Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2006, 0:21   #1
Thecko
Član

Član od: 14.4.2006.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Dotrajala masina?!

Imam sempron 2800+, Asus a7n8x, asus nvidia 5200 magic, hard maxtor 120 gb, i neo napajnje od 250w. E sad je na redu lista problema. Od skorije je kad god se nesto desava na desktopu procesor poceo da ispusta zvuke, nesto kao ona zvizdaljka za pse, visokog tonaliteta, jedva cujno ali bode u mozak! Zna neko odakle taj zvuk iz mog procesora(radi na 2100 Mhz, 1.75 struje, bios sam flesovao na 1010). Takodje mi pravi probleme od kad sam poceo da igram Flashpoint, greje se lud i restartuje se posle nekog vremena (na staroj masini Duron 900 mi nije pravio nikakve probleme). Jer zna neko sta je mom procesoru, radi u ovom rezimu vec tri meseca i tek od skoro je poceo da jede Go%$#, dal je hladjenje(ima svoje box), ili napajanje, ili nesto gadno?
Thecko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 0:33   #2
mitrovskiigi
Član

Član od: 3.1.2006.
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dotrajala masina?!

Ovde ti je problem u napajanju procesora, tacnije u kondenzatorima. Pogledaj da li su se naduli. Od tolikog kloka i dugotrajnog rada desava se da im se smanji kapacitet i pri tom daju nestabilan napon na procesoru pa se ona vise greje. Moguce je da se desi da je i do napajanja. Probaj prvo napajanje pa vidi kako ce da se ponasa. Ako je i tada isto ne gine ti zamena kondenzatora na ploci i to sto pre jer je velika sansa da rikne CPU na taj nacin.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 0:40   #3
Thecko
Član

Gde mogu da se menjaju kondenzatori, u slucaju da su oni. Probacu da kupim napajanje, ali od koliko mi je potrebno (2xcooler, procesor cooler, 2 opticka, 512 mb)??
Stara 14.6.2006, 9:27   #4
Neuro
Član

Član od: 2.3.2006.
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka

Citat:
Thecko kaže:
Gde mogu da se menjaju kondenzatori, u slucaju da su oni. Probacu da kupim napajanje, ali od koliko mi je potrebno (2xcooler, procesor cooler, 2 opticka, 512 mb)??
Nemoj se zaletati dok ne utvrdiš u čemu je problem. Ako su kondenzatori u pitanju, možeš ih zameniti u bilo kom servisu računarske opreme (ukoliko ne poznaješ nekoga ko se solidno razume u elektroniku i ima isustva sa lemilicom ).
Ukoliko je problem u napajanju, ne bi bilo loše da uzmeš neko kvalitetnije, snage oko 400 W, da bi bio miran ako izvršiš upgrade mašine i/ili eventualno ubaciš još komponenata.

Poslednja ispravka: Neuro (14.6.2006 u 13:13)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 13:06   #5
mitrovskiigi
Član

Član od: 3.1.2006.
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci

Citat:
Thecko kaže:
Probacu da kupim napajanje, ali od koliko mi je potrebno (2xcooler, procesor cooler, 2 opticka, 512 mb)??
Cekaj bre, polako. Nisam mislio da kupujes jedno po jedno dok ne vidis sta je problem. Pozajmi od druga, komsije, svalerke... na par sati pa tek kada utvrdis da je to onda kupuj. Treba ti min. 400W npr. Codegen. Solidno napajanje za solidnu cenu. Za kondenzatore se slazem sa prethodnim postom s tim sto ni lemilicom nije mnogo jednostavna zamena. Treba ti neko bas iskusan ili trk u servis. Pre toga se ti raspitaj u nekoliko servisa za cenu jer je u toku lov na ovce za sisanje.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 19:01   #6
Thecko
Član

Citat:
mitrovskiigi kaže:
Cekaj bre, polako. Nisam mislio da kupujes jedno po jedno dok ne vidis sta je problem. Pozajmi od druga, komsije, svalerke... na par sati pa tek kada utvrdis da je to onda kupuj. Treba ti min. 400W npr. Codegen. Solidno napajanje za solidnu cenu. Za kondenzatore se slazem sa prethodnim postom s tim sto ni lemilicom nije mnogo jednostavna zamena. Treba ti neko bas iskusan ili trk u servis. Pre toga se ti raspitaj u nekoliko servisa za cenu jer je u toku lov na ovce za sisanje.
Nemam od koga da zajmim napajanje, mali grad. Sto se servisa tice jer imate vi neki da preporucite?
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li je dotrajala??? PAIN Kvarovi 11 15.6.2006 15:16
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:49.