Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2010, 18:19   #1741
Boskos
Novi član
 
Član od: 30.11.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom 9,73 k it was !

Hej Thaedass, citas misli ?, da nisi moj brat blizanac iz paralelne dimenzije ? Vidim da se razumeš u napajanja, ali priznaj mi, završio si i pravo iz hobija ? To je to, odsada si zvanično moj telohranitelj i advokat na ovim prostorima .

Nidza Boy, Ok, Znam - Munze-Konza, tebra nesi, zvini štjo sam ti pregazio teriJtoriju, vidim si inventar foruma...ma kao sto rekoh - svaki cigan svoga konja hvali, ali ček, izvini, možda nisi cigan, možda si grobar ....

E sad - Ljudi, moj post je skrojen u šaljivom duhu. Jeste napisan i kao informativan, ali je namenjen i kao štivo zabavnog karaktera. Karikature su namerno plasirane zbog moje frustracije situacijom gde uložim svaki napor i nađem the best of the best bang for the buck, a onda pretresajući prodavnice mic po mic shvatam da su primerci 'vaspostavljanih u nebesa modela' iako oglašeni na sajtovima, nepostojeci u prodavnicama, još otkad se pročulo da su dobri. Što je u ovom konkretnom slučaju bilo taman dovoljno pre - nego što sam sklopio budžet za novu makinu. I da dodam, sa druge strane sam opet i iznova, poziv za pozivom slušao : "A jel' može neki Č... umesto toga ? "
Ah, to me podseća na onaj vic, iako ne sasvim prikladan za poređenje -

Gost naručuje : "Konobar, jel' može još jedna koka kola ?"
Konobar : "Nemamo više nijednu, jel može pepsi umesto nje?" ,
Gost : "Može, a jel' kod tebe dobar novac iz monopola ?"

To je taj fazon..., i NBoy, nemoj da misliš mrzim Č.....samo sam previše puta čuo tu reč za kratko vreme, a potom kao svaki dobar bestbuyer, uradio svoj domaći i potražio recenzije i tih Č ponuđenih zamena na netu. Prvo i začuđujuće - ali za skoro sve te modele uopšte nije bilo lako naći ali ama BILO KAKVU recenziju, u odnosu na naprasno superinfragigaturbofamozni Xigmtek ?!?!

like wtf ?

A potom, i kada bih našao recenzije tih modela, a među njima je bilo i nekih iz nitro serije, testeri bi rekli ili da je model ispodprosečno loš za klasu, ili u najboljem slučaju ništa posebno. To + priče o crkavanju pojedinih serija Č..... napajanja može poprilično da natmuri i izbora čelo "mislioca" kupca, a kad posle i tih saznanja, ljubazni prodavci u nedogled (ali bukvalno prodavački nedogled) nastavljaju da ti nudkaju te modele kao zamene - to već počinje da na tebe deluje kao klaustrofobija, lavirint, ama pakao , iz koga nema izlaza, i počinju da ti se javljaju paranoidne misli . Sad bez zezanja.

Ali kako bi moj Djed Pribac voleo da kaže :
"Ali stari Magoo se prevarit' ne da !", i tako, i ovaj bata upotrebi svoje bubrege, i lepo okrenu par brojeva u ljepoj našoj, bivšoj (odakle su naši btw uvozili SS), ali skapira da je i tamo baš ponestalo tih napajanja, ili da ne mogu da prodaju robu izvan Republike Hrvatske. Kopao sam i po Austrijskim, Nemačkim, pa i Britanskim sajtovima, ali onda sam shvatio, alo bre, koga ti *****avaš, ova žurka sa napajanjima traje VEĆ MESEC daana i odavno se pretvorila u orgiju, a ti nemaš kompjuter.

