Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2008, 11:55   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
"Energetski vampiri" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 20:25   #2
limanII
Novi član
 
Član od: 1.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Al im je pokazao, svaka čast.Izdelio prljave i čiste i dao recept kako prljave oprati ne bi li revidirali stav.
Sjajna ideja, manipulacija, ma setili bi se oni i bez ovog teksta.
Osim što sam želeo da prenesem lični osecaja mučnine, citiraću moderatora:
"Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja."
Mogao bi i urednik SK da nabavi jednog, mislim moderatora.
limanII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 21:29   #3
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Mene je ova kolumna malo iznenadila. Navikli smo od Kuzmanovića da iznosi političke stavove, ali ovomjesečna kolumna se nije razlikovala od neke koju sam mogao da nađem u nekom političkom magazinu. Svako ima pravo na svoje mišljenje o bilo čemu, ali ja ne kupujem SK da bih čitao ovakve tekstove.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 21:46   #4
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Da ja imam neki kind of feeling da ova kolumna nije bas Quzma like Zao mi je sto je Kuzma malo popustio u pisanju. Tata i mama 'OCU starog Quzmu!!!!

PS 'De nam je paterfamilijas?Bas me zanima sta ce sad da kaze
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 22:29   #5
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Još jedno mlaćenje prazne slame.MK misli da će kvazistručnom terminologijom da zamaže oči čitaocima.Na primer,"klasični modusi" koji će "destabilizovati dominantan balans društvene svesti"
Mnogo "stručnih" termina samo što je rogobatna rečenica bez ikakvog smisla.
Sve to prenemaganje sa izrazima "modusi","društvena svest","dominantni balans",i slične gluposti samo da bi se reklo da američka vlast preko American Army promoviše svoju vojsku i državu.
Konačno je MK došao do velikog otkrića da American army promoviše Ameriku i njenu vojsku,a inače to je bila velika misterija.

Očigledno da iza usiljene i rogobatne kvazistručne terminologije stoji ogromno neznanje večito neinformisanog autora ovog bezvrednog tekstuljka.
Tako MK veruje da islamski fundamentalisti imaju "low-tech mentalni setup" "mutne poglede" i "prljave noge",iako je iole informisanom čoveku poznato da islam ima stroga pravila o održavanju lične higijene,a naročito što se tiče higijene nogu,jer je pre svake molitve obavezno pranje ovih ekstremiteta,a molitvi ima nekoliko u toku dana,a islamski fundamentalisti valjda često i svakodnevno praktikuju molitve pa i pranje nogu koje ide uz to.
Takođe je iole informisanom čoveku da islamski fundamentalisti nemaju "low-tech mentalni setup" i da kao sredstvo koriste sve tekovine moderne tehnologije od interneta do pokušaja da se razvije nuklearno oružje.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
dallyborr (14.2.2008), Doncha (2.2.2008), Kaiser Soze (8.2.2008), LoneWolf (14.2.2008), LunaticRS (19.2.2008), Vojvoda (11.6.2009)
Stara 2.2.2008, 1:10   #6
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Pratim njegovu kolumnu od 11 mjeseca 06, i u pocetku mi je bila zanimljiva, ali posle nekog vremena shvatis da se radi o jednoj egocentricnoj osobi koja cesto daje kontradiktorne izjave, i najblaze receno cesto samo prica u prazno.
Mislim da bi se trebao držati opisa igrara jer je tu stvarno nenadmašan.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 2:24   #7
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Ja bih samo pitao, da li je na forumu zabranjena politika? Ako jeste, kako to da je u samom SK-u cesto ima podosta? Sto u kuzmanovicevoj rubrici, a ponekad zaluta pomalo i u Uvodnu rech..

Ovomesecna kolumna je, jednom recju, dosadna. Kao sto neko rece, ne kupujem SK da bih citao ovakvo nesto. Voleo bih da vidim Macedonicevu kolumnu, recimo, malo za promenu. Kuzmanovic je vise smorio... Toliko od mene.

Poslednja ispravka: RaideR (2.2.2008 u 23:00)
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku RaideR na korisnoj poruci:
Doncha (2.2.2008), mciggzy (4.2.2008)
Stara 2.2.2008, 2:30   #8
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Cudno, ali mislim da bi trebao da bude zamenjen. Mozda neko drugi ima nesto pametnije i zanimljivije da kaze. On je verovatno ispucao sve ideje.
U pocetku je bilo zanimljivo ali sad mi ga je dosta. Rado bih procitao tekst nekog drugog saradnika sk.
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 10:44   #9
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Sasvim OK kolumna, ko vam kriv kad ste od njega navikli na bolje
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 20:42   #10
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Stvarno su kolumne pale u kvalitetu. Pre je bilo dovoljno tri sata pa da ovaj deo foruma bude zatrpan, a sada tri dana prodjoshe a josh ni prva strana nije ispunjena
Stvarno bih voleo da prochitam kolumnu Sashe Uzelca ili Macedonica, chisto sporta radi
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 21:06   #11
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Politika nazalost ima veze sa svim pa i sa IT-om. Eto na primer da li ce porez biti visi ili nizi ili ga uopste nema, kvalitet internet veza (monopol), piraterija (da li rashirena ili se suzbija - mada se necu eksplicitno izjasnjavati ovde o tome ) da li se koristi windows ili neki drugi operativni sistem u administraciji, informaticko obrazovanje u skolstvu...

