Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2009, 20:56   #1
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Question MYSQL i PHP i Apache

Posto sam nov u ovome, zanima me :
- gde da skinem MySQL program, skinuo sam neki ali kad instaliram dobijem sledece mogucnosti MySQL Administrator, Migration Toolkit, Query Browser, koliko sam provalio ni u jednom od ovih ne mogu da programiram i da pravim bazu podataka. Skinuo sam neke silne tutorijale ali nigde nisam video kako izgleda interface MySQL kad se programira. Ako neko moze da mi posalje screenshoot prozora u kome se programira da vidim bilo bi gotivno i download link kvalitetnog MySql gde mogu da programiram
- isto ovo mi treba i za PHP, skinuo sam zadnju verziju ali nigde nema gde ja mogu da programiram, a isto nemam pojma kako izgleda prozor u kome se vrsi PHP programiranje. Znaci isto me zanima odakle mogu da skinem PHP a da dobijem program u kome cu da pravim sajt i ako neko ima screenshoot
- i ako neko moze da mi prostim recima objasni sta je Apache i cemu on sluzi, ali bas prostim recima. Instalirao sam neki na jedvite jade a ne znam ni cemu sluzi

Ako neko moze da mi pomogne nek pise ovde ili na mail vlada2003@hotmail.com
Oni ostali koji ostavljaju poruke tipa mogao si da nadjes na google ili ovde da si malo bolje potrazio, ima slicnih tema, neka ne smaraju.Postavio sam 3 pitanja i zanimaju me 3 odgovora, sve preko toga me ne zanima. Ja nemam pojma sto se ovoga tice i zelim da naucim, a verujem da je nekome ko se razume dovoljno 2 minuta da mi da zeljene odgovore. Pozz
vladakg je offline  
Stara 22.6.2009, 1:38   #2
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

na sve to imam samo jedan odgovor - http://www.apachefriends.org/en/xampp.html - tu imash apache/php/mysql sve u jednom, ne morash da se muchish, sve odradi za tebe

shto se tiche programiranja u PHP-u, otvorish notepad i kucash... naravno ako znash shta trebash da kucash ^^ npr ovo
EclipsE je offline  
Stara 22.6.2009, 8:11   #3
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Posto sam nov u ovome, zanima me :
- gde da skinem MySQL program, skinuo sam neki ali kad instaliram dobijem sledece mogucnosti MySQL Administrator, Migration Toolkit, Query Browser, koliko sam provalio ni u jednom od ovih ne mogu da programiram i da pravim bazu podataka. Skinuo sam neke silne tutorijale ali nigde nisam video kako izgleda interface MySQL kad se programira. Ako neko moze da mi posalje screenshoot prozora u kome se programira da vidim bilo bi gotivno i download link kvalitetnog MySql gde mogu da programiram
Za početak, pošto stvar nije baš preterano jednostavna, batali kratke savete i tutorijale koji ti neće reći mnogo. Ja bih preporučio knjigu koju je izdala Mikro knjiga (već je malo bajata, pa bi cena trebala biti prihvatljiva): "PHP i MySQL Razvoj aplikacija za web". Kompletno objašnjava rad sa MySQL-om kao i sa Php-om, uz praktične primere na kojima možeš da učiš.

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
- isto ovo mi treba i za PHP, skinuo sam zadnju verziju ali nigde nema gde ja mogu da programiram, a isto nemam pojma kako izgleda prozor u kome se vrsi PHP programiranje.
Kako EclipsE reče, možeš to da radiš iz bilo kog tekst editora. E sada, kada napišeš nešto u Php-u, potrebno je to postaviti na server sa kojeg ćeš to isto pozvati pa tek onda vidiš šta si uradio i da li si uopšte nešto uradio.
Preporuka: Xampp i Dreamweaver.

