Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2006, 16:49   #1
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Ne ucitava stranice sa interneta

Dakle sve je lepo radilo, pa mi je crko modem, kupio sam nov- i sve je super radilo. Odjednom, jednog dana, konektuje se, ali nece da ucitava stranice. Pokusavao sam sa raznim provajderima (042, 041, ptt)- nece. Pokusao sam da mi mobilni bude eksterni GPRS modem-opet isto.
Pretpostavke- nije do provajdera, nije do modema, a veoma moguce da nije ni do softwerskog podesavanja.
Pa sta je onda?
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 16:58   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Znaci nije ni do provajdera, a nije ni do modema.
najverovarnije si zapatio si neki gadni virus.Koji antivirusni paket imash,da li je apdejtovan.
Da li koristis neki paket protiv adwera,malwera?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 18:00   #3
.pex
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 65
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Iz mog iskustva (radim u servisu), definitivno si zakacio brdo virusa i raznog djubreta sa net-a, moguce je cak i kad ocistis viruse da ti nece otvarati stranice, savet je da uradis format c: i novu instalaciju!
.pex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 18:48   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

A ako koristiš neki firewall (ZoneAlarm prevashodno) možda si nehotice zabranio tvom broweru da "izađe" na net.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 19:54   #5
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Za početak instaliraj Spybot i Ad-Awere i očisti komp u Safe modu. Ako ne možeš da preuzmeš nove definicije sa neta, neka neko od drugara pokupi nove definicije, pa ti na usb-u "dobaci" da ručno apdajtuješ.
I pogledaj ovo što ti je holodoc rekao.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 0:29   #6
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Mož' da bude sve od prethodno nabrojanog a ne mora ništa! Skoro sam burazu formatirao C: i na potpuno čistu Win instalaciju nabacio najnoviji Firefox koji jednostavno ne prepoznaje da je komp na netu. IE radi bez frke. Znači nije frka sa virusima, firewall-om, gremlinima, jednostavno browser se nešto istripovao i neće da otvara ništa. Iako obožavam Firefox, IE je i dalje "keva" u browserima jer znam da sam viđao neke gluposti i na ostalima (maxtone, opera) koje u IE nikad nisam video. Sad što je pun sigurnosnih rupa... Znači ako koristiš neki drugi browser, probaj prvo da li radi IE ako ne onda radi format.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 1:17   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Moram da se nasmejem ovom poslednjem postu

Kako to misliš Firefox ne vidi internet? Koja je to verzija Firefox-a bila u pitanju?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 1:29   #8
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Nije ni do browsera jer mi ne radi ni MSN. Skenirao sam C i nema virusa. Da li je moguce da virus deluje sa D ili sa E?
Da nije crklo nesto na maticnoj? Najverovatnije cu da ga formatiram.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 9:41   #9
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Virusi i spyware su uvek aktivni sa C. Tako se i pišu da budu aktivni sa C, jer pisac virusa/spyware ne može da nagadja da li korisnik računara ima particiju M ili H ili D ili .... Uvek i svi imamo C particiju.

Ako ti je lakše (nije i brže) da uradiš instalaciju celog sistema iz početka, nego da uradiš skeniranje sa Spybotom i Ad-Awere i ukloniš spyware sa kompa, onda svaka čast. Spybotom čistiš iz Safe moda i samo iz Safe moda.

Ne znam šta bi to moglo da crkne na matičnoj, pa da sve ti radi OK, samo nemaš internet. I još bi taj kvar popravio formatiranjem !?
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 19:42   #10
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Citat:
bojongo kaže:
Virusi i spyware su uvek aktivni sa C. Tako se i pišu da budu aktivni sa C, jer pisac virusa/spyware ne može da nagadja da li korisnik računara ima particiju M ili H ili D ili .... Uvek i svi imamo C particiju.
Ne mora ni da nagadja, moze lepo da procita na kojoj particiji je instaliran windows, ne mora da bude staticno na C, npr. ako imas dva sistema na c i d a virus se startuje sa sistema dignutog sa D particije, nije problem da virus prepozna na kojoj particiji je instaliran aktivan windows.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 19:48   #11
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Citat:
Echo kaže:
Dakle sve je lepo radilo, pa mi je crko modem, kupio sam nov- i sve je super radilo. Odjednom, jednog dana, konektuje se, ali nece da ucitava stranice. Pokusavao sam sa raznim provajderima (042, 041, ptt)- nece. Pokusao sam da mi mobilni bude eksterni GPRS modem-opet isto.
Pretpostavke- nije do provajdera, nije do modema, a veoma moguce da nije ni do softwerskog podesavanja.
Pa sta je onda?
Moguce je da je neki hijacker koji preusmerava web saobracaj, tj. pokusavas da otvoris neku straincu, a on pokusava da otvori neku drugu. Probaj kao sto su ljudi rekli antyspy programima, i pogledaj HijackThis programom koje BHO objekte imas instalirane, nekad se takve stetocine instaliraju kao BHO objekti. I pronadji na windowsu hosts fajl, valjda c:\system\ folder, nisam siguran, i pogledaj sadrzaj, treba da bude samo 127.0.0.1 localhost, ako ima jos nesto to moze da bude problem, npr ip adresa za google pa pored opet localhost, i kad god probas da otvoris google proba da otvori sa lokalnog racunara, a ne na webu, definisano u tom Hosts fajlu. Proveri i da nije firewall blokirao pristup internetu nekim aplikacijama, probaj kao sto je receno da proveris firewall.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 21:02   #12
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Nije problem sa podesavanjima. Ili je visus ili maticna... Da li su virusi smesteni samo u windows folderu ili po celom C disku? Pitam to jer mi je za skeniranje celog C diska potrebno 3 sata bukvalno. Najverovatnije cu ga formatirati. Hvala svima...
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 21:57   #13
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Citat:
Echo kaže:
Ili je visus ili maticna...
E, ova ti valja !!!
Moj ti je savet da kupiš odma' dve iste matične, ako jedna crkne da imaš rezervne delove pri ruci !

