Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2021, 22:29   #1
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Već nekoliko dana koristim ovaj laptop pa da podelim iskustva ako još neko planira da ga kupi.

Odlučio sam baš njega da kupim iz nekoliko razloga. Na njemu je uglavnom sve odlično sem procesora koji mu je slaba tačka. Za ovaj novac (330 evra) mogao sam možda da kupim laptop koji ima malo jači procesor, ali sve ostalo znatno lošije. Pošto su meni na prvom mestu bile dimenzije, ekran, baterija, legalan win 10 i dizajn, oprostio sam mu taj procesor i mislim da nisam pogrešio.

Laptop dolazi u skoro pa običnoj kartonskoj kutiji, nije nešto mnogo našminkana i u njoj pored laptopa imate samo punjač. Uređaj stvarno pemium izgleda i urađen je ceo od metala. Ostavlja utisak težine u ruci. Tanak je dosta i kompaktan. Tu imamo i jednu manu, a to je da se teško otvara. I sa dve ruke ga teško otvorim. Baš moraju da se zabodu nokti i nekako malo da se odvoji ekran od donjeg dela.
Ima samo 4 ulaza, 3.5 mm, usb 3.0, usb c za punjenje i micro hdmi.
Punjač je nešto po čemu se vidi da ovo nije uređaj od 1000 evra, lagan je, a kabl je nekako mekan... prosto se vidi.
Tačped je velik za njegove dimenzije, velika pohvala su gestovi kojima može dosta toga da se uradi, listanje, skrolovanje, zumiranje, napred/nazad u pregledaču, promena prozora... Na početku mi je delovalo da ponekad zna da zabljavi, da ne sluša kako treba, ali u poslednje vreme stvarno lepo radi tako da je to možda bila stvar navike.
Tastatura je standardna, niti je loša, niti je nešto posebno. Ima osvetljenje koje je sasvim dobro, ali se gasi posle oko minut nekuckanja i upali se kad se stisne neko dugme. To mi se ne sviđa, al ok.
Ekran izgleda odlično, ali neke sitnice isto odaju da nije premium uređaj. Prvo je to da boje nisu uvek baš tačne, a drugo da u gornjem delu na skroz crnoj pozadini probija osvetljnje, vrlo malo. Ovo ni malo ne smeta u radu, al da napomenem. Sve ostalo je odlično, dimenzije, uglovi gledanja, osvetljenje je ok, rezolucija. Sve u svemu lepo je raditi na njemu.
Za sada imam samo jednu realnu manu koja mi zaista smeta, a to je da je wifi signal slab čim je jedan zid između laptopa i rutera. Na nekoliko mesta sam probao i uvek isto. U istoj sobi sa ruterom 50mb po sekundi, a kada je jedan zid između u najboljem slučaju dobaci do 15 mb po sekundi.
Za divno čudo zvučnici su odlični za ove dimenzije, srednje su glasni, ali daju baš prijatan zvuk.
Baterija je kako sam i očekivao, za mene odlična. Nekog normalnog office rada i surfoanja izvuče oko 6 sati, a ako bi se prištedelo dobacio bi i do 7 ili 8 sati. Napuni se za oko 2.5h.
Što se performansi tiče, zadovoljan sam i to je to. Vidi se da mu fali snage za iole zahtevne stvari, stranice ne otvara baš u sekundi, zna nekad da zasecka, ali sve u svemu je ok. Za ono što meni treba lepo radi posao. Rama mu naravno ne fali, ovih 8 gb je taman.
Greje se vrlo malo. Nema kuler što je još jedna za mene odlična stvar, pa ako radim noću ništa se ne čuje.
Sve u svemu, kome treba za office i slične lagane stvari, mislim da nije loš izbor. Pogotovo što daje mnogo sem tog procesora. Za 330 evra ne verujem da je neki izbor laptopova.


Pozitivne stvari

Odlična baterija
Dizajn i kvalitet izrade
Ekran
Osvetljena tastatura
Kompaktnost


Negativne

Osrednje performanse
Slab prijem wifi signala


Valjda nisam preskočio ništa bitno. Ako jesam recite pa ću da dodam. I naravno za sva pitanja sam tu.

Ako neko zna da li bi mi pomogao usb modul za wifi, neka piše. Komp je od metala pa je to verovatno problem. Ima za 1500 din da se kupe usb wifi, oni valjda ok hvvataju signal.

Poslednja ispravka: Kojic_M (21.6.2021 u 22:43)
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Kojic_M na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (22.6.2021), doctor (26.6.2021)
Stara 22.6.2021, 8:31   #2
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Hvala ti na recenziji. Mislim da si dobro postupio.
Vazno je imati dobar ekran pre svega. Ja sam kupio Dell laptop na nevidjeno i ekran nista ne valja, ne moze ljudski da se radi na laptopu. Nosim ga samo na letovanje da imam za svaki slucaj ako treba za posao i smuci mi se zivot kada ga koristim. Procesor je dobar ali to nista ne vredi ako ekran ne valja.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2021, 3:17   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Ona jeftina USB wifi nano čuda ti neće puno pomoći. Koju karticu koristi laptop interno, šta kaže Device Manager? Možda možeš da je jednostavno zameniš boljom ako je u mini PCI-e/M.2 slotu
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2021, 20:00   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Što? Meni ASUSov nano wifi dongle radi posao na desktopu u drugoj prostoriji (jedan zid između, rastojanje do rutera ~5m).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2021, 21:13   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Kada si kupio laptop , nov u radnji?

Pitam iz razloga što sam na netu našao Review star pune dve godine, da ne pominjem da je u mašini cpu star gotovo duplo od te recenzije. Žalosno je šta ovom narodu uvaljuju kao novo....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2021, 22:58   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Ovo je ladno neka domaća radinost jer laptop u originalu dolazi sa eMMC storage, ali ima prostor da se ugradi SSD.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2021, 8:53   #7
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Chuwi Lapbook Pro Recenzija

Kupio sam nov. Za ono sto mi treba radi posao, ali da je brz-nije. A i jeftin je vala da jeftiniji nije mogao da bude.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Recenzija planirane konfiguracije ArcadianAce ŠDK - Konfiguracije 18 20.5.2019 10:19
[Ostalo] MK808B Plus TV stick - recenzija myroman Opisi, recenzije i testovi 11 26.1.2015 23:14
Recenzija: Celeron E1200 sa 1.6GHz ide do 3.1GHz Dusan Despotovic Vesti 13 18.2.2008 20:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com