Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2021, 21:07   #741
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Ne bih bas rekao da spremaju katanac, naprotiv, mobilna divizija vise nije izdvojena i ne kilavi kao pre 10-ak godina u vreme propasti Sony Ericsson-a.
Razni ''srucnjaci'' po forumima i fon arenama ih sahranjuju, evo vec 10 godina, i eto, nisu to docekali. Ostaje im da se nasladjuju sa povlacenjem LG-a, jer je valjda svima ''u interesu'' da ne postoje odlicni modeli V serije.

Japanci su tvrdoglavi i drze se neke svoje price, koja je prilicno old school za danasnje standarde i tesko razumljiva za instatiktok generacije.

Neka ih, forsiraju tu svoju pricu. A izbor, nesto inovativno i drugacije treba da postoji na ovom prezasicenom copy/paste trzistu, na kom dominiraju kineski telefoni do 500$ i Apple u premium klasi.

Sony Xperia 1 III and 5 III announced with 120Hz screens, variable telephoto lenses

Promo videos offer a detailed first look at Sony's new Xperia Mark III phones




Poslednja ispravka: HSVstoned (14.4.2021 u 21:25)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 22:14   #742
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Lično se ne naslađujem, samo prenosim kako mi izgleda. Šta više, Sony mi je uvek bio omiljen (hint: Aibo ). Prosto se ne sećam kada sam poslednji put video Sony telefon uživo kod bilo koga, a mislim da to nije dobar znak. Prilično sam siguran da mobilna divizija gubi novac već godinama ali ih pokrivaju uspešiji sektori (Playstation, Fotoaparati i Kamere, Foto Senzori, Medicinska oprema, profi AV studio oprema...) pa im se može da budu tvrdoglavi iako drže 0.5% tržišta.

Japanci su inače takvi zbog duboko ukorenjenog Seniority sistema u hierarhijama svih svojih firmi. Držao im časove engleskog 3.5 god. Vrlo čudno i konzervativno društvo.

Trivia: U japanskim firmama samo zaposleni na višim pozicijama smeju da nose ljubičaste košulje i kravate. To je statusni simbol i mlađi/niže pozicionirani radnici tu boju ne smeju da koriste. Jeste totalni offtopic, ali daje malo bolji uvid o kakvom društvu i firmama pričamo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
M.C. (21.4.2021)
Stara 14.4.2021, 22:16   #743
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Logicno da nisam mislio na tebe, vec na raznorazne ''fon baje/proroke'', i domace i sa bugarskih fonarena

Ne gube novac u poslednje vreme, stabilizovali su se od prelaska na 1 i 5 modele, a seriju 10 slobodno mogu da batale jer bez obzira koliko 10 MK3 bio ''ok'' telefon, jednostavno nema sta da trazi po toj ceni i u takvoj konkurenciji. Ili to ili da naprave neki stvarno odlican mid-range telefon, po Xiaomi receptu, mada je pitanje da li se takvoj kompaniji to isplati, mozda bi samo bespotrebno gubili novac.

Poslednja ispravka: HSVstoned (14.4.2021 u 22:32)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2021, 12:06   #744
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Lično se ne naslađujem, samo prenosim kako mi izgleda. Šta više, Sony mi je uvek bio omiljen (hint: Aibo ). Prosto se ne sećam kada sam poslednji put video Sony telefon uživo kod bilo koga, a mislim da to nije dobar znak. Prilično sam siguran da mobilna divizija gubi novac već godinama ali ih pokrivaju uspešiji sektori (Playstation, Fotoaparati i Kamere, Foto Senzori, Medicinska oprema, profi AV studio oprema...) pa im se može da budu tvrdoglavi iako drže 0.5% tržišta.

Japanci su inače takvi zbog duboko ukorenjenog Seniority sistema u hierarhijama svih svojih firmi. Držao im časove engleskog 3.5 god. Vrlo čudno i konzervativno društvo.

