Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2006, 1:18   #1
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom dumping phisical memory...

Ponekad kad mi se komp preoptereti pojavi se plavi ekran na kome pishe
IRQL_EQUAL_OR_NOT_LESS_EQUAL (ili tako nesto nisam bas zapamtio)
pa neki mikrosoftov beskorisni help
.
.
.
Dumping phisical memory
pa broji od 1 do 100 pa se komp resetuje.

Moj komp:

Athlon64 3000+ s754
MSI K8N neo platinum ed
1.5 gb ram (u pocetku sam imao 2x256 NCP pa sam kasnije kupio 1Gb Corsair)
geforce 6600gt 128mb


Prvo na sta sam posumljao je ram. Problem mi se javio par meseci posle kupovine 1gb. Testirao sam memoriju sa nekim testovima ali nema greske.
Probao sam da zamenim slotove za memoriju kad sam stavio 1gb u sredinu plavi ekran mi se pojavio za 2 dana 2 put, kad sam stavio 1gb na zadnji slot za 2 dana pojavio se jednom.
Jel neko imao slicnih problema?
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 3:34   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: dumping phisical memory...

Gotovo da 100 % mogu da tvrdim da je kod tebe problem ram .... jer sam imao isti problem sa jednom mašinom pre jedno godinu dana.....asus u kombinaciji sa twinMos-om takodje od gigabajt ponašao se indentično kao ta tvoja makina....
vratio sam twinMos i uzeo kingston i problem je nestao....kažem gotovo 100% ne neispravnost komponenti već nekompatibilnost ploče i rama....

-Nikako nisi smeo da pazariš različite module od onih koje već imas a da komp nisi predhodno ostavio kod prodaavca da ga on testira na kompatibilnost .....ako imaš mogućnosti odnesi mašinu u radnju gde si kupio ram i neka ga oni istestiraju i ako ga oni ne naprave onda neka traže kompatibilan ram tom tvom NPC-U ili ga jednostavno odstrani iz mašine ili neka ga odkupe od tebe pa ti daju još 512 CAORSAIR-a... ILI....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 15:28   #3
Čika Kure
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: dumping phisical memory...

Ne mora da bude ram,pogotovo što ti se problem javio par meseci nakon kupovine 1Gb(ne bi ti mašina toliko čekala da se pokaže nekompatibilnost).Kod tabe očigledno dolazi do preskakanja memorijsog takta pa ti se(da bi se kompjuter zaštitio)pojavi blue screen sa porukama kao tvojim ili drugačijim.Problem ne mora da bude hardverski,već on može biti u BIOS-u.Ako imaš dokumentaciju proveri fabrička podešavanja sa onima koja su kod tebe.Posebno pogledaj da li ti je u BIOS-u uključena opcija za bolje performanse(top,best....)Ovo ti govorim iz ličnog iskustva pošto mi je drug tu opciju postavio na enabled.Nedugo nakon toga su se i meni počeli javljati isti problemi kao i tebi(u početku je brojao pa se sam restartovao a kasnije nije ni to pa sam morao na dugme da ga restartujem).Na pamet mi nije palo da je tu problem,pošto su mi mnogi koji se dobro razumeju u servisiranje govorili da je problem sigurno do RAM-a ili grafičke.Tek posle mesec-dva sam se setio svog druga I opciju u BIOS-u(kod mene Top performanse) stavio na disabled.Od tada nisam imao nijedan Blue screen(Preko godinu dana).
Naravno očisti spojeve memorije i grafičke tvrdom gumicom ili alkoholom i izduvaj slotove usisivačem.
Čika Kure je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 18:05   #4
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: dumping phisical memory...

Odneo bih ja komp tamo gde sam kupio ram ali nije bas u blizini (nekih 40 km)
Pa cu prvo da namestim u biosu ako ce se problem pojavi odnecu kod druga ili cu da probam da igram nesto bez tog modula od 1gb.
Mnogo vam hvala.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2007, 0:19   #5
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: dumping phisical memory...

Potpuno se slazem da je najvjerovatnije u pitanju BIOS posto sam i ja imao istih problema sa tim plavim ekranima i Dumping phisical memory,vratio sam laptop u firmu gdje sam ga uzeo posto je ovo pocelo da se desava 5 dana posto sam ga uzeo i nakon flashovanja BIOS-a sada sve radi kako treba.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Virtual Memory is too low! huligan Operativni sistemi 22 16.12.2006 22:06
virtual memory, physical memory??? Predrag Stankovic Operativni sistemi 2 14.12.2006 0:30
Problem sa memory stick-om Chemist Nosači podataka 2 25.10.2006 0:29
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59
Current memory bus mode is 64bit? phoenix[illusion] Grafika 4 8.2.2006 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com