Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2010, 0:33   #101
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

ja sam mislio da je više nego očigledno da sam se zezao
eto naučio sam iz ove rasprave da lopte u fudbalu imaju imena, nikad me nije zanimao taj sport pa nisam ni mogao da znam

@Dukes
vuvuzele u sledecem broju?
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 0:43   #102
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Kao da nisam primetio
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 2:23   #103
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Dragi DobroslaVe - "Ako se bavimo ITom ne treba da znači da fudbal automatski treba da odbacimo." Malo ga preteruješ i začinjuješ nečim što niko nije rekao. Onol'ka lopta na naslovnoj - a mi odbacujemo fudbal... Ili te ovih dana samo Džabulani asocira na fudbal? Daj, smiri se malo...
Miša reče "Ipak se Srbija i svet ne vrti oko SK-a nego oko SP-a "
ti si dodao "...da se svet ne vrti ni oko IT-a..." a ja bih dodao "Ali se zato "SVET kompjutera" vrti oko IT-a, a ne SP-a"

@pixel: Suština koju ne shvataš sve ovo vreme leži u tvojoj konstataciji (a što sam te prvo i pitao, ali nisi razumeo šta te pitam) - "ako je neko svesno ubacio fudbalsku loptu (koja btw nije default verzija lopte, već jedna od verzija davno održanog SP) sa ciljem da asocira na aktuelno SP, zašto se onda nije potrudio da tu loptu aktuelizuje? "
Dakle, boldirano NIJE bio cilj. Iz razloga koje sam ti navodio ja, a i Voja, ali očigledno ih ne razumeš. Batalimo, slažem se, nemamo iste stavove.

I jedno pitanje za sve vas što volite Džabulani - da li znate koji je rezultat srpskog softverskog tima na Imagine Cupu, nezvaničnom softverskom prvenstvu sveta za studente? Bolji ili gori od fudbalske reprezentacije Srbije?
Unapred hvala na odgovorima, ukoliko ih bude...

p.s. - @3Lancer: ne, to je već sada istrošena fora - mali džabulaniji biće u sledećem broju
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 9:39   #104
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Pa ako je nezvanično kako možemo da znamo da postoji to
Šalim se, ja nemam pojma jer je ipak fudbal najbitnija sporedna stvar na svetu, ali ovih mesec dana je najbitnija stvar na svetu.
Ko još prati to svetsko prvenstvo za studente
I da, nebitno je kakav su rezultat tamo postigli, jer i da su pobedili na Imagine Cupu, opet će biti lošiji rezultat nego Orlova u Africi.
Ako hoćeš, možemo da napravimo anketu, ko je gledao Imagin Cup a ko utakmicu Srbija - Nemačka
Ne možemo da poredimo babe i žabe.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 9:46   #105
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Ne znam mnogo, ali znam da kad hoću da gledam utakmicu upalim TV (a to je s' mene pa na uštap), a kada me interesuje IT uzmem SK ili dođem na forum...
Nemam problema sa slikom lopte na naslovnici, ali imam sa potenciranjem ne-IT tema po forumu koji uopšte nije namenjen za to... Jel treba i ovde da me dočekuju vuvuzele?!
Takođe, ne znam kako su prošli naši na Imagine Cup-u (nažalost), ali znam kako su prošli naši na World Cup-u (nažalost)...
Sve u svoje vreme i na odgovarajućem mestu...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 9:48   #106
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 7/2010

Uh, 6 strana maltene samo o naslovnoj. Ne zavidim Oluji ni najmanje...mislim, neko od nas koji piskara je mogao da odvali ne znam koju nebulozu ili napiše text veka u ovom broju i možda bi neko to samo spomenuo, jer je prokleta lopta toliko stara, kao da je na naslovnoj baba od 100 godina, pa je svima problem da je gledaju!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Ketchua (7.7.2010), LoshMeeBre (9.7.2010), oluja (6.7.2010)
Stara 6.7.2010, 11:16   #107
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Pazi ovako. Problem je u tome što je ljudima u redakciji tako teško priznati grešku, da je to nevjerovatno. Da ste priznali da ste pogriješil (a jeste), ne bi bilo ovoliko piskaranja.