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Oni ostali koji ostavljaju poruke tipa mogao si da nadjes na google ili ovde da si malo bolje potrazio, ima slicnih tema, neka ne smaraju.Postavio sam 3 pitanja i zanimaju me 3 odgovora, sve preko toga me ne zanima. Ja nemam pojma sto se ovoga tice i zelim da naucim, a verujem da je nekome ko se razume dovoljno 2 minuta da mi da zeljene odgovore. Pozz
2 minute je vrlo malo za to što te zanima, a pristup ti nije baš dobar ako želiš da neko uopšte pročita do kraja tvoj post (a pogotovo još da ti i odgovori).
dbaja je offline  
Stara 22.6.2009, 11:18   #4
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Hvala na odgovorima, ali opet nista nisam uradio. Skinuos sam i instalirao Xampp ali opet nisam dobio gde mogu da pravim bazu podataka, samo sam dobio servere
vladakg je offline  
Stara 22.6.2009, 11:38   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovorima, ali opet nista nisam uradio. Skinuos sam i instalirao Xampp ali opet nisam dobio gde mogu da pravim bazu podataka, samo sam dobio servere
Jesi još kako samo maljo bolje pogledaj šta si dobio sa paketom
holodoc je offline  
Stara 22.6.2009, 12:44   #6
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Skinuo sam SQL , i tek treba da probam, ali izgleda da ovde tek mogu da pravim baze podataka, a MySQL mi sluzi kao server, ili sam ja pogresno razumeo
vladakg je offline  
Stara 22.6.2009, 17:47   #7
rile
Član
 
Član od: 9.7.2007.
Poruke: 119
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 31 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Ako si skinuo mysql, i startovao ga, onda koristi neki od SQL klijenata, na primer ovaj:
http://squirrel-sql.sourceforge.net/...p?page=plugins

Klijent sluzi za komunikaciju sa bazom i omogucava slanje upita (i pregled odgovora). Odatle mozes da testiras svoje SQL skriptove, proveravas podatke u bazi i slicno.


Kljucno za pocetak je da znas na kom portu mysql radi, da bi iz klijenta mogao da se povezes na bazu. Ukoliko si samo instalirao mysql, onda bi (ako me secanje ne vara) port trebalo da bude 3306. Koristis "localhost" kao ime servera i 3306 kao port.
rile je offline  
Stara 22.6.2009, 21:09   #8
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

uhm zar nije jednostavnije pokrenuti apache i mysql preko xampp control panela i ici na http://localhost/phpmyadmin/ ?
EclipsE je offline  
Stara 22.6.2009, 22:05   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Po tvom početnom postu ipak se da zaključiti da si potpuni početnik kada su u pitanju PHP i MySQL a iskreno govoreći i kada su uopšte sistemi baza podataka u pitanju tako da ćemo biti blagi i pored činjenice da kao što je dbaja rekao nije baš lepo začiniti svoje postove na način na koji si ti to uradio

Ukratko rečeno. SQL (Structured Query Language) je jezik i vrsta standarda koja se koristi za komunikaciju između servera baza podataka (onaj ko obrađuje zahtev) i klijenta (onaj ko šalje zahtev) dok je MySQL samo jedna od od vrsta servera baza podataka koji je poprilično rasprostranjen. Kada instaliraš MySQL sve što dobiješ realno je servis (na Windows-u) ili deamon (na UNIX-olikim sistemima kao što je Linux) koji rade u pozadini i sa kojima možeš da komuniciraš gotovo iskljčivo direktno putem operativnog sistema odnosno shell-a. Ovaj način komunikacije uglavnom koriste iskusni system administratori a zbog čega to se već shvati nakon par meseci iskustva.

