Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > Online susreti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Online susreti Zakazivanje okršaja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2008, 1:37   #1
korenjak
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Lokacija: Beograd, Vrnjacka Banja
Poruke: 81
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku korenjak Slanje poruke preko MSN-a korisniku korenjak Slanje poruke preko Skypea korisniku korenjak
Određen forumom Kako da igram AOE2 online?

Ako neko moze da mi da malo detaljnija uputstva kako da igram AOE2 online.....bio bi zahvalan?

Pozdrav svima

Korenjak
korenjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 15:07   #2
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Ako hoćeš igrat protiv mene javi mi se na pm. Pozzz
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 17:20   #3
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

I protiv mene.Nisam bas neki igrac ali posluzicu.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 11:38   #4
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Smile Re: Kako da igram AOE2 online?

Ne mogu da verujem da jos neko kod nas i dan danas igra ovu igru AoE2 (sa ekspanzijom) je legendarna strateska igra..

Evo detaljnog uputstva kako mozes igrati on-line (ukoliko neko ne razume engleski jezik, neka pita da pojasnimo):

Getting Started Playing Online - Age of Kings Heaven Forum


Nakon ukidanja Microsoft-ovog "Zone" servera, najveci deo igraca se prebacio na IGZone, gde se sada u svako doba dana i noci mogu naci igraci iz celog sveta spremni za partiju. Samo mali savet pocetnicima - ne pokusavajte da igrate on-line dok se malo ne usemite i udjete u stos, dok ne naucite pojedine cake, u suprotnom ce vas to on-line igranje samo deprimirati, ljudi tamo uglavnom znaju znanje...

Inace dobra alterantiva ovom igranju preko servera (gde moze odjednom igrati do osam igraca, ali je potreban internet pritup) je klasicno modemsko igranje 'jedan na jedan', super je i za uvezbavanje. Svojevremeno (pre nekih 7 godina ) smo drugari i ja tako igrali. Ne placas internet, vec samo impulse kao da razgovarate telefonom, tada je to bilo oko 10 dinara sat vremena u skupoj tarifi (5 dinara u jeftinoj), a ni sada cene nisu mnogo vise.

Takodje, sta god vam bude bilo potrebno od patch-eva za igru, ili bilo kakva pomoc, javite se pa da pomognemo.

PoZz, BugA
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 11:53   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

A kako radi na dialup-u?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 13:00   #6
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Radi super, pa tako smo mi igrali. Inace po specifikaciji, igra trazi 28.8 Kbs modem :

Desi se ponekad lag, ali retko, recimo dva - tri puta u toku sat-dva, na po par sekundi, ili ako pocne neko krljanje tipa 100 na 100 jedinica, onda ume malo da 'pauzira' (opet na po par sekundi), ali u globalu radi vrlo fino. Ono sto je primetno u odnosu na obicno single-player igranje, ili mrezno igranje, jeste kasnjenje odziva jedinica od par delica sekune, npr. kliknes na seljaka i kliknes da cepa drva, preko mreze odmah odreaguje, preko dial-up-a osetis pauzu (jedva primetna, ali se oseti) pa tek onda odreaguje.

Inace igrao sam preko IGZone servera, 4v4 (ja preko modema, dial-up ), i par puta u toku meca (od nekih sat i po) se desilo da igra pauzira na 5 do 10 sekundi, ali cak mislim da nisam ja bio uzrok tome, vec neko jos gori od mene Znaci, sasvim se lepo igra preko modema, 1v1. Par mojih drugara i ja se spremamo da se uskoro podsetimo starih dana (modem, 1v1), koliko nam slobodno vreme to bude dozvoljavalo

Pre par dana sam uzeo ADSL, tako da jos ne mogu da kazem ima li onog kasnjenja odziva kad se igra preko ADSL-a.
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 8:38   #7
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Citat:
BugA kaže: Pregled poruke
Radi super, pa tako smo mi igrali. Inace po specifikaciji, igra trazi 28.8 Kbs modem :

Desi se ponekad lag, ali retko, recimo dva - tri puta u toku sat-dva, na po par sekundi, ili ako pocne neko krljanje tipa 100 na 100 jedinica, onda ume malo da 'pauzira' (opet na po par sekundi), ali u globalu radi vrlo fino. Ono sto je primetno u odnosu na obicno single-player igranje, ili mrezno igranje, jeste kasnjenje odziva jedinica od par delica sekune, npr. kliknes na seljaka i kliknes da cepa drva, preko mreze odmah odreaguje, preko dial-up-a osetis pauzu (jedva primetna, ali se oseti) pa tek onda odreaguje.

