Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2006, 16:24   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Sve o kancer-u

Evo ovako:zamolih bih sve koji znaju bilo koju adresu koja se bavi kancerom kao oboljenjem da ostave ovde.Kao i naslove nekih CD-ova ili DVD-ova.O bilo kojoj vrsta kancera.Znaci:uzroci,posledice,lecenje,rasprave na temu,sve.Informacije su mi vrlo bitne tako da sam ja malo google-ao ali najcesce najbolje informacije su na manjim sajtovima.A te znaju samo oni koji su to malo duze istrazivali za sta ja sada bukvalno nemam ni malo vremena(prokleto bilo).Jos jednom bih skrenuo paznju da ovo nije samo da bi otvorio novu temu nego iz stvarne potrebe.
Hvala.
ACHTUNG je offline  
Stara 10.6.2006, 16:31   #2
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Uhhh... burazeru, izvini sto off-topikujem, ali jel' to ima neke veze sa tobom, ili sa nekim tvojim bliznjim?

Koliko je meni poznato (i necu da budem nezan u ovome), leka za rak nema. U stvari, jos uvek se sa sigurnoscu ne moze utvrditi koji je uzrocnik istog, samo se navode predpostavke. Tako recimo, imamo situaciju da je neki covek oboleo od raka, a nikad cigaretu nije zapalio.

Sta tebe zapravo zanima?
Preventiva ili post kanceregeno lecenje?
bobi je offline  
Stara 10.6.2006, 17:24   #3
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Citat:
bobi kaže:
Koliko je meni poznato (i necu da budem nezan u ovome), leka za rak nema.
Nemojmo tako odlucno tvrditi nesto u sta ne mozemo biti sigurni.
Znam slucajeve koji su Brojsovom metodom uspesno sveli bolest na minimum. Istina, to ne pomaze u nekim slucajevima ali vredi probati.
dbaja je offline  
Stara 10.6.2006, 19:08   #4
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Citat:
bobi kaže:
Koliko je meni poznato (i necu da budem nezan u ovome), leka za rak nema. U stvari, jos uvek se sa sigurnoscu ne moze utvrditi koji je uzrocnik istog, samo se navode predpostavke.
NIKAKO ne treba reći da leka nema. Studirao sam molekularnu biologiju i tu smo učili prvenstveno o uzrocima i nastanku, ali i dovoljno o lečenju kancera. Može se samo govoriti o verovatnoći izlečenja ovom ili onom metodom, ali dok je verovatnoća veća od nule, postoji nada. A ona umire poslednja.
Elem, Institut za onkologiju i radiologiju Srbije www.ncrc.ac.yu
Institut za onkologiju Sremska Kamenica www.onk.ns.ac.yu/Srpski/
Možeš dobiti dosta informacija na ovim stranama, a imaš i kontakt linkove, gotovo da mogu da garantujem da ćeš brzo dobiti odogvor ili savet, a verovatno i korisne inostrane linkove, ako ih zatražiš...
Da ti malo uštedim trud i vreme evo još linkova:

Institucije
www.icic.nci.nih.gov International Cancer Information Center (NCI)
www.nih.gov National Institutes of Health WWW Server
www.nci.nih.gov The National Cancer Institute's WWW
www.meds.com Medicine OnLine
cancer.med.upenn.edu OncoLink, the cancer service of the University of Pennsylvania
www.cancernetwork.com Cancer Information Network from PRR, Inc., publishers of Oncology
www.otnnet.com Oncology Therapeutics Network
www.icic.nci.nih.gov/canlit/canlit.htm Cancerlit Topic Search
www.ncbi.nlm.nih.gov National Center for Biotechnology Information
www.nlm.nih.gov National Library of Medicine
www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez National Library of Medicine - Entrez PubMed (Medical publications)
www.wkap.nl/journals Kluwer, academic publisher on line (Medical journals)
link.springer.de/ol/medol/Index.htm Springer, publisher on line (Medical Books and Journals)
www.oup.co.uk/jnls Oxford University Press, publisher on line (Medical journals)
www.liebertpub.com/journals/default1.asp Marry Ann Liebert Inc. Publishers, publisher on line (Medical Journals)
www.medmeetings.com Medicinski skupovi
www.onk.ns.ac.yu/Archive/Oncjournals.htm Onkološki časopisi
www.cyberstars.com/health/cancer/csec Cancer Support Education Center

