Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2008, 14:03   #21
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Wireless oprema

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Drvce nebi trebalo da smeta , što se tiče opreme preporučujem TP-Link TL-WN551G 54Mb/s Wireless PCI Adapter, Atheros chip eXtended Range , cena je reda veličine ~1300 dinara . Za taj novac dobijaš karticu sa predajnom snagom od ~150mW . Što se antene tiče ReinkJet Antena 2.4GHz 24dbi 75om 9m , cena joj se kreće ~2500 dinara , što ukupno ispada manje od 4000 dinara a obezbediće ti besprekorno stabilnu vezu sa provajderom na toj razdaljini ....
Antenu verovatno bih morao da postavim na terasi sobe do one u kojoj mi se nalazi racunar . Dali to predstavlja neki problem ? I na sajtu operatera kod kog zelim da koristim bezicni internet pise da je ugovor 3000 din. i da uz to dolazi i sva potrebna oprema na koriscenje . Pa me zanima dali da ja kupim opremu ili da koristim njihovu?

Poslednja ispravka: __UM__ (2.10.2008 u 17:34)
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 18:41   #22
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Wireless oprema

Citat:
__UM__ kaže: Pregled poruke
Antenu verovatno bih morao da postavim na terasi sobe do one u kojoj mi se nalazi racunar . Dali to predstavlja neki problem ? I na sajtu operatera kod kog zelim da koristim bezicni internet pise da je ugovor 3000 din. i da uz to dolazi i sva potrebna oprema na koriscenje . Pa me zanima dali da ja kupim opremu ili da koristim njihovu?

Neznam šta da ti kažem u varijanti koju sam ti ja naveo sa Reinkdžet antenom dolazi 9 metara kabla što će reći da je maksimalna razdaljina između kompa i antene 9 metara . Pa ti sad vidi dali ti je to dovoljno . Tri hiljade je ok suma novca samo u slučaju ako oni tebi prodaju opremu a ako za tri hiljade ti dobiješ opremu na korišćenje onda je to malo mnogo novca . U tom slučaju moj ti je savet da dodaš tu hiljadarku i sam kupisš opremu koju sam naveo i miran si sigurno . A ako te brine setup i podešavanje opreme nemasš šta tu da brineš sve se svodi na upisivanje IP Adresa u TCP/IP protokol i u najboljem slučaju iščitavanje MAC Adrese tvoje mrežne kartice adminu provajdera i to je to . Tako da ne vidim zašto bi ti iko naplaćivao setap i sl.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 19:45   #23
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Wireless oprema

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Neznam šta da ti kažem u varijanti koju sam ti ja naveo sa Reinkdžet antenom dolazi 9 metara kabla što će reći da je maksimalna razdaljina između kompa i antene 9 metara . Pa ti sad vidi dali ti je to dovoljno . Tri hiljade je ok suma novca samo u slučaju ako oni tebi prodaju opremu a ako za tri hiljade ti dobiješ opremu na korišćenje onda je to malo mnogo novca . U tom slučaju moj ti je savet da dodaš tu hiljadarku i sam kupisš opremu koju sam naveo i miran si sigurno . A ako te brine setup i podešavanje opreme nemasš šta tu da brineš sve se svodi na upisivanje IP Adresa u TCP/IP protokol i u najboljem slučaju iščitavanje MAC Adrese tvoje mrežne kartice adminu provajdera i to je to . Tako da ne vidim zašto bi ti iko naplaćivao setap i sl.
Resio sam da kupim opremu ali mi treba i ruter.Koj ruter da kupim uz antenu i pci karticu koju si mi predlozio?I dali treba zbog bezicne veze neka druga pci kartica ili moze ova koju si mi predlozio?
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 15:08   #24
nikolapop92
Član
 
Član od: 27.8.2009.
Lokacija: Vranje
Poruke: 118
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Treba mi pomoc iskusnijih forumasa. . .

Koju wireless karticu da kupim i koju antenu (ako je potrebno), udaljen sam otprilike 1 km od izvora. . .a i treba mi sto jaca antena da bih imao stabilnu liniju??? Please help. . .

Hvala unapred!!

