Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2012, 17:27   #181
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Jel postoji zanr u video igrama Survivor Horror ili se vode kao Akcione ili Avanture ?

Poslednja ispravka: brancko (12.12.2012 u 21:48) Razlog: Jel umesto Jer :P
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2012, 17:40   #182
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Akcione avanture su igre koje karakterise istrazivanje prostora (tzv. nivoa) uz neke akcione sekvence (najcesce je to pucanje, ali moze biti i skakanje i trcanje npr).

Survival horor igre su upravo pod-zanr akcionih avantura jer konstantno smenjuju ta 2 elementa (istrazivanje i akcione sekvence).

Neke od najpoznatijih Survival horor igara su Alone in the Dark, Resident Evil, Silent Hill, Alan Wake, Amnesia itd. isl.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
brancko (12.12.2012)
Stara 13.12.2012, 13:18   #183
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Resident Evil je pucačina iz trećeg lica sa horor elementima u drugom planu. Baš kao i Dead Space. Silent Hill je horor avantura sa nešto akcionih elemenata (tu horor već dolazi u prvi plan), dok je Amnesia čistokrvna horor avantura.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
deluxe (13.12.2012)
Stara 13.12.2012, 15:17   #184
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

RE Survivor

Mislim da je to jedina igra iz RE serijala koja je iz prvog lica
Secam se,pre 11-12 god pazario sa drugom na buvljaku NBG ,dosli kuci,on scepao dzojstik i cepao do kraja,presao igri za manje od 3 sata ! Bas kratko!!

Kako smo se iscimali u jednom delu...ima veliki zombiji,koji te rokaju sa obe ruke odjednom i posto ne vidis sta ti je iiza ledja,okrece se i samo vidi obe ruke u glavu-ortak baca dzojstik ja padam na ledja i dizem ruke da blokiram udarac...SHOKKKK

Ovakav omot je bio...Ali se ne secam ko je glavni junak u tom delu i da li je imao veze sa predhodnim delovima,secam se da je valjda izgubio pamcene i trazio neku decu.Kad smo vidieli igu rekli smo da je to RE 4
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	images.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	10,0 KB
ID:	44975  

Poslednja ispravka: brancko (13.12.2012 u 18:00)
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 11:18   #185
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Resident Evil je pucačina iz trećeg lica sa horor elementima u drugom planu. Baš kao i Dead Space. Silent Hill je horor avantura sa nešto akcionih elemenata (tu horor već dolazi u prvi plan), dok je Amnesia čistokrvna horor avantura.
Iskreno, baš i ne vidim žanrovsku razliku između RE1 i SH1. Slažem se da SH ima veći stepen horora, ali tu prestajem da ih nešto posebno razlikujem. Akcija ograničena količinom municije, poneka zagonetka (po mom mišljenju nedovoljno da bi nosili epitet avanture), opšte prisutna horor atmosfera... Isti šablon a malo različita mera i stil primene - rekao bih potpuno nedovoljno različito da bi se ugurali u različite osnovne žanrove. Sve to bih nazvao Survival Horror sa izraženijom ovom ili onom komponentom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 11:49   #186
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.412
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Neke od najpoznatijih Survival horor igara su Alone in the Dark, Resident Evil, Silent Hill, Alan Wake, Amnesia itd. isl.
Ја бих додао још Call of Cthulhu-Dark corners of the earth Препорука да се одигра ко воли хорор игре . За оне који не знају игру је правио Bethesda Softworks. Штета што нема још који део
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 12:13   #187
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Iskreno, baš i ne vidim žanrovsku razliku između RE1 i SH1. Slažem se da SH ima veći stepen horora, ali tu prestajem da ih nešto posebno razlikujem. Akcija ograničena količinom municije, poneka zagonetka (po mom mišljenju nedovoljno da bi nosili epitet avanture), opšte prisutna horor atmosfera... Isti šablon a malo različita mera i stil primene - rekao bih potpuno nedovoljno različito da bi se ugurali u različite osnovne žanrove. Sve to bih nazvao Survival Horror sa izraženijom ovom ili onom komponentom.

Kao što rekoh, Resident Evil i Dead Space ne pripadaju "survival horror" žanru. To su TPS naslovi. Imaš municije za bacanje. 90% tih igara svodi se na ubijanje karakondzula. I to vatrenim oružjem. Opremu bacate ili prodajtete da biste imali prostora za važnije resurse. U RE5 koliko se sjećam postoji samo jedna zagonetka. Istraživanja nema. Jedini cilj je preživjeti.

Silent Hill jeste"survival horror" naslov. Tu je istraživanje najdominantnija osobina gameplay-a. Istraživanja + zagonetke definitivno trijumfuju nad akcionim dijelom igre. Morate da pretražujete lokalitete i prostorije, čitate pisma i natpise, obraćate pažnju na svaki predmet. Municije za vatreno oružje ima tek za boss bitke. Preko 90% borbi se vodi hladnim oružjem. Nikada ne možete biti sigurni ko će koga prije ščepati. Pa će te nerijetko bježati od sukoba (kao i u Amnesia-i). Zagonetki ima na pretek. Morate da slažete slagalice, spajate žice, prikupljate predmete, da skontate gdje se koji predmet upotrebljava itd... a za sve to je opet neophodno temeljno istraživanje. Neprijatelji su tu samo da bi to istraživanje otežali...

