Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2010, 20:26   #421
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Eh, sto je dobra fora kad dobijes lojalnost nekog clana druzine. Onaj jedan dodatni skill koji se otljucava za njih, moze i Shepard sam da izuci kao 7 skill, za odredjenu sumu zero-elementa.

Naravno, Shepard moze da izabere samo jedan takav skill (mada moze da ga promeni kasnije, uz "doplatu", kada se svi poeni prethodnog takvog prenose na novi skill).

To je, inace, jedini nacin da se dobiju neki favoriti iz ME1, kao na primer Barrier, koji Jacob dobija kad postane lojalan (a nijedna klasa iz ME2 ga nema).
koliko si ti presao ili gde si "kupio"da shepard dobije 7 skil.ja sam presao vise od pola igre i na to nisam naisao..i dali si mozda naisao na misiju (sto je u prvom delu ona mrtva zena sto eksperimentisu na njoj.ja na tog ciku cia je zena jos nisam sreo.a sve sam sporedne misije presao a ima ih malooooooo ( )
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 20:33   #422
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Kad uradis bilo koju loyality misiju za kompanjona (cime se otkljucava dodatni skill za njih), mozes da odes u Normandiju na upgrade i izucis Advanced Training, sto ti daje da izaberes jedan od skillova koje si otkljucao kompanjonima (npr. ako si uradio loyality misije za Jack i Jacoba, imaces kao izbor Warp Ammo i Barrier za 7. skill).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mniz (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 21:12   #423
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kad uradis bilo koju loyality misiju za kompanjona (cime se otkljucava dodatni skill za njih), mozes da odes u Normandiju na upgrade i izucis Advanced Training, sto ti daje da izaberes jedan od skillova koje si otkljucao kompanjonima (npr. ako si uradio loyality misije za Jack i Jacoba, imaces kao izbor Warp Ammo i Barrier za 7. skill).
imam oko 7 8 njih loyality .moram naci gde se to u normandiji upgraduje.za sad nisam nasio na to.hvala puno
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 23:25   #424
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Kod salariana imas konzolu. Desna je da vidis upgrejde koje imas (ovo moze i na licnom laptopu), a leva+ da istrazujes nove (troseci resurse). E u toj drugoj idi na prototipe, i tu ces imati advanced training.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 0:01   #425
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Mene interesuje da li je to sastavni deo igre, ili se to pokupi na nekoj misiji kao upgrade? Jer ja to imam, a imam i takodje ono za resetovanje poena (to jos niko nije pomenuo koliko sam ja video - kosta nekih 5000 zero elementa) ,sto je mnogo korisna stvar koja nije imala u kecu.

Poslednja ispravka: GordoN (26.1.2010 u 0:18)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 0:50   #426
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kod salariana imas konzolu. Desna je da vidis upgrejde koje imas (ovo moze i na licnom laptopu), a leva+ da istrazujes nove (troseci resurse). E u toj drugoj idi na prototipe, i tu ces imati advanced training.
nasao sam .hvala...al mi treba jos 700 zero resorsa glupo sto se tako tesko nalaze.da sam znao ne bi ga trosio..smara da sad idem po planetama i trazim kad sam skoro na kraju igre .
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 1:24   #427
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Mene interesuje da li je to sastavni deo igre, ili se to pokupi na nekoj misiji kao upgrade? Jer ja to imam, a imam i takodje ono za resetovanje poena (to jos niko nije pomenuo koliko sam ja video - kosta nekih 5000 zero elementa) ,sto je mnogo korisna stvar koja nije imala u kecu.
Mislim da se dobije onog momenta kada uradis prvu loyalty misiju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 1:42   #428
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 2

izasao DLC za konzolase.on se sastoji iz

#
Blood Dragon Armor
#
M-29 Incisor Sniper Rifle
#
Normandy Crash
#
Sentry Interface
#
Collectors Weapon And Armor
#
Terminus Weapon and Armor
#
Inferno Armor
#
Umbra Visor
#
Recon Hood
#

nadam se da ce i za pc da izadje uskoro
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 2:00   #429
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
mniz kaže: Pregled poruke
izasao DLC za konzolase.on se sastoji iz