Sve je to politika. A politika zavisi od volje vecine. A volja vecine zavisi i od toga sta oni smatraju ispravnim, pozeljnim i vaznim. Na kraju ti stavovi zavise od dotadasnje politike- bilo drzavne bilo kuturne i njene uspesnosti i njenog uticaja na vecinu. Dakle, dobijamo jedan circulus vitiosus gde posledica utice na uzrok isto koliko i uzrok na posledicu.

Sad sam se bas izbedacio.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 21:27   #12
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Za jednu ljenshtinu, mnogo si se raspisao
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 21:43   #13
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Za jednu ljenshtinu, mnogo si se raspisao
Izvini na nedostatku haiku-a Sto se tice duzine postova odsada cu se vishe truditi. Evo casno se zaklinjem:
Ironija ON

Od sada se zaklinjem da necu padati u iskusenje pisanja kratkih postova vec ovaj topic redovno opleminjavati epskim lamentarijumima ako ne nekim uobicajenim posebno velikim postovima. Od sada cu u ovoj kolumni da pravim postove duzine koji odgovaraju pozeljnim-unapred- propisanim- kodifikovanim pravilima upotrebe verifikovanim opstim konsenzusom forumskih autoriteta. .

Ironija OFF


Pokusavao sam da argumentujem izabranu temu i njenu povezanost sa igrama a ne da branim samo konkretno pisanje u njoj koje je ,istina, moglo biti bolje, ali i gore.

Poslednja ispravka: lijenština (3.2.2008 u 23:27)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 0:24   #14
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Politika nazalost ima veze sa svim pa i sa IT-om. Eto na primer da li ce porez biti visi ili nizi ili ga uopste nema, kvalitet internet veza (monopol), piraterija (da li rashirena ili se suzbija - mada se necu eksplicitno izjasnjavati ovde o tome ) da li se koristi windows ili neki drugi operativni sistem u administraciji, informaticko obrazovanje u skolstvu...
Postoji prosvetna politika,ekonomska politika,kaznena politika,politika u IT oblasti i još mnogo drugih "politika".

MK se bavi prizemnom dnevnom politikom,martom 2003 godine,američkim establišmentom,islamskim fundamentalistima i sličnim glupostima.

On se ne bavi uticajem politike u njegovoj oblasti(IT& gaming) a za to mu nedostaje i opšte kulture i novinarskog umeća.
Najgore od svega je što MK širi predrasude i svoju neobaveštenost na čitaoce.

Na primer,MK se raspisao o islamskim fundamentalistima a ne zna o čemu je reč."Fundamentalista" je osoba koja drži do osnova nekog učenja,vere,ideologije itd.Ono što neobavešteni MK naziva islamskim fundamentalistima,to se već 10-tak godina naziva islamskim ekstremizmom,terorizmom itd.,ali izraz fundamentalizam se više ne upotrebljava.To je bilo aktuelno pre više od decenije a jedan novinar bi trebao da to zna.

Hajde što MK nema blage veze šta je islamski fundamentalizam,no on širi svoje
predrasude o islamskom svetu kao manje vrednom,sklonom nehigijeni("prljave noge"),iako to nije istina.

Takođe MK iznosi nebulozu da neko ko je prošao FPS-virtuelni combat training ima manje šanse da bude loš vojnik.Ko god je bio u vojsci(Mk je verovatno ostao uskraćen za to iskustvo) zna da to nema veze sa istinom.Mnogi pasionirani igrači FPS-ova su "zazivali majku u fetalnom položaju" pri prvom dodiru sa vojničkim životom u mirnodopskim uslovima,a o nekom usmeravanju mušice na živog protivnika da i ne govorimo.
Nije puška miš ,niti je vojska neki FPS.
To očigledno MK ne shvata pa piskara nebuloze.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
Stojadin (5.2.2008)
Stara 4.2.2008, 0:33   #15
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