Te igre su dva potpuno različita žanra. U prvom su neprijatelji smisao igre, a u drugom sporedni element.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (15.12.2012 u 12:24)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 12:26   #188
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Ako uzimaš u račun RE 4, 5, 6, onda ok - ali molim te nemoj. Mislio sam na 1, 2, 3, Code Veronica. Nema tu nikakve prodaje i municije na pretek, a ima i zagonetaka, čitanja priče... Pogotovo prvi deo, čist punokrvni survival horror. Mogu da se složim da je SH veći horor, ali da ovi RE nisu horor nego TPS, to nikako.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 12:59   #189
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Uzeo sam za primjer onakav RE kakav je on danas. I kakav će igrati ljudi kojima ga preporučimo. Čisto da znaju o čemu se radi i zašto se ni pod razno ne može nazvati avanturom.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 15:12   #190
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

LOL - RE je TPS???? Btw niko od nas nije spomenuo Dead Space, vec ti. I tu se slazem DS i RE4+ su akcione pucacine sa horor elementom.

Ali pravi RE je cistokrvni survival horor u svojoj osnovi - to sto su napravili od 4-ke pa nadalje to nema veze sa njihovom osnovnom premisom (overflooded zombi grad a ti imas 12 metkova i 2 medkita kada je dobar dan).

@ljusa
totalno sam zaboravio da mu spomenem cthulhu - fantasticna igra.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 20:22   #191
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Na wikipedi su za Resident Evil 5 stavili da je survival horror video game, za Dead Space survival horror third-person shooter video game. Ne znam kako su došli do toga. Pucačine nemaju veze sa avanturama.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 23:19   #192
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Instalirao sam veceras Undying,igrao pola sata i nije mi se nesto dopala RE 1,2,3 su mi mnogo strasniji. Kuca je ogramna,mapa ne postoji,brzo jurim kroz hodnike-sobe ona stvorenja iskacu tap tap PUCACINA
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 0:09   #193
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
brancko kaže: Pregled poruke
Instalirao sam veceras Undying,igrao pola sata i nije mi se nesto dopala
Obrisao si igru? Ako jesi, taj postupak svecano dobija titulu Greske Meseca na SK forumu
Ako nisi daj joj jos jednu sansu.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 0:19   #194
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Obrisao si igru? Ako jesi, taj postupak svecano dobija titulu Greske Meseca na SK forumu
Ako nisi daj joj jos jednu sansu.
Nisam jos i sigurno cu joj dati sansu. Reci mi,da li cu se stalno vrteti po kuci ?
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 1:31   #195
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
brancko kaže: Pregled poruke
Reci mi,da li cu se stalno vrteti po kuci ?
Ma kakvi, sledeca deo posle svrljanja po kuci ti je stari manastir, koga ces videti u sadasnjosti i u proslosti. Mada ces se povremeno vracati u kucu, ali ima tu jos masa lokacija:

Spoiler za mapa:


Samo igraj
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 2:00   #196
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

ali pripazi, Undying zna baš da te uvuče u priču
to je jedina igra koju sam opet prešao kad sam je prešao
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 16:00   #197
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Kod mene gusta magla napolju. Vrijeme dušu dalo za Silent Hill. Šteta što Downpour neće za PC. Inače Homecoming je veoma dobra igra. U SK su joj dali 90/100 a na IGN-u samo 5.5/10... Pojma nemam kako su joj tako lošu ocjenu dali. Nisam je završio (došao do prve velike odluke) ali po ovome do sada je za 86/100.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 18:53   #198
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Silent Hill 4 za PSX je strava igraaa,igrao sam je davno i opet bih je igrao,mozda ima za PC ili cu je igrati preko emulatora,moram da vidim
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 19:14   #199
jahi
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Poruke: 357
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 95 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Citat:
brancko kaže: Pregled poruke
silent hill 4 za psx je strava igraaa,igrao sam je davno i opet bih je igrao,mozda ima za pc ili cu je igrati preko emulatora,moram da vidim
Има за pc и мени је супер . Једини sh у којем ми је било јасно шта треба да радим да бих добио различите крајеве :d . Иначе не разумем зашто је људи толико пљују...
jahi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 19:53   #200
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi horor igru

Upravo sam instalirao i igrao malo Silent Hill 1 (nisam nikada igrao nijedan deo). Dosao sam do dela u nekoj kafani (tu odmah na pocetku), kada policajka da Hariju pistolj i onda kroz prozor upada letece cudoviste, a ja pojma nemam kako da ga ubijem.
Moze li neko da mi ovde napise raspored kontrola?
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju oluja Internet tehnologije 312 9.6.2021 12:32
Gde kupiti Creative Fatal1ty Gaming Keyboard? (preporučite neku tastaturu sa osvetljenjem) LebronMVP ŠDK - Ostale komponente 1 28.11.2008 3:02
Preporučite mi simulator metronoma M1los Audio softver 5 22.4.2008 17:40
Preporučite monitor kali Šta da kupim? 1 19.6.2007 22:57
Preporučite mi freeware File manager ezenkiel Aplikativni softver 8 28.7.2006 13:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com