Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2005, 17:59   #1
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Lično misljenje o SK

SK sam citao od prvog broja, malko sam stariji, znate, a pre njega sam poceo da citam "Galaksiju" - od koje je sa racunarima kod nas krenula stampa, "Racunari u vasoj kuci", "Moj mikro" itd. SK u zadnjem periodu ne uzimam redovno, prelistam kada neko od prijatelja nabavi. Kuzmu ne preskacem.
Moje misljenje je da se casopis nije menjao strukturno, nekako uvek glavne teme su bile: najnoviji dogadjaji u svetu kompjutera (desavanja, hardware, software, tehnologije), predstavljanja igara (sto je u manjem obimu bilo u vreme pojavljivanja Sveta igara).
To i cenim. Drugi casopisi imaju svoje teme, neki poslovne, neki tehnoloske, pa ko voli nek izvoli. Kvalitet vesti je danas svakako bolji nego nekada (osamdesetih je trebalo doci do zanimljive teme pa jos je opisati kvalitetno).
Jedino mi smeta broj oglasa. Znam da oni donose preko potrebne pare kuci Politika (na zalost kako vidim na TV-u strajkuje zbog 19. nedobijene plate, pitam se samo gde idu pare sa kioska, kome u dzep, i kako ti ljudi zive bez plate, i zasto rade bez plate), ali cini mi se da ih je sve vise.
Predlog, da kad se sa ovim finansijskim stvarima stane na noge, bilo bi pozeljno DVD kao prilog casopisa, ne mora svakog meseca (jer se shareware programi ne update-uju toliko cesto), ali bilo bi to lepo. Sadrzaj DVD-a: shareware i freeware programi, demo-i igara predstavljenih u casopisu da ih i drugi mogu isprobati i videti zasto neka igra dobije 95% a ne vredi ni 60% itd.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 2:10   #2
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Odlična ideja,mada su igre već išle...
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 2:28   #3
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

po meni je SK najbolji casopis o racunarimana na nasem prostoru....
Istina je i da ih nema mnogo ali SKima onaj neodoljivi smek!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 2:49   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Najveca prednost SKa je bila i ostala to sto pokriva sve grane kompjuterskih informacija po niskoj ceni i u prijateljskoj atmosferi. Ima i drugih casopisa koje odredjene grane informatike pokrivaju cak i bolje, ali da bi video sve ono cega ima u SKu potrosac bi morao da pljune oko hiljadarku na druge casopise i na kraju bi ipak ostao bez dobrih informacija o igrama.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 1:44   #5
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
Istina je i da ih nema mnogo ali SKima onaj neodoljivi smek!
Tacno tako!
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 17:14   #6
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
dbaja kaže:
SK sam citao od prvog broja, malko sam stariji, znate, a pre njega sam poceo da citam "Galaksiju" - od koje je sa racunarima kod nas krenula stampa, "Racunari u vasoj kuci", "Moj mikro" itd. SK u zadnjem periodu ne uzimam redovno, prelistam kada neko od prijatelja nabavi.
Pozdrav za ''malko sam stariji'' člana. Lepo se obradujem kad vidim da ima i poneko koliko-toliko generacijski blizak. Nema starosne diskriminacije, da ne filozofiram ali pola članova foruma mogu biološki da mi budu deca. Oni su i najveća vrednost jer mislim da je ovo najmlađi forum po godinama njegovih članova kao što je i SK zadržao mladost svih ovih godina.
Ja ga ponovo već neko vreme kupujem redovno kao nekada ranije iako sam počeo ovaj put zbog mlađeg sina, koji sad pretura i one stare brojeve i isčitava. Kupujem i ostale časopise o računarima ali sve teže i teže, ipak se tu skupi lepa cifra.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 17:37   #7
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

SK kupujem zadnje dve godine i sasvim je ok,jedino glasam za dvd uz casopis(pa makar onda on kostao i 300 dinara )jer bi meni koji koristim dialup mnogo skratili muke da dodjem do nekih programa,drajvera i ostalog.Opis programa je ok,kao i igara,svidja mi se humor u recenzijam.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 23:51   #8
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

SK čitam nešto više od dve godine i nemam primedbi. Sve ima: hardver, softver, vijesti iz IT sveta, igre... Bilo bi dobro da počnu i postere da stavljaju, ali neću o tome, već ima nekoliko tema o tome.

