Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2008, 23:06   #161
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
[]D.[].[]v[].[]D. kaže: Pregled poruke
Ovaj patch v1.1 je za Clear Sky ?? ne razumem kako je v 1.1 (jel to za neki mod na CS ) daj te link za download
Izvini za off topic koji te je zbunio, ali je u pitanju patch 1.1 za mod- Priboi story originalnog Stalkera (SoC) koji te stavlja godinu dana posle originalnog Stalkera u cokule prasinara Priboi Slipchenko-a . Prica je drugacija u odnosu na original mada se svodi na pronalazenje dokumenata i antiklimakticni- prilicno neubedljivi kraj.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 23:17   #162
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Izvini za off topic koji te je zbunio, ali je u pitanju patch 1.1 za mod- Priboi story originalnog Stalkera (SoC) koji te stavlja godinu dana posle originalnog Stalkera u cokule prasinara Priboi Slipchenko-a . Prica je drugacija u odnosu na original mada se svodi na pronalazenje dokumenata i antiklimakticni- prilicno neubedljivi kraj.
Ma mene je zbunilo ovo The first patches are now available for S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, updating GSC Game World's first-person shooter prequel to version 1.01. Here you can find the patch V1.01 of S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
I ovo http://stalker.deepsilver.com/patches.php
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 23:52   #163
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
[]D.[].[]v[].[]D. kaže: Pregled poruke
Ma mene je zbunilo ovo The first patches are now available for S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, updating GSC Game World's first-person shooter prequel to version 1.01. Here you can find the patch V1.01 of S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
I ovo http://stalker.deepsilver.com/patches.php
Nista neobicno. I originalnom stalkeru je prvi patch izasao vrlo brzo posle izlaska igre.(S tim sto je cinio dotadasnje sejvove beskorisnim). Cs je odlozen nedelju dana za Evropu, a za Ameriku 2 nedelje, pa je sada izgleda zavrsen pre zvanicnog izlaska igre.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 23:55   #164
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Nista neobicno. I originalnom stalkeru je prvi patch izasao vrlo brzo posle izlaska igre.(S tim sto je cinio dotadasnje sejvove beskorisnim). Cs je odlozen nedelju dana za Evropu, a za Ameriku 2 nedelje, pa je sada izgleda zavrsen pre zvanicnog izlaska igre.
pa meni nece ni trebati CS engleska verzija ova sto izlazi 5. sep jel sam vec presho vise od pola igre i bas je zanimljivo ...
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 0:38   #165
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
[]D.[].[]v[].[]D. kaže: Pregled poruke
pa meni nece ni trebati CS engleska verzija ova sto izlazi 5. sep jel sam vec presho vise od pola igre i bas je zanimljivo ...
I ja sam dosao u iskusenje ali necu da se smaram sa Starforceom.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 1:28   #166
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
[]D.[].[]v[].[]D. kaže: Pregled poruke
pa meni nece ni trebati CS engleska verzija ova sto izlazi 5. sep jel sam vec presho vise od pola igre i bas je zanimljivo ...
Jeli, molim te a kako si uspeo da stigneš do pola.Ja sam se zablokirao.Nemam glavni zadatak,obavio sam sve dosad sporedne zadatke i kad treba da predam onaj PDA što sam dobio zadatak da ga nađem,onaj tip se pravi lud.Postavlja mi neke sitne zadatke(nabavi municiju ,bombe i sl.) a za PDA me ignoriše.Isti slučaj i sa onim stalkerom u onoj bazi blizu nekadašnjeg Duty outposta na prelaz u Bar nivo.I on mi dao zadatak da mu nađem neki PDA i kad sam mu doneo isto me ignoriše.Sidorovich mi neda nikakav zadatak dok mu ne donesem, nemam pojma šta.Sad lutam po ove tri mape štosam prešao i pretražujem ona sikret places,možda se tu krije odgovor mada mislim da je upitanju golem bag.Moraću da pečujem i da igram ispočetka,a tek sam našao snajper.


Što se tiče Priboi stori moda on je izašao negde krajem prošle godine.Malo si se zabrojao ali nema veze.Verziju 1.0 sam odigrao do pred kraj, ali nisam sve zadatke obavo pa sam se vratio iz NPP ali sam nakraju odustao jer mi je gušilo komp.Previše je nabacano nepotrebnih objeata da to grafička nemože da svari.I drugar mi kaže da je sve spuštao na minimum i opet je kočilo iako ima mnogo jaču grafičku od mene.Nadao sam se da su to ispravili ali izgleda da nisu.Verujem da će verzija 1.2 koju su najavili biti bolje odrađena.Ubacuje potpuno nove mape(2 ili 3).Znam samo za Death city i Lost vilage.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 1:48   #167
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
purke62 kaže: Pregled poruke
Što se tiče Priboi stori moda on je izašao negde krajem prošle godine.Malo si se zabrojao ali nema veze.Verziju 1.0 sam odigrao do pred kraj, ali nisam sve zadatke obavo pa sam se vratio iz NPP ali sam nakraju odustao jer mi je gušilo komp.Previše je nabacano nepotrebnih objeata da to grafička nemože da svari.I drugar mi kaže da je sve spuštao na minimum i opet je kočilo iako ima mnogo jaču grafičku od mene.Nadao sam se da su to ispravili ali izgleda da nisu.Verujem da će verzija 1.2 koju su najavili biti bolje odrađena.Ubacuje potpuno nove mape(2 ili 3).Znam samo za Death city i Lost vilage.
Jesam . U maju ove godine. Sakupio sam sve papire i dosao do samog kraja mada nisam se mnogo trudio da pohvatam celu pricu jer je totalno amaterska. I da garbage je bio mnogo zahtevniji (zbog svih tih silnih dodatih objekata ) nego u vanila verziji.
Eh da umalo zaboravih - X-virus. Sva sreca da sam prvo procitao walkthrough.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 11:47   #168
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

