Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2008, 11:58   #21
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Ali zašto, taj deo pitanja si preskočio. Ja sam koristio Ghost i ništa mi drugo nije zatrebalo. Pa me zanima da li bi trebalo da menjam, ili je u suštini isto?
Ja bih ti preporucio da ne menjas taj Ghost koji i ja inace koristim vise od 5 godina. Zasto? Pa mislima da sve prednosti znas ako ga koristis, a mane po meni nema. Ja sam uvek imao Floppy sa Ghostom a sada USB stick sa samo izvrsnim programom ghost.exe i kada mi zatreba novi (stari) OS sve je gotovo za bukvalno 2 min. Drzi se GHOSTA. I da umalo da zaboravim, probao sam i Acronis (fancy i malo gay ali radi posao - moje subjektivno misljenje). Ima jedna stara - "Ako nesto radi, ne popravljaj ga"

Poslednja ispravka: el_corona (19.9.2008 u 12:11)
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 14:58   #22
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
archmage333 kaže: Pregled poruke
Jel'probaoneko da DVA hard diska, od kojih je jedan IDE Maxtor, a drugi SATA WD, oba prebaci na prazan SATA disk?

Pri tom je na IDE-tu sistem, ali i na SATI ima nekih instalacija koje bi se, je li, koristile, ali nisu neophodne da bi sistem funkcionisao.

Jel može allmighty Acronis to da obavi a da se ne zagrcne?

Znači C: (IDE) i E: (SATA) oba prebaciti na jedan novi veliki HD, iščupati stare hardove i ostaviti samo novi HD ..... da radi.

Ploča P5Q Pro "guta" WindowsXP na SATA HD bez problema ?
Moze teorijski, a evo kako se to radi:

kloniras prvi disk na nov s tim da izaberes velicine particija rucno tj. da poslednja bude najveca. Kad zavrsis sa kloniranjem prvog diska napravi od poslednje particije jos 3 nove (ili koliko vec imad na drugom hd-u). Onda rucno prekopiraj sadrzaj sa tog diska na ove particije i ostaje ti samo da iskljucis stare hardove i povezes programe na novim particijama. Izaberi da slova particija budu ista kao sto ti je bilo ranije. I na kraju startuj svaki od programa koji ti je instaliran na tom drugom hardu (sada na particijama 4,5,6) i proveri da li je shvatio putanje, ako nije rucno ih namesti.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Muad Dib na korisnoj poruci:
archmage333 (22.9.2008)
Stara 20.9.2008, 2:02   #23
phnikola
Član
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Čisto da se uključim u debatu:

- Acronis True Image je po meni najbolji izbor ako se radi kloniranje harda na hard.

- U slučaju da se radi kloniranje jednog (manjeg) harda na jednu od particija većeg - onda je Ghost bolje rešenje, jer Acronis nema ovu opciju (koliko mi je poznato). Upravo juče sam radio bekap službenog laptopa (XP) na kućni na kome su Vista i Leopard na razl. particijama, i kloniranje Ghost-om je bila pesma.

Ne znam koliko treba pominjati na forumu ali idealno rešenje je imati Hiren's Boot CD, koji sadrži sve ove alatke na boot CD-u.
phnikola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 15:11   #24
anticitizen-one
Novi član
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Samo da javim da sam uspesno klonirao disk i da sve super radi. Izabrao sam Acronis jer mi je na prvi pogled delovao intuitivnije od Ghosta. Hvala jos jednom svima na pomoci i savetima!
anticitizen-one je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 12:33   #25
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
Muad Dib kaže: Pregled poruke
Moze teorijski, a evo kako se to radi:

kloniras prvi disk na nov s tim da izaberes velicine particija rucno tj. da poslednja bude najveca. Kad zavrsis sa kloniranjem prvog diska napravi od poslednje particije jos ..........
Znam to sve nego me zanimalo da li je neko to već radio, u praksi, i kojim programom, da se ne bi cimao za džabe. Čini mi se da onaj Paragon to može da uradi i da te ne pita mnogo. Kopiraš particije, jednu pa drugu, a slova da se promene to nije problem.

Znači - jel radio to neko ?

Pitam pre svega zato što još nisam pazario tu novu, veću SATU.
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 8:14   #26
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Zanimalo me, a nisam nikoga pitao. Šta preporučujete: Acronis True Image ili Norton Ghost i zašto?
Chivane, jeste da nisam brz, ali 'ajde da ti kazem moje iskustvo sa NGhostom i zbog čega sam prešao na Acronis (pre nekih 2 godine): ghost-ovao sam particije na 3 umrežena računara koji su imali šerovan net. Nakon vraćanja particije iz bekapa, dotični računar nije više bio umrežen niti je bilo ikakve šanse da ga ponovo umrežim. A pokušavao sam na sve načine. Na kraju ni vađenje mrežne, ubadanje druge (od drugog proizvođača), nikakvog rezultata nije bilo. Jednostavno mreža na tako vraćenom Windowsu XP SP2 nije više mogla da se podesi. Ni instalacijom Autopatcher-a (protiv koga ja nemam ama baš ništa i nisam jedan od onih kojima je on napravio neku štetu, naprotiv, imao je finih alatki u sebi) nisam dobio nikakav rezultat. Na kraju je pala reinstalacija sistema na toj mašini.
Norton Ghost-om sam pravio image particije C: na particiju D:, kao što sada radim sa Acronisom (ne idem direktno na cd/dvd medije, to mi nekako ne izgleda kao pouzdana varijanta). Radije odradim backup sa fajlovima od po 700Mb pa ih kasnije sam režem ili prosto ostavim na drugoj particiji (u stvari, kopiram backup na drugi umreženi računar).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 0:01   #27
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

A evo sta mene muci...