Trivia: U japanskim firmama samo zaposleni na višim pozicijama smeju da nose ljubičaste košulje i kravate. To je statusni simbol i mlađi/niže pozicionirani radnici tu boju ne smeju da koriste. Jeste totalni offtopic, ali daje malo bolji uvid o kakvom društvu i firmama pričamo.

Mislim da sam poslednji put vidjao Sony telefone u svakodnevnom zivotu za vreme U/P/S serije 2013. Licno sam imao Xperia P koji je za to vreme bio fantastican telefon (alu kuciste, odlican ekran i jos uvek kompaktan dizajn). Problem je bilo zamrzavanje dialera na ICSu i Sony to NIKAD nije resio, te zbog toga vise nikad nisam uzeo Sony telefon.
Drugar je imao Xperiu U, a drugi ortak Xperiu S. Svi su bili odusevljeni ali posle toga se stvarno ne secam da sam vidjao Sony. Mozda par Z, Z1 modela i to je to. Uglavnom su (tada) svi nosili Samsung, Htc ili LG, dok danas prakticno postoje 3 opcije - Apple, Samsung ili Xiaomi. Huawei bi bio tu da im nisu suknuli Ameri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (17.4.2021)
Stara 17.4.2021, 15:36   #745
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Jeste da ovo nije retrodroid tema, ali, jesi siguran da je taj bag bio na ICS-u?

I dalje imam 9 godina star XP, sa 4.0.4 verzijom softvera, koji je po brzini naravno puz za danasnje standarde, ali radi iznenadjujuce dobro/stabilno u odnosu na godiste/verziju Androida, i nikada nisam video tako ozbiljan bag na tom telefonu, samo mali broj sitnih bagova. Uz to, 9 godina nije radjen HR, telefon je i dalje pun aplikacija a preziveo je i 2-3 kraca potapanja. Po secanju bih rekao da je mozda prva verzija ICS (ili GB) radila bas lose na nekim jeftinijim sony modelima (Xperia U, Tipo) ali to je bas proslost pa je tesko setiti se detalja. To je bila realnost za stare Android verzije i sve telefone, zato sam i izbegavao Android telefone dok se nisu pojavili iole krsteni uredjaji.

Objektivno, Android je kao OS bio djubre sve do 5.1.1, posle toga su jos malo kilavili (MM) i tek u poslednje 3-4 godine sve to lici na ozbiljan OS koji treba da bude glavni konkurent iOS-u.

Sony Androidi su raritet vec godinama ali su ipak zastupljeniji nego sto se misli, narocito u populaciji korisnika od 30-50 godina. Skoro svake godine su pravili odlicne flagship uredjaje, u 2-3 velicine, ali su se u prvoj polovini 2016. obrukali sa modelima koji nisu bili u rangu sa sve jacom konkurencijom i tu su izgubili ogroman deo globalnog trzista. U poslednje 2-3 godine se vracaju, uredjaji su uglavnom ''top'' ali jednostavno nisu radjeni po sablonu instatiktok generacija a uz to su i ocekivano skupi. Samo neka ostanu na trzistu i to je to, neka kupuje sta ko hoce. Sto jaca konkurencija je itekako potrebna, a u smislu novih tehnologija i inovacija, sony je svakako ispred vecine kompanija koje se danas hajpuju.

Poslednja ispravka: HSVstoned (17.4.2021 u 15:46)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2021, 15:46   #746
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Jeste da ovo nije retrodroid tema, ali, jesi siguran da je taj bag bio na ICS-u?

I dalje imam 9 godina star XP, sa 4.0.4 verzijom softvera, koji je po brzini naravno puz za danasnje standarde, ali radi iznenadjujuce dobro/stabilno u odnosu na godiste/verziju Androida, i nikada nisam video tako ozbiljan bag na tom telefonu, samo mali broj sitnih bagova. Uz to, 9 godina nije radjen HR, telefon je i dalje pun aplikacija a preziveo je i 2-3 kraca potapanja. Po secanju bih rekao da je mozda prva verzija ICS (ili GB) radila bas lose na nekim jeftinijim sony modelima (Xperia U, Tipo) ali to je bas proslost pa je tesko setiti se detalja. To je bila realnost za stare Android verzije i sve telefone, zato sam i izbegavao Android telefone dok se nisu pojavili iole krsteni uredjaji.