Društva, udruženja
www.cancer.org American Cancer Society
www.asco.org American Society of Clinical Oncology
www.aicr.org American Institute for Cancer Research
www.icnet.uk The Imperial Cancer Research Fund (United Kingdom)
www-uicc.who.ch World Congress on Cancer Organizations
www.iacr.fr International Agency for Research on Cancer (France)

Poslednja ispravka: aerochivija (10.6.2006 u 19:20)
aerochivija je offline  
Stara 10.6.2006, 20:35   #5
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Citat:
bobi kaže:
Uhhh... burazeru, izvini sto off-topikujem, ali jel' to ima neke veze sa tobom, ili sa nekim tvojim bliznjim?
Auu bre covece.... pa da neko boluje od raka, lek ne bi sigurno trazio na netu!!! Verovatno mu treba za neki referat/maturski/seminarski...

@Achtung

Ispravi me ako gresim...
SuperG je offline  
Stara 10.6.2006, 20:48   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

"Rak, kao i mentalne i srčane bolesti predstavlja slepu ulicu u koju je dospela simptomska medicina koja ne razume životne procese." (G. Oshawa)

Neke informacije vezane za holistički pristup lečenju raka, makrobiotiku i zdravu ishranu:

http://www.vitanaturalis.com/e_cancer.shtml
http://www.bccancer.bc.ca/PPI/Unconv...crobiotics.htm
http://www.medical-library.net/sites...or_cancer.html
http://www.chemocare.com/eatingwell/...u_may_have.asp
http://www.ific.org/publications/qa/cancerqa.cfm
Iris je offline  
Stara 11.6.2006, 12:19   #7
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Najveca fora sa ovim rakom jeste najcesce se upraznjava hemoterapija i zracenje (posle operacije).E sad to nekom pomogne nekom ne.Ovde neko pomenu Brojsovu metodu i bio je u pravu.Zato i meni jeste potreban internet.To sto Bobi nikada nije bio u takvoj situaciji da bude bar u blizini nekog ko boluje od toga to je njegov problem ali verujem da bi brzo promenio misljenje kada bi video izmucene izraze tih ljudi.
Ima mnogo alternativnih nacenja lecenja kancera,kao sto sam mogao da vidim na netu.Upavo zato mi je i bilo ovo potrebno.Obicna medicina vise ne moze nista da uradi.
Hvala jos jednom onima koji su mi pruzili izvore informacija
ACHTUNG je offline  
Stara 11.6.2006, 12:26   #8
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
To sto Bobi nikada nije bio u takvoj situaciji da bude bar u blizini nekog ko boluje od toga to je njegov problem ali verujem da bi brzo promenio misljenje kada bi video izmucene izraze tih ljudi.
Ne, ne, ne... burazeru, izvini stvarno... nisam tako mislio. Zato sam i rekao, koliko je meni poznato.
Izvinjavam se jos jednom na pogresnom misljenju.

b.t.w. Decko iz arandjelovca koji je imao rak, mi je bio cimer na VMA, tako da sam vrlo dobro video sta je to.
bobi je offline  
Stara 18.6.2006, 15:24   #9
ubojan
Novi član
 
Član od: 18.6.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Evo jos nekoliko sajtova:


Budvigov potokol i druge metode
http://www.healingcancernaturally.co..._protocol.html

Narodni lekar Ljubisa Stojkovic (psenicna trava, ...)
http://www.psenicnatrava.com/html/rak_tumor.html

Medicniski forum - idi na podforum Onkologija. Ima dosta diskusije o alternativnim metodama lecenja
http://www.doktor.co.yu/forum

Bioenergeticar Dr. Tasic (dosta afirmativnih tekstova o njemu u novinama)
http://www.drtasic.com

Nekoliko zanimljivih tekstova o alternativnim metodama
http://www.cps.org.yu/Zdravlje/zdravlje.htm

Bolnica Nova Vita u Beogradu (Rakovica) za lecenje malignih oboljenja
http://www.novavita.net.yu/index.html