Poslednja ispravka: nikolapop92 (6.1.2010 u 15:58)
nikolapop92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 18:06   #25
nikolapop92
Član
 
Član od: 27.8.2009.
Lokacija: Vranje
Poruke: 118
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

please help. . .treba mi odg. sto pre. . .
nikolapop92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 18:51   #26
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Wireless oprema

Ima tu još stvari koje moraš znati.

2.4Ghz ili 5GHz? Da li imaš direktnu optičku vidljivost? Da li između tebe i bazne stanice ima dosta kuća? Da li ziviš u ruralnom području? Da li ti antena može stajati na prozoru (blizu kompa npr) ili se mora sprovoditi na krov, terasu...? Koliko para možeš dati za opremu?

Kako god da se okrene, wireless je nužno zlo i koristi ga samo onaj ko mora, kako zbog cena opreme, tako i zbog kvaliteta veze.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 19:06   #27
nikolapop92
Član
 
Član od: 27.8.2009.
Lokacija: Vranje
Poruke: 118
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Ja sam mislio da wireless koristim za download i mislio sam da ``kradem`` internet od nekih hotela ovde u Vranju. . . Jedan drug mi je reko da na laptopu hvata signal ali nezna odakle, a on zivi u centru Vranja pa je moguce da je to od nekih kafica. . . I ja sam blizu centra na nekih 500m. Mozes li da mi preporucisa karticu koja moze da uhvati taj signal???

Tnx
nikolapop92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 19:19   #28
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Wireless oprema

''Fifti-fifti'' rabota da se tako izrazim.

Kartica za tu udaljenost ti neće na 2.4GHz mnogo pomoći. U prevodu, ako se nekako nakačiš, ima da te nonstop diskonektuje ako veza nije dovoljno stabilna. Čim neko od tih hotela ili kafića vidi da im neko konstantno koristi internet i pravi veliki protok, ili će da postave dodatnu zaštiti ili da omoguće wireless signal samo u jednom delu. U prevodu, kartica nije dovoljna za tu udaljenost, kako zbog slabosti iste tako i zbog drugih mreža/kanala koje bi ometale tvoju kartu. U prevodu, antena + kartica, eventualno AP (access point) ti ne gine. Nije jeftino, zavisi šta kupiš od opreme. Da li ćeš uzeti ručno pravljene antene (jeftinija varijanta) i rizikovati da li će da radi dobro ili ne, ili ćeš da se otvoriš i kupiš nešto što valja ali opet rizikuješ bacanje para jer ni sam ne znaš da li će to sve da radi dobro. Kako god, oko 50e bi možda i bila neka minimalna cifra za opremu.

Zato, ako si 100% siguran da imaš zagaratovan internet pristup, onda nešto pokušavaj. Ovako, nemoj da mlatiš praznu slamu. Nisi ni prvi a ni poslednji koji je to isto pitao.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
nikolapop92 (6.1.2010)
Stara 6.2.2011, 15:17   #29
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Zadnjih 15-ak dana se ******* sa wireless netom. Sta sam toliko radio....:

Kupio sam reinkJet 2.4GHz antenu 15m 3150din. Wireless karticu Digitus 7006gt i montirao antenu na krov kuce. Antena je na metalnoj cevi pricvrscenoj za odzak koji se ne koristi, i antena "viri" iznad vrha krova oko 15cm, usmerena je otprilike (cale je montirao jer je skoro nedostupno) prema AP jer ne znam tacno gde je, kabl je sposten kroz odzak do moje sobe i spojen sa w.karticom. Dakle, sve pokaceno, i vidim gomilu signala. Uspeo sam da se "nakacim" na jedan "jaci" i sad sam na njemu. Testirao sam brzinu na speedtest.net i kaze: download 0.3, upload 0.02, ping 41ms. E, sinoc je drugar doneo njegovu reinkJet karticu i test je pokazao download 1.28,upload 0.20,ping 30ms. i vidi se da je brze, meni tako odgovara, brze mi ne treba...mada ne bih se zalio Problem je u tome sto bih ja sad gledao da uzmem neku drugu bolju karticu do 1500din i nekako ne znam kako probao da mrdnem antenu i nadjem 100% signala (sad je na 50-54%). Koju karticu mi preporucujete i neki savet sta da radim? Hvala!