#
Blood Dragon Armor
#
M-29 Incisor Sniper Rifle
#
Normandy Crash
#
Sentry Interface
#
Collectors Weapon And Armor
#
Terminus Weapon and Armor
#
Inferno Armor
#
Umbra Visor
#
Recon Hood
#

nadam se da ce i za pc da izadje uskoro
To je nekim čudom bilo nakratko dostupno za svakoga sa XBOX-om, a inače to dobijaju samo oni koji uzmu CE.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 2:05   #430
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
mniz kaže: Pregled poruke
izasao DLC za konzolase.on se sastoji iz

#
Blood Dragon Armor
#
M-29 Incisor Sniper Rifle
#
Normandy Crash
#
Sentry Interface
#
Collectors Weapon And Armor
#
Terminus Weapon and Armor
#
Inferno Armor
#
Umbra Visor
#
Recon Hood
#

nadam se da ce i za pc da izadje uskoro
A el probao neko DLC za PC? Ako ima nekih upshte. Ja stalno dobijam informacije da je DLC dostupan. Od svega gore navedenog najzinimljivije je mozda Normandy Crash
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 3:06   #431
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Vise sam ocekivao. Likovi su zanimljiviji nego u prvom delu, prica je mozda i malo bolja (bar ovih 7-8 sati koliko sam odigrao) ali ovo je FPS a ne RPG.

Zaklon, pucaj, zaklon, pucaj... u nedogled. Tacno znas kad ce se neprijatelji pojaviti - ako je cistina znaci da ih nema, ako ima kutija ispred tebe spremi se na neprijatelje koji "iznenada" napadaju.

Tesko *****e sta napravise od igre...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 3:07   #432
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A el probao neko DLC za PC? Ako ima nekih upshte. Ja stalno dobijam informacije da je DLC dostupan. Od svega gore navedenog najzinimljivije je mozda Normandy Crash
ja nisam nista nasao na sajtu kad me odvede..nego jel zna neko koliko ima misija do kraja posle misije Acquire Reaper IFF.zato sto sam odradio sve misije za kompanjone i onda spasio teli .i sad se plasim da necu imati dovoljno vremena da odradim i za nju
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 3:19   #433
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Vise sam ocekivao. Likovi su zanimljiviji nego u prvom delu, prica je mozda i malo bolja (bar ovih 7-8 sati koliko sam odigrao) ali ovo je FPS a ne RPG.

Zaklon, pucaj, zaklon, pucaj... u nedogled. Tacno znas kad ce se neprijatelji pojaviti - ako je cistina znaci da ih nema, ako ima kutija ispred tebe spremi se na neprijatelje koji "iznenada" napadaju.

Tesko *****e sta napravise od igre...

Pa dobro ima istine u ovome, ali u svakom slucaju nije sigurno sr"nje igra je odlicna. A koliko ja znam i u ME 1 sam znao gde i kako ce neprijatelj da naleti tako da me to nije uopshte iznenadilo. Jedina zamerka je mali broj skilova
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
shrafko (26.1.2010)
Stara 26.1.2010, 4:44   #434
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
ali ovo je FPS a ne RPG.
A kec je kao bio pravi RPG?
Btw, nije FPS nego TPS

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Tesko *****e sta napravise od igre...
Jedan od najboljih, najatmosferičnijih, akcionih rpg-ova u poslednjih 4-5 godina? Msm, ne znam šta si ti očekivao... rolanje?

P.S: Joj, otkad uvedoše headshotove, snajper + Adrenaline rush čuda čine
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
pentraksil (26.1.2010)
Stara 26.1.2010, 5:19   #435
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ne bi ja ovo zvao akcionim rpg-om, vise zbog toga jel taj naziv obicno podrazumeva hack & slash pristup RPGu, kao npr. u Torchligh-u ili Diablu. Moze se reci da je borba "arkadna" ili u TPS maniru, ali da je roleplay jeste i to bez pogovora. Dovoljno je prosetati se kroz Illium, Omegu ili Citadelu i doci do tog zakljucka.

U krajnjoj liniji, manjak "takticko-strateskog" pristupa samo ga cini ne-klasicnim RPGom i nista vise. Cak ima i "grindanje", mada ono i nije bas zabavno, jel se svodi na mukotrpno skeniranje planeta.


EDIT:
I sta ja radim u sred noci. Igram Mass Effect 2. Sta mi uradi ova igra... Laku noc!

Poslednja ispravka: player1 (26.1.2010 u 5:29)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
pentraksil (26.1.2010), r0nIn (26.1.2010), Vulee (26.1.2010)
Stara 26.1.2010, 10:17   #436
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Dobijamo novog lika u DLC-u.

