Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2015, 23:10   #21
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Neka ostave oni 100 000 linija teksta al da budu zanimljive
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 7:55   #22
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Definitivno su rešili da mnogo više "zapnu" što se tiče priče, pogotovo što su na Kickstarter-u probili maksimalni cilj od 1.500.000 $. Koliko su ozbiljni u tome vidi se da čak sedmoro njih piše priču i dijaloge (slika ispod)


A kako sve to (naravno malo karikirano) izgleda može da se vidi na snimku...
Pisci
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 8:09   #23
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

CA u DOS2


Chris Avellone (Planescape: Torment; Star Wars: Knights of the Old Republic 2, Fallout: New Vegas) has agreed develop and write at least one of the playable origin stories in the game, meaning fans of his work will get to play through Divinity: Original Sin 2, Avellone-style.

Ovi su se ozbiljno bacili na razradu priče i same igre...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 18:47   #24
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Nadam se da zbog toga nece zakinuti na ostlim aspektima igre. Ume i to da se desi.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 20:54   #25
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Što se mene tiče, nek' ostane sve kao u prvom delu, samo da priča i likovi budu bolje napisani. Ostalo je mađija!
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 10:52   #26
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Kad smo već kod mađije... mogli bi da budu i tu malo kreativniji, to mi je najviše smetalo u kecu nekako su magije i sposobnosti bile repetitivne pa iako je bilo dosta magija, na višim levelima se sve svodilo na repeticiju i čak repeticiju kombinacije cele grupe i to od po dva tri spela. Još sam imao dva Glass cannon maga pa samo puca al sve isto. Ali, konkretno mislim na magije za magove, stvarno nekako fali.
Najidealniji scenario bi bio taj kao u Oblivionu, da možemo kraftati sami magije koje ćemo koristiti. To je najbolja varijanta. Stvarno je Skajrim znatno siromašniji bez toga (i bez skoka u borbi).
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 19:53   #27
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Jel ima neko sa Master Cardom da nece Kickstarter da mu procesira uplatu?

Evo meni fejlovalo.
A bas da budem siguran da nije do kartice, upravo uzeh za $1 novi Humble Bundle bez problema.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 0:13   #28
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ubiše 2.000.000 na Kikstarteru za 35 dana, a početni cilj im je bio 500.000. Uf, jedva čekam alpha verziju ma kako krljava bila. Ovo je bilo prvi put da se bakćem sa Kikstarterom i nisam se premišljao ni dve sekunde što se ove igre tiče.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2016, 8:21   #29
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

gameplay - full PvP match


slow slow slow
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 15:25   #30
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Nisam ljubitelj online igranja, tako da me ovo ne zanima previše, ali reč je o RANOJ ALFA verziji igre gde se tek podešavaju mnoge stvari, pa ima još PUUUNO posla da dođe do prve BETE koja će, takođe, biti puna bagova i grešaka... Mislim da Larian greši sa potenciranjem online mečeva, pošto sam ubeđen da je ogromna većina Kickstarter platiša željna dobre priče i mlaćenja sa razlogom, a ne radi utepavanja nekog bednika iz južnog Kentakija.
Samo me zanima kako će singleplayer izgledati, pogotovo kvestovi koje će raditi Kris Avelone.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (28.4.2016)
Stara 10.8.2016, 22:02   #31
BLACKICON
Član
 
Član od: 4.2.2010.
Lokacija: Valenwood
Poruke: 131
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Da malo dignemo temu iz mrtvih...
http://play.co.rs/2016/08/izgradnja-...riginal-sin-2/
BLACKICON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BLACKICON na korisnoj poruci:
filpan (10.8.2016)
Stara 22.8.2016, 15:38   #32
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Stize 15. septembra u Steam Early Access

http://store.steampowered.com/app/435150

Video

Poslednja ispravka: dex3108 (22.8.2016 u 16:04)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2016, 20:27   #33
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

