Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2011, 20:24   #61
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Čini ti se...
Nego, da li iko primećuje ikakve promene u broju? Nije valjda Duke jedina tema o kojoj možemo da pričamo? Ili smo se mi trudili uzalud?
Тек сам га узео и почео да густирам, верујем тако и други, а ти већ хоћеш да вас хвалимо.

Елем, на првом претрчавању, за око ми је запало заглавље са насловом на 46. страници. С обзиром на аутора текста, претпостављам да си на то мислио.
Мислим да је пропратна позадинска слика наслова текста скроз ок, и свака ти част за идеју (то ако је твоја). Текст нисам прочитао, као ни цео број али ово би могли да поновите још који пут.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 20:57   #62
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Ima vise strana
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 21:20   #63
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Jel ovo prosirena rubrika za igre ili mi se cini.... Bas ima dosta opisa...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 21:33   #64
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Od onoga što sam pročitao do sada, opet moram da pohvalim Vesićeve tekstove (postaje dosadno hvaltiti ga iz broja u broj, aj' napiši neki loš članak ).Dukes, interesantno ono poređenje stanja pre i posle seke.Ko bi rek'o da nam je tad bilo (relativno) dobro.Zapazio sam u ovom broju i Đekića sa interesantnim tekstom o PC vs tableti i ostalo.
Win8 mi deluje poprilično gej.

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Dakle, gospodo i gospođe, da li ste u SK-u primetili neke promene? Personalne, u rubrikama, u prelomu, u sadržini? Jednu ili više njih?
Od personalnih samo ono što je Kuzma pisao.Valjda će Chivan da svrati ponekad na forum da iz nostalgije podeli koji karton
Primetio sam i onu reklamu za VIP preko polovina dve strane.Mada mi se čini da je tako nešto bilo i pre.Friško ste pomerili u test run u upadljivi plavi kvadrat.
I to je sve što mogu da primetim bez uzimanja prethodnog časopisa i direktnog upoređivanja
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 22:00   #65
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Kao sto kaze Dekip, tek smo uzeli broj. Nismo jos sve uspeli da procitamo. Valja nesto ostaviti i za kasnije.

Na prvi pogled vecina tekstova mi je interesantna. Vidim izgubili ste jednog saradnika, a dobili "novog". Koji se pomalo tesko uklapa u radno okruzenje. Maksimalno ga razumem kad kaze da nije isto kad nekog sreces nekoliko puta mesecno i kad se gledate svaki dan.

Vidim da je FreeŠko promenio svoje mesto.

Nisam preterani fan geekoskopskih znakova (i uopste izraza/pojma geek).

Naslovna mi je ok. Radjena je u poslednje vreme cesto forsiranoj kombinaciji zute i plave, ali izgled naslovne mi nikad nije bio mnogo bitan.

Bas me interesuje kako ce ispasti Win8, mada mi se cini da ce MS svoj plan uspeti da sprovede kako treba tek sa "Win9". Tojest da ce sada da probaju da ukrste dva sveta i da ce se iz naucenog roditi odgovarajuci naslednik. No, nije ni to problem ako ce dovesti do dodatnog omasovljavanja uredjaja sa touchscreenom i kinectom, kao i do mogucnosti sire integracije sa ostalim aparatima u kuci. Mozda vec trcim pred rudu...

Poslednja ispravka: Eddy (1.7.2011 u 22:43)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 22:47   #66
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Malo je bezveze da naslovna strana bude na engleskom jeziku....

Ipak mi zivimo u Srbiji i dalje....

A i nelogicno je da jedan naslov i podnaslov budu na engleskom i to da bruka bude veca to je udaran naslov, a ostali podnaslovi svi na srpskom....

Kao ing. graficke struke za mene licno ovo je veliki propust.

Razumem da se islo na to da naslov bude dopadljiv, da nosi poruku, ali licno mislim da se previse koristi engleski cak tamo i gde nema potrebe....

Moglo je da se prevede....

Naslovna strana, bar onu koju sam ja kupio nije dobro isecena, kraca je za 2 mm od tabaka tako da kad stoji na stolu, vidi se belo kod dela suprotno od rikne.
Ovo su propusti tehnicke prirode, ili momak na nozu previse isekao, ili u pripremi nisu pustili dovoljno mesa....
Ali zapada za oko.

