Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2010, 0:45   #401
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Na Mass effect 3 ćemo čekati isto koliko i dvojku, izaći će krajem 2011 ili početkom 2012:

Kao i da postoje razmišljanja o istoimenom filmu...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
mniz (25.1.2010), shrafko (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 1:08   #402
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

ne volim rpg-ove,imam mass effect 1,ali nisam mogao da ga instaliram,pa sam batalio...
25. mi istice rapid premium pa reko da ga iskoristim,i za nekih 12+ sati skinuh ovo cudo...

vidim da spominjete slicnost sa GoW...to bi bilo fino,samo da nije okorelo smaranje u vidu milion recenica koje treba da izaberem....
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 1:14   #403
Dana
Član
 
Član od: 16.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Woohoo, evo i ja krenula, kao što rekoh, taman kad treba da se spremam za radni ponedeljak!
Za sad samo odabrala new game, da vidim kako izgleda, naježih se na poznate zvukove! Sutra ću importovati svoju Shepardicu iz keca, jedva čekam da počnem!
Dana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 1:25   #404
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
vidim da spominjete slicnost sa GoW...to bi bilo fino,samo da nije okorelo smaranje u vidu milion recenica koje treba da izaberem....
Zamisli, ali moraš da se smaraš sa dijalozima Zamisli, ali ovo je ipak RPG GTFO

Uzeh i ja onu mini verziju, ipak moram da argumentujem pljuvanje
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 1:30   #405
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Na Mass effect 3 ćemo čekati isto koliko i dvojku, izaći će krajem 2011 ili početkom 2012:

Kao i da postoje razmišljanja o istoimenom filmu...
Super za trojku ali shto se tice filma......to mi ne mirishe na dobro, sve mi se cini da cemo morati hirurshki da odstranimo ovu vest iz mozga.

E sad moji utisci....Igra je odlicna, istina je da je akcenat sada malo vishe na akciji ali nije preterano. Neki su se bunili shto postoji headshot u igri....ne razumem zashto. Osecaj je mnogo lepshi nego u kecu, jer neprijatelji reaguju na pogodjeni deo tela. Jedinu stvar koju stvarno zameram je broj skilova. Zaista shteta, u prvom delu ih je bilo taman dovoljno, ne znam zashto su morali da ovaj deo utupe. Damn you konzolashi . U svakom slucaju ne kvari mnogo utisak, svaka preporuka

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
ne volim rpg-ove,imam mass effect 1,ali nisam mogao da ga instaliram,pa sam batalio...
25. mi istice rapid premium pa reko da ga iskoristim,i za nekih 12+ sati skinuh ovo cudo...

vidim da spominjete slicnost sa GoW...to bi bilo fino,samo da nije okorelo smaranje u vidu milion recenica koje treba da izaberem....
Jedina slicnost sa GOWom je shto se jedan taster koristi za vishe funkcija i to je to. GOW iako zabavna igra nije nishta revolucionarno (cak i ne shvatam toliku obsednutost tom igrom). Nije GOW uveo cover sistem u svet igara, nit je uvelo napucavanje u buducnosti. Ove igre su potpuno razlicite i nikako ne mogu da se uporedjuju.

Ako se neko uz dijaloge iz mass effecta smarao neka se javi, ja mislim da ih nema mnogo....a u svakom slucaju postoji space za preskakanje
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nexexcalibur (25.1.2010), shrafko (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 1:53   #406
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Za one koji su duze igrali:

Sta se desava, kada unapredite neki talenat za municiju u squad verziju koja ima efekta na ceo party, ako i neki kompanjon ima neki drugi sopstven ammo talenat. Dal ce squad verzija da iskljuci njegov mod (ako je tako, sta se desava ako ga on ponovo ukljuci?), il pak nece imati efekta na njega, il ce da se stackuje (jer su u pitanju dva razlicita izvora, a ne jedan lik).
Nasao sam sam odgovor na ovo. Kad se aktivira squad verzija talenta za municiju, automatski se deaktiviraju ammo modovi koji ostali clanovi tima imaju. Mada mogu da ih aktiviraju ponovo, ako oce, cime se gubi efekat squad moda.