Objektivno, Android je kao OS bio djubre sve do 5.1.1, posle toga su jos malo kilavili (MM) i tek u poslednje 3-4 godine sve to lici na ozbiljan OS koji treba da bude glavni konkurent iOS-u.

Sony Androidi su raritet vec godinama ali su ipak zastupljeniji nego sto se misli, narocito u populaciji korisnika od 30-50 godina. Skoro svake godine su pravili odlicne flagship uredjaje, u 2-3 velicine, ali su se u prvoj polovini 2016. obrukali sa modelima koji nisu bili u rangu sa sve jacom konkurencijom i tu su izgubili ogroman deo globalnog trzista. U poslednje 2-3 godine se vracaju, uredjaji su uglavnom ''top'' ali jednostavno nisu radjeni po sablonu instatiktok generacija a uz to su i ocekivano skupi. Samo neka ostanu na trzistu i to je to, neka kupuje sta ko hoce.

Sad iskreno ne mogu da se setim da li je ICS ili JB, ali koristio sam P od decembra 2012 do sredine 2014. a taj problem se javio bas krajem 2013./pocetkom 14. Nosen je na servis, resetovali su telefon i rekli da je hardverski sve i redu, a meni je telefon i dalje zapucavao u dialeru i pogotovo kad me neko zove i treba da se javim sa lock screena. Zbog toga sam ga na kraju i zamenio za L7 II, koji je pored P izgledao kao plasticna igracka, ali je skoro 2 god. radio bez greske (uz standardan Android lag posle prve godine).

Mozda je bio i JB. Kad bolje razmislim, mislim da je upravo JB upropastio Xperiu P jer je to poslednji update koji je dobila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2021, 16:04   #747
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Moguce, sad i ja vracam film i cini mi se da je JB doneo ozbiljan bag na taj telefon. Azuriranje nisam radio jer mi se nije svidjao novi dizajn UI-a na JB a i tada je generalno vazilo pravilo u Android svetu da se telefon koristi sa verzijom OS-a sa kojom je kupljen, ogromna vecina azuriranja je samo sakatila bukvalno sve Androide, takav trend je kod nekih proizvodjaca trajao bukvalno do pre 2 godine.

Treba napomenuti da je Sony softver od 2013/2014. godine uglavnom najstabilniji u Android svetu, uz Google Nexus/Pixel telefone koji su tu najbolji. 2016/2017. godine su bili i izvestaji/statistike o tome. Sada je i veci broj konkurenata dosao otprilike na taj nivo ali i dalje je Sony UI jedno od najsigurnijih resenja, posebno kada je kvalitet azuriranja softvera u pitanju, ali mi se ne svidja trend gasenja nekih korisnih sony aplikacija i servisa (walkman, album i sl.) i prelazak na Google aplikacije.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2021, 22:24   #748
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Mislim da sam poslednji put vidjao Sony telefone u svakodnevnom zivotu za vreme U/P/S serije 2013. Licno sam imao Xperia P koji je za to vreme bio fantastican telefon (alu kuciste, odlican ekran i jos uvek kompaktan dizajn).
I ja sam se u to vreme ložio na Xperia P ali sam onda kod drugara video da je za kratko vreme bez maske iskrzao onu plastičnu bradu dole i belela se plastika na uglovima... A pošto i ja nikada ne nosim maske to me je baš odbilo.

Inače, u to vreme su se skoro svi veliki Android brendovi (Samsung, Sony, HTC, LG...) baš često brukali nekim takvim jeftinim detaljima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2021, 21:47   #749
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Jeste ta plastika losa u odnosu na ostatak veoma dobrog alu kucista, na mom primerku je pocela da se ljusti tek posle nekoliko godina upotrebe (sada se vidi crna glossy plastika umesto matirane, na tim oljustenim delovima)

XP je imao odlican displej za to vreme, ali uz primetno izrazen IPS glow.
Baterija samo 1300 mAh, mada su takvi standardi bili tada, uzas.

