Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2013, 0:28   #61
wladymir
Član
 
Član od: 27.10.2011.
Poruke: 48
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
I ja sam posjedovao iPod Touch 2G (možda si i pročitao u temi) i bio je odličan za muziku. Onda sam kupio jeftini, stari iPhone prve generacije i on je bio FANTASTIČAN, neprejebiv, da prostiš na izrazu.

Imao sam Galaxy S I9000 i on takođe ima jako dobar zvuk, a probao sam i Sony Ericsson Arc/Arc S, i on je jako dobar.

Ako ti ne treba previše moćan telefon, Samsung Wave je odličan jer osim što ima dobar zvučni izlaz, ima kvalitetnu izradu, duže trajanje baterije, dobru kameru i displej sa jako sitnim pikselima. Ako ti odgovara Bada operativni sistem. Generalno gledajući, Xperia-e, pogotovo skuplje, su dobre na tom polju, a ja sam naveo telefone koje sam probao.
Hah, slazem se za apple, hardverski su zaista sjajni uredjaji, ali mi je sad android mnogo privlacniji (vlasnik nexusa 7, kome je eto jedina falinka ispodprosecan zvuk)

Hm, pa da ne bude sad da trazim i jare i pare, ali ne bi bilo lose da je telefon novije generacije sa ok karakteristikama Naginjem ka sony modelima i zbog drugih stvari koje bih nasao korisnim (fizicko dugme za kameru, dobar kvalitet slika, prost i jednostavan dizajn), ali apsolutno sam voljan da razmotrim i druge opcije, na osnovu vasih iskustava. Citao sam kritike da je galaxy nexus isto kvalitetan po pitanju zvuka (bolji od nexus 4), mozda i on ulazi u igru? Jeste iznad mog budzeta, ali ako vredi, mogu da se strpim jos malo i prikupim jos zlatnika
wladymir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2013, 0:50   #62
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
wladymir kaže: Pregled poruke
Hm, pa da ne bude sad da trazim i jare i pare, ali ne bi bilo lose da je telefon novije generacije sa ok karakteristikama Naginjem ka sony modelima i zbog drugih stvari koje bih nasao korisnim (fizicko dugme za kameru, dobar kvalitet slika, prost i jednostavan dizajn)
Dobar brend si odabrao, Sony Xperia telefoni, pogotovo skuplji, su poznati i po dobrom zvuku i po dobrim kamerama sa fizičkim dugmetom i po kvalitetu izrade (ali i po malo višoj cijeni ).

Ja sam probao samo Xperia Mini Pro i Xperia Arc/Arc S (ona ima odličnu kameru i dobar zvuk, jedina mana je loš audio snimak kod video snimanja), pa najbolje da potražiš detaljnije podatke za, recimo, Xperia P, Xperia S, Xperia T... one bi generalno trebale biti po tvojim željama.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
wladymir (10.5.2013)
Stara 13.5.2013, 13:19   #63
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Topla preporuka za model sa kojeg saljem reply. Znam sta je dobar zvuk, porastao sam sa drugom koji ima muzicki studio, i sam cuo i naslusao se dobrog zvuka sa svih mogucih uredjaja, i mogu ti reci da sam prilicno iznenadjen kvalitetom zvuka na ovom telefonu podrzanom sa najobicnijim handsfree-jem proizvodjaca (vise nego pristojan audiofilski zvuk sa crtom referentnosti) koji ipak spada u low-budget klasu smartfona.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Poslednja ispravka: dzangrizalo (13.5.2013 u 13:35)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzangrizalo na korisnoj poruci:
wladymir (14.5.2013)
Stara 13.5.2013, 13:57   #64
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Ja baš da pogledam na GSM Areni ovaj GT-S5570 iz potpisa i stvarno piše da ima dobar audio izlaz, ali mi je zapalo za oko (to uvijek provjerim) da piše cijena od samo 10 evra.
Znate ovo, kad stavite kursor preko onog svežnja dolara gdje piše ''Price group''... Vjerovatno je greška.

Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 14:21   #65
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Pa sad da je bas 10 dolara tesko. Bio je 11500 din pre nekih 15ak dana kad sam svracao da odnesem svoj rezervni fon na servis, Galaxy Mini 2 je oko 12000, a 3 je 21000, ali se vidi da ovaj "Mini" nisu radili bas za budzet iskljucivo. Verovatno moj sledeci telefon

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 22:40   #66
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Muzicki telefon

Posto je na mom lg p500 otisao audio prikljucak zelim da kupim nov telefon.
Najbitnija stavka mi je muzika, tj zvuk na slusalicama.

Ostale karakteristike standardno touch screen, dijagonala ekrana svejedno, procesor svejedno 1 ili 2 ili 4 jezgra, ROM i RAM svejedno, kamera potpuno nebitna. Brand potpuno nebitan. Android ili Windows nebitno. Da moze da ode na internet kad zatreba.

Viber, Skype i Facebook ne koristim, jer imam uz sebe sluzbeni Tablet.

Cena do nekih 150€ u slobodnoj prodaji.
Ili uz neki paket cija je pretplata do 500-600 dinara da kosta do 100€.

Za razgovore i poruke imam sluzbeni cije minute i smsove nikad ne iskoristim pa zbog toga mi ne treba neki jaci ugovor.
Prvo sam hteo Sony Xperia™ E1 ali po forumima vidim da se ljudi zale da uopste zvuk nije bolji od ostalih android smart telefona.

Najbolja opcija bi mi bila da kupim Sandisk Sansu ili neki Sony plejer, ali ne zelim da imam jos jedan uredjaj da nosim po rancu i dzepovima.

Da napomenem da bi uz njega kasnije upario neke bubice do 50€.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 0:11   #67
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Meni na pamet prvo pada Sony Xperia SP. Priča se da ima dobar zvuk, taman može da se nađe za 140-150€ po oglasima, i generalno je solidno brz i lep telefon.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Djuro (10.10.2014)
Stara 10.10.2014, 0:34   #68
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

EKSTREMNO savršen kvalitet zvuka kakav nisam čuo ni na jednom telefonu koji sam ikad imao, bio je na mom HTC One X telefonu i sada mi je žao što sam ga prodao. Zvuk apsolutno savršen i na slušalicama, i bez njih. Ako ti je to primarno, i ako imaš pare: ne razmišljaj dugo.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Djuro (10.10.2014)
Stara 10.10.2014, 0:53   #69
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Lumia 630, Xperia M,Trend Plus,iPhone 4,iz licnog iskustva,po testovima One X,Desire X...vidi koji telefon nadjes na oglasima da ti odgovara cenovno,pa ga proveri na gsmareni ako ima review , pa vidi audio quality.i kao jeftina varijanta,iphone 3gs ima super zvuk.

Poslednja ispravka: darac_kv (10.10.2014 u 1:02)
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Djuro (10.10.2014)
Stara 10.10.2014, 8:26   #70
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Zaboravio sam da naglasim da u obzir dolazi samo nov telefon. Imao sam polovan Iphone 3gs i stalno se kvario, srecom pa je iphone pa sa ga uvalio za isti novac.
Po meni 150€ nije malo da bi rizikovao i kupovao polovno.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 11:23   #71
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Ja bi se ipak odlučio za sansu, jer sam i sâm razmišljao da kupim.
Razmisli ovako, telefone ćeš menjati tu i tamo, i svaki put ćeš da razmišljaš dal ima dobar il loš zvuk, a te informacije nisu tako lako dostupne i ne mogu se lako odrediti iz nekoliko brojki na internetu.
Ako kupiš odvojen plejer koji je kvalitetan onda možeš da uzmeš koji god telefon, a plejer će ti trajati mnogo duže
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 11:58   #72
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