Sledeca stvar koju sam primetio, je da na strani 95 gde je recenzija Alice slova su razmrljana. Crna boja prelazi sa slova na podlogu i to jako ruzno deluje.

Ne bi da ispadnem da mi sve smeta, ali ovo su tehnicke stvari koje ne bi trebalo da se desavaju.
Ipak je ovo ozbiljan casopis, sa drugom tradicijom.

Nadam se da cete ovo uvaziti kao dobronamernu kritiku.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku na korisnoj poruci:
ZoNi (2.7.2011)
Stara 1.7.2011, 23:01   #67
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

još i igra meseca cenzurisano, to nisam video još od 1990
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 23:08   #68
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Ja bih voleo da igra meseca bude uvek cenzurisana
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 23:12   #69
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
Ja bih voleo da igra meseca bude uvek cenzurisana
Nema potrebe. Uvek znamo koja će igra da bude igra meseca
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 1:35   #70
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Свако ко је корисник ПЦ-а више од 10 година разуме због чега је игра месеца отишла лошој игри (али великој легенди), а ко не разуме не вреди му објашњавати..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
bokela (3.7.2011), Highl1 (4.7.2011), Marshall George (3.7.2011)
Stara 2.7.2011, 1:44   #71
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Свако ко је корисник ПЦ-а више од 10 година разуме због чега је игра месеца отишла лошој игри (али великој легенди), а ко не разуме не вреди му објашњавати..
Ne zivi se od stare slave....
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 1:55   #72
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Citat:
Sreten Mladenovic kaže: Pregled poruke
Malo je bezveze da naslovna strana bude na engleskom jeziku....

Ipak mi zivimo u Srbiji i dalje....

A i nelogicno je da jedan naslov i podnaslov budu na engleskom i to da bruka bude veca to je udaran naslov, a ostali podnaslovi svi na srpskom....
Nije ti palo na pamet da je to igra reči, Win je često korišćena "skraćenica" od reči Windows koja se naširoko upotrebljava i ovde na forumu, fail je isto ušlo u (preteranu) upotrebu, ispala je sasvim solidna fora.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Marshall George (3.7.2011), wolf88 (2.7.2011)
Stara 2.7.2011, 2:35   #73
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Od personalnih samo ono što je Kuzma pisao.Valjda će Chivan da svrati ponekad na forum da iz nostalgije podeli koji karton
Chivan ostaje u administraciji foruma na istom mestu gde je i pre bio. Sreća za mene, inače bih propao od vas, dragi moji forumaši

Inače, čudno da niste obratili pažnju na to da je Chivan uređivao izvesni deo časopisa i da to sada radi neko drugi.
Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Friško ste pomerili u test run u upadljivi plavi kvadrat.
Da, i ko sada uređuje tu rubriku? I u vezi s tim, da slučajno nema jedna rubrika manje? Slobodno konsultujte impresum, ako je potrebno
Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
I to je sve što mogu da primetim bez uzimanja prethodnog časopisa i direktnog upoređivanja
Sasvim si se lepo snašao.

Da li bi bilo previše tražiti mišljenje o tome da li ti se te promene sviđaju (bar ne one prinudne, zbog kadrovskih promena)?

I primećuje li neko da je nešto drukčije u I/O portu? Ne računamo oglase, nagradne igre i slično.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 2:47   #74
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Citat:
Sreten Mladenovic kaže: Pregled poruke
Malo je bezveze da naslovna strana bude na engleskom jeziku....

Ipak mi zivimo u Srbiji i dalje....

A i nelogicno je da jedan naslov i podnaslov budu na engleskom i to da bruka bude veca to je udaran naslov, a ostali podnaslovi svi na srpskom....

Kao ing. graficke struke za mene licno ovo je veliki propust.
Kao inženjera grafičke struke tebe apsolutne ne treba da zanima sadržaj teksta, već samo njegova forma. Da si nastupio kao novinar ili prosto kao čitalac, to bi već bila druga stvar.

Neki članovi foruma već su objasnili značenje teksta koji ti smeta. A da li je mešanje engleskog i srpskog u redu ili nije, to je već nešto što spada u lični ukus.
Citat:
Naslovna strana, bar onu koju sam ja kupio nije dobro isecena, kraca je za 2 mm od tabaka tako da kad stoji na stolu, vidi se belo kod dela suprotno od rikne.
Ovo su propusti tehnicke prirode, ili momak na nozu previse isekao, ili u pripremi nisu pustili dovoljno mesa...
Ali zapada za oko.

