Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2016, 12:15   #61
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
pa se opet prosječan čovjek satra dok to namjesti i dok se pomiri sa gomilom bagova, nedostatkom formacija, specifičnih jedinica, građevina i načina ratovanja, strateškog planiranja, taktiziranja, ukratko: svega što jednu kvalitetnu strategiju čini takvom.
Bolje je bez filozofiranja napisati prosto "ne svidja mi se igra", nego izmisljati svasta i navoditi one koji nisu igrali na pogresne zakljucke. Kazes nema gradjevina i jedinica?!?. Ne znam strategiju iz onog vremena koja ima vise razlicitih gradjevina i jedinica.. postoji 70 tipova jedinica u igri, oko 140 istorijskih gradjevina (svaka nacija razlicite gradjevine), ogranicenje od cak 10.000 jedinica na jednoj mapi...
Sto se tice nacina ratovanja, probaj da odigras sa Ukrajinom, pa posle predji na Austriju, zatim uzmi Alzir.. i videces koliko se nacin ratovanja razlikuje sa razlicitim nacijama, planiranje resursa i forsiranje razlicitih tipova jedinica u razlicitim fazama igre... ova igra je kao sah, moras malo da proucis pravila i zakone, osnove otvaranja, zavrsnice... ne moze da se igra po principu "idem na tref pa sta bude".
Nisi ni pokusao da pravis formacije ali pricas o nedostatku istih.. to sto AI najcesce pravi jednu vrstu formacije ne znaci da ne postoje druge. Imas 12 nacija (bice ih jos verovatno) i svaka ima jedinstvene gradjevine i minimum jednu unikatnu jedinicu koja se izdvaja po necemu, ima odredjenu prednost u odnosu na ostale... neke nacije jesu slicne po pitanju jedinica ali opet ima sasvim dovoljno razlicitih nacija u igri koje imaju prednosti i nedostatke u odnosu na ostale.
Mogli su da promene neke jedinice u odnosu na prvi deo, cisto da ubace nesto novo, ali nema ni govora o nedostatku i raznovrsnosti istih, bez obzira sto mnoge nacije dele nekoliko osnovnih jedinica. Radice se jos na ovoj igri, u to ne sumnjam.
Kozaci su strategija u pravom smislu, mnogo blizi Stronghold-u, Generals-u, Warcraft-u, nego "simulatorima usporenog razvoja" ali najcesci "argumenti" za pljuvanje slicnih igara su "ove igre ne traze vestine, samo stancuj vojsku i udri"... izgovor onih koji nemaju skill, pa se okrecu nekim usporenim politicko-ekonomskim nadmudrivanjima (koja ponekad znaju da budu zanimljiva).
Ovo je remake igre stare 16 godina, ne znam sta si ocekivao, da ovaj tim napravi neku revoluciju u 2016 godini... ovo je napravljeno za fanove prvog dela. Oni koji nazivaju prvi deo Kozaka "smece" ovde nemaju sta da traze.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (22.9.2016), Lord Vucko (23.9.2016)
Stara 22.9.2016, 12:45   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

@Lex987

Nisam ni mislio da je igra sama po sebi smeće, ali činjenica je da je oduvek bila daleko ispod nivoa AoE, AoM, RoN, EE i drugih AAA realtime strategija iz tog perioda. Nažalost, tako ostalo i dan-danas, reviewovi su zasluženo pokopali trojku, jedva šesticu da izvlači u nekom proseku.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
DacUF (28.9.2016), LoneWolf (24.9.2016)
Stara 22.9.2016, 13:05   #63
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@Lex987