Uradio sam snimak C: particije sa NGhostom odmah nakon instalacije sistema i svih drajvera!
I sada kada vratim tu sliku HDD-a Windows uopste nece da se podigne nego mi odmah trazi aktivaciju!

I ne mogu mu nista, taj image mi jednostavno nista ne vredi...
Ako odaberem da ga kasnije aktiviram nista se ne dogadja, ostane ona njegova default pozadina i mogu samo da ga resetujem...


Any ideas??
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 0:03   #28
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
A evo sta mene muci...

Uradio sam snimak C: particije sa NGhostom odmah nakon instalacije sistema i svih drajvera!
I sada kada vratim tu sliku HDD-a Windows uopste nece da se podigne nego mi odmah trazi aktivaciju!

I ne mogu mu nista, taj image mi jednostavno nista ne vredi...
Ako odaberem da ga kasnije aktiviram nista se ne dogadja, ostane ona njegova default pozadina i mogu samo da ga resetujem...


Any ideas??
Nghoust nikada nije odradjivao posao kako treba. Bar u mom slucaju mnogo problema i mnogo nerviranja uz njega.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 0:44   #29
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

@ Marko 0401

U bre al si ne snalažliv uđeš lepo u Safe Mod tako što ćeš da prilikom paljenja računara stiskaš F8 na tastaturi . I nakon taga u Safe Modu će ti se sve samo kasti , ako se ne snađeš kontaktiraj me na PM .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 1:54   #30
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Freško, nisam bas tolikoo nesnalazljiv

Naravno da sam to probao, ali nece da udje u Safe Mod!



@paul
Nije to do NGhousta
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 2:09   #31
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Freško, nisam bas tolikoo nesnalazljiv

Naravno da sam to probao, ali nece da udje u Safe Mod!

Auuuu , pa ako neće da uđe u sejf onda to znači da si ga dotepao , nema mu spasa
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 2:16   #32
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

@Freško

Ma ima, kako nema
Imam ja njegov snimak sa instaliranih par programa ali sam htio bas cistu instalaciju da vratim.

Moracemo pjeske, nema druge...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 16:51   #33
tomic15
Član
 
Član od: 23.6.2006.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Koristim Acronis True Image Home 2009 i zanima me par stvari posto ne bih hteo da se upustam u neke avanture sa ovim,a potreban mi je pouzdan backup sistema i svega ostalog sto imam instaliranog na kompjuteru..
Koliko sam shvatio iz svih tema koje sam procitao ovde backup se sastoji iz rescue bootabilnog cd koji ce recimo prilikom pada sistema i nemogucnosti pristupa ni jednoj particiji da pokrene ATI,e sad mene zanima da li moze image da se stavi na externi HD?I,ako imam instalirano 60-ak gb sto programa sto igrica,sto ostalog,koliki ce image uopste biti?I,naravno,da prilikom pada sistema to moze da se vrati sa externog HD-a u prethodno stanje na kompjuter?
Nisam uspeo da pronadjem nigde tutorial step by step kako bi za ovu verziju trebalo da izgleda sve to,pa bih molio ako neko zna za tako nesto da postuje link..
Hvala unapred
tomic15 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 17:44   #34
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Image mozesh da drizish na flash-u, DVD-ju, pa i na eksternom HDD-u
Shto se tiche velichine, image ce sigurno biti manji od sadrzaja particije. Takodje moguce ju je iskompresovati prilikom pravljenja.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 7:21   #35
tomic15
Član
 
Član od: 23.6.2006.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Hvala na odgovoru.
Onda bi prvo trebalo da napravim bootable rescue media i onda jednostavno back up i dam mu putanju gde ce da smesti taj image i to je to?
A prilikom restore samo ubacim taj butabilni cd i onda pronadjem image na externom HDD-u i tako vratim sve u stanje kad je taj image pravljen?
tomic15 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 17:28   #36
morhuhny
Član
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 55
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 46 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku morhuhny
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (C:)?

Upravo tako, a velicina image fajla zavisi od nivoa kompresije koju izaberes. Obicno je 50% na difoltu.
morhuhny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 9:43   #37
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (C:)?

Koju verziju Acronisa koristite za Vistu Home Premium? Skinuo sam Acronis True Image 12 Home 2009 Build 9709 ali nece da se instalira!!
Znam da koristim Acronis, na Xp sam ranije koristio v11 ali sam ostao bez te instalacije, skinuo sam ovu kad ono patka!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Moj hard disk... umro... :( forrest_gump Nosači podataka 8 4.12.2007 1:04
Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem? zokocx Operativni sistemi 6 25.11.2007 12:31
Hard Disk "otegao papke" pomagajte _RaZoR_ Kvarovi 7 9.10.2007 20:52
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com