Sve u svemu, nema stacka.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 1:59   #407
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nasao sam sam odgovor na ovo. Kad se aktivira squad verzija talenta za municiju, automatski se deaktiviraju ammo modovi koji ostali clanovi tima imaju. Mada mogu da ih aktiviraju ponovo, ako oce, cime se gubi efekat squad moda.

Sve u svemu, nema stacka.
a gde se sve to aktivira i deaktivira?meni malo nije ovo jasno..
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 2:06   #408
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke

Jedina slicnost sa GOWom je shto se jedan taster koristi za vishe funkcija i to je to. GOW iako zabavna igra nije nishta revolucionarno (cak i ne shvatam toliku obsednutost tom igrom). Nije GOW uveo cover sistem u svet igara, nit je uvelo napucavanje u buducnosti. Ove igre su potpuno razlicite i nikako ne mogu da se uporedjuju.
Ne bih sad da ispadne da branim tu igru, ali ipak ona jeste uvela revoluciju u third person shooting. Mozda nije bila prva sa cover sistemom, ali ga je usavrsila, i sad kao sto vidis svaka igra iz treceg lica na isti nacin funkcionise - over the shoulder plus cover sistem iz treceg lica, aka kao u GOW.

Razlog iz kojeg sam pomenuo GOW u ovoj temi je zato sto je brutalno ocigledno da je bioware namerno kopirao brdo stvari iz bas te igre da bi privukao klince(mada je napucavanje i u Me1 bilo zasnovano na gow takodje). Ocigledno je nisi igrao, posto da jesi i ti bi primetio slicnosti. Cak Shepard uzvikuje "Yes!1" kad ubijes protivnika headshotom... U mass effect trojci ce verovatno da govori "Woah bro, thats like, kewl" kad god naidje na neki les.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 2:23   #409
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
mniz kaže: Pregled poruke
a gde se sve to aktivira i deaktivira?meni malo nije ovo jasno..
Pa ili imas hotkey (1-9 dugmici) ili pak kad pritisnes levi Shift, bas kao i bilo koji drugi skill. Naravno, ako igras adepta, sentinela ili inzinjera tvoj lik nema ammo modove, mada neki kompanjoni imaju (Jacob npr. ima vatrenu municiju).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mniz (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 4:05   #410
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Ne bih sad da ispadne da branim tu igru, ali ipak ona jeste uvela revoluciju u third person shooting. Mozda nije bila prva sa cover sistemom, ali ga je usavrsila, i sad kao sto vidis svaka igra iz treceg lica na isti nacin funkcionise - over the shoulder plus cover sistem iz treceg lica, aka kao u GOW.

Razlog iz kojeg sam pomenuo GOW u ovoj temi je zato sto je brutalno ocigledno da je bioware namerno kopirao brdo stvari iz bas te igre da bi privukao klince(mada je napucavanje i u Me1 bilo zasnovano na gow takodje). Ocigledno je nisi igrao, posto da jesi i ti bi primetio slicnosti. Cak Shepard uzvikuje "Yes!1" kad ubijes protivnika headshotom... U mass effect trojci ce verovatno da govori "Woah bro, thats like, kewl" kad god naidje na neki les.
Naprotiv igrao sam GOW, i preshao je, zabavio se ali nisam shvatio te revolucije u zanru. Ajde ME dvojka koja mozda lici na GOW (osecaj dok gadjate protivnika je slican), ali kec nikako. Bioware ima svoje ideje i fore, nije morao da kopira GOW kako bi privukao klince. Ima BW reputaciju i fanove, nema potrebe da krade od drugih i da kopira. Ubacio je zato par si'ica, dobre ribe i eto klinaca. Ta fora sa headshotom nema veze sa slicnoscu 10000 igara ima taj efekat, cak i noviji Borderlands. Primetio si da i tokom borbe svi likovi komentarishu neshtoi. To ne znaci da su kopirali od GOW-a....ili counter strike-a...