Lopta je u prvom planu na naslovnoj svjesno, jer je u toku prvenstvo. E sad, pošto je lopta o kojoj se toliko priča obilježila umonogome ovo takmičenje, a samim tim i 2010. godinu, trebalo bi da stoji tu jer bi se prosto kada uzmemo ovaj SK negdje u budućnosti sjetili da se 3D televizija pojavila baš u vrijeme Svjetskog prvenstva 2010. godine. Ovakva naslovna nas tjera na pogrešan zaključak.

Nego, dobar broj, inače. Dosta zanimljivih tekstova.
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 11:39   #108
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Pazi ovako. Problem je u tome što je ljudima u redakciji tako teško priznati grešku, da je to nevjerovatno. Da ste priznali da ste pogriješil (a jeste), ne bi bilo ovoliko piskaranja.
Mozda, ako sve oko sebe gledamo kroz prizmu SP-a...
Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Lopta je u prvom planu na naslovnoj svjesno, jer je u toku prvenstvo. E sad, pošto je lopta o kojoj se toliko priča obilježila umonogome ovo takmičenje, a samim tim i 2010. godinu, trebalo bi da stoji tu jer bi se prosto kada uzmemo ovaj SK negdje u budućnosti sjetili da se 3D televizija pojavila baš u vrijeme Svjetskog prvenstva 2010. godine. Ovakva naslovna nas tjera na pogrešan zaključak.
3D prenosi (SKY Sports) su poceli ubrzo posle fenomena Avatar a tekst je pisan povodom Eurosport HD prenosa teniskih meceva koji su mogli da se gledaju i kod nas. To je bio povod da se opise tehnologija i predstavi citaocima. A SP nije bilo ni na kraj pameti svima koji su ucestvovali (Glavni tekst i dodatna misljenja) u testiranju jer je poceo mesec dana kasnije...

GLAVNI MOTIV NASLOVNE JE ILUSTRACIJA TEKSTA KOJI SE BAVI 3D TELEVIZIJOM A INSPIRISAN JE RAZNIM DEMO SNIMCIMA KOJE SMO GLEDALI TOM PRILIKOM (ZATO SE NA NASLOVNOJ PORED LOPTE NALAZE I RIBICE, AVIONI, BALONI...).

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Nego, dobar broj, inače. Dosta zanimljivih tekstova.
Hvala
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 13:30   #109
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Jer kako to možeš da nađeš Trikolorku i svesno je staviš u kontekst gledanja fudbala (jer ste sigurno tom fudbalskom loptom hteli da asocirate na aktuelno SP), a ne staviš baš aktuelnu loptu sa baš aktuelnog SP?
Eto, sad zbog tebe moram da koristim Wikipediju i da tražim kako izgleda "džabulani", a kako ta "trikolorka"

Pogledah sada... i moja poruka je da je SKROZ svejedno koja fudbalska lopta stoji na naslovnoj strani SKa (čak bi bilo skoro sasvim svejedno koja stoji na naslovnoj Sportskog žurnala )