Inace igrao sam preko IGZone servera, 4v4 (ja preko modema, dial-up ), i par puta u toku meca (od nekih sat i po) se desilo da igra pauzira na 5 do 10 sekundi, ali cak mislim da nisam ja bio uzrok tome, vec neko jos gori od mene Znaci, sasvim se lepo igra preko modema, 1v1. Par mojih drugara i ja se spremamo da se uskoro podsetimo starih dana (modem, 1v1), koliko nam slobodno vreme to bude dozvoljavalo

Pre par dana sam uzeo ADSL, tako da jos ne mogu da kazem ima li onog kasnjenja odziva kad se igra preko ADSL-a.
Ja imam adsl i prijatelj na dial upu i bio je užas preko hamatchia. Lag 3 sec. Blago tebi kad možeš igrati.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 9:58   #8
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Moj jedan drug ima ADSL, ali kad smo igrali, obzirom da sam ja tad imao samo modem, i on je prikljucio modem... ADSL vs modem nisam probao, niti sam probao igranje preko hamachija (znam sta je). Kad god smo igrali preko modema, pa cak i ja kad sam par puta igrao preko IGZone servera, preko interneta (isto dial-up) protiv vise igraca, od kojih su neki imali ADSL, neki kablovski net, odziv (ping) mi je bio (koliko se secam) par stotina milisekundi, sto nije strasno, ali se desi jednom/dvaput u partiji da moramo da pauziramo na po desetak sekundi.

Nego, sad nadjoh nesto na netu sto nisam znao, eto zasto ponekad (u glavnom) u multiplayer rezimu odziv jedinica malko kasni...

Citat:
In network games, a special network model is built in for internet play: if you give a command, the unit will wait half a second before carrying it out. You won't notice that, and the computer will have 500 ms time to transmit the signal to the server and get the acknowledgement. If the lag is below 500 ms, you usually won't notice that you are not playing over a LAN.

Alas, it is not always so! If the lag is higher, your men will stop and wait until all computers have caught up; this is certainly familiar to all players. The game will slow down. The hourglass will be shown instead of a cursor. You can give commands to your guys but they wouldn't obey :-)
Kazem, mi nikad nismo imali problema kad smo igrali preko modema, ali mozda je to zato sto su nam zgrade udaljene par desetina/stotina metara, mada ne znam da li to ima neke veze, obzirom da se komunikacija opet obavlja preko poste, kao razgovor, ne..? Zavisi lag od puno stvari (racunar, veza, saobracaj..), sigurno je da se prilikom igranja preko modema moze javiti, ja na srecu do sad nisam imao (puno) problema

Evo i jednog zanimljivog teksta bas vezanog za lag u AoE, ali generalno vazi i za AoE2:

Age of Empires tips - lag - Telcontar's Empire of the Ages

.
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BugA na korisnoj poruci:
Iilija64 (8.5.2008)
Stara 10.5.2008, 13:12   #9
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Citat:
Iilija64 kaže: Pregled poruke
Ja imam adsl i prijatelj na dial upu i bio je užas preko hamatchia. Lag 3 sec. Blago tebi kad možeš igrati.
Pogresno si me razumio imam ja ADSL
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2008, 13:13   #10
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Pogresno si me razumio imam ja ADSL
Nisam. Govorio sam kad smo prijatelj na dial upu i ja na Adsl-u imali golemi ping obojica preko hamatchia. Da igram s tobom ping bi bio nikakav jer ti je veza odlična.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2008, 14:17   #11
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Cool Re: Kako da igram AOE2 online?