Bila je to jučerašnja večer, (čovo, kako su komšije inspirativne, A ?) ipak, pomalo rezigniran zbog svega, ali smiren, bauljao sam po kraju posle šetnje do Banke Intese u vezi njihovih internet kartica, i onako jer mi je bilo usput, rešim da svratim do prodavnice na G, ne očekujući bogznašta jer do juče nisu imali napajanje u koje sam se, priznajem zaljubio. Ne znam ni sam šta sam tražio unutra, ali hej, when you least expect it, expect the unexpected.
Dumche, TAKO JE ! M12II ili S12II ! Upravo su im stigli novi primerci ! Samo je pitanje S ili M ? Samo ne S&M, jer je toga dosta bilo prilikom analize ovog tržišta ! Ali onda moje oči hvataju nesvakidašnji prizor : Retka zver za gradske uslove : ukrotili su, svezali i na policu stavili, pazite sad (Zamislite moćan glas usporen 2-3 puta) : S12D od 850 wwwaaatttiii!!! (ups, >ne zamerajte<, svršavam ), jedno, po mom skromnom mišljenju - od NAJBOLJIH napajanja ikad. Zašto NAJBOLJIH ? Jer je za 13k, (citaj 13. j8nih 000.oo RSD) najveći ZMAJ napajanje za neviđeno male novce, i iako mi zaista ne treba, da mi ne treba jakna za snowboarding, uzeo bih ga iz čistog FETIŠA !!! Ahahah !,

ali ipak...cek cek cek, kupovinu tako dobrih proizvoda koji će ti pritom služiti opušteno - narednih 10 godina, ne možemo nazivati fetišom, ne... to je nešto sasvim drugo, i...mnogo više - to je puka, puritanska STRAST ! (znam da je pleonazam, ali dobro zvuči ) I stvarno, mislim da je ovo na stranu sa nepostojanjem modularnih kablova jedna od ubedljivo najboljih jedinica za gamere, posebno kada se uzme u obzir odnos CENA/KVALITET. Ludilo, stvarno, za 13k, ne znam da li ima nešto bolje u ono kao - Životu.

Pročitajte recenzije, mislim da sledi "Baby, baby I'm falling in love, I'm falling in love again..."

Mislim se : "...ma ko je8e sve, ićiću bos ako treba, ali idem da ga uzmem !"

ali NE. Avaj, savest se budi, moram da mislim i na druge ljude i stvari. I tako, moja mezimčad, na kraju balade - uzeo tata Bole ipak M12II 620W. I JAKO SAM SREĆAN !!!! Wheee !
Ne, ne mogu da kažem da sam ludo zaljubljen, ali ovo je ona vrsta osećanja kada visprena zaljubljenost prelazi u posvećenost i ljubav, jer ja prihvatam i male, ali postojeće manjkavosti moje izabranice, i zaokružujem osećaj poleta, osećajem želje za posvećenošću, jer mi ruku na srce jače napajanje i ne treba. Što nas dovodi do još jedne od poenta priče, što je nboy pametno primetio, a to je konfiguracija koju će ovo napajanje gurati. Specifikacije konfe ipak necete dobiti, jer verujem da bi to moglo da dovede do smejanja u kome bi mogli da se zagrcnete, i takođe, do toga da pojedinci ozbiljno poveruju u priče o fetišu i zaljubljivanju u napajanje. Recimo da ovo ipak nije konfiguracija kojoj je potrebno pa čak ni 700w, a kamoli 850w.

Ali still, , maaan, S12D 850...onakvo napajanje za one pare....makes you wonder. Naravno, jače napajanje će mi dobro doći, ali pitam se zašto ? Nisam pro gamer, ali želim moćnu konfiguraciju, posebno u budućim upgradeovima, i kad već kupujem napajanje, hteo sam jedno koje će podržavati sisteme - dugo.
Boskos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 18:22   #1742
Boskos
Novi član
 
Član od: 30.11.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom zakljucak

Zaključak :

Neznanje je blaženstvo, kažu, ali znanje je moć !, i ne mogu da kažem da mi nije drago što je baš M12II luče, posle svega u mojim rukama. Ne bi bilo ni moguće bez svega onoga. Ili možda - bi ga imao, ali bi i dalje razmišljao o nekim drugim devojkama, ovaj napajanjima. Ovako znam brate, i šta je prazna polica, šta je Či...Či...Či....(ne vredi, ovo će mi ostati=), i šta su nafrakane ribe sponzoruše, a znam i da sad moje srce pripada mojoj maloj, ali moćnoj zveri - sa svim njenim sitnim nesavršenostima naravno .
Boskos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 18:42   #1743
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: 9,73 k it was !