Nisam ni mislio da je igra sama po sebi smeće, ali činjenica je da je oduvek bila daleko ispod nivoa AoE, AoM, RoN, EE i drugih AAA realtime strategija iz tog perioda. Nažalost, tako ostalo i dan-danas, reviewovi su zasluženo pokopali trojku, jedva šesticu da izvlači u nekom proseku.
To je poenta, nije bila bolja od AoE, AoM, Empire Earth... ali nje uopste zaostajala za pomenutim naslovima, vise je stvar ukusa... naravno da u 2016 god ne mozes dobiti ocenu 9/10 ako ponudis nesto sto smo vec imali pre 16 godina, ali pogledaj komentare za prvi Cossacks iz onog vremena, procitaj diskusije Cossacks vs AoE, Cossacks vs Empire Earth... iznenadides se koliko ljudi cene ovu igru i cesto je stavljaju ispred pomenutih strategija po nekim parametrima. Daleko od toga da je ovo nesto spektakularno, ako pogledas koliko ova igra zauzima prostora na HDD-u shvatices da je ovo zaista "nasminkan prvi deo", nema ni govora o nekom AAA naslovu iako su neki verovatno ocekivali mnogo, iz prostog razloga sto je ovaj zanr maltene mrtav poslednjih godina (mislim konktretno na ovaj tip strategija, ne na sve strategije uopste).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 14:22   #64
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Стратегије излазе и увек ће излазити, е сад квалитет...и то је ваљда до укуса. Мада, увек нам остају стратегије као што су Козаци плус ове које је набројао DeCoy плус Total War итд.

Студио је одмах на почетку ставио до знања да је реч о римејку уз пар побољшања, а да није римејк, требало би више времена да се мења енџин, посебно око гејмплеја, о чему сам писао у претходној поруци, али су макар дали доста мисија, едитор и алат за мењање игре (што ће Козаке начинити бесмртнима, јер ће се моћи правити нпр. Господар прстенова или антички Рим или Грчка, шта год се пожели). Плус, ограничен буџет, као и очигледна тежња ка наставку Сталкера. Иначе, ово је можда и једина стратегија где може стати највише војника на екран, где је највећа разноликост војски и нација и где је највише грађевина, посебно историјских, а сада и једина игра где се помоћу алата може мењати цела игра по жељи играча.

Вест студија са ФБ:
Dear friends, by the today's evening we will release a big patch
after which many of your problems will be gone forever
!
We understand that caused a lot of dissatisfaction with the fact that the game has a very disturbing live bugs, but we'll do everything possible to ensure that very soon you have rejoiced product without any complaints.
Please wait for the evening news!

Значи, ускоро стиже покривање багова, додаци за игру и нема бриге.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Lex987 (22.9.2016)
Stara 22.9.2016, 15:55   #65
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

U suštini mnogo je pametnije dati pare za ovo, nego kupovati "treći" deo...

http://www.gamersgate.com/campaign/818/cossacks-sale
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 16:31   #66
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

@ DeCoy

Brzo ce i remake biti na nekom popustu do 10$ (ako kosta 20$ prvog dana, verovatno ce za par meseci moci da se nadje dosta jeftinije na nekoj akciji). Vecina ce pre uzeti ovaj remake nego Cossacks II.


Cossacks 3 - PC Review
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 17:56   #67
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Ovako, nisam je igrao jos. Probao sam samo do sad Cossaks 1 i to demo verziju pre 15 godina...

Kupite je za 14 Eura na provjerenom sajtu, tu sam kupio preko 20 igara, nikad problema i najeftiniji su

Sto se tice ovih komentara do sad, kratak moj odgovor na sve. Prihvatam komentare o igri da je losa od gospode koje znam da su dugo godina u strategiji kao sto je Decoy i ostali. Ali nadam se brzom updatu, koji ce ispraviti toliki problem i toliko "smece" u igri. Naravno, raduje me informacija ko ju je postavio da je igra totalno frendli za modifikaciju. Sto znaci mnostvo dovrih modova, a to je danas rijetkost u novijim strategijama.

I naravno, zbog toga sto igru nisam nikad igrao ranije kako treba ovo ce biti pravo osvjezenje za mene.

P.S. Ok, ovo je remake stakog Cossaka i bice cool, ali zasto bar ne ubacise kartu svijeta, provinvije i mogucnost osvajanje svijeta kao sto postoji u RoN? ne moraju ga detaljno razradit kao TW, al ipak to su danas mogli odradit. Sve u svemu igri cu dati sansu.