Audio kvalitet preko slusalica i kamera su bili iznad cene i klase tog telefona, cak i duzi niz godina posle predstavljanja XP je nastavio da preslisava razne novije modele na polju kvaliteta zvuka kada su povezane slusalice. I danas se iznenadim koliko dobro zvuci. Verovatno su bivsi Sony Ericsson radnici hteli da udare svoj pecat tom (poslednjem SE) telefonu (zvanicno Sony, ali je imao SE logo), preko audio output-a i odlicne kamere za fotografisanje.

Al' da ne skrecemo vise temu u te retrolagdroid vode.

Poslednja ispravka: HSVstoned (22.4.2021 u 22:11)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2021, 20:22   #750
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

A tema nam inače živa, ubija... bolje i ovako malo nešto da se piše nego ništa.

ON-TOPIC: Što se noviteta tiče, sve je na kašičicu već par godina... malo bolji ekrani, malo bolje kamere, malo brži telefoni. Sve je to super, za 3 god. uvek kupim jasno bolji telefon nego pre 3, ali ništa da me stvarno naloži kao "u, jee, vidi ovo, baš želim ovaj telefon zbog tog i tog".

Poslednje malo interesantnije što se desilo je da ekrani sa višim osvežavanjem silaze u mainstream. Nisam probao ali čujem da ko se navikne na 90+ Hz, više ne pipa ove sa nižim, kaže kao da se lepi za prste interfejs kako glatko prati svaki tvoj pokret. Eto to me pomalo interesuje ali dok ne znam za bolje, ne smeta mi ni ovo što je uvek bilo.

Ja sam iskreno neko vreme bio mrgud po pitanju aktuelnih trendova. Nervirao se što telefoni rastu, što 3.5mm nestaje, što je uveden notch... Onda kad više nije imalo kuda, uzeo sam tarabu koja ima sve ove nedostatke - notch i ne vidim više, na veličinu ne da sam se navikao, nego mi sad i prija, a 3.5mm svakako ne bih koristio jer kačim svoj DAC... i tako se utopih u prosek, nikakve specifične zahteve za telefon više nemam.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
todos (23.4.2021)
Stara 23.4.2021, 21:17   #751
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Trenutno me samo ekran najviše zanima. Mada i zvuk naročito zvona treba da bude dobar. Šta bi drugo očekivali od telefona naročito kad se upoređuju performanse/cena. Dobre karakteristike padaju u prihvatljiviji cenovni rang, dok odlične i dalje treba da budu tu gde su sad.
todos je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2021, 13:01   #752
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Izgleda da se LeEco vraca na trzite telefona, samo je pitanje hoce li ponovo praviti telefone onakvog kvaliteta i onakve cene kao pre 5 godina. Cisto sumnjam, ali ostaje da se vidi.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2021, 0:01   #753
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Našao sam neki sajt za poređenje procesora i ispada da bionic a13 ima oko 5000 bodova, a a14 oko 8000. To bi bilo ok da i ryzen 5 3500u nema isto oko 8000. Da li je to realno poređenje jer malo mi je čudno da cpu u telefonu bude jednako jak kao jedan od novijih i boljih laptop procesora? Moj r5 2600 ima oko 13000 poena. Samo 30% više od ajfonovog cpu.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2021, 10:19   #754
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

"Novitet":


https://www.gsmarena.com/xiaomi_redm...2021-10919.php
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
doctor (30.6.2021), Lex987 (29.6.2021)
Stara 3.3.2024, 15:03   #755
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Ozbiljno brz telefon za normalne novce: Xiaomi Poco X6 Pro
Bolji je dil od F5 pro sada.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski brend telefoni - vrede li? zajchik Aparati i oprema 5083 23.2.2020 12:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com