@Zoran U pravu si, mogli bi i DVD-eve da stavljaju sa najnovijim drajverima, programima koje opisuju u časopisu, demo igricama...
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 0:14   #9
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

SK citam od dvobroja 7-8 '95 i od tada nisam propustio nijedan broj...mozda zvuci cudno, ali emotivno sam se vezao za casopis...i kako posle covek da mu nadje zamerke...samo nek ostane ovakav kakav je i nema zime...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 0:33   #10
CuBe-O
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 52 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Kvalitetni txtovi+odnos performanse/cena -> ∞.
Uz Digital!,ubedljivo najbolje kod nas,samo sto je kod digitala taj odnos mnogo losiji
CuBe-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 2:37   #11
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
101st Airborne kaže:
SK citam od dvobroja 7-8 '95 i od tada nisam propustio nijedan broj...mozda zvuci cudno, ali emotivno sam se vezao za casopis...i kako posle covek da mu nadje zamerke...samo nek ostane ovakav kakav je i nema zime...
Ha! Dobra fora.... Ali verovao ili ne ja sam emotivno vezan za ovaj casopis od prvog dana kada sam ga maznuo drugu ispod klupe! poceo sam da ga tako maznjavam ispod klupe negde '97. a malo kasnije sam i sam poceo da ga kupujem... i NIJEDAN broj jos nisam bacio...Svi su tu skupljaju prasinui podsecaju na dobra stara vremena!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 18:04   #12
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
101st Airborne kaže:
SK citam od dvobroja 7-8 '95 i od tada nisam propustio nijedan broj...mozda zvuci cudno, ali emotivno sam se vezao za casopis...i kako posle covek da mu nadje zamerke...samo nek ostane ovakav kakav je i nema zime...
Ne, uopste ne zvuci cudno. Moj prvi broj je 5/96 i od tada sam propustio samo jedan broj (mislim da je bombardovanje dovoljno dobar razlog, a ustvari nisam ga nasao na kioscima). Takodje sam emotivno vezan. Kad ga uzmem, nalazim se "kao kod kuce". Znam sta je gde, sta mogu da ocekujem i sve je u prikladnoj razmeri, ni previse hardvera ni premalo igara.

Znam da je kuzma dovoljno ishvanljen ali njegovi textovi su stvarno osvezavajuci. Njegova kolumna je medju prvim clancima koje procitam. I moram priznati 95% se slazem sa njim (mozda zato sto sam i ja veoma zagrizeni gamer).

I da zavrsim, svidja mi se sto je razvoj, napredak uradjen polako. Ne volim iznenadne promene.
Jedino ne znam sta cu da radim sa sve vecom gomilom hartije. . . .. .
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 21:24   #13
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Lightbulb Re: Licno misljenje o SK

KaDA biste ga ponovo pravili od običnog papira kao pre 15 godina, ja bih mogao da ga bolje iskoristim u ove hladne dane. Inače mi se sviđa, dosta je informativan za mene ima puno da se čita , a da i rekli su mi neki drugovi koji se u kompjutere razumeju kao mi u poljoprivredu da nema nijedne cice, znači stavite i neku CICU, videćete kako će vam prodaja skočiti
A kad bi bilo i malo novosti iz programerskih voda bilo bi lepo, ali nema veze, saznajem puno stvari o hardweru i o igricama, mene i to interesuje
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 13:32   #14
Shadow
Novi član
 