games (TM) je dao igrici ocenu - 90 %

3dJuegos mu je dao - 80 % , i dodao da posle 1-2 patcha moze lako zasluziti preko 85-90%

Ima jos 2 review-a sa ocenom preko 88%

i jos 4 reviewa sa ocenom oko 75 % ... a od tih 4 review-a su eurogamer se zalio na gluposti poput:nema para,teska je,AI je suvise pametan (?!) itd.

Znaci sve u svemu sa ovim najnovijem patchom ( i ovaj koji sad izlazi ) , ocekuje nas sjajna igra...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 14:08   #169
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citao sam Eurogamer i u sustini zamera se na balans igre, sto je uglavnom stvar ceprkanja po .ltx fajlovima. Recimo u Soc-u se moglo namestiti sanzer bilo koje puske na 1000 metaka, kratke rafale do 5 metaka, da ne govorim o preciznosti, trzaju itd. Isto je bilo i sa cenom oruzja, municije, odela, artefakata... Secam se da sam mogao da povecam i brzinu sprinta na 80 km\h.
Medjutim GSC treba da obrati paznju da ne slusa uvek te recenzije i community jer previse cesto je to teranje maka na konac. To sto je neko zamerao da je SoC previse lagan, a sad kuka da je CS previse tezak, podseca vise na Zlatokosu nego na nekog ozbiljnog igraca.
Drugo pogledajte dosta filmova na you tube-u. Ljudi ne znaju kako da igraju Stalkera. Trce, umesto da se prikradaju, pucaju iz krateza sa rastojanja, pucaju sa kuka ,ne znaju da mapiraju medpack i bandaze na dugmad misa ili tastature vec idu u inventar i gube vreme, ne prebacuju na pistolj ako im oruzje zaglavi dok su pod vatrom... Otuda su i frustrirani i smatraju da je igra glupa.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
gamer4life (6.9.2008), Leonida (4.9.2008), Pjanovic (4.9.2008), shrafko (4.9.2008)
Stara 4.9.2008, 18:55   #170
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Eurogamer, PC Gamer UK, itd uglavnom pljuju Stalkera zato što:
  • Granate vrlo često ubijaju Pa čekaj, u CS se teži nekom realizmu i realnom modelu oštećenja. Pa i logično je da dobro nabačena granata rezultuje instant-killom.
  • Artefakti se jako teško nalaze. Samo kad se setim kako sam ih kupio lopatama u SoC.. za 10ak minuta igranja inventar bi mi bio pun raznoraznih jellyfisheva, stone flowera, mamas beadsa itd, da mi je već probijao max carry weight. Išlo je do te mere da nikakav izazov nije predstavljalo skupljanje artefakata. Ovako (da su nevidljivi, da se mora koristiti detektor i da je mnogo opasnije doći do njih zbog okolnih anomalija) je ipak mnogo realnije / izazovnije.
  • Previše neprijatelja i označavanje lokacije mutanata na radaru. Bzvz - prvo im smeta veliki broj neprijatelja, a onda se žale što je uočavanje mutanata olakšano.
  • Do novca je jako teško doći Opet, ne može ni svako u Zoni da se obogati. I treba da je teško doći do para.
Stekao sam utisak čitajući sve ovo da su recezenti zaboravili da se ovde radi o survival-horor FPS-u (sa rpg elementima) nego su izgleda računali na neki Painkiller spin-off gde municija na kamarama leži na zemlji, samo čekajući da je putnik namernik pokupi.