E pa dobro, da izdvojim ono na shta se ovaj post mozhe svesti...
Citat:
Boskos kaže: Pregled poruke
uzeo tata Bole ipak M12II 620W. I JAKO SAM SREĆAN !!!! Wheee !
Neka te sa srecom sluzhi, a ne sumnjam u to da hoce, verovatno si kupio najbolji bang 4 buck na prostorima Srbije, shto se napajanja tiche.

P.S. Savetujem ti da buduce postove malo skratish, jer 90% ljudi odustane kada vidi koliki zid teksta treba da prochita
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Partybreaker (2.12.2010)
Stara 2.12.2010, 21:39   #1744
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: 9,73 k it was !

Citat:
Boskos kaže: Pregled poruke
1.
Nidza Boy, Ok, Znam - Munze-Konza, tebra nesi, zvini štjo sam ti pregazio teriJtoriju, vidim si inventar foruma...ma kao sto rekoh - svaki cigan svoga konja hvali, ali ček, izvini, možda nisi cigan, možda si grobar ....
2.
E sad - Ljudi, moj post je skrojen u šaljivom duhu. Jeste napisan i kao informativan, ali je namenjen i kao štivo zabavnog karaktera. Karikature su namerno plasirane zbog moje frustracije situacijom
3.
gde uložim svaki napor i nađem the best of the best bang for the buck,
4.
Nisam pro gamer, ali želim moćnu konfiguraciju, posebno u budućim upgradeovima, i kad već kupujem napajanje, hteo sam jedno koje će podržavati sisteme - dugo.
1.
Kako god, sve si pogodio .
2. Previse saljiv,previse neozbiljan post.
3.A sta ti mislis da sam ja radio kad sam kupovao ovo napajanje .
Pa nisam sigurno pitao neukog prodavca iz CTa i prvo sto je lupio,to sam uzeo ?! Ja sam takodje birao za svoje pare u datom momentu najbolje sto je moglo da se uzme kod nas,i pogresio nisam .
4.Apsolutno se slazem sa ovim,i to je pametna odluka.Napajanje koje si uzeo jeste izuzetno kvalitetno,al i kosta tik malko iznad nego moja 2 Chifa u momentu kad sam ja kupovao .
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 23:56   #1745
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Ne znam zasto, lik me podseca na qzmu zbog kog sam prestao da kupujem sk.
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 3:35   #1746
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: 9,73 k it was !

Citat:
Boskos kaže: Pregled poruke
Hej Thaedass, citas misli ?, da nisi moj brat blizanac iz paralelne dimenzije ? Vidim da se razumeš u napajanja, ali priznaj mi, završio si i pravo iz hobija ? To je to, odsada si zvanično moj telohranitelj i advokat na ovim prostorima .
Hahaha

Da obrazlozim. Svideo mi se stil pisanja i provuceni humor (koji neki definitivno ne kontaju,ali what the heck) pa mi je projurila misao kroz i ono malo raspustenih sivih celija da ces pobeci glavom bez obzira i za sobom obrisati browser sa kog si dolazio na Forum prvom prilikom kad ti neko na tacni ponudi Chieftec. Uostalom procitao sam ceo post (jesam li spomenuo da mi se svideo?) sa paznjom tako da sam upamtio i detalje.

Btw mogao bi malo aktivniji clan da postanes
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 13:41   #1747
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Imam napajanje kimpro 450w je li ovo neki kinez ili sta. Posto se u napajanja nista ne razumem.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 13:45   #1748
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Kinez.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 19:03   #1749
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Najbolje napajanje od 7-11k

Citat:
Boskos kaže: Pregled poruke
Da bude jos gore svi mi nudkaju Chieftec i Cooler master kao nekakve utesne nagrade ! ....
Mislis da prodavac gives a damn sta ces ti da kupis i da li je to "to" sto ti zelis? Ima izuzetaka, ali to je uglavnom scena iz crtanih filmova kada umesto zenica lik ima dva $ $ znaka...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
nikola s (21.12.2010)
Stara 11.12.2010, 21:00   #1750
amdx2
Član
 