Član od: 19.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

SK citam nesto vise od godinu dana.Pre toga sam citao svakakve casopise o racunarima ali mi je SK definitivno najbolji.Slazem se sa time da se ponekad ubaci i neki DVD ili poster.
Shadow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 13:43   #15
Opeth
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Kao sto vec napisah negde SK citam od 1/1995 i od tad nisam propustio ni jedan broj... Cak i onaj sto reklamira bamboocha fantu je shvatio da je Sk najbolji komjuterski casopis u SCG. Tematska sirina je najveca prednost naravno... Tu je odnos SK - drugi domaci casopisi je adekvatan Kanada - San Marino. Sto se tice dvd-a shvatam da su svi iz redakcije bojazljivi na povecanje cene ali "He who dares wins". Reklame su neophodne da bi ljudi iz redakcije imali vece plate da bi bili stimulisani da nam svaki mesec pisu tako lepe clanke. Tako to posmatrajte - pozitivno . Zamerke : Nagradna Igra , igrice koje izlaze, ali u nekom drugom threadu...
Opeth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:05   #16
Mephisto
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mephisto
Thumbs up Licno misljenje o SK

Izgleda da ste toliko nahvalili SK, da ja sada nemam sta da dodam (ne kazem da on to ne zasluzuje, naprotiv)... Ako ne grijesim, ispod kreveta imam sve brojeve od 96-e na ovamo... Cinjenica da ima toliko ljudi koji su vijerni ovom casopisu dugi niz godina, najbolja je reklama, pohvala i preporuka koja se moze dobiti... Samo nastavite ovako...
Mephisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:26   #17
c®aft
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Yajechar
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Bilo bi dobro da ubace BestBUy stranu i josh poneshto.
I josh neshto... previshe pishu o skupim programima, a ove FREE izostavljaju. Inache su strava imam vaki broj od 2002! Bogami se nimalo nisu promenili. Isto su informativni i zabavni.
c®aft je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 2:02   #18
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
Mephisto kaže:
Cinjenica da ima toliko ljudi koji su vijerni ovom casopisu dugi niz godina, najbolja je reklama, pohvala i preporuka koja se moze dobiti... Samo nastavite ovako...

nema kvalitet i duga tradicija se cene..... Mi to cenimo i zbog toga oni cene nas!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 3:03   #19
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
dbaja kaže:
Sadrzaj DVD-a: shareware i freeware programi, demo-i igara predstavljenih u casopisu da ih i drugi mogu isprobati i videti zasto neka igra dobije 95% a ne vredi ni 60% itd.
I traileri novih filmova! Mada ja mislim da nam to i nije bas potrebno, umesto cekanja da izbace program na dvd-u recimo zar nije bolje skinuti sa neta bas onaj koji zatreba.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 15:42   #20
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Talking Re: Licno misljenje o SK

Ključno za opstanak SK kao časopisa, uvek (pa i danas) je bila
niska cena tj, jeftinoća.

Simptomatično je da se časopis nije mnogo promenio od 1992
godine, sem toga što sada nema radionica toliko
i što je u jednom trenutku odlučeno da se ne piše o programiranju.
To je verovatno bila dobra odluka u tom trenutku radi opstanka novine.
Ali sada bi bar prijali opisi razvojnih okruženja, jezika i slično,
nešto kao vodič.

Glavna promena koja se da primetiti su nešto tvrđe korice
i više strana u boji (tj, sad su sve strane u boji i naravno sve više strana.

DVD bi bespotrebno poskupeo časopis i to ne bi bilo dobro.
Nagradne igre i poklanjanje DVD-a od strane sponzora
su dobra ideja.

Društvene teme i tekstovi o tržištu i kritike i stranih firmi domaćih firmi
su prava stvar.

Ono što stvarno nedostaje jesu tekstovi o osobinama velikih poslovnih paketa
i važnih i moćnih programa
(tekstova o malim programima koji su slabo korisni a koštaju po 50 dolara
mi je preko glave)

Sve u svemu, mora se napredovati i rasti i menjati po malo koncepcija s vremenom. (Linuks tekstovi su jako korisni i možda najbolji)

SK je uvek bio standard.
Standardi se menjaju
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Misljenje o Powercolor ATI x1950xt mikele.st Grafika 4 12.2.2008 0:10
Vase misljenje! Boris Zegarac Šta da kupim? 4 29.1.2008 20:21
Konfiguracija - vase misljenje??? Vladimir Majakovski Šta da kupim? 46 25.12.2007 12:37
Misljenje o ovom laptop-u Marko069 Šta da kupim? 9 10.4.2007 21:20
Misljenje o List computers miksajlo Šta da kupim? 4 21.12.2005 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com