To što ti predlažu preko oglasa nisu samo polovni telefoni,ima tu i novih sa sve garancijom.Za 150 e teško da ćeš naći dobar muzički telefon u prodavnici,sa druge strane na oglasima možeš naći bolje telefone.Na primer ja imam HTC desire 500 sa kojim sam po pitanju muzike jako zadovoljan i on ti je na oglasima 130-150 e,nov.Za slične pare možeš naći S2 i S3 mini koji su isto pristojni za mjuzu.Koliko ja znam većina Samsung i HTC telefona su dobri za muziku.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2014, 9:26   #73
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Neverovatno kako je sve postalo skupo. 150€ ispada malo za nov telefon.
A tarife postale jezivo skupe, gledajuci sa strane ispod 1.500 nema tarife koja zadovoljava prosecne potrebe.
Jedno pitanje vezano za ove telefone sto su stari 2-3 meseca sa garancijom.
Dakle to su telefoni koje su ljudi kupili preko ugovora kod nekog od operatera. Posto imaju vec telefon, ovaj prodaju.
E sad kako ostvariti garanciju ako taj telefon kad reklamiras moras da pokazes ugovor tj dokaz da je kupljen kod operatera, a na ugovoru pise drugo ime. Da li to znaci da moras da juris osobu od koje si kupio da bi ona nosila na reklamaciju? Kako uopste dokazati da je to tvoj telefon?
Najverovatnije cu rizikovati sa Sony Experia e1. ima u MTS-u uz kontrolu troskova 500 za 8.100 uz ugovor od 24 meseca, sto mi dodje za dve godine 20.100 dinara, a u slobodnoj ponudi je oko 18.000 dakle dosta povoljno.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2014, 10:59   #74
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Telefoni iz velikih prodajnih lanaca sa 2 god garancije su skupi kao đavo, često i do dva puta skuplji od istog tog telefona, novog sa 12 meseci garancije. Kada sam rekao Xperia SP za 140-150€, mislio sam na nov sa 12 meseci garancije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2014, 11:18   #75
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Kako 12 meseci garancije na nov?
Garanciju daje proizvodjac, a ne trgovac. Zakonski rok garancije na mobilne telefone u Srbiji je 24 meseca. Kako onda neko moze dati 12 meseci? Dalje mozda te radnje koje daju 12 meseci negde napolju nabavljaju polovne, pakuju ih u nove kutije i servis pruzaju same, a ne u ovlascenom servisu, to mi je jedino logicno. I opet te radnje sutra mogu da propadnu i kako da ostvaris garanciju.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2014, 13:11   #76
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Kako to rade ne znam ali sigurno nisu u pitanju polovni telefoni jer isto tako rade i sa modelima koji su se pojavili juče i bukvalno ih nema polovnih. Te njihove garanicje obično pokrivaju sve kvarove sem kvara displeja (najskuplji mogući naravno ).

Što se tiče garancije na telefone kupljene kod operatera, znam samo da je moja devojka nosila pre godinu, godinu ipo, Telenorov telefon našega druga u servis, sa računom i garancijom, i niko joj ništa nije tražio od dokumenata. Da li je u međuvremenu nešto menjano ne znam.

Obrni okreni, ovi zvanični uvoznici moje pare neće videti nikada jer su im telefoni najskuplji u celom svetu. Eto ta Experia E1, entry level android a oni traže 170€, nebulozno! Za 80€ ga kupiš novog sa neke mreže u oglasima, pa sve i da nemaš garanciju ostane ti para da ga popravljaš do mile volje, ne znam šta da se pokvari.

