Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2010, 1:58   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Front audio panel (zujanje)

Da pokusam ukratko i ako je problem opsiran..

..javlja mi se zujanje/šuštanje/pištzanje na prednjem audio panelu. Zujanje je takvo da se imitira rad procesora. Znaci ima šuštanje konstantno dok je pištanje povremne u zavisnosti od opterecenja procesora. Rece jedan kolega "kao dila up konekcija". U momentima slicno zvuci.

Rece mi lik da je do napajanja. Kod mene je bilo fortron 500W apn.. skinem njega i ubacim codegen 450W i nema nista.

Odnesem napajanje da ga pogledaju ..medjutim, skontam da se isto desava i sa codegenom samo sto skoro nema nista (ili mozda povremeno bude nesto) kada cpu ( u sedmici) stoji na balanced dok se konstantno cuje šuštanje kada je na high performance a ima i pištanje kada recimo nesto skrolam.

Da kazem da se zujanje javlja bez monitora, prednjih dioda, reset dugmeta, ventilatora, zvucnika, malog beep zvucnika i pisača a da se pocne javljati kada ulazi u windows ..odnosno, kada se pojavi welcome screen.

ploca je ga 770 ta ud3
amd 965 procesor
...ostalo ne znam da li je bitno.

Govore kako je mozda uzrok sami konektor za audio panel koji se nalazi na GB plocama pored samoga procesora. Ima logike ali.. ovo meni nije bilo od samoga pocetka.

Javil ose nekoliko ljudi sa takvi problemom ali nije niko rekao rjesenje osim jednog lika sto je spomenuo napajanje. I istina, ima razlike izmedju codegena i fortrona ali problem i dalje ostaje. A fortron napajanje je staro nekih mjesec/dva.

I da kazem da ovoga nije u pocetku bilo. Jednostavno sam primjetio prije nekih 5-7 dana.

Poslednja ispravka: jonathan (7.12.2010 u 2:07)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Front panel audio povezivanje Banko Zvuk na računaru 20 30.12.2013 16:45
front panel ne radi obbywan Zvuk na računaru 5 20.6.2010 13:42
Front Panel Audio konektori - kako ih prikaciti? Staticshokk Ostale komponente 3 25.1.2010 23:46
Front Panel Audio Connector K'R' HooD Zvuk na računaru 13 2.2.2008 17:56
Front panel NjegovaWisost Zvuk na računaru 6 18.8.2007 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com