Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2010, 10:05   #1
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Kako saznati IP adrese hosting servera

Imam zakupljen hosting kod Americke kompanije Just hosting, medjutim u detaljima naloga nisam dobio Ip adrese tog servera, a to mi traze za registraciju RS domena. Ja sam im poslao NS slogove, ali kazu da to nije dovoljno, vec treba i ta Ip adresa servera. Da napomenem da lose stojim sa engleskim i ne mogu da se sporazumem sa tehnickom sluzbom Just hostinga. Ako neko zna kao da saznam Ip adresu tog hosting servera ili ako hoce da kontaktira sluzbu jost hostinga bio bi mu zahvalan. Na sajtu Just hostinga ima live tehnicka sluba koja ce vam odgovoriti u roku dve sekunde i jos ce vas pitati jer vas jos nesto zanima, samo treba znati Engleski, eto da ih pohvalim i toplo preporucim
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 11:39   #2
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

http://translate.google.com/

Snalazljivost - mozda ne prevodi 100% kako treba, ali razumece te, kao i ti njih.
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
Miki2 (17.6.2010)
Stara 16.6.2010, 13:09   #3
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Koristim ja to i pitao sam ih uz pomoc tog prevoda, ali oni mi nisu odgovorili za Ip adresu hostinga, vec Ip adresu domena koji imam registrovan kod njih...
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 13:14   #4
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Da li ima neki program uz pomoc kojeg mogu to da saznam?
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 14:43   #5
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Trebalo bi da je ovo (dole pri dnu) :http://whois.domaintools.com/justhosting.com
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
Miki2 (16.6.2010)
Stara 16.6.2010, 15:56   #6
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Citat:
dare023 kaže: Pregled poruke
Trebalo bi da je ovo (dole pri dnu) :http://whois.domaintools.com/justhosting.com
Hm, hvala na pomoci probacu da im to posaljem, mada nesto mi to sumnjivo, jer kada registrujem domen na Godaddy upisujem neke druge Ns slogove. Na Godaddy sve to ide mnogo lakse i jednostavnije, ali nasi ne bi bili nasi kad ne bi malo zakomplikovali celu stvar.
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 16:46   #7
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Baš me zanima ovo,evo ti jedno uputstvo kako se može pronaći pa probaj :http://www.gusari.org/cesta-pitanja/...rovajdera.html
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
Miki2 (17.6.2010)
Stara 16.6.2010, 17:05   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Koliko sam ja mogao da nađem preko nslookupa, IP adresa bi trebalo da je ova:

justhosting.com. 3600 IN A 174.137.125.92

To je izgleda mala hosting firma gde sve vodi jedan čovek i dobre su šanse da je ta IP adresa ista za sve.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Miki2 (17.6.2010)
Stara 17.6.2010, 17:28   #9
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Firma je justhost.com
Ja ne bi rekao bas da je vodi jedan covek, jer u bilo koje vreme noci ili dana da im posljem pitanje dobijem odgovor za dve sekunde, mislim ipak je nemoguce da jedan covek sedi i svima nama stalno odgovara

Dosao sam do Ip adrese tog sajta uz pomoc ovog alata, samo sto i dalje nisam siguran da li je to ono sto treba ovim nasim barabama

Mislim obicno je uvek dovoljno da posaljem Ns slogove i to je to, a sta oni sad tu traze ja stvarno pojma nemam

Da li je neko nekad registrovao domen u BeotelNet-u i da li zna uopste sta oni tu traze?

Mislim onaj tip iz tehnicke sluzbe neki neljubazan i na kraju dade on meni da ja upisem kod mene njihove Ns slogove umesto da oni upisu moje tamo, e ovo je definitvivno lud vija zbunjenog
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 18:03   #10
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Dakle, pogrešno sam gledao, ime je slično, ali ne i isto.

Vidi, ako si ih već pitao, onda oni treba da ti kažu tu IP adresu. Ja lako mogu da dobijem IP adresu njihovog sajta, ali to uopšte ne znači da će i tvoj sajt biti na istom serveru i sa istom IP adresom.

Mislim da je trebalo, kad si se prijavljivao za hosting, a kažeš kako će ti glasiti (.rs) domen, a onda ili ćeš kod našeg ovlašćenog registra imati tu adresu, ili ćeš kod našeg registra imati neki lažni sajt koji će samo preusmeravati na njihov.

Mada, i ja nisam načisto s tim da li je ovo sve tačno i postoji li još neki drugi način.