15. septembra early access D:OS2, a 16. septembra NBA 2K17...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 10:20   #34
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ko je ovo KICKSTARTERovao može sad da preuzme Steam ključ i da bude spreman za Early Access od 15-og... D:OS2 in Library...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 10:57   #35
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ili ce kao ja da saceka full release.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 16:38   #36
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ovo se igra... ali posle 5000 linija patch notes-a.
(ne zato što bude loše, nego što postane još bolje)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 22:59   #37
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Neću moći da sačekam decembar i full verziju, pošto sam ubeđen da Early Access verzija neće imati toliko bagova da bude neigriva. Endžin je samo malo doterani onaj iz Enhanced Edition prve igre, pravi se prvenstveno za PC, nije port sa konzola pa da bude bagova sa grafikom, naravno, poneki kvest će se bagovati, biće problema sa online igranjem (što mene ni najmanje ne zanima) ali će single-player komponenta fercerati jako dobro, ne sumnjam. Još ako se Kris Avelone lepo raspisao, biće ovde zanimljivih stvari...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2016, 8:48   #38
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Chris Avelone ce biti (nazalost) zaduzen da napise pricu samo za par questova.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2016, 21:15   #39
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Počelo skidanje preko Steam-a...dan pre nego što su najavili Early Access...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 9:20   #40
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ajd da napišem par svojih utisaka posle jedno sat vremena igranja (bila Liga Šampiona sinoć, nije se imalo vremena za više...) ove alfa verzije (nije čak ni beta) igre.
- Grafika je prosto predivna za jednu izometrijsku igru, detaljnost okoliša je impresivna. Jedino što mi je grafički zasmetalo je što paljevine i vatra (kad se zapali otrovna površina) izgledaju kao na Donkey Kong-u. Kao da ih je mrzelo da se potrude oko toga, pa su ubacili osmobitnu grafiku sa nekog automata. Ali sve ostalo gotovo da oduzima dah - voda, more, drveće, stenje, pesak...zaista impresivno izgleda.
- Prva razlika u odnosu na prvu igru je što kreiraš jednog lika. Na početku se nudi predefinisan lik, nekakva čarobnica ili šta je već, a tek klikom na CUSTOM CHARACTER (malo zeznuto naći) može da se bira rasa, pol, i ostale zezancije. A rasa ima podosta i mogućnost mešanja veština nudi zanimljive mogućnosti. Sad, što nema previše varijacija u izgledu prilikom odabira rase (human, elf, dwarf, lizard...) je verovatno do alpha verzije igre. Svi human/male likovi su ili ružni ili deluju tupavo, a ni izbor frizura, brada i boja nije beš veliki. Ali opet - alpha verzija igre. I ne mnogo bitna stvar.
- Za razliku od prve igre gde si mogao ne gledajući da klikćeš na prvi odgovor odozgo i da sve prođe kako treba, ovde je tako nešto gotovo pogubno. Oni "pravi" odgovori često su kao druga ili treća opcija (red), pa baš treba dobro čitati i paziti šta se radi, što mi se poprilično svidelo. Sada je uvedeno i to koliko će koji lik da te "gotivi", baš kao i NPC karakteri. Primer - ušao sam u jedan šator i "maznuo" healing potion. Ništa se nije dešavalo, ali kad sam izašao napolje, vlasnik šatora je hteo da me "pretrese" da vidi da li sam šta izneo. Tada možeš da dopustiš da te pretrese (i otkrije), da ga rečima nagovoriš da nema potrebe to da radi (zavisi koliki je personality ili tako nešto slično), da započneš svađu ili da ga izvređaš i kreneš da ga tranžiraš na froncle. Uglavnom, treba paziti šta radiš i izgovaraš ako izabereš da budeš Human/Knight/Noble (ima nekih novotarija u vezi karakteristika lika kojeg praviš), ako želiš da budeš "light side" lik i ne želiš da satreš svakog koga sretneš.
- Ukoliko ste igrali prvu igru ovde ćete vrlo brzo "pohvatati konce" šta i kako treba da se igra, jer su komande identične. Još uvek sam na samom početku i nisam "namakao" nijednu novu mađiju, niti ikakav upgrade, pa ne znam da li tu ima šta novog, na samom početku sam kao KNIGHT dobio "battering ram", "Cripple blow" i još nešto što nisam isprobao. Iskreno, razočarao sam se što na početku ne možeš da biraš koje veštine, perkove ili šta već možeš da dodeliš sebi, kao u prvoj igri, već su ti tri veštine automatski nametnute bez biranja. Ali opet, alfa verzija igre.
- Za sada sam primetio jedan ozbiljan bag. EDGE PANNING ne funkcioniše (iako postoji ta opcija da se čekira), tako da ne možeš da pomeraš kameru dalje od lika kojeg vodiš. Ukoliko se "fokus" sa igrača skloni, kamera je zakucana na jedno mesto i ne mrda. Tek dvoklikom na avatara lika kojeg vodiš kamera se fokusira na njega i tek tada može da se nastavi sa pomeranjem. Verujem da će ovo biti ispravljeno, ali ne mogu da shvatim da nisu primetili OVOLIKI propust. Ili je to zbog alfa verzije igre. Nijedan drugi bag nisam primetio, ni najmanji. Ni jednog trenutka nije dolazilo do probijanja tekstura, propadanja ili bilo čega drugog, sve ostalo radi, za sada, odlično. Jedino još ako kvestovi ne zabaguju...

Uglavnom, igra obećava dobru zabavu i jedva čekam da dođem sa šljake da joj se posvetim malo pažljivije...

Edit: Samo da dodam da ono što sam naveo kao veliki bag, to nije. Edge Panning radi kao sat, samo ja nisam pritisnuo APPLY kad sam obeležavao, pa mi nije funkcionisalo. Sad radi bez problema. Dakle, za sada ni najmanji bag nisam primetio...

Edit II : Igra je DALEKO teža od prve. Dva-tri sata sam se lomio koliko da skupim svega 150 zlatnika, a od oklopa imam samo kožne čizme i rukavice i nekakav bezvezni šlem. Ni moja dva sputnika nisu ništa bolji što se oklopa i oružja tiču i sad samo gledam da izbegavam sukobe, jer me u svakoj borbi istranžiraju kao od šale. Na jedvite jade sam sa sa dvojicom sapatnika uspeo da ubijem jednog jedinog viteza i to poslednjim atomima snage poslednjeg preživelog. Što je najgore, čim nekoga razljutiš, eto ih najmanje troje-četvoro sa daleko jačim oružjem i mađijama i nema teoretske šanse da se to preživi. I, da, našao sam bag koji užasno iritira. Sadržaj inventara ne može automatski da se klasifikuje, kao u prvoj igri, pa je sve razbacano, a čak i potioni iste klase i vrste ponekad ne mogu da se sklope u jednu celinu. Mislim, na četiri mesta imam medium healin potion i ne mogu nikako da ih stavim sva četiri u jedan slot, nego svaki zasebno. Užasno iritira. Ali, alfa verzija...

Poslednja ispravka: NastyB (16.9.2016 u 12:54)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
BLACKICON (16.9.2016), filpan (15.9.2016), Krilce (15.9.2016), LoshMeeBre (16.9.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com