Mogao bih sada da razglabam o tome kako da koristiš konzolu za pristup svom MySQL serveru ali verujem da bi te to samo zbunilo. Umesto toga za pristup se često koriste klijentski programi kojih zaista ima mnogo. Jedan od najčešće korišćenih programa za manipulaciju MySQL bazama na računarima gde takođe postoji instaliran i PHP jeste upravo phpMyAdmin koji je Eclipse već naveo. Skoro 100% svih hosting provajdera na svetu ga imaju instaliranog tako da ako zaista želiš da naučiš da manipulišeš svojim bazama on je veoma dobra polazna tačka. Ukoliko si instalirao XAMPP potrebno je da u browser ukucaš http://localhost/phpmyadmin (Eclipse jel ovako beše ide na XAMPP-u pošto odavno ne koristim "all in one" rešenja? ) i da kao korisničko ime ukucaš root a kao lozinku ništa jer MySQL po defaultu ne dolazi sa lozinkom za root korisnika. Što se tiče samog phpMyAdmina naći ćeš zaista dovoljno tutorijala online da bi mogao da shvatiš kako funkcioniše ali bitno je da neće PMA (česta skraćenica za phpMyAdmin) da ti predstavlja toliko problema koliko neupućenost u to šta je i kako je organizovan jedan sistem baze podataka.

MySQL Administrator i sve ostale alatke koje si naveo na početku svog posta pripadaju tzv. MySQL GUI Tools paketu i svaki od alata u njemu ima svoju namenu. MySQL Administrator je odličan za administraciju i praćanje svega bitnog u vezi samog servera, MySQL Query browser je odličan za ažuriranje samog sadržaja putem SQL-a (on postaje tek moćno oružje kada potpuno savladaš SQL) i MySQL Migration Kit je odličan kada je u pitanju prebacivanje sadržaja iz recimo drugih sistema baza podataka (Postgree, Oracle, MSSQL itd.) u MySQL.

Ukoliko sa druge strane želiš da počneš da se baviš dizajniranje relacionih MySQL baza podataka što je samo po sebi umetnost onda je verovatno najbolji program za tako nešto MySQL Workbench. Doduše pre toga se spremi za neku ozbiljnu teoriju i učenje kako bi uopšte shvatio osnovne koncepte RDBMS dizajna.

Na kraju potpuno se slažem sa dbajom. Očigledno je da nemaš ni malo iskustva sa stvarima koje su ovde navedene i da bi najbolje bilo da se pre toga upoznaš sa svime što je relevantno za pomenute sisteme putem neke dobre knjige. Ako ne znaš engleski verovatno je i knjiga koja je navedena dobro rešenje a ako poznaješ engleski onda možeš da biraš i neku od ekvivalentnih dobrih Apress-ovih izdanja itd.
holodoc je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
dbaja (23.6.2009)
Stara 23.6.2009, 12:35   #10
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Hvala na odgovorima, jurim redom tutorijale i pokusavam da naucim sto vise mogu. Savladao sam dreamweaver, i koliko vidim ima da dignem ruke od PHP jer je previse konfuzan i sav je u kodu. Poceo sam da ucim i Access da bi napravio baze podataka koje su mi potrebne za neki sajt, ali isto tako zelim da naucim da pravim baze i u SQL. Sve knjige koje sam nasao opisuju kako ces da napravis tabelu, i sve ostale za*****cije, a nigde nisam nasao knjigu koja ce da kaze treba da instaliras to i to, pa onda otvoris to i tu pocnes da kucas naredbe koje cemo u daljem tekstu da obradimo (pravljenje tabela, itd.)
vladakg je offline  
Stara 23.6.2009, 14:45   #11
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovorima, jurim redom tutorijale i pokusavam da naucim sto vise mogu. Savladao sam dreamweaver, i koliko vidim ima da dignem ruke od PHP jer je previse konfuzan i sav je u kodu. Poceo sam da ucim i Access da bi napravio baze podataka koje su mi potrebne za neki sajt, ali isto tako zelim da naucim da pravim baze i u SQL. Sve knjige koje sam nasao opisuju kako ces da napravis tabelu, i sve ostale za*****cije, a nigde nisam nasao knjigu koja ce da kaze treba da instaliras to i to, pa onda otvoris to i tu pocnes da kucas naredbe koje cemo u daljem tekstu da obradimo (pravljenje tabela, itd.)
Vidi, kažeš: savladao si dreamweaver... Čisto sumnjam, ili si JAAAAKO pametan (ja radim u njemu više godina pa ne bih baš smeo da kažem da sam ga savladao). Drugo, php nije konfuzan, barem u poređenju sa nekim drugim skript jezicima.
Access slobodno batali, nema on blage veze sa onim što ti hoćeš. Nego, nema uopšte potrebe da imaš instaliran MySQL na svom računaru da bi pravio sajt. Nećeš valjda sajt da hostuješ sa svog računara????????
Nađeš lepo provajdera koji daje MySQL podršku (ne bih da sad reklamiram, ali ima jako dobrih a to daju), pa pomoću phpmyadmin-a lepo sve središ i onda ti ostaje samo da napraviš php aplikacije koje će da služe za pravljenje upita, pregleda podataka, ažuriranje i brisanje. Ili samo uradiš program za kreiranje pregleda sortiranih i filtriranih podataka a ažuriranje i brisanje odrađuješ opet iz phpmyadmina. Pretpostavljam da si na nekom neprekidnom i brzom netu (ne na dialup-u), pa ti neće biti problem da si stalno online jer ćeš tako raditi na razvoju programa i baze.
dbaja je offline  
Stara 23.6.2009, 15:14   #12
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Sad sam vas i ja smorio vise. Kad sam rekao da sam savladao dreamweaver nisam mislio da ga drzim u malom prstu vec da znam da radim u njemu i znam da napravim sajt.E sad ja bih hteo tu da napravim sajt koji je povezan sa bazom podataka,za pocetak bih da naucim da pravim bazu podataka pa tek onda da povezujem ta dva. Jel bi sad neko mogao da mi kaze gde ja ovo treba da pisem
CREATE TABLE mobitel