Član od: 23.11.2010.
Poruke: 363
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 69 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

E jel mi moze neko reci kakvo je napajanje cooler master extreme power plus rs-500-pcap-a3.Trenutno imam amd x2 240,2gb ram,250 hard,ploca ga-m56s-s3 grafiku gainward 8600gt.E pa sad me zanima da li ce ovo napajanje moci da izgura ako ubaci gts 250,i malo klokujem procesor?
amdx2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 14:19   #1751
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Napajanja

Moci ce da izgura,al bice na nekih 90 % snage.Nesto tipa lc power lc6650gp3 bi bilo bolje da kupis ako vec nemas tog cma.Ako imas radice i ono al sledeci upgrade vec ces morati da stavis neko jace.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 14:49   #1752
amdx2
Član
 
Član od: 23.11.2010.
Poruke: 363
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 69 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Kod druga od kog hocu da uzmem,tera E8500 klokovan,4gb ddr3 ram geil,500hd, i grafiku gtx 260.A sad ne znam sta da radim,neki ga kude neki hvale,ima jos 1 godinu i 3 meseca garanciju,za 45e.Sta da radim,da kupujem ili ne.Nameravam da ubacim jos 1gb rama i gainward gtx 260(i naravno klok procesora barem na 3,1ghz).Please help!!!!!!!!!
amdx2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 14:52   #1753
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Ne kupuj.
Za 10e više imaš novo LC6650GP3 sa 2 god. garancije koje je bolje napajanje.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 15:13   #1754
amdx2
Član
 
Član od: 23.11.2010.
Poruke: 363
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 69 puta na 30 poruka
Određen forumom

Ne znam sta da radim...ipak je njegov komp prilicno zahtevan a bez problema ga gura...a i ovo je vrlo malo radilo 3 meseca(i ono je imalo 2 god.granciju).Njegov procesor je dosta jaci od mog,ram takodje a grafiku da i ne spominjem.

Do pre neki dan i nomak od 450w mi je obavljao posao,ali sam ubacio dva kulera,i tada je zavrsio svoje.To je klasican kinez,za kog ne verujem da je imao 380w al ajde da poverujem.Ipak mislim da je cm sasvim solidno napajanje,a i ima one zastite od struje.

Poslednja ispravka: Beagle (12.12.2010 u 16:21)
amdx2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 15:36   #1755
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Napajanja

Ja bi bre uzeo novog LC-a.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 21:49   #1756
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Napajanja

Kako god oces.
Ovde imas novo napajanje i vise 150w snage(ne realne al boze moj) za 10 e vise.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 8:12   #1757
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Taj CM iz te serije ne valja, nece biti kao sto Nidza Boj kaze na 90% snage jer on moze da tera i jaci komp, ali jednostavno nema kvalitet i tu je ono novo crno LC power napajanje od 650w mnogo bolji izbor...~53e po njihovom visem kursu uglavnom oko 5900din gore dole zavisi gde kupujes...No brainer...

Poslednja ispravka: ukimafija (13.12.2010 u 8:22)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 18:44   #1758
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Ja sam uzeo lc power gp 6650.E sad napon na 12 volti mi je u normali 11.968 a sa Kme napajanjem je to bilo 12.14. Tako pokazuje hw monitor u biosu jos manje 11.800
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 18:52   #1759
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Koju konfiguraciju napaja LC?
Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 20:01   #1760
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

amd phenom x4 9650,nvidia 9800gt,3 gb rama,msi 520-35 ploca,dvd i jedan kuler
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lc power, napajanje, ocz, power supply, psu, seasonic


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kućište velikih dimenzija do 50 €, prvenstveno bez napajanja ivanza ŠDK - Ostale komponente 11 6.10.2008 0:35
Koje od ovih napajanja da uzmem? pharaon.92.bc ŠDK - Ostale komponente 21 2.10.2008 19:04
Zamena napajanja... matke Šta da kupim? 0 11.10.2007 18:12
Q-Tech napajanja. vertigo ŠDK - Ostale komponente 7 11.1.2007 11:07
Problemi posle ugradnje napajanja!!! Pera123 Kvarovi 13 27.12.2006 15:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com