P.S. Kuca se nalazi na malom usponu (10-ak metara visine) i jso je antena na krovu, otprilike 25m visine. AP (ne znam tacno gde je) drug ga ne vidi (on je na 3-em spratu zgrade) ali ima 100% signal, dok ja taj njegov signal uopste nemam (ja sam na jetspeed 2 a on je na HGi signalu). Antene su nam okrenute u istom smeru...njemu nema nekih prepreka, mozda neko malo drvo, a meni ima 3 visoka drveta koja su daleko od mene (150m v.l.).

Poslednja ispravka: Beagle (6.2.2011 u 16:15) Razlog: psovka
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 23:11   #30
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

mnogo si pukao za antenu
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2012, 22:44   #31
samo partizan
Novi član
 
Član od: 2.2.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Aktiviracu ADSL sa IPTV televizijom pa me interesuje koji aparat mi treba za racunar da hvata taj signal.Potrebno za stan razdaljina od rutera do racunara 10 metara sa tim da ima zid izmedju jer sze nalazi u drugoj sobi.Znaci antena ili sta ti ja znam koji je kompatibilan sa telekomovim ruterom za ADSL i IPTV
samo partizan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 12:04   #32
KING JACK
Član
 
Član od: 17.6.2007.
Poruke: 259
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Ljudi treba mi antena koja bi radila na 5ghz,udaljenst je mala,mozda 200m ali mi treba da radi na 5ghz,neki predlog?Jel vredi ovo sta http://www.limundo.com/kupovina/Racu...dB/4915992????
KING JACK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:16   #33
ilija
Član
 
Član od: 17.10.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 103
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

nemam veze sa vezom nista o svemu ovome,ali cu da pitam(nemojte da se smejete )da li moze da se okaci satelitska antena da hvata wi-fi ?
ilija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:30   #34
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Citat:
ilija kaže: Pregled poruke
nemam veze sa vezom nista o svemu ovome,ali cu da pitam(nemojte da se smejete )da li moze da se okaci satelitska antena da hvata wi-fi ?

Naravno, samo što umesto satelitskog fidera staviš WiFi fider...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:32   #35
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Wireless oprema

Tehnicki je moguce, ali predstavlja preveliki zalogaj , pogotovo za nekoga bez iskustva, kao sto si ti. Bolje inverstiraj pare u neku krstenu antenu nego da se zahebavas sa ovim. Damn pretece me Freško
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:36   #36
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Kad sam vec ovde da pitam je li neko pravio ovu antenu sa ovom savijenom bakarnom zicom? Kolika je njena jacina? Naravno bez satelitske antene.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:46   #37
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Bikvad su dobre antene, ako je dobro napraviš (ne pogrešiš nigde u razmerama) Takva antene u kombinaciji sa nekom narodnom karticom tipa TL-WN350GD može komotno da se dobaci i po par kilometara...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
cane.prebranac (11.12.2012)
Stara 11.12.2012, 21:54   #38
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Bar sam dobio ime antene sad videh da je 11dBi nije lose za tako jenostavnu konstrukciju.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2012, 13:21   #39
ilija
Član
 
Član od: 17.10.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 103
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Ok hvala
ilija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2016, 17:49   #40
matic212
Novi član
 
Član od: 30.12.2015.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Dobar dan svima

Hteo bih da pitam u vezi izbora antene za bezicni internet, potreban mi je savet oko izbora opreme . Trebalo bi da postavim antenu u selu, udaljenost od bazne stanice je nekih 500-600m, mozda i 1000, tesko mi je da procenim odokativno.

Antenu i opremu planiram da kupim polovno, jer mi internet treba 2 meseca zimi i 2 leti, i ne isplati mi se da kupujem novu.

U oglasima sam nailazio na onu mrezastu(nju uglavnom nude sa nekoliko metara kabla i karticom), i onu duguljastu belu.
[/IMG]



Znam da ima neke razlike u Ghz, ali ne znam koje?Koja bi meni vise odgovarala?
Pretpostavljam da mi treba i ruter? Sta biste preporucili ?

POzdrav
matic212 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bežičan, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja vezana za wireless... Teva Internet usluge 489 22.9.2017 20:02
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Oprema za wireless inter/intranet vrmarko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.9.2008 14:44
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com