(

sif ra NVARCHAR(15),

proizvodi NVARCHAR(15) NOT NULL,

model NVARCHAR(15) NOT NULL,

tezina INT,

visina INT,

sirina INT,

deblj ina INT,

UNIQUE (proizvodi, model)

PRIMARY KEY (sifra)

);

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/V%27lada/Desktop/untitled.JPG[/IMG]
vladakg je offline  
Stara 23.6.2009, 15:18   #13
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

pa obzirom na to da se nisi pomuchio da prochitash prethodne postove, ne ochekuj da ce niko da ti kaze gde to trebash da "kucash"... prochitaj ih i shvaticesh (valjda)
EclipsE je offline  
Stara 23.6.2009, 15:39   #14
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

meni se cini, ma da je vrlo moguce da gresim, da ti imas jedan osnovni problem.

shvatas mysql bazu kao programski jezik a ne kao - bazu.
irreal je offline  
Stara 23.6.2009, 15:53   #15
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

SQL kod koji si naveo ne može da se koristi na MySQL-u iz jednostavnog razloga što koristi NVARCHAR tip koji je sastavni deo MSSQL-a. Postoje određena pravila kako se vrši prevođenje NVARCHAR-a u VARCHAR koji MySQL podržava (uz pomoć kolacije i enkodinga) ali to je već potpuno druga priča.

Za kraj... Ponovo preporuka. Neku dobru knjigu o bazama i MySQL-u u ruke i uči. Ništa drugo ti ne preostaje.
holodoc je offline  
Stara 23.6.2009, 23:01   #16
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Hteo bih svima da se zahvalim sto su ucestvovali u pokusavanju davanja pravih odgovora. Napokon mogu da kazem da je tema zatvorena, trebalo mi je dva dana ali sam ipak dobio odgovor na pitanje koje sam hteo. Jeste da sam morao da postavljam teme na sijaset razlicitih foruma, ali sam napokon naisao na coveka koji mi je rekao ono sto sam hteo, a to je klikni tu i tu, najednostavnijim recima. Opet hvala svima !
vladakg je offline  
Stara 24.6.2009, 8:34   #17
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Hteo bih svima da se zahvalim sto su ucestvovali u pokusavanju davanja pravih odgovora. Napokon mogu da kazem da je tema zatvorena, trebalo mi je dva dana ali sam ipak dobio odgovor na pitanje koje sam hteo. Jeste da sam morao da postavljam teme na sijaset razlicitih foruma, ali sam napokon naisao na coveka koji mi je rekao ono sto sam hteo, a to je klikni tu i tu, najednostavnijim recima. Opet hvala svima !
Ako ti je pomogao rečima "klikni tu i tu", veruj mi da ti je to samo vrlo, vrlo, kratkoročna pomoć. Kako je nas nekoliko reklo: "uzmi literaturu i peglaj stolicu", to je jedini način da napraviš nešto što će stvarno nekome koristiti.
Mi smo ti, ne pokušali, nego baš dali pravi odgovor na tvoje pitanje, a ako se pitaš kako to kad ti praktično nismo pomogli, shvatićeš sutra kada ti opet zaškripi u radu sa bazom (a zaškripaće ti vrlo brzo obzirom na poznavanje materije), pa ćeš opet morati da postavljaš teme na sijaset različitih foruma. Pravo rešenje problema je daleko od toga. Forumi nisu namenjeni da neko na njima uči nešto od nule i to samo pomoću foruma. Ali da je više ne paлаmuдиm.