Odlican sajt sa prikazom velikog broja alternativnih metoda, razvrstanih prema ucinkovitosti (pomenute i Brojsova metoda i Budvigov protokol)
http://www.cancertutor.com


Nadam se da ce nesto od ovoga pomoci! Pozdrav.
ubojan je offline  
Stara 18.6.2006, 16:49   #10
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Hoce i te kako da hoce.Hvala.Ovi nasi su mi bas potrebni.
ACHTUNG je offline  
Stara 21.6.2006, 2:20   #11
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Ono što mogu da kažem o alternativnim metodama lečenja je: "Oprez!"
Nisam apsolutni pristalica zvanične medicine, posebno zato što najčešće najradikalnije mere (operacije, hemoterapije) ponekad uspeju da izleče. "Ponekad" treba shvatiti uslovno, neki maligniteti se leče u velikom procentu.
A koliko mi je poznato, ni alternativne metode nisu nešto efikasne, isto tako ne mogu da prihvatim da su univerzalne i primenjive na svaki kancer.
Čini mi se da je preventiva jedino rešenje, a da čak i drastično smanjenje rizika (pušenje, alkohol, loša ishrana, život u zagađenim sredinama, pod stresom) neće previše pomoći čoveku, koji u sebi nosi protoonkogene, tj. gene čijim aktiviranjem JEDNA JEDINA ćelija postaje besmrtna i počinje da se besomučno deli. Tek će se možda na tom, genskom nivou doći do rešenja i leka, tj. sprečavanja da se bolest uopšte pojavi.
aerochivija je offline  
Stara 21.6.2006, 5:09   #12
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Ja se veoma slabo razumem,ali evo jos jednog linka http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm na koji sam naleteo i ucinio mi se mozda korisnim!
Staronsky je offline  
Stara 22.6.2006, 15:38   #13
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Trenutno optimalan nacin lecenja tumora predstavlja njegovo hirursko odstranjenje u potpunosti, pre nego sto je tumor uspeo da se prosiri u okolne strukture. Na ovaj nacin se u mnogim slucajevima moze postici potpuno izlecenje. Tamo gde to nije moguce, hirurska terapija se najcesce kombinuje sa radioterapijom - zracenjem. Princip se sastoji u tome da se odstranjenjem dela tumora, preostale tumorske celije pocinju ubrzano deliti - umnozavati, a u tom stadijumu su osetljivije na zracenje. Nekad se radioterapija primenjuje sama, nekad se koriste radioaktivni elementi ( npr. radioaktivni Jod se unosi u organizam u cilju lecenja malignih tumora stitne zlezde ). Hemioterapija se koristi kod pre svega kod tumora koji nisu lokalizovani, gde je doslo do difuznog rasejavanja celija po organizmu, kod leukemija, itd. Princip delovanja je koristenje vise lekova, koji deluju na razlicite faze celijskog ciklusa tumorskih celija, cime se moze spreciti njihovo umnozavanje. U slucaju leukemija npr., ovim metodama, u kombinaciji sa transplantacijom kosne srzi, cesto se mogu postici povoljni rezultati. Imunoterapija i genska terapija su metode koje obecavaju mnogo u buducnosti. Sto se tice nasih ustanova, mogucnosti lecenja malignih tumora savremenim lekovima su svakako bolje nego u poslednjoj deceniji 20-og veka, kada smo kasnili 15-20 god. za razvijenim svetom.
Kada se govori o malignim tumorima, umesto pojma izlecenje najcesce se govori o 5-togodisnjem ili 10-godisnjem prezivljavanju - procentu

Poslednja ispravka: Iris (22.6.2006 u 17:50)
drgonzo je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku drgonzo na korisnoj poruci:
Stara 11.7.2006, 19:10   #14
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Sve o kancer-u

Eto...Hvala vam jos jednom za sve ovo,ali protiv takve bolesti i najveci borac ne moze da pobedi...Ona je uvek volela sto znam da radim na kompjuteru od malena...Zato i koristim ovu priliku da se oprostim od nje ovako.

Ti uvek u mom srcu,moje srce za tebe kuca




Molim vas,zakljucajte ovu temu...
ACHTUNG je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com