@ Dukes: šta ti je to "Imagine Cup"?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 13:33   #110
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Jel ova džabulani lopta ona na koju svi fudbaleri kukaju kako je prelaka i prebrza i da je sponzori forsiraju da bi utakmice bile brže, sa više golova i samim tim "komercijalnije"?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 13:36   #111
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
jer bi se prosto kada uzmemo ovaj SK negdje u budućnosti sjetili da se 3D televizija pojavila baš u vrijeme Svjetskog prvenstva 2010. godine. Ovakva naslovna nas tjera na pogrešan zaključak.
Auuuu, pa ti misliš da ćeš se za 20 godina sećati kako je izgledala lopta koju su pikali fudbaleri na SP2010? Ili da bi među mnogim loptama prepoznao baš tu "trikolorku"? Ako je tako, svaka ti čast Ja do ovog SPa i smranja sa time kako je "džabiulani" loša lopta, nisam ni znao da se za svako SP koristi potpuno drugačija lopta! Btw, da li je to slučaj i sa evropskim prvenstvom?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 13:56   #112
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Jel ova džabulani lopta ona na koju svi fudbaleri kukaju kako je prelaka i prebrza i da je sponzori forsiraju da bi utakmice bile brže, sa više golova i samim tim "komercijalnije"?
Aham, upravo ta
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 13:59   #113
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Auuuu, pa ti misliš da ćeš se za 20 godina sećati kako je izgledala lopta koju su pikali fudbaleri na SP2010? Ili da bi među mnogim loptama prepoznao baš tu "trikolorku"? Ako je tako, svaka ti čast Ja do ovog SPa i smranja sa time kako je "džabiulani" loša lopta, nisam ni znao da se za svako SP koristi potpuno drugačija lopta! Btw, da li je to slučaj i sa evropskim prvenstvom?
A zašto se ne bi sećali?
A zašto ne bi prepoznali trikolorku ili bilo koju drugu SP loptu?
Gde ti živiš pa da ne znaš da se za svako SP menja lopta?
Ne.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 14:56   #114
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Znači LOL, reaguješ kao da ti je majku opsovao.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Ketchua (7.7.2010)
Stara 6.7.2010, 15:07   #115
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Zaboravio sam da stavim smajlije.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 15:11   #116
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Kao da bi smajliji ublažili neosnovanost napada na nekoga ko nema interesovanja kao ti pa samim tim "ko zna gde živi..."

Ako vam je do fudbala, aj' na livadu...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
3LANCER (6.7.2010), Game fever (7.7.2010)
Stara 6.7.2010, 15:20   #117
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Pazi ovako. Problem je u tome što je ljudima u redakciji tako teško priznati grešku, da je to nevjerovatno. Da ste priznali da ste pogriješil (a jeste), ne bi bilo ovoliko piskaranja.

Lopta je u prvom planu na naslovnoj svjesno, jer je u toku prvenstvo. E sad, pošto je lopta o kojoj se toliko priča obilježila umonogome ovo takmičenje, a samim tim i 2010. godinu, trebalo bi da stoji tu jer bi se prosto kada uzmemo ovaj SK negdje u budućnosti sjetili da se 3D televizija pojavila baš u vrijeme Svjetskog prvenstva 2010. godine. Ovakva naslovna nas tjera na pogrešan zaključak.

Nego, dobar broj, inače. Dosta zanimljivih tekstova.
Upravo tako.

Takođe se slažem sa konstatacijom da je u ovoj redakciji veoma teško izvaliti preko usana: "Pa dobro, pogrešili smo". Posebno je fascinantan taj entuzijazam kojim svaki član foruma sa titulom "redakcija" ispod svoga imena brani nešto što se u ovom momentu odbraniti ne može.

SK je ipak "Politikino" čedo. Konzervativnost i "tvrđi" način razmišljanja je još uvek u osnovi menadžmenta ovih i ostalih "Politikinih" redakcija.

Još nešto. Mislio sam da su pripadnici IT populacije malo više kreativniji od "običnog" sveta. Međutim, ovde je prisutan šabloniziran način razmišljanja, kao da konstantno programiraju u Pascalovom jezičkom okruženju...

EDIT: Čak verujem i u sledeći scenario: Većina redakcije ima ideju da stavi Jabulani na naslovnicu, kao izraz kreativnog načina razmišljanja. U tom momentu ulazi neki baja sa sedmog sprata i kaže: "Nemoj to da stavljaš", vraća se u EX-Šumatovac i nastavlja da puši lulu, pije lozovaču i srkuće razređenu kafu...
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 15:38   #118
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Ja verujem u scenario da si ti, pixel, u pravu, ali da si, bez uvrede, smorio i Boga i narod. Znaš šta kažu za rasprave preko Interneta.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 15:52   #119
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Da se uvek pojavi neko ko misli da je ta slika smešna?

LM, meni je ok broj. Ono što mu zaista nedostaje u ovoj krizi su besplatni pokloni - sapun, šampon, čarape, kupon za metar ogreva... sreća pa bar internet kafei nude pomoć ugroženim delovima stanovništva kroz besplatne sate.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 15:52   #120
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

A ovo jos izlazi .

Kako sam izgubio naviku kupovanja gaming casopisa...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com