I da, tema je zatvorena tek kada mod ili admin to kaže
dbaja je offline  
Stara 24.6.2009, 12:47   #18
vladakg
Član
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 233
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Naravno da cu da uzmem knjigu i tutorijale da ucim, necu da ucim sa foruma, ali u knjigama pise o kodu, a nigde nema screenshoot gde se kuca taj kod ili objasnjenje. E ja sam trazio da mi se najednostavnijim recima to objasni i covek mi je objasnio. Kad neko postavi pitanje koliko je 2+2 treba da se kaze 4 a ne znas to ti je ovako, pa onako, pa moras ovo, pa ono. Hvala vam svima sto ste pokusali, odvojili ste vreme za mene i ja sam na tome zahvalan. Ali ja sam krenuo od nule i ne volim kad je neko nadmen ako zna vise. Uvek kad sam postavljao teme na ovom forumu morao sam da dobijam savete sta je bolje a nikad da dobijem odgovor koji zelim. Hvala....I da, kratkorocnu pomoc sam samo i hteo
vladakg je offline  
Stara 25.6.2009, 7:21   #19
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
...E ja sam trazio da mi se najednostavnijim recima to objasni i covek mi je objasnio. Kad neko postavi pitanje koliko je 2+2 treba da se kaze 4 a ne znas to ti je ovako, pa onako, pa moras ovo, pa ono.
Vidiš, opet ideš pogrešnim putem. Ne, ne treba da ti kaže da je to 4 jer ćeš sutra da pitaš: a koliko je 2 + 3 ?
Treba da ti pokaže kako se nešto radi a ne da ti na tacni da rešenje.

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
...Ali ja sam krenuo od nule i ne volim kad je neko nadmen ako zna vise. Uvek kad sam postavljao teme na ovom forumu morao sam da dobijam savete sta je bolje a nikad da dobijem odgovor koji zelim. Hvala....I da, kratkorocnu pomoc sam samo i hteo
Aha, misliš mi smo ovde svi nadmeni prema onima koji nešto ne znaju, ono, čekamo nekoga da ga ismevamo kada pita neku nebulozu i pokaže kako ništa ne zna?
E, pa onda ok. Tema zatvorena do sledećeg pitanja za koje ne znam da li ću ja (a videćemo da li će i ostali koji su pokušali da pomognu) biti raspoloženi za odgovor.
dbaja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PHP MYSQL problem dark mesiah Serverske aplikacije i baze podataka 3 12.5.2009 18:00
PHP Security Consortium objavio PHP Security Guide 1.0 na srpskom jeziku holodoc Serverske aplikacije i baze podataka 0 17.4.2009 14:17
PHP, MySQL i Apache Jenkiduduldu Web razvoj 2 5.1.2009 10:53
[PHP] Kako početi sa učenjem PHP-a? MilanSM Serverske aplikacije i baze podataka 20 29.12.2006 3:13
Sigurnost web servera Apache kenta Web razvoj 3 27.2.2006 19:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com