Sledeca stvar koju sam primetio, je da na strani 95 gde je recenzija Alice slova su razmrljana. Crna boja prelazi sa slova na podlogu i to jako ruzno deluje.

Ne bi da ispadnem da mi sve smeta, ali ovo su tehnicke stvari koje ne bi trebalo da se desavaju.
Ipak je ovo ozbiljan casopis, sa drugom tradicijom.
Ako je na ciglih 100 i kusur strana jedina zamerka loše obrezan broj (ili primerak, nekako mi se čini da sam video korektno obrezane primerke) i razmrljana slova na jednoj strani, onda smo na konju. Bolji kompliment Štampariji "Politike" a.d. nisi mogao da daš.

Uzgred, za informaciju, ne postoji momak na nožu. Naš časopis se, kao i mnogi drugi, dorađuje automatskom mašinom "milericom", što verovatno objašnjava to što se ponekad provuče neki lošije obrezan primerak. A tabak sa naslovnom stranom seče se i savija takođe automatskim dodatkom na tabačnoj ofset-mašini prema paserima koje ucrtava računarski program koji je ekvivalent nekadašnjoj tabačnoj montaži filmova ("šlisovanju").
Citat:
Nadam se da cete ovo uvaziti kao dobronamernu kritiku.
Pa, šta da ti kažem, mi smo verovatno previše deformisani jer godinama radimo ovaj posao.

Ali šta kažu drugi članovi, uvažavaju li ovu kritiku i smaraju li je dobronamernom?

Poslednja ispravka: VojaM (2.7.2011 u 2:54)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 4:34   #75
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Насловна као из 1989. комбинација плаво жуто бело је крајње смешна. Наслов на енглеском? Ау па ја бих вам одмах послао надлежни орган да је ово иоле нормална држава. Срамота и огроман минус. Критике су добродошле увек зар не Војо?
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 6:48   #76
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Ma kakve kritike, prihvatamo samo i iskljucivo pohvale, ko bude kudio broj, zavrsice na giljotini
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 8:38   #77
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Ne secam se da sam u skorije vreme video ovoliko niskih ocena u test play rubrici...nije da nisu zasluzile ali

Inace definitivno Win 8 naj teskt (bar meni) i naj interesantniji uz onaj PC ide u penziju...kako da (test play i kuzmine mudrolije se podrazumeva )
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 10:01   #78
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

@VojaM
Pa vidi Vojo, "strane reci i izraze" trpate gde stignete. Uopste se ne trudite da ponesto i prevedete i to je cinjenica. A svakako da se vas glas najdalje cuje. I mislim da uopste ne smatrate to kao minus. Nazalost.

Edit:
Prevedeno Win or Fail ne znaci nista, tako da je ovako jos i simpaticno.

Poslednja ispravka: Dekip (2.7.2011 u 11:55) Razlog: Pojede mi fon pola poruke.:D
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 10:34   #79
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom

Ne znam koji je problem da li će koristiti engleske/francuske/uzbekistanske izraze? A još gore je pretvarati se da ne razumete ono što pišu.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku OverCHAOS na korisnoj poruci:
Eddy (2.7.2011)
Stara 2.7.2011, 11:13   #80
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2011

Uredu je broj, naslovnica je malo drecava ali je i to uredu zato sto donja traka nije crvena, sto me iz nekog razloga toliko nervira, ajde da se igramo jedne igre i da bar 5-6 meseci donja traka na naslovnoj ne bude crvena, ni tamno crvena ni tamno narandzasta. Inace stvarno, nemoguce da sam jedini kome ovo smeta, SK je pre dodavanja ove trake stalno imao unikatnu kolornu semu za svaki broj, a od kad ste uveli traku, u 80% brojeva je crvena.

Da sam ovo napisao prosli mesec bila bi kritika, a sad je pohvala.

Inace jos nista nisam citao sem reci urednika, Qz kolumne i PC igara i sve je nekako OK, zaista nista specijalno, ali ne moze se reci ni da je neko failovao.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com