I, sta smo na kraju zakljucili, jel` neko za partiju? Ako jeste, kazite kad bi vam odgovaralo (dan/vreme), pa da nesto organizujemo. Meni licno odgovaraju vecernji sati, negde posle 21h.

Moj predlog za ADSL-ovce su IGZone serveri, a za sve one koji imaju dial-up modem, najrealnija je igra 1v1 direktno preko modema (ne preko interneta).
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 17:42   #12
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Talking Re: Kako da igram AOE2 online?

Sta se desava, gde su sad svi?

Ja samo da javim da sam upravo odigrao sa ortakom dve partije preko modema, on je u Novom Sadu, ja u Boru, i ne da nismo imali lag, nego secnulo nije Ping je sve vreme bio oko 200, a igrali smo sat i po sve ukupno. Tako da, ko zeli da igra a nema ADSL, jos jednom ponavljam - nikakav problem. E sad, mozda neko ima losu vezu (smetnje), ali nece ga boleti glava da proba.

Poslednja ispravka: BugA (20.5.2008 u 18:02)
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 15:35   #13
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Citat:
BugA kaže: Pregled poruke
Sta se desava, gde su sad svi?

Ja samo da javim da sam upravo odigrao sa ortakom dve partije preko modema, on je u Novom Sadu, ja u Boru, i ne da nismo imali lag, nego secnulo nije Ping je sve vreme bio oko 200, a igrali smo sat i po sve ukupno. Tako da, ko zeli da igra a nema ADSL, jos jednom ponavljam - nikakav problem. E sad, mozda neko ima losu vezu (smetnje), ali nece ga boleti glava da proba.
Mogao bih ja,ali postoji jedan problem igra mi je
Spoiler za igra je:
torrent
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 2:37   #14
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Nisam razumeo...?
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 5:35   #15
Jkovla
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Lokacija: :]
Poruke: 174
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 84 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Pa nema org. igru , ali ja mislim da to nema veze.
P.S. Mozete da probate AOE preko Garene ,nova beta verzija podrzava i AOE I i AOE II.Link za stranicu sa downloadom http://www.garena.com/forum/viewthread.php?tid=201235
Jkovla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 11:20   #16
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Talking Re: Kako da igram AOE2 online?

Aha... Ma to nema veze. Pa i najnoviji (neoficijelni) patch za igru (1.0e), koji je u danasnje vreme standard jer onemogucava varanja u multiplayer rezimu, dolazi sa "no CD" opcijom, tj. sa njim ti disk vise ne treba (mada svi zagovaramo da ipak valja imati originalni CD )

Ne znam na koju je foru Garena, ali je IGZones danas gotovo podrazumevan za igrace AoK (AoC), i u svako doba dana ima preko 200 igraca na njihovim serverima, a uvece se taj broj penje na preko 1000

Igra li neko odavde Age, jel` neko za partiju? (ne mili mi se vise da me deru na IGZone )
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 22:04   #17
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Oli sjutra oko 11 i 30 preko hamachia ?

p.s.Ako nije problem neka moderatori preimenuju ovu temu u AOE2 online,jer smo rijesili problem.

Poslednja ispravka: Nikola95 (4.6.2008 u 11:08)
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2008, 13:03   #18
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Ako si mislio na 11:30 prepodne, ne mogu (mada je sada to vreme i proslo ), na poslu sam. Obicno igram uvece, posle 21h. Nemam Hamachi, nije problem ni da ga instaliram, ali sto da komplikujemo kad je IGZones gotovo podrazumevan za AoC, kao sto nekad bese Majkrosoftova Zona (Zone)? Posetite sajt http://www.igzones.com, registrujte se na brzinu, skinite njihov klijent, pa da cepamo...

Hoces da igramo veceras? (ako do tad uopste vidis poruku )
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13
The Impossible Team Online! FREE Cheguevara Mrežne igre 0 24.3.2007 19:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com