Poslednja ispravka: DeCoy (22.9.2016 u 18:12) Razlog: neoficijelni prodavac
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 18:53   #68
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Иско, већ данас излази велики печ, а у овој недељи и наредној излази све остало као и додаци. Не видим разлог за неко беспотребно нападање, јер када се то лепо среди, биће лепа уживанција играти ову игру. Мислим да је, с обзиром на толике багове, студио могао узети још времена за рад на игри, пеглање проблема, али нема везе, људи се труде и то је лепо.

И да, ја сам онај који инсистира на том алату где се игра може мењаи од врха до дна као нечему револуционарном, јер просто, која је сврха игре скоро друге декаде 21. века да не може да се мења по жељи, да не може да се модује и да нема едитор?! Бре, креатори игара треба да се запитају колико љубитељи игара то желе. Сада ћу коначно моћи да имам све што желим у 1 игри и све што људи желе (временски услови, шетање војника по зидинама, другачије анимације, караван, путеви и декорација итд).
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 18:58   #69
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Igrao nesto vise od sat vremena, Ukrajina vs Turska, ovoga puta ostrvska mapa, napao prvi sa 8 galija i 2 transportna puna pesadije, konjice i nesto iscelitelja uz ekonomiju koja to moze da podrzi i - pobeda
Omeksao ih bombardovanjem sa brodova, svoje skoro da nisu imali, a na iskrcavanje mojih trupa reagovali su jurisom svojih, ali bez uspeha.
Nisam primetio neki bag, a stoji da je ovo kec sa novom grafikom.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 19:09   #70
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

И да, ја сам онај који инсистира на том алату где се игра може мењаи од врха до дна као нечему револуционарном, јер просто, која је сврха игре скоро друге декаде 21. века да не може да се мења по жељи, да не може да се модује и да нема едитор?! Бре, креатори игара треба да се запитају колико љубитељи игара то желе. Сада ћу коначно моћи да имам све што желим у 1 игри и све што људи желе (временски услови, шетање војника по зидинама, другачије анимације, караван, путеви и декорација итд).
Čisto sumnjam da će modovi ovde puno da zažive, posebno ne u toj meri u kojoj ti zamišljaš. I nije to nikakva revolucija, danas svaka druga-treća igra ima Steam Workshop podršku.

Juče je imala positive user review na Steamu, danas je već pala na mixed...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 10:19   #71
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Malopre igram Rusija vs Alzir i izgubim posle 8'31" Neprijatelj nikad ne spava, ali bez napada u prosloj i rani napad u ovoj partiji, malo je velika razlika.
Mozda bi bilo bolje da su umesto oznaka iznad rudnika, koje pokazuju sta se kopa, napravili rudnike razlicitog izgleda, preciznije, da je u onim kolicima na ulazu ruda odgovarajuce boje, a ne svuda crna, iako je ralisticnija, verovatno.
Nisam nezadovoljan igrom, uvek moze bolje, a verujem da ce i biti.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 11:26   #72
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Malopre igram Rusija vs Alzir i izgubim posle 8'31" Neprijatelj nikad ne spava, ali bez napada u prosloj i rani napad u ovoj partiji, malo je velika razlika.
Mozda bi bilo bolje da su umesto oznaka iznad rudnika, koje pokazuju sta se kopa, napravili rudnike razlicitog izgleda, preciznije, da je u onim kolicima na ulazu ruda odgovarajuce boje, a ne svuda crna, iako je ralisticnija, verovatno.
Nisam nezadovoljan igrom, uvek moze bolje, a verujem da ce i biti.

Mape sa ostrvima su mnogo lakse u odnosu na cisto kopno, lakse ces pobediti Impossible na ostrvskoj mapi nego Normal na kopnu. Sinoc odigrao Spanija vs Ukrajina... ukrao mi par seljaka u pocetnoj fazi igre, posle poceo da stancuje moje jedinice i kombinuje sa njegovom konjicom i onim Serdiuk ratnicima, kakav pakao... u jednom trenutku poslao mi je oko 100 "mojih" vojnika (Grenadiers) i preko 100 njegovih brzih konjanika (Hussars + Sich Cossacks), mnogo gore nego Hard u starim Kozacima. Da nisam imao desetak topova ispred baze ne bi ostao kamen na kamenu . Posle 2 sata makljanja, nekako uspem da ga slomim pomocu konjice iz 18. veka (Dragons + Cuirrasiers), unapredio "zmajevima" damage na 88 (one shot one kill ).
Ovo definitivno nije za one koji su preskocili prvi Cossacks, tamo smo imali Easy nivo tezine (za pocetnike, da prouce igru malo), ovde nema ispod Normal i mnogo cesce i jace napadaju (na kopnu), maltene kao stari Hard.