Primer: Moj kolega sa posla je bukvalno pre 3 dana kupio Xperiu M za 114€ tj 13 500 din. sa tih 12 meseci garancije, uredno u originalnoj Sony kutiji sa sve hologramom. Isti taj telefon košta 31 000 din. zvanično, što je preko 2 puta više. Uzmimo najgori mogući primer, npr. da se ta radnja zatvori i njemu se telefon pokvari par puta od čega jednom ekran (koji je oko 8 000 din), sve te popravke da plati iz svog džepa i dalje će ostati ispod 31 000 din. A ako bi se kvar desio posle nekog vremena mogao bi prosto da kupi drugi noviji i tada bolji telefon za slične pare.

Poslednja ispravka: Aibo (11.10.2014 u 13:23)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 0:00   #77
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Precesljao sam danas sve sajtove koji prodaju nove telefone sa garancijom od 12 meseci. Jesu jeftinije, ali ne toliko koliko se prica i smatram da nije vredno rizika kupovati od firmi cije je sediste u jednoj sobi.
Gledajuci ponudu MTS-a i razmatrajuci novac koji sam spreman da dam za telefon i za tarifni paket sveo sam izbor na:
Kontrolu troskova 500
HTC Desire 310 kosta 13.500 uz ovaj paket, u maloprodaji bez paketa u MTS-u je 22.000, a u prodavnicama koje ste preporucivali je oko 16.800, dakle u mts-u je skuplji za 5.200, ali se dobije 12 meseci duza garancija, a popravke vrsi ovlasceni servis.
Sony Xperia™ E1 uz paket 8.100, u MTS-u 16.500, a sa 12 meseci garancije je 13.700
Nokia Lumia 630 uz paket 12.600, u MTS-u 21.500, a sa 12 meseci garancije 17.200
Alcatel POP C7 uz paket 12.000, u MTS-u 20.500, a sa 12 meseci garancije 20.000

Ako ja nisam uspeo da pronadjem najjeftinije sajtove sa 12 meseci garancije neka mi neko u privatne poruke posalje linkove.
Po svemu ovome cu da kupim u MTS-u.

E sad ako moze pomoc sta da uzmem. Ono sto sam po review-ovima pronasao je sledece:
Po kvalitetu zvuka
1. sony 2. htc 3. nokia 4. alcatel
Po hardveru
1. htc 2. alcatel 3. nokia 4. sony
Po kvalitetu displeja (ugao vidljivosti, rezolucija...)
1. nokia 2. alcatel 3. sony 4. htc
Velicina ekrana
1. alcatel 2. htc nokia 3. sony

Izvinjavam se sto smaram ovoliko, ali jednostavno telefon kupujem samo kad mi prethodni crkne pa zelim da izaberem za svoje mogucnosti najbolje sto mogu.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 2:34   #78
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Taj htc zaobidji,vise ima mana nego prednosti. na tvom mestu isao bih na lumiu bez razmisljanja. ne znam kakav je zvuk na c7,lumiu i e1 sam probao,meni je makar na 630 bolji zvuk,i u svakom drugom segmentu je lumia bolja.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 2:57   #79
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Ako ti je Windows ok, Lumia 630 je verovatno najzaokruženiji telefon od svih. Sve na njoj je solidno kvalitetno, hardver, ekran, zvuk, izrada, kamera... dok od preostala 3 svaki ima neke izražene slabosti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 11:48   #80
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Na kupujemprodajem imas nekoliko Lumia novih iz mtsa/vipa sa 2 godine garancije da kupis za 100tinak evra,dosta prodavaca ima sa velikim brojem ocena,a onda uzmi ugovor na 2 godine sa 50% popusta,to ti je po meni neka najbolja varijanta, naravno ako imas 100 evra u kesu
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati deltamix Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 208 14.3.2024 19:20
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Zvuk na slusalicama je puno NE kvalitetan! PWR TiTaN Zvuk na računaru 12 30.9.2014 15:54
Zvucna kartica u kombinaciji sa slusalicama za kvalitetan zvuk mojdezanin Zvuk na računaru 26 10.3.2014 18:30
Koji jeftin telefon za muziku? Kojic_M Aparati i oprema 20 30.7.2012 3:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com