DLC
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 11:13   #437
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Likovi su zanimljiviji nego u prvom delu
Jesu zanimljiviji, ali su podjednako suplji i bezkrakterni, sto je smesno naspram likova iz drago age-a. Em nemas sa njima sta da pricas sem mozda jedne teme, em te kao zombiji prate u misijama. U DA likovi su bili razradjeni, imali su svoje licnosti, svoja misljenja, pristupe situacijama, pa bi Wynne negodovala kad bi se bavio blood magic rabotama, Morrigan kad bi glumio heroja itd. Pa onda party banted izmedju likova je bolje pojasnjavao kakvu su im medjusobni odnosi itd. Nista od toga ovde nema. Velika zamerka, sto se mene tice.


Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Moze se reci da je borba "arkadna" ili u TPS maniru, ali da je roleplay jeste i to bez pogovora.
Ne kazem da igra nije role playing uopste, ali su je toliko pojednostavili da su potpuno ubili draz role playinga. Potpuno su izbacili skilove vezane sa koriscenje oruzja, za hakovanje i za konverzacije. Moze da hakuje ko sta hoce, da koristi perfektno precizno ko koje oruzje hoce (minus ono idiotsko ogranicenje na odredjena oruzja u zavisnosti od klase), ako hoces da imas renegade specijalne opcije prilokom dijaloga moras samo da budes bezobrazan prema ljudima, isto i za paragone. Character development u ME1 i nije bio toliko los, mogli su ga samo zadrzati sto se mene tice, nista drugo.
Pogotovo sto sam u zadnje vreme igrao Bloodlines, najbolju role playing igru ikada, pa onda zamislite, sa te igre da spadnem na ovo...

Prica takodje nije big deal, evo bas sam sinoc odgledao Serenity, naspram toga, ovo je komedija(ozbiljno, komedija, sa ilusiv menom i njegovom cigarom u glavnim ulogama). Dijalozi nisu nesto sjajno napisani, nema dovitljivih linija ili humora, samo chiz i klisei.

Ali dobro, ajde da prestanemo sa pljuvanjem pa da je malo hvalimo.

Prvo, posvecenost detaljima. To je ono sto je falilo ME1, koji je bio bezzhivotan i sterilan zbog toga, ovde je situacija puno bolja. Random razgovori posade normandije, magazini u prodavcnicama, oziljci ako igras kao renegade itd itd.

I najbitnije od svega, tehnicki, Mass effect 2 je nesto najbolje sto se igrama dogodilo u poslednjih nekoliko godina. Posle nekih 5, 6 sati igranja vise nisam mogao da verujem kako su dobro dijalozi realizovani. Hm, dijalozi? Pre ce biti interaktivni cut-scensi. Da se izbaci napucavanje i istrazivanje gradova, ostao bi bukvalno interaktivni film, sto je madafakingosm, naravno. Retko kad likovi samo stoje i pricaju, stalno se krecu, smenjuju animacije, ustaju, sedaju, odlaze na drugi kraj sobe, i sve animacije su fantastice, prelazi izmedju animacija perfektni tadkodje. Sjajno. Jos da neko napravi igru sa ovakvom state-of-the-art prezentacijom i pricom na nivou Blade runnera ili Serenitya, i bog nas gejmere da vidi...

Takodje ovo prenosenje raznih informacija iz ME1 sejva je fantasticna ideja. Nadam se da drugi nece oklevati, vec da ce prisvojiti ovu ideju - sto pre to bolje. To je pravi nacin da se iskoristi interaktivnost igara.

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (26.1.2010 u 11:33)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 13:30   #438
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Jel igra neko onaj TeamJPN repack i ima li problema u toku igranja (i kakav je kvalitet video snimaka, dobar/podnošljiv/užasan?)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 13:38   #439
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Moj buraz igra i nema nikakvih problema, video je podnosljiv.
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brajko85 na korisnoj poruci:
voodoo_ (26.1.2010)
Stara 26.1.2010, 13:41   #440
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Evo slika skinutih sa jednog drugog foruma o statistikama oklopa koji se dobijaju u raznim DLC packovima:



Sad vidite cemu sluzi ono "Type" u kastomizaciji oklopa. Menja obican "modularni" oklop za gotov set iz odgovarajuceg DLC packa. To takodje znaci da ste primorani da vucarate kacigu svuda. A kako ljudi prepoznaju lika da je Shepard je prava misterija.

Poslednja ispravka: player1 (26.1.2010 u 13:50)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com