I lijenština lepo reče... baš sam gledao neki clip na youtube gde lik pokušava da skine neprijatelja na nekom tornju, na razdaljini od 100ak metara kratežom

Sigurno je da CS nije savršena igra (znaću više za neki dan, nadam se) ali recezenti se - sa ovakvim kritikama - ponašaju kao mala deca. Ili im samo smeta što tako dobar/inventivan naslov ne dolazi sa zapada... neki su slično i Witchera napljuvali, a meni je opet bio legendaran
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Leonida (4.9.2008), Pjanovic (4.9.2008)
Stara 4.9.2008, 21:30   #171
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke

Sigurno je da CS nije savršena igra (znaću više za neki dan, nadam se) ali recezenti se - sa ovakvim kritikama - ponašaju kao mala deca. Ili im samo smeta što tako dobar/inventivan naslov ne dolazi sa zapada... neki su slično i Witchera napljuvali, a meni je opet bio legendaran
Slašem se sa tobom ali samo 97%..Onih 3% je u vezi artefekata.Preterano je teško doći do njih a i skupo,a nekad činimi se i nemoguće(možda su bagovi).Potrošiš najmanj tri-4 pakovanja medickita,i nekoliko onih antirad inekcija ili flajki votke,anomalija ti ošteti odelo tako da te repariranje posle košta dublo više nego što taj artafekt košta.Naprimer pronađeš nekako artafekt koji nominalno košta 2500 rubalja i ti možeš da ga prodaš za 1000 ili u najboljem slučaju za 1750 rubalja a repariranje odela te košta oko 3000.A da ti posluže kao dodatna zaštita je smešno jer povećavaju zaštitu u proseku 3%,a imaš u početku otvorena samo dva slota (od 5) za njih.Još nisam našao ni jedno odelo,jedino da ih kupiš a skupo da ti se zavrti u glavi.U SoC-u je možda previše lako bilo doći do novo pancira ali da sad nemogu da nađem za đž nijedan a pogledao sam pod svaki kamen na ove četiri mape što sam prešao.Sad sam u mapi Agroprom i čisto sumnjam da ću da pronađem niko odelo,čak ni ono banditsko.
A ovo što kažu za AI da je previše dobar.Pa to je ono što me je najviše oduševilo.Prosto je neverovatno kako su nezgodni u grupi.Ako stojiš na mestu u zaklonu nećeš dugo jer ti doleće pet šest bombi i kraj, nema šanse da umakneš.I nema ono da pune oružje na otvorenom i da stoje (ponekad se to desi nekom rookiu,ali retko), a sa ovim veteranima teško i jedan na jeda de se prođe a kamoli ako su u grupi.AI je prosto neverovatno dobar.
Smo da isprave bagove i od mena imaju ocenu 97, a šta kažu ovi iz Eurogamera i i ostalih kojima je igra godine bila Bioshock pored Crysisa,Stalkera,HL2 episode two i CoD4 nije vredno komentara.Bioshock je gora smaračina od DOOM 3 , stim što je DOOM 3 5 puta bolje urađena.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 21:37   #172
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

purke,
najbolje tebe odmah da pitam pošto vidim da si dobro zagazio u igru.. da li se dešava da neprijatelji pošto ih upokojiš ostave po koji artefakt koji možeš da lootuješ (kao što je bilo u SoC) - logično bi bilo da i ih i drugi Stalkeri osim tebe koriste - ili ostavljaju samo oružje, municiju, medkite, vodku, zavoje, itd. ?
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 21:48   #173
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
purke,
najbolje tebe odmah da pitam pošto vidim da si dobro zagazio u igru.. da li se dešava da neprijatelji pošto ih upokojiš ostave po koji artefakt koji možeš da lootuješ (kao što je bilo u SoC) - logično bi bilo da i ih i drugi Stalkeri osim tebe koriste - ili ostavljaju samo oružje, municiju, medkite, vodku, zavoje, itd. ?
Nisam naišao na baš nijednog mrtvog NPC-a da ima kod sebe artefakt.U principu pregledam svakog ali osim oružja ,municije,medicine i sl.nisam našao ništa.Barem zasad.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku purke62 na korisnoj poruci:
shrafko (4.9.2008)
Stara 4.9.2008, 22:22   #174
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Jel vi to igrate rusku verziju sa ubacenim engleskim prevodom ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 23:03   #175
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Jel vi to igrate rusku verziju sa ubacenim engleskim prevodom ?
Da i bas je odlicna ... Barem meni
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 23:12   #176
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Sutra izlazi engleska verzija...Taman lepo za vikend ...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 10:57   #177
daco kralj
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 245
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku daco kralj
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

e ljudi danas popodne idem da je kupim

uf ne mogu docekat da vidim kakva je
daco kralj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 11:03   #178
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Gde da je kupis?

Jel danas izlazi Engleska verzija?!

Poslednja ispravka: Leonida (5.9.2008 u 11:16)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 11:10   #179
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Izgleda da će modovanje biti isto kao u prvom delu.Ja već uradio jedan mini mod sa teksturama.Nišan za snajper sa crvenom tačkom i radi.
Evo screenshota
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 12:43   #180
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Izasla su originali (engleska verzija) u prodaju , u celoj Evropi,UK i Australiji...pa mozemo tokom dana (za nekoliko sati ) je ocekivati na nasim omiljenim shoping centrima...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
clear sky, stalker


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Greške/zamerke Nash Knight Tekstovi u SK 285 23.9.2016 5:55
S.T.A.L.K.E.R. i mod FLOAT 32 - 0.36 a suspirija Akcione igre 5 2.5.2007 17:56
S.T.A.L.K.E.R. Aftermath Trailer illidan Akcione igre 11 26.12.2006 17:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com