Zar ne možeš da pitaš ljude sa tog hostinga o tome? Samo treba da jasno pitaš. Dakle, hoćeš da ti oni hostuju sajt, ali da domen bude nešto.rs. Pitaj kako se to izvodi i kaži da ti ovde traže IP adresu servera.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 18:59   #11
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Hvala na ovako detaljnom odgovoru!

Evo ovako da i ja pojasnim...

Ja ne znam engleski, ali uz pomoc Google prevodioca dva puta sam ih pitao sledece pitanje:

I need the IP address hosting?

Od njih dobijam pitanje da im dam adresu mog sajta, ja im dajem adresu domena koji sam od njih dobio besplatno, jer ne znam dalje sta da ih pitam jer ocigledno me ne razumeju sta im ja tacno trazim.

Inace, na tom hostingu imam nekoliko sajtova za koje sam domene regirstovao na GoDaddy.

Za registraciju tih domena u prijavi GooDaddy sam naveo ona tri NS sloga sto sam dobio od JustHosta, zatim na Justhostu samo dodao te domene i sve radi.

Sada sam hteo da registrujem jedan RS domen kod BeotelNeta, medjutim oni traze neke Ip adrese, neljubazna tehnicka podrska i tako sve iz pocetka kako mi je bilo ranije dok nisam pobegao kod stranih firmi...

Inace da napomenem da sam nedavno ostao bez hostinga i domena, kao i bez sajta jar sajt nije bio zavrsen pa nisam uradio bekap, koji je registrovan kod fantom firme zvane LMB HOSTING, pa eto ujedno da znate da ne nasednete i ne prodjete kao ja.

LMB Hostinh=Prevara!!!
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 19:16   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Ako ti nije frka, napiši mi na LP te ns slogove, pa da probam da shvatim o čemu se radi.

Inače, trebalo bi da ih pitaš sledeće: what is IP address of my site hosted by you
ili nešto u tom stilu. (Koja je IP adresa sajta koji mi vi hostujete)

EDIT:
Sad mi je Holodoc objasnio šta se u tvom slučaju dešava i šta domaći provajder hoće od tebe.
Dakle, kada kod domaćeg provajdera registruješ samo domen, a kao potreban podatak traže se adrese dva ili više name servera (nejm servera, servera imena) stranog provajdera, i to i domeni i IP adrese. Naravno, oni sami mogu lako da nađu IP adrese ako imaju domene, ali valjda žele da izbegnu greške. IP adresa samo sajta njih u stvari ne zanima, nju će domaći name serveri pročitati od strane hosting kompanije. Kada registruješ domen, ti treba sam da postaviš za svoj host ime domena (recimo www.peramlekadzija.rs - to se najčešće radi iz CPanela, panela za podešavanje koji ti obazbeđuje hosting kompanija. Tu eventualno treba da postaviš i name servere domaćeg provajdera kod kog si registrovao domen, u tvom slučaju ns.beotel.rs i ns.beotel.net. A možda i ne - i to je podatak koji serveer može sam da nađe. Ako ti to ne traži - zaboravi.

Kada sve bude kako treba podešeno "i kod nas i u inostranstvu", serveri će se međusobno sporazumeti i domen će ti uskoro postati aktivan. U zavisnosti od raznih okolnosti, trajanje "propagacije" domena po name serverima može da potrajeod pola dana do nekoliko dana. Kad se sve to automatski reguliše, bilo ko će moći da pristupa tvom sajtu preko domena koji si registrovao.

Cela zabuna nastala je zbog toga što čovek iz tehničke podrške na koga si naleteo nije znao lepo da ti objasni šta hoće (a i ti očigledno nisi baš tačno znao kako ide procedura). Sada je, nadam se, sve sasvim jasno.

Poslednja ispravka: VojaM (17.6.2010 u 20:45)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Miki2 (17.6.2010)
Stara 17.6.2010, 21:01   #13
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Hvala ljudi, sad konacno verujem da sam na dobrom putu da resim ovu zavrzlamu
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da obrišem nickove i adrese u autocompleteu bomba Internet tehnologije 3 4.7.2009 14:28
Koji je sud nadležan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta... rebelmouse Web razvoj 3 11.3.2009 17:55
Kako saznati koje grafičke konfiguracija podržava mali41 Grafika 22 12.1.2009 0:36
Kako proveriti gde je neki sajt hostovan? freeminder Internet usluge 4 5.10.2008 4:31
Kako saznati broj threada? Suad Novic Forum o forumu 16 15.4.2008 20:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com