Poslednja ispravka: pentraksil (25.1.2010 u 4:48)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 10:42   #411
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Heh:

Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Marko Radonjic (25.1.2010), Packy (25.1.2010), pentraksil (25.1.2010), Psycho13 (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 13:52   #412
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Prvo sam se primio na igru, pa sam se oladio kad sam video da nema klasičnog inventara, međutim dadoh joj drugu šansu i sad sam maksimalno navučen

Posebno mi je zadovoljstvo što su ubacili neke naizgled nebitne stvari koje igri daju poseban šmek. Npr. kada priđete svom radnom stolu u Captain's quarters, pali se holo-ram za sliku koji prikazuje lik osobe s kojoj ste se smuvali u prethodnoj igri (pod uslovom da je importovan lik iz keca). O grafici i pejzažima planeta na koje slećete na max. podešavanjima neću ni da pričam. Međutim, ono što mi je najbolje je što su uveli da alignment utiče na izgled lica (kao u KotoRu npr.). Onih par omanjih ožiljaka sa početka će se povećavati i postajati gadniji što više postajete Renegade. I možda ja tripujem, al čini mi se da oči počinju da mi svetle u mraku. I to crveno

Možda sam pristrasan što naginjem ka sci- umesto ka epskoj fantastici, al ME2 mi je dosta bolji od Dragon Agea. 'nuff said
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
galebns (25.1.2010), Marko Radonjic (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 14:13   #413
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Prvo sam igrao "onako" jedno par sati jer nisam znao kako da importujem save iz prvog dela. Posle toga sam "ukapirao" kako se to radi, pa sam počeo iz početka, jer sam mnogo toga ispropuštao i video da postoje drugačije opcije prilikom razgovora, ali ništa previše značajno. Drugi put sam počeo oko 11 ujutro i nisam, gotovo, ni primetio da je bilo jedan posle ponoći kad sam ponovo obratio pažnju na vreme. Ludo adiktivna i dobra igra. Jedino što me je iznerviralo jeste da nema objašnjenja u vezi skeniranja planeta i prikupljanja resursa, tako da sam gotovo uzalud trošio one "probe" bacajući ih na random mesta, umesto tako gde skener izbacuje "peak"-ove.
Što se mene tiče, čista 9,2 od 10. Čim uštekam para, kupujem original. Vredi...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 15:01   #414
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ja sam se isprva odusevio kad sam video oziljke, ali posle jedno desetak sati igranja su me smorili pa sam ih sklonio. **** ga, hteo sam da vidim kako izgleda Shepard sa 100% renegade skalom, ali drugi put cu. Evo kako izgleda sa dva renegade podeoka:



Awesome!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 15:54   #415
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke

Posebno mi je zadovoljstvo što su ubacili neke naizgled nebitne stvari koje igri daju poseban šmek.

Možda sam pristrasan što naginjem ka sci- umesto ka epskoj fantastici, al ME2 mi je dosta bolji od Dragon Agea. 'nuff said
I Agree!
Mass Effect ima prezentaciju nevidjenu do sada.

@goodlikesweeper:

[IMG][/IMG]

'nuff said

Poslednja ispravka: Marko Radonjic (25.1.2010 u 16:05)
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 17:09   #416
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Pitanje za one koji su ubacili save game iz ME1.

Koliko po vama stvarno ima uticaja ako ste bili level 50 ili ne znam koji u ME1 na pocetak igranja ME2?

Ima li neke konkretne razlike po pitanju tezine igre ako krenete od 0 levela kroz new game ili 3 odnosno 5 levela kroz ubacen save game?

Ja licno mislim da i nije neka velika razlika ali jos nemam igru i nisam probao a hteo bih znati jer zelja mi je da uradim obe verzije.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 17:51   #417
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ako budes 50 lvl dobijas vise para,exp-a nego na manjem...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
Snipe (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 18:17   #418
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Nije to toliko značajna razlika, znači malo i to na početku, ali ajd da se nagrade oni koji su uspeli da dostignu lvl 50, 60...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Snipe (25.1.2010)
Stara 25.1.2010, 18:29   #419
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Eh, sto je dobra fora kad dobijes lojalnost nekog clana druzine. Onaj jedan dodatni skill koji se otljucava za njih, moze i Shepard sam da izuci kao 7 skill, za odredjenu sumu zero-elementa.

Naravno, Shepard moze da izabere samo jedan takav skill (mada moze da ga promeni kasnije, uz "doplatu", kada se svi poeni prethodnog takvog prenose na novi skill).

To je, inace, jedini nacin da se dobiju neki favoriti iz ME1, kao na primer Barrier, koji Jacob dobija kad postane lojalan (a nijedna klasa iz ME2 ga nema).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 19:29   #420
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ja igram keca da obnovim gradivo pa prelazim na dvojku.
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com