kojeg instaliras Windows. Isntaliraj Windows sa CD-a i sa CD roma za koji znas da su ti ispravni. Proveri da li su svi slotovi dobro ustekani u racunaru mada mislim da to nije to. Reinstaliraj odnosno uradi "cistu instalaciju" sistema pa vidi kako ce ti se onda ponasati?

Ako i dalje bude isto, uzmi da se bakces sa hardwareom!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2006, 11:28   #3
LordofBlood
Član
 
Član od: 23.5.2006.
Lokacija: MaYuR atm Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: problem je u hardveru ili softveru???

posle reinstall-a win-a probaj da iscupas neke mem module ... np ostavis samo od 512 .... posto izbacuje slicne greske pri install-u win-a kada memorija pravi prob. ... probaj
LordofBlood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2006, 14:21   #4
soko_kg
Član
 
Član od: 30.3.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 59
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: problem je u hardveru ili softveru???

sistem je instaliran dvaput do sada,jednom sa i jednom bez tog dll fajla.ali problemi su ostali isti.znaci kompletan windows sa svim mogucim drajverima i sve radi neko vreme a onda mora restart i jovo nanovo...upravo sma promenio mesta modulima pa da vidimo kako ce dalje da se ponasa...
soko_kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2006, 18:20   #5
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: problem je u hardveru ili softveru???

probaj da promenis sa drugarom mis, ma kolko glupo zvucalo, i nadji neki drugi instalacioni disk za taj dll. srecno
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2006, 21:59   #6
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: problem je u hardveru ili softveru???

Moja preporuka je da uradis format c:/ i da tad vidis da li radi(mislim format pa instaliras win...)...
Jer ako to ne uspe mozda bi mogao da pocnes da razmisljas o nekom dodatnom kuleru....
Sto se tice filmova to ti nije dobar driver za grafiku,jer kvalitet(i prikaz) divx filma ne zavisi samo od codeca vec i od grafike!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Zanimljiv problem Paljenja risiko Kvarovi 7 12.2.2007 1:46
U cemu je problem??? (boot racunara...) Dovla84 Kvarovi 10 31.3.2006 12:14
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11
Problem sa ASUS GeForce 5600 Video Suit alien Grafika 0 24.12.2005 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com