Sinko, jel čitaš ti sva slova što ti mi svi ovde pišemo ili samo po neka, na preskok !? Ne postoji kvar matične ploče (ja to čuo nisam, ako je moguće neka me neko ispravi) koji bi se manifestovao tako da ti sve super radi , samo nemaš izlaz na net. Kod tebe je 99.9 % u pitanju neki spyware - NE virus (detaljno je objasnio GoranKostic) koji te redirektuje. Ako hoćeš da poslušaš, a koliko vidim i znam ljude na ovom forumu niko nije zlonameran , već naprotiv, uzmi neki anti-spyware i u Safe modu preskeniraj komp. Zašto već treći put pišem u Safe modu ? Zato što Windows u Safe modu podiže minimum najneophodnijih drivera, ne učitavaju se svi programi i servisi , spywari su neaktivni i vreme za skeniranje se drastično skraćuje - npr: Spybot na 512 MB rama, 2.6 GHz proc. , obavi sken HDD-a za 15-ak minuta. Ako ti je to puno, onda ipak opali po najboljem načinu čišćenja kompa - format c.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 22:34   #14
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Ljudi, znate u cemu je problem! Problem je u firewallu, ali problem je sto mi je radio, i od jednom bez nekih novih podesavanja poceo da pravi probleme. Obrisao sam ga, instalirao drugi i opet isto. Podesavanja su po defaultu, security level je normalan. U cemu je problem (gledamo dakle firewall i probleme koje bi on mogao da pravi). Windowsov firewall je deinstaliran. Hvala svima!
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 0:39   #15
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Citat:
holodoc kaže:
Moram da se nasmejem ovom poslednjem postu

Kako to misliš Firefox ne vidi internet? Koja je to verzija Firefox-a bila u pitanju?
Smej se ti, smej...ako i tebi dopadne baš da vidim da li će ti biti smešno ...Ma zezam se! Ozbiljno, ovo mi se dešavalo više puta na više mašina sa različitim verzijama programa. U ovom poslednjem slučaju verzija je bila 1.5.0.3
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 10:23   #16
LordofBlood
Član
 
Član od: 23.5.2006.
Lokacija: MaYuR atm Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Citat:
Echo kaže:
Ljudi, znate u cemu je problem! Problem je u firewallu, ali problem je sto mi je radio, i od jednom bez nekih novih podesavanja poceo da pravi probleme. Obrisao sam ga, instalirao drugi i opet isto. Podesavanja su po defaultu, security level je normalan. U cemu je problem (gledamo dakle firewall i probleme koje bi on mogao da pravi). Windowsov firewall je deinstaliran. Hvala svima!

LOL ..... to je jedana od stvari koju su ti rekli prvo da proveris .....
LordofBlood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 11:57   #17
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Eh sad sam se setio slicnog problema, ali je problem pravilo podesavanje u Kaspersky antivirusu, pa je kasp blokirao kompletan internet saobracaj. Ako imas kaspersky na kartici network u real-time podesavanjima iskljuci opciju Enable real-time protection against network attack. Ta ukljucena opcija mi je kompletno blokirala pristup internetu, dakle konektujem se, ali nema protoka kao da se i nisam konektovao. U pitanju je bio Kaspersky antivirus perstonal pro verzija 5.x. Od tada kada na nekom racunaru instaliram kasp, iskljucujem tu opciju.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 16:13   #18
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Lightbulb Re: Ne ucitava stranice sa interneta

Citat:
LordofBlood kaže:
LOL ..... to je jedana od stvari koju su ti rekli prvo da proveris .....
Rekli su mi, ali podesavanja su uredu... vidis da ceo program pravi problem, a ne neka njegova podesavanja jer su podesavanja po defaultu.
Verovatno je kombinacija kasperskog i zone alarma... Sad cu da proverim, pa vam javljam.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom dusan4 Zvuk na računaru 6 21.10.2006 20:27
Problem sa dual modom i memorijom ! Nicolas Kvarovi 10 22.8.2006 16:29
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53
"Problemi" sa Spybot 1.4 aerochivija Zaštita 1 9.4.2006 8:23
Neki problemi sa nod32 alien Zaštita 3 3.3.2006 0:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com