Poslednja ispravka: Lex987 (23.9.2016 u 11:34) Razlog: *
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 7:28   #73
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Igrao sam stare Kozake na easy i bas sinoc jedan skirmish Austrija vs Turska, kontinent mapa, odbio rani pikemen napad i posle jos tri mesanih jedinica. Vec sam se izgradio, ogradio i sa artiljerijom na brdima ispred baze. Krenuo u napad, pobedio lako.
Nedostajalo mi zumiranje koje ima trojka.
Inace, mogli bi da ubace snezne mape u Cossacks 3.
Peta misija prve kampanje je opsada Бeograda.





Poslednja ispravka: Malik Tintilinic (25.9.2016 u 9:11) Razlog: BG
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 12:45   #74
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Re: Cossacks 3

Vidim da je izasao Patch 7 a vec 5 dan od kako je izasla igra. Pa jelisprsvljeno kolko?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 13:06   #75
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Vidim da je izasao Patch 7 a vec 5 dan od kako je izasla igra. Pa jelisprsvljeno kolko?
Navodno je ispravljeno dosta sitnih propusta, mada ja nisam primetio nikave bagove, igra mi nije pukla nijednom za ovih par dana, nema padova fps-a...
Dobro je sto brzo reaguju na zalbe i svaki dan izbace neki patch... mozda treba sacekati malo dok je ne zakrpe u potpunosti, ali opet kazem, nisam imao problema do sada.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2016, 0:17   #76
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Na neispravljenoj verziji igre ljustim impossible lagano Ctrl+C na jedinice ili gradjevine, Ctrl+V tamo gde hocu da se pojave, Numpad 2 da promenim kontrolu na AI, poradim sta treba i vratim se na svog igraca . Ispravili su ovo u kasnijim verzijama...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2016, 0:27   #77
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Na neispravljenoj verziji igre ljustim impossible lagano Ctrl+C na jedinice ili gradjevine, Ctrl+V tamo gde hocu da se pojave, Numpad 2 da promenim kontrolu na AI, poradim sta treba i vratim se na svog igraca . Ispravili su ovo u kasnijim verzijama...
Jedan od najludjih bagova koji sam video u nekoj igri poslednjih par godina, mada je ispravljeno vec kroz prvi patch. Zaboravili da iskljuce tu opciju kad su "zavrsili" igru .
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2016, 16:52   #78
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Izbacen jos jedan patch, raste broj pozitivnih kritika (Steam)...
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2016, 19:31   #79
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Pregazio me normal (u svako za sebe partiji sa maks brojem normala) u prvoj partiji, mada i ja odigrah kamperski sa opipavanjem terena ali ajd. Jos me djubre ostavilo za kraj, gde ce mu dusa

Sve u svemu ubacene su neke sitnice koje su (meni) falile tipa zoom in/out (mogli su jos da se otvore sa zoom outom ali ajd), tooltip imas za maltene sve, onaj broj radnika koji rade po rudnicima nesto baguje jer ponekad prikazuje za 1 manje u odnosu na pravi broj. Moze ovo jos da se nasminka, ali sve u svemu ako se gleda kao utegnuti oldtajmer ok je igra, nisu utupili kao Stronghold sto je najbitnije, ali nista znacajno nisu ni promenili.

Sent from my Sony Xperia Z3
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
Lex987 (6.10.2016)
Stara 6.10.2016, 21:22   #80
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Cossacks 3

Све више позитивних коментара за игру на нету, а и даље се најављују побољшања у свим сегментима.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cossacks back to war skorpius Strateške igre 3 20.8.2009 13:58
Cossacks II BoomBar Strateške igre 8 21.3.2008 12:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com