Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2011, 16:19   #1
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Masina koju smo zajedno sastavili!

U sastavljanju ove konfiguracije pomogli su mi mnogi clanovi foruma, hvala svima jos jednom. Ne znam tacno koliko me je sve ovo iskostalo, mislim da nije ispod 1000e. Konfiguracija je sledeca:

Kuciste:
CM Silencio
Dugo sam razmisljao da li da uzmem ovo kuciste ili HAF 912 plus. Cuo sam da je HAF dosta bucan i brzo se puni prasinom tako da sam uzeo Silencio i nisam pogresio. Kuciste je bas tiho, ima dosta prostora za skrivanje kablova. Jedini problem je malo visa temperatura zbog slabe provetrenosti. Fabricki cooleri u njemu su loseg kvaliteta, uz kuciste dolaze samo 2 coolera. Kupio sam jos jedan cooler i to je malo snizilo temperaturu. Kuciste je cvrsto i dosta tesko, oseca se da je napravljeno od kvalitetnog materjala. Jedino mi smeta sto prednja maska nije lepo sastavljena sa zadnjim delom, evo na sta mislim:



Napajanje: SEASONIC SS-620GB
Za ovo napajanje imam samo reci hvale. Kvalitet na koji nisam navikao, napaja dve gtx 560 iako nije SLI ready. Kablovi su dugacki sa crnom mrezicom i mogu lepo da se sakriju u kucistu tako da nije bilo potrebe da uzimam modularnu verziju ovog napajanja. Vredi svaki dinar.



Ploca: Asus P8P67 Pro
Za Asus sam se odlucio zbog manjeg nivoa radijacije, mozda vam je to glup razlog, ali poceo sam i na to da mislim. Za ovaj model sam se odlucio zbog coax izlaza. Moram da priznam da me je ploca dosta razocarala samo iz jednog razloga, vrlo spor boot! Dao sam za ovaj racunar poslednji dinar, a laptop od 300e se bootuje brze od njega. Video sam da i drugi ljudi imaju problema sa njom oko toga. Probao sam svasta, menjao bios, ali sam samo malo skratio boot vreme. Sve ostalo je OK.



Procesor: Intel i5 2500k
Sta da kazem, sve pohvale najbolji odnos ulozenog i dobijenog. Prvi put sam probao Intel i vise se ne vracam na AMD. Nisam ga mnogo mucio, ploca ga je automatski klokovala na 4.3GHz, za sada je dovoljno.

Memorija: Exceleram Rippler 2x2Gb 1600Mhz
Slucajno sam uzeo ovu memoriju, nisu imali Kingston. Bas jeftina memorija. Cuo sam da se dobro overklokuje, ali nisam probao. Mislim da je bas dizajnirana za Sandy bridge zbog male voltaze. Zadovoljan sam...

Cooler: CM Hyper 212 plus
Odabrao sam ga na brzaka, nisam planirao da uzimam cooler. Malo sam imao problema oko montiranja, ipak je ovo prva masina koju sam samostalno sklopio. Sve ostalo je OK. Racunar cesto ostavljam da radi preko noci, tada smanji temperaturu na 25C. Nisam primetio da je bucan.



Graficke: Leadtek GTX 560 SLI
Nisam planirao da sastavljam SLI, prvo sam kupio samo jednu GTX 560. Za Leadteka imam samo reci hvale, za malo para otvara svet gaminga u full HD rezoluciji. E, da sam znao da cu praviti SLI ne bih uzeo Leadteka samo iz jednog razloga, temperatura je bukvalno 99C. Kad igram Crysis i overklokujem ih, cesto se pregrevaju i moram da podesim cooler na max, onda je buka velika i pored tihog kucista. Problem je sto u SLI, glavna graficka ima prosecno 20C vecu temperaturu! Zasto to nisam nigde procitao. I sada ne smem da ih overklokujem vise od 900MHz, dok sam sa jednom isao do 950.

Hard diskovi: Samsung spinpoint F3 1TB u raid0
Vec sam imao jedan F3, i sa njim nisam imao nikakvih problema. Medjutim, kad sam sastavio novu konfiguraciju, i pre nego sto sam vezao ove diskove u raid0, poceli su da budu dosta bucni. Znate ono, krrrrr. Ne znam zasto, sreca da sam kupio SSD, kada nisu sistemski diskovi vrlo retko se cuju. Vrlo sam zadovoljan performansama.



SSD: Intel SSD 320 120Gb
Na pocetku je imao 7.7 ocenu u win 7, onda je spala na 7.6 pa na 7.5. Znam da je win exp bez veze test, i da je to najverovatnije zato sto postepeno popunjavam disk, ali me ipak nervira. Zadovoljan sam brzinom, i naravno tisinom. Razocarao sam se kod win boota, ali to je zbog ploce.



To je sve za sada, test cu kasnije dopuniti benchmarkovima i drugim detaljima. Kako vam se cini?

Poslednja ispravka: mrmut (7.11.2011 u 3:23)
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mrmut na korisnoj poruci:
Belphegor (6.11.2011)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju od ovih low-end ploča? cakija Osnovne komponente 17 20.12.2009 22:09
Koju plocu i koju graficku da kupim? Aleksandar1987 ŠDK - Grafika 49 4.6.2009 14:27
Koju flash memoriju od 8 GB da kupim? touch_master ŠDK - Ostale komponente 9 17.11.2008 13:00
koju plocu da uzmem Kitara ŠDK - Osnovne komponente 31 21.11.2007 18:53
Help!!! Koju da uzmem ATI ili Nvidia? Boris[FR] Grafika 9 2.5.2006 19:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com