Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2015, 2:52   #1
ivan92
Novi član
 
Član od: 4.12.2014.
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom u sta uloziti?

Zdravo ,dugo me nije bilo na forumu . Kao sto naziv kaze , u sta ? Trenutno imam phenoma 1055t , 7870 xfx; 8gb 1333, 770 c45 , lc power 600, 500 gb . Sta prodati i nadograditi? Koja je vasa preporuka? Hvala unapred pozz
ivan92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 6:34   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: u sta uloziti?

Tvoja masina kao takva sada je skroz dobra i za moderan gaming i nesto ozbiljniji posao. Nadogradnja tesko da ti je isplativa osim ako ne bi da ulozis brdo novca i da ides na Core I7 procesore preko 4 jezgra. Takodje nisi naveo ni za sta bi koristio masinu ili koliko novca ulazes. Za gaming bi mozda mogao da ides na neki Core I5, ali to je investicija isto velika. Mozda graficka, ali samo ranga preko 300 evra. Ostalo ti se ne isplati uzimati toliko.
Jedini savet praktican je skladiste. Jedan SSD bi ti legao odlicno na tu masinu.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 8:05   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: u sta uloziti?

Osim SSD-a ništa ako si zadovoljan performansama u igrama.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 11:31   #4
ivan92
Novi član
 
Član od: 4.12.2014.
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: u sta uloziti?

Hvala na odgovorima drugari . Koristim za igre iskljucivo . Nisam od onih koji tovare sve na high ultra jer vise igram MP a tezim tome da i drugare nastrojim da ukoliko igraju SP moze da oznoje masine vecim podesavanjima osecaja radi i cim predju na MP odmah srozanje podesavanja na minimalne jer bezsmisleno je akati masinu na multiplayeru gde je cilj nesto drugo a ne neki dozivljaj ne znam koji, moje misljenje.
Igram bf 3 ,4 od jacih i planiram da skinem neke delove assassina. Vazi znaci neki hdd i eventualno ssd za sistem . Hvala jos jednom ljudi .
ivan92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 9:50   #5
Komichar
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: u sta uloziti?

Kao sto rekose ljudi, ako ti odgovara za igre koje najvise volis, nemoj nista da menjas

Ako bas zelis da se castis, definitivno uzmi SSD od 250 GB za 100eu, to je najnoviji minimum danas, 120GB se vise ne isplati.

Taj SSD od 250GB ce ti biti komotan za windows i vise omiljenih igara, i jos gomilu programa, i ostace ti dodatnog prostora.

Jedini mali problem je sto ta MSI 770-C45 ploca nema Sata 3, nego samo sata 2, pa ce SSD biti ogranicen u max brzini, ali svejedno ga kupi, osetices neverovatno ubrzanje u odnosu na HDD.

Nisi naveo dal imas na procesoru stock cooler ili neki drugi cooler, i koliko ti je zapravo bitna tisina, mozda bi mogao da uzmes neki CM Hyper 212 ako mzoe da ti stane u kuciste ako bas hoces da se castis
Komichar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 10:54   #6
ivan92
Novi član
 
Član od: 4.12.2014.
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: u sta uloziti?

Uh izvinjavam se promaklo mi je , imam tx3 evo , odlican je . Videcu za ssd posto ga toplo preporucujete. Hvala
ivan92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com