sve stoji, ali sa druge strane, ciljna publika kuzmanoviceva su deca od nekih 15-ak leta, a kolumna nije edukativna ili pedagoska, tako da mi je sa te strane jasan njegov izbor tema, nivo humora, kao i nadobudno-udarnicko-buntovnicki stav. otud i njegova popularnost.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Marko Stanojkovic (4.2.2008)
Stara 4.2.2008, 0:36   #16
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Nek se drži igara. Jedino je tu dobar. Kolumne su mi bile ekstra ali onda je sve otišlo kvragu. Moje mišljenje da se Kuzma treba držati igara.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iilija64 na korisnoj poruci:
Bokisha (4.2.2008), Illuvios Nais (9.2.2008), Vojvoda (11.6.2009)
Stara 4.2.2008, 0:48   #17
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
sve stoji, ali sa druge strane, ciljna publika kuzmanoviceva su deca od nekih 15-ak leta, a kolumna nije edukativna ili pedagoska, tako da mi je sa te strane jasan njegov izbor tema, nivo humora, kao i nadobudno-udarnicko-buntovnicki stav. otud i njegova popularnost.
Naravno, ja pratim qzmu od maja 2002 godine... Miodrag Kuzmanovic je bio, i ostace jedan od mojih idola!

Naravno da ima oscilacija u kvalitetu njegovih kolumni, ali dear paterfamilias on, po meni, nema alternativu!!!

Takodje bih voleo da vidim Mecodonovica ili Uzelca kako pisu... kao sto rece Beagle cisto radi sporta.

Poslednja ispravka: Marko Stanojkovic (4.2.2008 u 1:26) Razlog: Beagle :P
Marko Stanojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 0:56   #18
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Postoji prosvetna politika,ekonomska politika,kaznena politika,politika u IT oblasti i još mnogo drugih "politika".

MK se bavi prizemnom dnevnom politikom,martom 2003 godine,američkim establišmentom,islamskim fundamentalistima i sličnim glupostima.....

.
Ja nisam imao problema sa pucanjem u vojsci ali sa marsiranjem, redarskim duznostima i dezurstvima, ocajnom hranom da. Tako da FPS-arenje nije mi nimalo uticalo na to. Sve u svemu nije bilo toliko strasno koliko dosadno.

Da se vratimo na topic.
Ocigledno je da developeri igara idu linijom manjeg otpora i da prave igre koje su deo ikonografije i pogleda na svet glavnog tj. americkog trzista tako da su price i zapleti i good - bad guys podele uloga unapred odredjene. To i jeste jedna vrsta indoktrinacije mada ima vishe veze sa nespremnoscu izdavaca i razvojnih timova da prave igre koje mnogo odskacu u tom smislu (iliti milije su im pare nego bilo sta drugo).

E sad pravo je pitanje koliki je stvarni uticaj i domet igara uopste. Recimo u slucaju nekakve golotinje u igri Mass Effect (uz ogradu da nisam igrao) to je izgleda bila vest na Fox news-u u Americi. To pitanje onda postaje politika, jer zaboga mladi narastaji ce propasti od toga a ne od besmislenih ratova koji ti isti politicari vode po svetu. Kako ljudima objasniti da postoje PG rejtinzi i da se igre vrednuju po njima? Ili recimo Manhunt 2 koji je zabranjen u Engleskoj zato sto je nasilan. I to je politika. (BTW igrao sam samo prvi deo i koliko sam cuo drugi jer bzvz)

Dakle politika utice na sadrzaj igara, zato sto ih neko smatra nepodobnim. Dakle cenzura postoji. Neko smatra (politicari) da ih treba zabraniti. Kao posledica toga i konformizam i autocenzura izdavaca je na delu. Ne uzima se u obzir da je prosecan igrac obicno punoletan i sposoban da sabere dva i dva, pa se video igre i dalje vezuju za klince. A manipulacija decom je zgodan nacin da se namakne jos koji politicki poen.

Poslednja ispravka: lijenština (4.2.2008 u 13:15) Razlog: typo kako i skoro uvek :)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 0:58   #19
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Citat:
Miodrag Kuzmanovic je bio, i ostace jedan od mojih idola!
to ne mozes sada znati, zar ne?
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 2:36   #20
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 2/2008 „Tata i mama, ja neću sa vama...”

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Ja nisam imao problema sa pucanjem u vojsci ali sa marsiranjem, redarskim duznostima i dezurstvima, ocajnom hranom da. Tako da FPS-arenje nije mi nimalo uticalo na to. Sve u svemu nije bilo toliko strasno koliko dosadno.
Ja nisam rekao da igranje FPS-ova utiče da neko ima problema sa vojskom,već da MK truća gluposti kada piše da neko ko je prošao FPS-combat training "ima neuporedivo manje šanse" da bude kukavica u militarizovanim uslovima.
Svako ko je bio u vojsci zna da čovek individualno reaguje na to okruženje i način života,i da igranje ratničkih FPS-ova nema uticaja na to.
Upravo zato što taj način života nije samo "pucanje" nego i mnogo više od toga.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smešni, interesantni video klipovi bobi Cvet kompjutera 5309 29.6.2022 11:48
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com